2389
Sudden Strike mindörökké
  • Axon
    #401
    Elmondom sorrendben:

    Sudden Strike 1 (megjelent 2000-ben)

    Sudden Strike Forever (megjelent 2001-ben)(A Sudden Strike 1 -et kicsit elkapkodva adták ki. Ezután szépen befejezték és kiadták Sudden Strike Forever néven, ez gyakorlatilag az első rész feljavított verziója)

    Sudden Strike 2 (megjelent 2002-ben)

    Resource War (megjelent 2004-ben)
    A Resource War teljesen önálló játékként jelent meg, tehát semmi köze a Sudden Strike 2-höz! Ebben mint mondtam, már az egységek üzemanyaggal mennek és van egység gyártás is. A Sud2 pályái nem jók a RW-hoz, és a RW pályái sem jók a sud2 höz. hasonlóan a sud2 modjai nem jók a RW-hoz és a RW modjai sem jók a Sud2-höz. Teljesen új játékról van szó.
    A hasonlóság viszont szembetűnő, mivel ugyanazok az egységek és a pályaelemek. A resource wart azért készítetteék, mivel a Sudden strike még ma is óriási népszerűségnek örvend, főleg német országban és oroszországban. Olyannyira, hogy a rajongó tábort ezzel akarták megajándékozni és persze nem utolsó sorban üzletileg sem volt rossz kiadni.

    Nemhivatalos fizetős kiegészítő a Hidden Stroke és a Hidden Stroke 2. A HS1 nem önálló játék, hanem a Sud2 megléte szükséges hozzá. A HS2 (ami az idén jelent meg és fantasztikusan jó) már önálló játék, tehát magában tartalmazza a sud2 motorját és nem kell hozzá telepíteni a sud2-t.
  • Axon
    #402
    Említést kell még tennem két játékról.
    Az első a Cold war Conflict. Ez a Sud2 motorját használó játék, de a hideg háborúban játszódik 50-es évektől a 70-es évekig. Remek program. Ez teljesen önálló játék, tehát nem kell hozzá a sud2-t telepíteni.

    A másik a Gulf war, amely az Irak-Iráni háborút dolgozza fel. Ez nég nem jelent meg de már előrendelhető. A demoja már rég letölthető, amelyben egy pályán mehetünk végig. Nagyon jó. Ez is a sud2 motorjával készült, de önálló játék és nem kell hozzá a sud2-t telepíteni.
  • Axon
    #403
    Említenem kellene még a tenger sok modot, de ha visszaolvasol a topikban, akkor láthatod, hogy folyamatosan a modokról volt benne szó.
    A sud1-hez 3 mod készült
    A sud2-hoz össze sem tudnám számolni 10-15 közé teszem a számukat.
    A RW-hoz, tudtommal 5 mod készült eddig.

    Érdekesség a Hidden Stroke 1 része. Ez elvileg egy mod a sud2-höz, mivel a sud2-t is igényli. Viszont a HS1-hez már két modot is készítettek. Ez amolyan mod a modhoz. A HS2-höz tudomásom szerint még nem készült mod, bár biztos fog, mivel ez már önálló játék, így sokkal nagyobb a létjugosultsága egy modnak hozzá, mint a HS1-hez, ami önmagában is csak egy mod.
  • Axon
    #404
    Kérdezz nyugodtan, ha valami nem világos.
  • ÚFC10
    #405
    Köszi...............így már átlátom a dolgot.........../jól leírtad/
  • Axon
    #406
    Képek jelentek meg a készülő RWM6.6-os modból:

  • Axon
    #407
    Itt van néhány szépen kidolgozott egység is

  • Axon
    #408
    Egy újabb hír!

    A Sudden Strike 2-höz készült FMRM orosz fejlesztésű mod készítőin nem lankadtak és a Resource War-hoz is csináltak egy remek mod-ot. A nevén viszont változtattak és immár RWG (Real War Games) néven adták ki a modot.
    Néhány jellemző:
    A tankok különbözően viselkednek a különböző talajon. A nehéz tankok mély nyomot hagynak a földben és a gyengébb hidak beomlanak a nehezebb tankok alatt. 700 új hang került a játékba. Az utászok immár nem töltik fel saját készleteiket, az utánpótlás épületekben termelődik, ahonnan el kell majd szállítanunk a frontra.
    A legnagyobb változások mégis a játékmenetben adódtak, egy előre létrehozott - a valóság alapján készült - táblázatból számolja a gép, hogy milyen töltényeknek milyen hatása van, ezzel teljessé téve a realisztikusságot. A robbanásoknak immár a morálra is hatásuk van. Ez teljesen új értelmet ad a Sudden Strike 2-ben megjelenő eddigi értelmetlen morálrendszernek. A légiharc paramétereit teljesen átírták, hogy azok megfeleljenek a valóságnak. Utóbbi igaz szinte minden részére a játéknak.
    Szóval remek kis darab érdemes kipróbálni. Elég sok pályát is készítettek már hozzá. A legnagyobb kihívást mégis a beszerzése jelenti, ugyanis egy ciril betűs orosz oldalról kell lebányászni. Kitartást hozzá :-)

    Itt keresgéljetek:
    http://www.sudden-strike.ru/
  • Axon
    #409
    Megtaláltam.
    Itt vannak a hozzávalók:
    http://www.sudden-strike.ru/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=113#cat

    Külön le kell szedni a mod-ot (57 mb) és külön a hangokat (108 mb). Na meg vannak még itt mindenféle kiegészítők (angol nyelvi támogatás) és pályák.
    Szedegessétek.
  • Axon
    #410
    Sikerült lehámoznom végre a mod-ot meg a pályákat. Pont ezen a gépen nincs telepítve a resource war. Sud2, hidden stroke 1-2, mind telepítve van csak az RW nincs
  • dani92
    #411
    sziasztok Axon mikór jelenik meg a sudden 3?
  • dani92
    #412
    szia Axon megin én vagyok letőltöttem erről a sudden maps honlaplór a (sudden strike 2)(RealWarfare 6.3 című módosítást felteszem minden rendben de amikór elindítok egy kűldetést, (bármelyiket) kiírja ezt no sound datafile real warfaremod 6.0\rwm_ sound.rus. EZ mit jelent és mit kell vele csinálni? Előre is kösz
  • Axon
    #413
    A sud 3 megjelenéséről nem tudok semmit. Még csak távoli ígérgetéseket hallani 2006-ra.
  • Axon
    #414
    A Sud 2-höz ha modokat telepítesz, akkor kelleni fog a MultiModSwitcher is. Ez egy apró programocska amit elindítva egy menüt találsz az összes telepített modról. Itt kiválaszthatod, hogy melyiket indítsa el, de indíthatod az eredeti játékot is.
  • Axon
    #415
    Innen le tudod tölteni:
    www.leonardslair.com
    Egyébként ezen az oldalon találod a kedvenc mod-omat az LRM-et. Ebből van a sud2-höz készült verzió, az a 2.37-es és van a resource War-hoz készült verzió is, ami jelenleg a 4.2-es verziónál tart.

    Az oldalon klikkelj az LRM mod download menüpontra és ott megtalálod a MultiModSwitcher mindkét verzióját. Az első a sud2-höz való a második pedig az RW-hez.
    Csak ajánlani tudom, hogy próbáld ki az LRM mod-ot is. Az oldalon találsz kifejezetten az LRM-hez készült pályákat is. Eszméletlenül jók. Főleg a Stálingrádos pálya. Itt még lovasszekér vontatású ágyúk is vannak.
  • dani92
    #416
    jó lehet!? kösz megyek is letőlteni
  • dani92
    #417
    feltettem ezt a multi izét. És azután mit kell csinálni? le kell tőlteni egy modot és azután??
  • dani92
    #418
    most tőltöm ezt a modot amit mondtál.De ez nem igaz 8,9-óráig fogja tőlteni?
  • Axon
    #419
    Ha jól telepítetted fel a multimod-ot, akkor a sud2 alkönyvtáradban lett egy ss2switcher alkönyvtár és lett egy multimodswitcher.exe (vagy hasonló nevű) file.
    Ha a letöltött mod-ot (RWM6.31, LRM, stb.) jól telepítetted, akkor a ss2switcher alkönyvtárban lesz a nevével egyező nevű alkönyvtár (pl. LRM, RWM6). Ha ez magvan, akkor jól csináltál mindent.
    El kell indítanod a sud2 alkönyvtárban levő multimodswitcher.exe (vagy hasonló nevű) file-t. Ekkor kapsz egy fekete négyzetet különféle opciókkal. baloldalon van egy lenyíló menü a telepített modokkal. válaszd ki belőlle azt amelyiket el akarod indítani. Ezután klikkel a Launch Game menüpontra és már indul is a játék a megfelelő mod-al.
  • Axon
    #420
    A mod-okról még annyit tudnod kell, hogy az eredeti játék kampányait és pályáit tökéletesen tudod használni a modokkal is, tehát például ha az LRM moddal indítottad a játékot, akkor játszhatsz a kampányokkal és a sud2 eredeti pályáival, sőtt a netről letöltött sud2-höz készült összes pályával. Plusz játszhatsz speciálisan az LRM-hez készült pályákkal. Viszont! A modokhoz készült pályákkal csak az adott moddal tudsz játszani. Ez azt jelenti, hogy ha letöltesz a netről egy RWM6.31-es modhoz készült pályát, azt már nem tudod elindítani például az LRM moddal, meg semelyik másik moddal sem csak és kizárólag az RWM6.31-es moddal.
  • Axon
    #421
    Nem emlékszem, hogy nekem olyan sokáig tartott volna. Milyen netkapcsolatod van (ADSL, kábelnet, stb.)?
  • dani92
    #422
    jó kösz megnézem ha valami van írok
  • dani92
    #423
    nem megy ugyanazt a modot tettem fel amit a multkór irtam.És ugyanaz a hiba
  • dani92
    #424
    ja különben kábel
  • Thirstybeer
    #425
    Á teljesen jó dolog,hogy megtláltam ezt a fórumot.Kissé kiestem a Sudden Strike élvonalból az utóbbi időben(2 év),de most itt olvasgatva végre kezdelőttem letisztulni miféle modokat,patcheket tudok(fogok) majd begyűjteni a későbbiekben.Sajnos nincs már meg egyik Sudden sem,de most már,hogy ráérek igyekszem bepótolni hiányosságaim.Ezenkívül még annyit szeretnék elmondani,hogy jók a screenshotok,meg az infók,szóval így tovább!Üdv!
  • Axon
    #426
    Üdvözlet újra a Sudden Strike táborban.
    Ez a játék túlél mindenkit és nem könnyű megunni.
    Ha modokkal kapcsolatban bármi kérdésed van, akkor írj ide a fórumba bátran.
  • Axon
    #427
    A Global Force modnak saját weboldala van:
    http://ww7.enjoy.ne.jp/~kurisu.k/
  • Axon
    #428
    Néhány új kép:

  • Axon
    #429
    Egy jó kis helikoffer:

  • Axon
    #430
    Egy kis vadorzó csapat megbújva a dombtetőn:

  • Axon
    #431
    Megjelent egy új mod a Resource War-hoz. A neve RCM(Real Combat Mod).
    Szóval letölthető az RCM 1.0-ás változata.
    Beszúrok néhány képet:



    Először is a nyitó képernyője, hogy egyáltalán létezik.
  • Axon
    #432
    Csatára készül a had:

  • Axon
    #433
    Néhány jármű téli festése:

  • Axon
    #434
    Egy kis arzenál:

  • Axon
    #435
    Meseszép az a terepszínű Elephant.
  • Axon
    #436
    Repülő is lesz benne dögivel:

  • Axon
    #437
    Újabb hír:
    Megjelent a MultiModSwitcher 1.06-os verziója. Modot használóknak érdemes beszerezni.
  • Axon
    #438
    Már hírt adtam róla, hogy megjelent az FMRM mod készítőinek (ami Sud2-es mod) újabb modja az Real War Games(RWG) Ver.1.0 ami már a resource War-hoz készült.
    Na levadásztam belőle néhány képet:

    http://www.suddenstri

    Érződik, hogy orosz csapat készítette a modot. Ez a képernyő olyan...olyan... hmmm... távárisos.
  • Axon
    #439
    Elrontottam, namégegyszer:

  • Axon
    #440
    Szóval a hős Csápájev tábornok buzdítja fiat egy szál pisztollyal, rohamozni a csatába.