31682

• báttyó02

Gyorsjelentés
    FC Thun: Jakupovic - Orman, Hodzic, Deumi Tchami, Goncalves - Milicevic, Aegerter - Ferreira, Vieira - Adriano, Lustrinelli (Sen, 84.).
    FC Arsenal: Almunia - Eboue, Senderos, S. Campbell, Cygan (Lauren, 67.) - Ljungberg, Song (Fabregas, 57.), Flamini, Reyes - van Persie, Henry (Pires, 71.).

[nemzetisport.hu]

A CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Arsenal 5 5 0 0 10-2 +8 15
    2. Ajax 5 3 1 1 10-6 +4 10
    3. FC Thun 5 1 0 4 4-9 -5 3
    4. Sparta Praha 5 0 1 4 2-9 -7 1
  • zaki
    + a továbbjutás
  • zaki
    megvan a 3 pont, ez a lényeg
  • banok
    kicsit vékony győzelem...
  • Anthony001
    Nem.
    Én nem remélem, én tudom:)
    1xűen nyerni kell, nincs mese
  • grebber
    0-1 ide nem rossz de lehetett volna jobb is.

26.-án Blackburn következik remélem nyerünk.
  • báttyó02
    2005 nov. 20. (vasárnap) - Olajuwon

Végre megvan az első bajnoki idegenbeli győzelmünk, hisz izgalmas mérkőzésen 2-3-ra legyőztük a Wigan együttesét. Ezzel a győzelemmel végleg túlléptünk a Premiership középmezőnyén, ahol eddig sínylődtünk (legfőképp Henry és Campbell hiányzásai miatt). Ahogyan az előzetesen sejthető volt, Cygan kezdett balhátvédként. Tanult kollégáim nálam jobban érezték, hogy Van Persie is kezdő lesz, bár Ljungberg padoztatásával ők is tévedtek egyet. ;-)) Taktikai érdekesség volt, hogy a szokásos Ljungberg-Pires szélső középpályás páros ezúttal helyet cserélve szerepelt, tehát Freddie a bal oldalon, míg Bobby a jobb szélről próbálkozhatott. Hogy ez a csere Cygan beállítása miatt volt-e szükséges, vagy csak egyszerűen egyéb taktikai okok igényelték, bevallom nem igazán tudom. A mérkőzés elejétől fogva a nyílt támadó foci volt jellemző mindkét csapatra, a vezetést némileg a váratlanból szereztük meg, mikor a Wigan kapusa csúnyán 'benézte' Robin can Scorise (kredit az Arseblognak) egy távoli bombáját. RVP tehát továbbra is él a lehetőséggel, és immáron kezdőként termeli tovább a gólokat. A mezőnyben is remekül mozgott, többször veszélyeztette a kaput, és nem mellékesen remekül fedezte az előrepasszolt labdákat akár három védő szorításában is. A második gólunk Fabregas zseniális szöktetéséból született, amit Henry kegyetlen magabiztossággal értékesített. Közhely, nem közhely, egy klasszis csatár ismérve, hogy az első jó helyzetét belövi, és Titi ezt meg is tette. A Wigan a kétgólos hátrányban sem adta fel a harcot, és egy kapu előtti kavarodás után szépíteni tudott. Ezután többnyire csak a védekezéssel tudtunk foglalkozni, mégis újabb gólt jegyeztünk, ismét Henry révén, aki egy szépségdíjas szabadrúgással mattolta a Wigan ausztrál portását. A félidő végén többszöri szerencsétlen elpattant labda után Bullard került helyzetbe, aki egy gyönyörű lövőcsel után ballal hatalmas gólt rúgott nekünk. A félidő után már mindkét részről kevesebb volt a kockáztatás, bár a védelmek bizonytalanságai miatt így is számos helyzet alakult ki. Wenger valószínűleg elégedett volt az eredménnyel, hisz a 75.perctől Flamini beállításával már csak a biztonságra törekedtünk. Jellemző volt a defenzitásunkra a mérkőzést befejező csapat összeállítása is: Lehmann - Lauren, Touré, Campbell, Senderos, Cygan - Flamini, Gilberto, Ljungberg - Bergkamp - Henry. Azt hiszem meg kell becsülnünk ezt a történelmi felállást, nem lesz egyhamar olyan, hogy mind a négy középhátvédünk egyszerre legyen a gyepen.
    A Sky Sports osztályzatai itt megtalálhatók. Nekem a legjobban RVP, Henry és Fabregas játéka tetszett. Előbbi kettőről már szóltam, Cescről viszont még nem: ismét rengeteget futott, mind a védelembe, mind a támadásokba aktívan besegített, igazi motorja volt a csapatnak. A még most is szemtelenül fiatal kis spanyol rengeteget fejlődött tavaly óta, stílusával pedig maximálisan felvette a kemény angol stílus általi követelményeket. Persze, ha nem rúg gólt, a felületesek csak legyintenek vele kapcsolatban (még rosszabb, ha bírálják is, volt rá példa nemegyszer az arsenal.uw.hu-n...), de mi tudjuk, milyen fontos láncszemévé vált a csapatunknak. Cygan szerintem nem volt olyan botrányosan gyenge, mint azt Fülöp kommentátor szerette volna a befolyásolható véleményű nézők szájába adagolni, bár tény, hogy Cole és Clichy egy klasszissal jobb teljesítményre képes nála ezen a poszton. Kolo szvsz nagyon gyenge napot fogott ki, mind a levegőben, mind a helyezkedésben komoly hibákat követett el. Sol teljesítménye sem volt makulátlan, bár ő a számos nagy mentésével azért kozmetikázott ezen. A két winger, Pires és Freddie keveset volt játékban, bár a svédnek legalább a második félidőre sikerült kicsit aktivizálnia magát. A Wigan határozottan jó csapat, elégedett vagyok az eredménnyel.
    Henry ismét duplázott: 6 bajnokin 7 gól
    Huh, kicsit sok lett az okoskodás. :) Nem baj, legalább lesz min vitatkozni. Várom a véleményeiteket, ti hogy láttátok a dolgokat.
    Da Gunnerz!

• báttyó02
    2005 nov. 22. (kedd) - Olajuwon

Peregnek a napok, ismét meccsnap, ma a Thun otthonában vizitálunk. Mivel a csoportból való továbbjutás már zsebben van a 100%-os teljesítményünknek köszönhetően, így komoly izgulnivalónk már nem lesz. A tét nélküli mérkőzés ugyanakkor lehetőséget ad arra, hogy a sokat terhelt játékosokat pihentessük és végre olyan fiatalok kaphassanak szerepet, akik tehetségesek, de a komoly derbikre még nem férnek oda. Nyilvánosságra hozták a Svájcba utazó keretet, Bergkamp, Touré, Lehmann és Gilberto maradt Londonban. Dennis nem repül, Jens kisebb hátsérüléssel küszködik, Gilberto hasonló cipőben jár a térdével, Kolo pedig egyértelműen pihenőt kapott, hisz az elmúlt hetekben a válogatottban is nagy terhelést kapott. Cole, Clichy és Hleb továbbra is sérült, így ők is hiányozni fognak. Arséne felfedte néhány tervét az összeállítással kapcsolatban: "Mathieu Flamini játszani fog, ahogy valószínűleg Alexandre Song is. Emmanuel Eboué és José Reyes is kezdő lesz."
    Íme az utazó keret:
    7. Robert PIRES
    8. Freddie LJUNGBERG
    9. Jose Antonio REYES
    11. Robin VAN PERSIE
    12. LAUREN
    14. Thierry HENRY
    15. Francesc FABREGAS
    16. Mathieu FLAMINI
    17. Alexandre SONG
    18. Pascal CYGAN
    20. Philippe SENDEROS
    21. Mart POOM (GK)
    23. Sol CAMPBELL
    24. Manuel ALMUNIA (GK)
    27. Emmanuel EBOUE
    33. Nicklas BENDTNER
    36. Johan DJOUROU
    41. Arturo LUPOLI
    Az utazók közül könnyen el tudom képzelni, hogy a sérülékeny Henry és esetleg a sok meccset a lábában tudó Pires és Lauren is pihenni fog. Tippem a kezdőnkre: Almunia - Eboué, Senderos, Campbell, Cygan - Ljungberg, Flamini, Song, Pires - Van Persie, Reyes. Remélem, csereként azért majd szóhoz juthat Lupoli és esetleg Bendtner is.
    Wenger elejét vette az ízléstelen pletykáknak is, miszerint csapata a kiharcolt továbbjutás miatt már nem fogja 100%-ban odatenni magát: "Mi a csoport élén, veretlenül akarunk végezni, emellett pedig tiszteletben tarjuk azokat a csapatokat, amelyek az UEFA-Kupa helyekért harcolnak, mint a Thun és a Sparta. Nem akarom meglátni, hogy csak úgy eldobjuk az idegenbeli mérkőzésünket, minden egyes vereséggel az Arsenal Football Clubnál az árral szemben úsznánk. Úgy érzem, ez egy jó teszt számunkra. Információim szerint a Thun szenzációs mérkőzést játszott az Ajax ellen, és egyáltalán nem érdemelt vereséget. Számos problémát okoztak nekünk a Highburyben, bár akkor egy félidőt 10 emberrel kellett játszanunk." A Boss a cikkben kifejti még, hogy fontosnak érzi a csoportelsőség elérését, hogy ne a legerősebb ellenfeleket kapjuk az egyenes kiesési szakaszban.
    A mérkőzés minden bizonnyal megtekinthető lesz a pplive p2p rendszer segítségével, tehát érdemes lesz ismét meglátogatni FüligJimmy barátom oldalát.
    Mint ismeretes, Dennis Bergkamp az idény végén távozik. Mindannyiunk kedvence az Arsenal Magazin-nak fejtette ki, hogy a búcsúmérkőzését az Emirates Stadiumban szeretné lejátszani. "Igen, reménykedem, hogy ott lesz a mérkőzés. Azt hiszem két vagy három előkészítő eseményre szükség lesz ott mielőtt elkezdődik a szezon, az egyik remélhetőleg ez lesz. Még nem vagyok biztos benne, de biztos nagyszerű lenne, ha esélyt kapnék ott egy mérkőzésre." Azt hiszem simán megoldható a kérés, remélem Dein Úrék is így látják.
    Végére az Henry-saga mai epizódja: Henry tired of transfer talk.
    Pénteken ZH-zok, tanulni kéne, de kit érdekel, mikor meccs lesz?
    Da Gunnerz!
  • báttyó02
    Fc Thun vs Arsenal

star sports philippines
  • báttyó02
    Wenger esélyt ad a fiataloknak is a bizonyításra
    Az Arsenal már biztos hogy továbblép a csoportkörbõl a Bajnokok Ligájában. Ennek köszönhetõen Wenger több fiatal játékosnak is lehetõséget ad.

"Toure, Lehmann és Gilberto kisebb sérülések és fáradalmaik kipihenése miatt nem tartanak velünk. Majd mindenképpen bizonyítási lehetõséget szeretnék adni Eboue-nek és Song-nak is. Song valószínûleg elõsször lép majd pályára kezdõként, amióta nálunk játszik. Egyértelmûen mint középpályás számítok rá. Én úgy gondolom hogy õ a 4. számú középpályásuk középen. Csak Gilberto, Fabregas és Flamini elõzi meg. Ez nagy szó, mivel még csak 17 éves. Eboue-nek is helyet akarok szorítani, de õ kisseb sérüléssel bajlódik ezért nem biztos a pályára lépése. Ennek ellenére hangsúlyozom hogy a többiek az egyébként is alapemberek lesznek, vagyis nem fogunk gyenge kerettel kiállni, csak 1-2 poszton szeretnék új játékost kipróbálni. Szó sincs arról hogy olyan kerettel játszunk mint a Ligakupában."-nyilatkozta az Arsenal trénere.

A Svájcba repülõ keret:

7. Robert PIRES
    8. Freddie LJUNGBERG
    9. Jose Antonio REYES
    11. Robin VAN PERSIE
    12. LAUREN
    14. Thierry HENRY
    15. Francesc FABREGAS
    16. Mathieu FLAMINI
    17. Alexandre SONG
    18. Pascal CYGAN
    20. Philippe SENDEROS
    21. Mart POOM (GK)
    23. Sol CAMPBELL
    24. Manuel ALMUNIA (GK)
    27. Emmanuel EBOUE
    33. Nicklas BENDTNER
    36. Johan DJOUROU
    41. Arturo LUPOLI
  • báttyó02
  • grebber
    KÖSZ!!!
  • zaki
    rendes vagy
  • jAsOn VoOrHeEs
    0-1 Van Persie

0-2 Henry

1-2 Camara

1-3 Henry

2-3 Bullard
  • zaki
    sport1en nézd az összefoglalót
  • grebber
    Videok nincsenek még golokról?
  • zaki
    Henry 2. gólja

ez meg Bullard-é

• grebber
    Mai meccsen a Charlton ellen.
  • Anthony001
    Livescore-on lehet nézni az eredményeket
  • báttyó02

ki ellen?
    mert a napokban olvastam egy cikket,hogy mostanába nagyon szarul megy az mu-nak...meg inkább rooney a jobb mostanába,nistelrooy mindent kihagy
  • grebber
    Gyenge???Most is huzott 2-öt. :(
  • báttyó02
    mostanába azér elég gyenge szerencsére
  • grebber
    Azért Níszterrój is lödözi sajna :(
  • zaki
    sajna nem tok... 1 gól: kilőtte a hosszút 16ról kb a 16-oson belül jobbról, 2. gól pedig 25-ről kb szabadrúgásból, jobb belsővel, szép kifli volt a labdába, kapufáról ment be :)
  • zaki
    akkor az lesz
  • báttyó02
    de ha igy folytatja akkor...
  • grebber
    De még le van maradva 3 találattal :(
  • báttyó02
    Henry megint 2
  • grebber
    Nem láttam őket.

Aki tud linket a golokhoz ne fogja visza magát!!!
  • zaki
    Henry 2 gólja
  • Anthony001
    Ennek örüljünk
    Szép volt!
  • grebber

Na ez jól jött nagyon.

Következik 22.-én: FC Thun idegenben majd 26.-án Blackburn Rovers otthon.
  • báttyó02

2005 nov. 15. (kedd) - Olajuwon

Baj van. Gael Clichy a francia U-21-es válogatottnál megsérült, eltörte a lábát, ami miatt a mindig jól informált The Sun szerint 4 hónapra dőlt ki. A 20 éves kis francia sérülése lehető legrosszabbkor jött, hisz az első számú balhátvéd, Ashley Cole is még maródi, ő a hírek szerint december elején térhet majd vissza. Ez barátok közt is majd egy hónapot jelent normális balhátvéd nélkül. Egy csapatépítésnél bőségesen elég szokott lenni két ember egy posztra, ritka, mint a fehér holló, hogy pont egyszerre legyenek sérültek, természetesen velünk ez megint megtörtént. Még szerencse, hogy a többi válogatottunk ép, bár szombatig még sok minden történhet... Hogy ki pótolhatja Colet és Clichyt? Első körben a jobbhátvédet, középhátvédet és nyár óta balhátvédet is játszó Justin Hoyteot mondanám, de őt ugye kölcsönadtuk a szezon végéig a Sunderlandnek. Minden bizonnyal Cygan lesz a befutó, aki a korábbi évek folyamán számtalanszor szerepelt már ezen a poszton. Tőle nehéz lesz azt az offenzivitást várni, mint Coléktól, de legalább tökéletesen passzolni fog Wenger biztonsági taktikájába. ;-) Végső lehetőségként szóba jöhet Eboué áthozatala a bal oldalra (ha már Hoyte-al megtettük, vele is megtehetjük), vagy a tarcsiból Garryt, Kellyt vagy Murphyt is bevethetjük ezen a poszton. Bár Ryan Garry most is sérült. Touré kivitele balhátvédbe nem tűnik valószínűnek.
    A tartalék bajnokság déli csoportjának éllovasa, tehát mi, tegnap 2-2-es döntetlent értünk el otthon a gyengécske Southampton ellen. A két gólszerzőnk Arturo Lupoli és az akadémiai korú Jay Simpson voltak. A csapat az alábbi összeállításban lépett pályára: Almunia - Gilbert, Steer, Connolly, Kelly - Cregg, Larsson, Simpson, Elston - Bendtner, Lupoli. Ez összesen 2 első keretes játékost jelent csak, viszont Steer, Simpson és Elston személyében három fiatal akadémiai játékos is kezdhetett.
    Dirk Kuyt kész arra, hogy egy európai élklubért elhagyja a Feyenoordot. A holland válogatott csatár már nem szeretne a jövő nyárig várni, hanem januárban áttenné a székhelyét a Premiershipbe. Mellettünk állítólag érdeklődik még a Rottenham Hotsp*rs is, majd meglátjuk Kuyt hol fog kikötni.
    Go Gunners!

• báttyó02
    2005 nov. 13. (vasárnap) - Olajuwon

Akinek nem lett volna elég Fernando Torresből, annak itt az újabb adalék: a játékos szerint az Arsenal érdeklődése hízelgő. "Ha egy olyan klub, mint az Arsenal, és egy olyan edző, mint Arséne Wenger akar veled beszélni, az igazán hízelgő dolog. Az Arsenal minden évben ott van a Bajnokok Ligájában, és én a legjobbak ellen, a legnagyobb kihívásokért szeretnék harcolni. Ezek az Atleticonál elég szerények." nyilatkozta Torres. Szóba került Reyes invitálása is: "Bámulatos az angol labdarúgás, beszéltem Reyessel a londoni életről és az Arsenalban való szereplésről is. A tapasztalat jobb játékossá tette (Reyest), és én is ezt szeretném majd elérni, ha megkapom rá a lehetőséget."
    Rövid helyzetjelentés jelent meg a jelenleg kölcsönben lévő játékosainkról:
    Graham Stack a nyáron a Reading együtteséhez került kölcsönbe. Stack az amerikai riválisa miatt nem jutott eddig szóhoz a bajnokságban, csak a Ligakupában szerepelt. Szerződése a szezon végéig szól, de Graham korábban már többször kijelentette, elege van a mostani helyzetéből és szeretne végleg eligazolni egy olyan csapathoz, ahol első számú opció lehet.
    Jeremie Aliadiere a nyáron a skót Celtic csatára lett, de a sikertelen szezonkezdés miatt hamar kegyvesztetté vált. A West Ham lecsapott a szabad játékosra, és a szezon végéig kölcsönbe leigazolta. A Hammersnél eddig csak epizódszerep jutott neki, bár hozzá kell tenni, sérülések gátolták az eddigiekig.
    Justin Hoyte a szezon végéig Sunderlandhez került a Mart Poom tranzakció keretében az átigazolási időszak végén. Justin eddig mindössze két tétmérkőzésről hiányzott (az egyik épp az Arsenal-Sunderland bajnoki volt, amelyen a kölcsönszerződés értelmében nem szerepelhetett). Arséne Wenger kiemelt figyelemmel kíséri Justin idei teljesítményét: "Minden mérkőzéséről van értékelésünk és ahogy azt korábban is mondtam, ebben a szezonban ő a Sunderland egyik legjobbja."
    David Bentley szintén az átigazolási szezon lejártakor távozott, ő a szezon végéig a Blackburn gárdáját erősíti. A középpályás/csatár rendkívül csalódott, hogy kevés játéklehetőséget kapott, ezért maga kérte Wengert, hogy tegye átadólistára. A szezon folyamán számos ingerült nyilatkozatott tett, többek közt azt kijelentve, hogy (Stackhez hasonlóan) szeretne végleg távozni. A kiugró teljesítménnyel eddig mindenesetre adós az új munkaadójánál is.
    Ryan Smith a tartalékok között szenzációs formában szerepelve kezdte a szezont, aztán néminemű meglepetésre szeptemberben kölcsönadtuk a Leicester gárdájának 2005 december 31.-éig. Bár eltiltás miatt több mérkőzést is ki kellett hagynia, a pályán nyújtott teljesítményével jó kritikákat vívott ki magának.
  • báttyó02
    2005 nov. 14. (hétfő) - Olajuwon

Thierry Henry továbbra sem hajlandó tárgyalni az Arsenallal a 2006 nyarán lejáró szerződésének meghosszabbításáról. A 28 éves játékos még mindig kivár, hogy az Arsenalnál hogyan alakulnak a jövőbeli csapatépítési tervek, ebből a szempontból a januárban megnyíló átigazolási időszak különösen fontosnak ígérkezik. Mindeközben a Barcelona dugig telt pénztárcával továbbra is erősen vár a lehetőségre, hogy elhappolhassa a világ legjobb játékosát a Highburyből. "Semmi nem változott a szerződésemmel kapcsolatosan. Nagyon makacs vagyok, de ha meg tudják mutatni nekem, hogy nincs igazam, akkor felteszem a kezem és azt mondom, bocsánat. De nem vagyok ostoba az akaratosságommal, azt próbálom tenni, ami a legjobb."
    Azt hiszem, valamelyest egyértelmű a helyzet Henryval. Hiába ajánlunk csillagászati, heti százezer font feletti fizetést, a játékos biztosítva akarja látni, hogy a jövőben olyan csapatban fog játszani, amivel eséllyel pályázhat a végső sikerre. Új, hosszú távú szerződésről van szó, amivel valószínűleg végleg röghöz kötnénk Titit, úgy látszik, nem szeretne egy ilyen fontos döntést úgy meghozni, hogy nem lát tisztán. Talán fura, de lehet, ha most januárban nem sikerülne egy tapasztalt (nem tizenéves!) játékost igazolnunk, az Henry döntésére is negatív hatással lenne. Nem mondom, ez nem tipikus feltétel nélküli klubhoz ragaszkodás, de Henry annyira fontos láncszem a gépezetben, hogy nem engedhetjük meg magunknak az elvesztését. Kiváltképp nem ingyen.
    Patrick Vieira kijelentette a News of the Worldnek, hogy ő az Arsenalban szerette volna befejezni a pályafutását. "Az Arsenal nem tett semmit, hogy megtartson engem, pedig megtehették volna. Láttam magam, ahogy az Arsenalnál fejezem be a karrieremet, még három évig maradtam volna. Nem tudom, tényleg szükség volt-e a pénzre az új játékosokra vagy a stadionra, de ez volt az indoklásuk az eladásommal kapcsolatban. Mondtam David Deinnek, hogy érdeklődik értem a Juventus, de a klub semleges állásponton maradt azt illetően, elfogadom-e az ajánlatot. Korábban pedig mindig a maradásomat szerették volna, például a Real Madrid múlt nyári érdeklődése esetén."
    Úgy gondolom, Paddyt most csak részben tudom megérteni. A távozása közös megegyezés volt. Kétségtelen, hogy a klub részéről megvolt a szándék, hogy fiatalítsanak, hogy addig adják el, amig szép pénzt kapnak érte, de minden éremnek két oldala van. Ha Vieira minden áron maradni akart volna, nem állt volna le flörtölni sem korábban a Reallal, sem most nyáron a digókkal. Azt hiszem, ő is váltani szeretett volna, az már más kérdés, hogy már megbánta, mondjuk az olasz foci 'gyönyöreit' ismerve ez nem is csoda. :-)
    Állítólag érdeklődünk a St.Etienne középpályása, Didier Zokora iránt. A 10 millió fontra taksált, 25 éves elefántcsontparti játékosért (korábban?) a Manchester United is élénken érdeklőd-ik/ött. "Az Arsenal közelről figyeli Didiert, és tudom, Wenger nagyon kedveli a játékát. Be fognak jelentkezni érte, ha a St.Etienne úgy dönt, hogy eladja. Ez valószínűleg jövő nyáron fog bekövetkezni, hiszen addig van szerződése a játékosnak." nyilatkozta Franck Belhassan, a játékos menedzsere.
  • zaki
    spanyolba gólerős, de angliában finoman szólva nem jött össze neki :D
  • Kaplan
    Forlan egyáltalán nem rossz játékos. Gólerős. Henryval együtt meg ujujuj :)
  • zaki
    ja, aztán megint fog lőni 3 gólt 2 szezon alatt :D
  • báttyó02
    böff :D
  • Anthony001
    Ez jó lenne:)