9
Ez egy hobbi OS, mi a véleményetek róla? - www.menuetos.org
  • Dikkma
    #9
    Hát a linux sohasem volt 16 bites, lévén i386-ra kezdték el írni.

    Viszont a win NT-2k kilopott forráskódban még vannak win 3.1x meg win95 kódrészletek, amik még keményen 16 bitesek voltak. Az már gáz :)
  • Devla
    #8
    En mar kkrieger ota semmin sem lepodok meg. (96k meretu Quake2 hoz hasonlithato grafikaju fps)
  • Ph03niXx
    #7
    Itt elsősorban nem arról van szó, hogy globálisan elterjedjen. Egyrészt azért mert nem is fog, másrészt azért mert nem erre készült. Egyébként a MenuetOS az egy programozási csoda. WindowXP kategóriájú GUI van beleprogramozva 1440kb-ba. Az elképzelés teljesen logikus, asm-mel kisebb, gyorsabb progikat lehet írni. Egyébként pedig ez az oprendszer a legeslegelső bétától fogva "true" 32 bites redszer, amit a Windows csak a 2000-től fogva mondhat el magáról. Eredetileg még a Linux is 16 bites volt, ámbár elég gyorsan váltott.

    Szóval annyi, hogy szerintem egy nagyon jó kis cucc, rendkívül gyors, és rengeteg funkciója van. Emellett remélem lesznek rá a mindennapi életben is használható progik...
  • Devla
    #6
    Viccet felreteve: persze, tudom hogy az ido nagy reszet az teszi ki amig a csomagok elmennek a tavoli gepig es visssza. Csak hogy ne nezzetek teljesen hulyenek. :D
  • Devla
    #5
    De, mert a program a memoriaba valo betoltodes utan nem 0.00976 hanem 0.00815 ms alatt hajtodik vegre!
  • traXion
    #4
    a ping az nem a gép gyorsaságától függ...
  • orkenyid
    #3
    szerintem jo a rendszer, jo gyors mar regebben is probaltam, akkor meg eleg beta volt, most mar egesz stabil.
    Ja, probald ki ezt is: http://www.skyos.org/downloads/index.php
  • Devla
    #2
    Nem latom sok ertelmet. Hobbibol ilyet irni lehet jo moka, de komolyabban hasznalni nem lehet. Csodas, hogy asmben van az egesz es minden progi jo gyorsan fut rajta. Ja persze, milyen progi? Azert csak nem fogok kulon OSt tartani hogy gyorsabb legyen rajta a ping, a telnet meg az aknakereso. :) Arra meg 0 remeny van, hogy barmilyen ertelmes programot irjon ra valaki.
  • Emmegki
    #1
    Na milyen szerintetek?