17
My life without me
  • Gfreiter
    #17
    Az is nagyon komoly volt. Nekem nagyon tetszett. Na ezekben a filmekben van kreativítás, ötlet, nem úgy, mint az olcsó szarokban, amiket mostanában zúdítanak a nyakunkba.
  • Stann
    #16
    Elvileg Aug. 26 óta megy a mozikban, én "DC"-n néztem meg.
    Utoljára a David Gale élete volt számomra ennyire sokkoló.
  • CoolStuff
    #15
    Van egy ilyen magyar film is, de nem tudom a címét hírtelen...
    Ott nem hal meg a csávó, csak arra ébred, hogy 30 éves, és semmi nem történt az életében.
    Ír egy listát, amiben 1 nap alatt családot, házat, és kocsit + egyebeket akar, és ezt teljesíti...
    Lop kocsit, meg betör egy házba, ahol dzsákuccizik a frissensült neével, és durván ennyi!
    Sztem kurva jó!
  • Gfreiter
    #14
    Elég komoly lehet. Én mindenképpen megnézem! Moziban megy?
  • Stann
    #13
    Amúgy a sztorija röviden, ha nem ismernétek:

    "A 23 éves Ann életében nincs semmi rendkívüli. Az anyja házának kertjében egy lakókocsiban él két kislányával és férjével, aki leginkább munkanélküli (és aki egyébként az egyetlen férfi, akit valaha is ismert).
    Hogy eltartsa a családot, éjszakánként takarítani jár. Egy napon rosszul lesz. A kórházban az orvos közli vele, hogy halálos beteg. A fiatal nő úgy dönt, hogy nem mond el semmit a családjának, és elkészít egy listát az utolsó tíz dologról, amelyet még meg kell tennie, mielőtt meghal: gyakrabban mondani a lányoknak, hogy mennyire szereti őket - naponta többször is; kazettákon rögzíteni a szülinapi üzeneteket nekik 18 éves korukig; meglátogatni az apját a börtönben; megismerni egy másik férfi ölelését…

    Az élet nélkülem csodálatosan leírt lecke az emberségről. A film témája ugyan a halál, de mindenekelőtt a szerelemről és az élet szeretetéről szól. "


    Remélem többen mégnézitek, és kommentelitek is!
  • Stann
    #12
    Régebben a thrillereket szerettem, de valahogyan mostanában nem tudom megnéznmi őket, túlságosan is beparázok tőlük. Én is sokkal jobban kedvelem a világról, sorsokról szóló filmeket. Nincsenek benne robotok, óriási technikai effektek, de mégis több mondanivalójuk van, és maguk módján szebbek, színesebbek is!
  • Gfreiter
    #11
    Én nem láttam, de megnézném. Szeretem az ilyen filmeket. Realisztikusan ábrázolja az élet szar és szemét mivoltát. Bár én azt szoktam mondani, hogy az élet szép, csak a világ szar.
  • Garfield
    #10
    A magyar címe tényleg ez.
  • Stann
    #9
    De tényleg nem látta senki?
  • Amse
    #8
    Persze.Nem gond ez.
  • Stann
    #7
    Jó, igen. Az élet nélkülem, vagy az életem nélkülem. Sztem sokkal durvábban is fordítottak már félre!
  • Amse
    #6
    De.
  • PLackó
    #5
    az azt jelenti hogy az én életem nélkülem.nem?
  • Stann
    #4
    Nem értelek, ez pont ezt jelenti, nem írtam el!
  • Cat #3
    "My life without me -> Az élet nélkülem"

    ezt komolyan igy fordították, vagy csak elirtad?

  • Stann
    #2
    Gépen néztem, de sajna az utsó félóránál késett a hang. Aki gépen nézte, annak is jelentkezett ez a probléma?
  • Stann
    #1
    Sziasztok!

    Nemrég néztem meg a filmet, nekem nagyon tetszett, habár elég szomorú volt. De elgondolkodtató, hogy mennyi ereje volt annak a nőnek, nem esett kétségbe, habár valószínű, hogy a való életben erre nagyon kevés ember lenne képes.