11
Mikrohullamu internet megosztasa w-lan acsess pointon keresztul
  • Mészy
    #11
    Sziasztok!
    A következő a problémám:
    Van egy korház, ahol van egy belső hálózat szerintem dsl nettel és azt kéne egy melléképületbe kivezetni, de kábelt semmiképpen nem akarnak kihúzni az épületbe, mert az szerintük nem érné meg. A melléképület kb. 200 m-re van a legközelebbi csatlakozási ponttól. (maximum) Elvileg nincs köztük épület "csak" néhány fal választja el őket. Kellene nekem egy típusszám és egy ár amiből kb. meg lehet oldani ezt a problémát. Gondolom két darab valamilyen adó-vevő szerkezet kell, csak nem tudom milyen és mennyiért... .
    Köszönöm.
  • LoCk
    #10
    Szióka!
    Hogy vagy?
    Megyek, most át a PC-tuningba.

    Nagyon villogott :) a logó azért vettem le..
  • CoolStuff
    #9
    Cső LoCk!
    Rég láttalak errefelé!:))
    Gyere azért PC tunngba is néha...
    Miért vetted le a logódat?
  • LoCk
    #8
    Én D-Link-s cuccokat használok, nagyon jól szuperálnak
  • mutyi
    #7
    Sziasztok!

    Ne fogadj rá, működik az csak nem mindegy hogy milyen cuccot használsz.
    Én a linksys wap54g vagy a Belkin 54g-s cuccát tudom ajánlani, nem rosszak.
    Sőt a Belkin most adott ki egy új típusú AP-át ami 3 antennával rednelkezik, teljesen más a működési elve, igaz csak vele kompatibilis eszközökkel hajlandó működni.
    Stalin neked milyen bridge-ed van?
    Én eddig próbáltam linksys wet54, linksys wet11-et,de egyik sem jó igazán, totál használhatatlan a hálózat valamiért.
    Most egy sima pci-os linksys wmp11 a régi típus van a gépben, így tökéeltes, igaz nem véletlenül vettem a bridget.
    Tegnap meg egy Tellus A14-et próbáltam, ez egy AP, ami tud bridge módban és repeater módban is működni.
    Viszont 5 perc után elszállt a ketyere. Se etherneten sem pedig usb-n keresztül nem tudom azóta működésre bírni.
    Elég gáz, kölcsön cuccnál.
    ÜdV. Mutyi
  • Munch
    #6
    Házon belül wlan semmire sem jó. Elég két betonfal, és használhatatlan.
  • [HUN]Stanlee
    #5
    Es utana tudtal vmit allitani, hogy ez tobbet ne forduljon elo?
    Ahol lakom van egy mikros szolgaltato, eleg jo aron korlatlan net, amit tobb gepre lehet szetosztani, es arra gondoltam, a hazunkban megkerdeznek par embet, hatha ok is akarnak netet, es akkor a kolsegeket megosztanank, es olcsobban lenne netunk. A hazon beluli hatotavolsag kb mekkora lehet?
  • St
    #4
    Én ma próbáltam ugyanezt, tetőn a wlan bridge azon jön a net, az Asus 330g AP-m meg lent a gépemnél a tetőn lévő bridge meg szépen becsatlakozott az AP-mre így lepottyantantam a netről.
  • Munch
    #3
    Más frekvencián megy. Működik!
  • Takezó
    #2
    gondolom nem, mivel más frekire állítod a 2 hálót... nem vagyok nagy w-lan-guru, szal bocs, ha hülyeséget mondtam..
  • [HUN]Stanlee
    #1
    Hi!

    Az lenne a kerdesem, hogy mikrohullamu internet kapcsolatot w-lan acsess point-on (router/switch beepitve) keresztul meg lehet-e osztani. Nem tudom, hogy a ket mikrohullam zavarna e egymast, vagy a ket halozat.

    A valaszokat elore is koszonom!