46
Vajon meddig fejleszthető a 386-os?
  • Narancs
    #1
    Nem tom, én széjjel vertem annó...
  • takraj
    #2
    Van egy haverom, akinek van egy 386-osa. Nos, új gépet nem akar venni. Szeretné viszont, hogy gyorsabb legyen. Vajon 386-os házba lehet 486-os alaplapot tenni? A tápegység cserélhető? Elbírja? Várom a válaszokat....
  • takraj
    #3
    Gyorsabb voltál........grrrrr.... :)
  • EOX
    #4
    Van egy C64-em, az fejleszthető?:D
  • Adam5
    #5
    mé? mét nem vesz 500-1000ft ért egy 486-os fullt és akko tud hálozni
  • Devla
    #6
    Ugy kell 386ost gyorsabba tenni hogy melleteszel egy P4et es atdugod bele a monitort es a billentyuzetet/egeret.
    Nem latom ertelmet a dolognak, mar egy p2est is lehet venni parezer forintert. A szamitogephazba meg ultethet viragokat ha nem akarja kidobni. :)
  • Botond #7
    és megvan a megoldás ^.^
  • Punkerwork
    #8
    kuka
  • Tom3 #9
    Mi 286-rol 486-ra fejlesztettük.
  • takraj
    #10
    Nos, az a helyzet hogy tud szerezni ingyen egy 486-os alaplapot + procit + amikell, de nem tud házat venni hozzá........ezért kérdéztem, hogy megoldható-e.

    Tom3: Komolyan, vagy csak etetsz? :)
  • N.E.O.!!!
    #11
    Nekem vagy 5 éve volt 386-osom, szép volt jó volt, de a fater vett egy P2-est, a régiből csak a monitor maradt meg, utána azt is lecseréltük egy 17 colosra, utána vettünk egy voodoo 3-ast, ez volt egy évig, majd vettünk egy 9200-ast, az új 700 mhzes proci mellé, s tavaj sulinetből vettünk 2400+-t meg 512 ramot. Ja egyszer kellett cdolvasót cserélni, meg vettünk cd-írót, meg nyomtatót. Szal... ha úgy csinálja a haverod mint én akkor 300 rongyból kijön, igaz ezeket a dolgokat, már sokkal olcsóbban meg lehet venni.
  • blackgamer
    #12
    most mit fikázzátok
    és ha csak szövegszerkesztésre kell neki, írógép helyett?

    AT házba belemegy még a pentium 1 is. Azzal már komolyab oprendszerek is futnak sőt mp3-at is lehet hallgatni
    szóval nem kell neki új házat vennie
  • takraj
    #13
    Tápot se?
  • blackgamer
    #14
    azt főleg nem
  • takraj
    #15
    akkor ok
  • blackgamer
    #16
    a házba nézd meg, hogy belefér-e
    pl. nekem van AT-s szerverházam, abba minden belefér,
    de az első 286-osomnak eléggé spéci volt a doboza, abba kislemezmeghajtó se fért el, sőt a fejlettebb alaplapok sem
    de mivel 386-oson külön kártya kell az IDE dolgoknak (winchester, CD meghajtó) és nincs rajta még PCI slot, hanem csak ISA, ezért ajánlatosabb lenne egy 486-os beszerzése.
    az szinte már Pentium szinten van
    esetleg ha leírnád mire is használnád, akkor több tanácsot tudnánk adni
  • takraj
    #17
    Nem nekem kell, hanem egy haveromnak. Nade: Főleg szövegszerkesztésre kell neki. De még arra jó a 386+win31 is, de legfőképp a win95 miatt kellene neki 486.....
  • [Jakuza]
    #18
    Ne aggodj pinka penzert AT-s hazba meg P1et vagy AMDK5-t.
    Sot voltak olyan P-II-es vagy K6-os lapok is amiket szinten ellattak AT csatlakozoval es befernek Ats hazakba.
  • blackgamer
    #19
    én a következőt ajánlanám

    egy márkás Pentium 1-es alaplap
    120-133 Mhz proci
    32 Mb ram

    ezek mind mennek a házba, ha beleférnek

    és rá windows 98-at, az nem lesz lassú rajta (tapasztalat)
    és Word szövegszerkesztő

    viszont ha szövegszerkesztésre kell, akkor én a monitort is kicserélném
    mivel az ember látása a legfontosabb!!!
  • takraj
    #20
    Monitora az van jó! Igaz nem SVGA, de VGA, szines, alacsony sugárzású, szal nem hiszem hogy venni akarna másikat... :)
  • tajfun
    #21
    Mihez kepest alacsony sugarzasu, csernobilhoz? VGA monitort mar jo reg nem gyartanak, tuti halal regi, foleg ha ilyen komoly gepe van melle, ha nem akar 1-2 even belul szemuveget, akkor vegyen 1 normalis monitort. 30-40 ezer forintot csak meger a latasa, meg akkor is ha neki az nagy penz.
  • Devla
    #22
    Egy jo szemuveg dragabb :)
  • takraj
    #23
    Hááát......nemtom, de eddigis azt használta és még mindig nem szemüveges! kb. 4 éve!
  • Narancs
    #24
    Abszolúte egyetértek.
    75Hz alatt káros a szemre!
    Kell egy jó nagy ház, egy erős táp, és egy jó monitor.
    Ezek örök darabok, nem kell 2 évente, évente cserélgetni őket mint a többi alkatrészt.
    Ezeket csak 1X kell megvenni, de mindíg jók lesznek!
    A moncsi meg alap, használtan is lehet kapni jó moncsikat, nem olyan húzós már aruk, és olcsóbbak mint a szemüveg!
  • blackgamer
    #25
    ok akkor viszont az a lényeg, hogy Windows-ban mindent feketére kell állítani
    amolyan Dos-os Windows-t kell létrehozni, akkor nem zavaró a villodzás
    és persze monitorszűrő üveg is kellhet
    igy használható még a monitor
  • takraj
    #26
    Mind1.....majd vesz, ha akar, de azért megmondom neki, hátha nemtudja......

    Amúgy 386-osba gondolom 486-os procit nem lehet tenni... (DX) Vagy igen?
  • takraj
    #27
    Monitorszűrő az van.
  • Devla
    #28
    A monitorszuro csak a karos sugarakat szuri meg. Attol meg ugyanugy fogja farasztani a szemet az alacsony frekvenciaju villogas.
  • takraj
    #29
    Amúgy 386-osba gondolom 486-os procit nem lehet tenni... (DX) Vagy igen?
  • blackgamer
    #30
    386-ban nem cserélhető könnyen a proci
    tehát a válasz nem
  • Narancs
    #31
    nem hallottam még ilyesmiről...
    Arról se hogy vki 386ost fejlesszen...
    Pl most is itt van nálam a teraszon egy régi P1 -es gép, egy iskolából lett leselejtezve, csak többe került volna elszállíttatni a gépeket, így elajándékozták őket...
    Ahoz képest, hogy még elég sok mindenre jók ezek a gépek, mégis semmi pénzbeli értékük sincs...
  • blackgamer
    #32
    hát igen, és arra hogy pl. éjjel-nappal a DC-ről töltse a cuccokat, bőven megfelel
  • Narancs
    #33
    ja, télleg, csak kell bele egy háló kártya
  • nemcsakfeel
    #34
    mármint katódsugarasnál káros a 75 Hz :)))
    Tftnél semmi gond a 60 sem
  • nemcsakfeel
    #35
    milyen OP rendszerrel? és lanon keresztül tudod vezérleni h mit töltsön ? vagy odaülsz elé..??
  • barret
    #36
    Mért nem jó a win98? letöltéshez tökéletes! Minek vezérelni? Kijelölöm mit töltsön,oszt néha belenézek hálózaton hogy kész-e?
  • nemcsakfeel
    #37
    de hálón ki tudod jelölni h mit töltsön?
    én mondjuk ezt a routerrel akarom egybekötni, azmeg a pincében lenne :))
  • blackgamer
    #38
    hát régi monitorral 640x480 megy a gép + win98 + DC++
    és müxik a dolog
    a pincében fut
  • tajfun
    #39
    De 1 szemmutetnel olcsobb. :)
  • tajfun
    #40
    Hat azert annyira nem orok. A monitor 3 ev alatt gallyra m1 (kepcso), az atx hazak helyett mingya itt az uj btx szabvany, tap1seggel 1utt, szal aze ezzel se mesz nyugdijba, de az biztos hogy nem kell fel evente cserelni mint a videokartyat.