445
miért tűnt el?
  • OPM
    #1
    nem találtam ilyen topicot, remélem nem volt még :)

    szóval az lenne a kérdésem, ha tudna rá vki válaszolni, hogy miért/mikor tűnt el a rave zene? gondolok itt charly lownoise & mental theo, dune, party animals, scooter és blümchen(!) régi zenéire. Sajnos én ebben az időszakban, amikor ők nagyok voltak kezdtem csak ismerkedni a zenével, Captain Jack meg Dj Bobo szinten... :) De pár éve felfigyeltem hogy mennyire jók ezek a számok és hogy a maiak közül még csak hasonlót sem találok. de miért??

    ha tudtok még jó számcímeket, kivele!
  • VinylToy #2
    Egy részt ezek elkezdték játszani a most divatos euro-dance stílust, ami megfelel körülbelül az akkori rave-nek.

    DE JEGYEZZÜK MÁR MEG HOGY OLYAN ZENE HOGY RAVE NIIIIINNNNCSSSS!


    A rave egy eseményt, bulit, összejövetelt takar!
  • OPM
    #3
    tudom :)
    de akkor te hogy neveznéd?
  • Bandew
    #4
    Naná, mert az nem zene. :-)
  • Dani20
    #5
    kihagytad RMB-t akik sztem talán a legnagyobbak voltak a stilusban :D
  • VinylToy #6
    Di.fm-en is megemlítik, de szerintem akkor se jó kifejezés ez rá, hívjuk happy hardcorenak!!!
  • VinylToy #7
    Paul Elstak :)
  • OPM
    #8
    + ha pl megnézed a winampos számok id3 tagjában a genre-ben is ott figyel
  • OPM
    #9
    oh tényleg, a spring...
    + Mark Oh is kimaradt
  • VinylToy #10
    Én akkor se fogom azt mondani sose hogy rave zenét hallgattam :D
  • OPM
    #11
    nekem a happy hardcore túl hosszú és még most is azt hallgtom :P
  • VinylToy #12
    Olvasni való :D
  • OPM
    #13
    ez jó, tetszik! :) thx
  • OPM
    #14
    "A trance DJ-k a zörejek keverésének kifinomult művészetében gondolnak olyan paraméterekre, mint a pulzus, az agyhullámok vagy a légzéskontroll. A táncolók nemritkán úgy jutnak el az eksztázisig, hogy légzésüket a zene üteméhez igazítják – ami ebben az esetben megoldható feladat, hiszen viszonylag lassabb tempójú zenéről van szó."

  • nemcsakfeel
    #15
    öööö.
    pedig nagy révernek tartottam magam. akkor most mit mondjak?!
  • Daza500
    #16
    Nos, én nagy gabber vagyok, rendszeresen járok NEORAVE bulira, ott ilyen zenét nyomnak, régit és újat egyaránt.
    Sajnos én is túl fiatal voltam a RAVE-korszak idején.
    Egy biztos, akkoriban azok a zenék átütő sikert arattak a sebességben.
    Kár hogy pár képviselőjük azóta már sokkal lightosabb style-ra kapcsolt át, pölö: Mark'Oh, Blümchen (Aki már nemis Blümchen néven van).
    És sajnos vannak olyanok is, akik örökre eltűntek: Das Modul, 2 Brothers On The 4th Floor. Kár értük.
  • ThePartyFace
    #17
    Ez egy nagyon jo cikk! htx
  • JAST
    #18
    The winds the birds the love the air the breeze.... RMB - Spring mindenidők legjobbja! :)
  • VinylToy #19
    A raver az aki ravekre jár...tehát mondhatod magad ravernek :D
  • Thrill
    #20
    Szerintem az a cikk nem egészen ok. A technóból gyökereztet olyan dolgokat is mint például az ambient. Az alfajok leírásával szvsz nem lenne különösebb gond, de közel sem teljes a lista, nagyon felületes, jellemzően egy olyannak az írása, aki nem nagyon lát rá a dologra.
  • VinylToy #21
    Ok.. írj egyet :D
  • Thrill
    #22
    Nem írok, de nem is veszek készpénznek mindent, ami netről (főleg kis hazánkból) származik.
  • Thrill
    #23
    A későbbi vitákat elkerülendő, azért gondolom így, mert szvsz helyesebb elektronikus zene gyűjtőnév alá venni az irányzatokat, mivel spec. Jean Michel Jarre jóval régebben alkotott, mint az a 88-as dátum, amit a cikkíró megjegyez és Jarre zenéje közel-távol sem techno. A Kraftwerk inkább technósabb hangzású volt és az is jóval régebb óta működik az ominózus dátumnál. A különböző élőhangszeres zenéknél sem vesznek mindent egy kalap alá, így engem kifejezetten idegesít,ha az elektronikus zenét szimplán úgy jellemzik, hogy techno.

  • Noodlee
    #24
    Happy Rave!
    Régi Dune Rulez!
  • Noodlee
    #25
  • Mayday
    #26
    Igen, voltak itt nagy zenek, de ha rave-re gondolunk, ne a scooter legyen mar az elso. Es nem csak ezek a "nagyon ismertek" zeneltek, es nem is voltak a legjobbak.
    En eppen a napokban talaltam egy rave radiot a neten (winampban). Sokat odahallgattam, es olyan klasszikusok csendultek fel, mint pl. a Legend B. - Lost in Love, vagy a Nikolai - Ready to Flow. De meg sok szepseg volt, jo kis sorozatok (Rave Mission sorozat, Ravermaister sorozat, stb)
    Ezeken voltak nagyon jo kis zenek.
    Blumchen sztem mar a nagyon-nagyon kommersz kategoria volt. Marusha az evek folyaman egyre komolyabb zeneket keszitett pl. Persze, en is hallgattam Scootert is, meg mindent, de nem tartottam igazan jonak.
    RMB-t szerettem, Spring szuper kis dal volt, pedig azert az RMB is az "emeszthetobb" kategoriaba tartozott :)
    De pl. a 2 Brothers, mint lentebb irta valaki, igazan sosem volt rave zene, abszolut a dancefloor kategoriaba tartozik! Persze abban jok voltak, ott is megtalaltunk a gagyi Captain jack mellett jobb eloadokat is (pl Magic Affair)
  • Thrill
    #27
    Köszönöm az egyetértést.:)
  • Noodlee
    #28
    Én nem nagyon vagyok egy lámlenge, vagy géniusz a téméban(90%-ban rock zenét hallgatok), de ami jó az jó!
    Én úgy tudtam, hogy létezik olyan stílus, hogy RAVE.
    Akko most mi van??
  • Thrill
    #29
    Én spec. nem a rave-nél vagyok leakadva, hanem annál, hogy az egyik belinkelt cikk mint techno-kultúra részei emlegeti az elektronikus zene különböző alfajait.:)))

    A rave-es témához érdemben nem tudok hozzászólni, mert soha nem szerettem a hardcore-t.
  • Noodlee
    #30
    A te "leakadásodat" értem, és 1et értek veled.

    #2. hozzászólásra reagáltam... Kicsit megkésve :)
  • VinylToy #31
    Szerintem bármelyik írásban lehet hibát találni! Aki akar a Kőmlödi Ferenc könyvébe is beleköthet ennyi erővel :DDD
  • Thrill
    #32
    Igen, mindenben akad hiba, de ez az írás már az elejét egy téves beidegződéssel kezdi és ez súlyosabb annál, mintha vki épp csak nehezen igazodik el a rnegeteg alfaj között.
  • Daza500
    #33
    Az elektro zene pontosan 1968-ban jött létre.
    Akkor alakult meg a Kraftwerk, ők indították el a gépet.
  • Thrill
    #34
    " Ami szüleinknek a rock’n’roll volt, az a mi korosztályunknak a techno vagy szebben fogalmazva az elektronikus zene."

    Ha rögtön ezzel nyitott volna, illetve elektronikus zeneként, nem pedig techno-ként kategorizálna mindent ami idetartozik, akkor merőben más lenne.

    Egyébként az idősebbeknek tényleg csak techno minden ami elektronikus és a méás műfajok (rap, rock, etc...) kedvelői is hajlamosak szimplán "letechnósozni" azt, aki inkább az elektronikus zenei irányzatokat részesíti előnyben.
  • Noodlee
    #35
    "méás műfajok (rap, rock, etc...) kedvelői is hajlamosak szimplán "letechnósozni"

    Én csak puffogós zenének hívom!
    De a viccet félretéve, tényleg tök más!
  • Thrill
    #36
    Igen és a technikai hátteret kihasználva létrejöttek a különböző stílusirányzatok, amelyek mindegyikének az a célja, ami a zenének klasszikus értelemben. Viszont egymással nem feltétlen rokonok, így kár olyan stílusokat lekicsinyíteni a techno szócskával, amiknek egyébként a techno-hoz mint stílushoz,csak annyiban van köze, hogy szintén elektronikus zene.

    Ennyi volt, ne féljetek, nem sírok többet.:D
  • VinylToy #37
    Egyetértek veled, de ettől még szerintem jó, vicces és olvasható a cikk...én is nagyon jól tudom hogy van az elektronikus zene, és azon belül rengeteg alfaj.
  • Thrill
    #38
    Ja tudom, ismerős. Ilyen még a tucc-tucc és etc.:)
    Múltkor vmi rapper arra kapta fel a fejét, h a Café Ibiza válogatást emlegettem. Rögtön beindult a fantáziája és jött az a divatos megjegyzés, hogy tuccer és tucc-tucc zene.
  • Thrill
    #39
    Jah, hogy ti alapból viccesnek tartottátok?:)

    Én azt hittem, hogy a jó arra vonatkozik, hogy maga a cikk nagyon jó.
  • Noodlee
    #40
    Hátöö, ha amit a kollega leírt(Jean Michel Jarre, mint techno),és tényleg ez szerepelt a cikkben, akkor nem nagyon jó, hanem siralmas :(
    Monnyuk én nem olvastam a cikket, szal...

    Nem félreérteni a hozzászólásaimat, nem kötöcködni akarok.