27
FIZIKAI MEMÓRIA LISTÁZÁSA VÉGET ÉRT illetve DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
  • francois
    #27
    Amennyiben valakinek ilyen problémája van, azt az alaplapi lan adapter okozza, nem vírus meg semmi ilyesmi. Be kell szerezni lan-kártyát és utána full jó lesz. Legalábbis nálam így megoldódott.
  • sztruhar
    #26
    Én memtudom nekem A8N-E alaplapom van NVIDIA hardveres tűzfallal, sztem qrva jó, és nem fogja a gépet semennyire!
  • syluccy
    #25
    Hát nem tom...én is megnéztem már ezt a fórumot, nekem viszont csak az NVIDIA hardwares tűzfal van fennt és a windowsos, addig még nem jutottam, hogy érdemleges tűzfalat tegyek fel...mivel még cska most vettem nemrég a gépet.


    Ha esetleg van más!

    Megköszönöm!
  • artschiatwork
    #24
    itt mintha hasonló problémát oldottak volna meg.
  • syluccy
    #23
    Hi!

    Nekem is megvan ez a problémám: Nekem először kezdte az ati2dvag.dll-el és most jött a DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL...alcwdm.sys van per pillanat. És kezd minden türelmem elfogyni...arra már rájöttetm, hogy nem függ windows verziótól, alaplap problémától, de akkor mitől függ ez az egész!!!!!!!!!!!!??????????

    Ha vkinek van egy jó procedúrája erre a problemre...legyen szíves segítsen!!!!

    Kösz
  • Salty
    #22
    Keresgéltem megoldásokat a neten a hibáról kapcsolatban, a végén sikerrel jártam, ezen az oldalon, ami Microsoft, de hasznos információkat találsz rajta.
  • Csaba
    #21
    Hát, én egy elég érdekes módon oldottam meg ezt az irq dolgot. Nekem állandóan netezéskor jött elő, olyan 1-2 óra netezés után. (xp-n) Megnéztem, nincs hardver ütközés. Eseménynaplóban mindig más értékek voltak, tehát nem fix hardverhiba, más lehet a gond.. Rátaláltam egy angol fórumra, ahol azt írták, egyik oka lehet a rossz/korrupt virtuális memória (a fórum szerint van úgy xp-nél, hogy valamiért beszarik a virtuális memória). Hittem is, nem is, de kipróbáltam. Kikapcsoltam, utána parancssorban indítottam a gépet, letöröltem a winyóról, majd újraindítás, és beállítottam, hogy a win automatikusan kezelje. Azóta eltelt pár hét, és minden jó, órákig netezhetek, minden pipecül megy. Szerintem megér egy misét mindenkinek kipróbálni.
  • Kocsó
    #20
    ...egy kiesett... = ...így kiesett...
  • Kocsó
    #19
    kerestem hozzá ujabbat... de azzal is ugyanez volt
    megnéztem a BIOS frissitést is és semmi ilyenre utaló ujitás nem volt benne :(
    Végülis most megy a rendszer, mert nincs benne a kártya de sajna egy kiesett 2 eszköz amit nem tudok használni :(
  • nenad
    #18
    probalhatsz uj drivert is keresni ez lenne az elso amit csinalnek, utananezni forumon hatha van valami,
    es a mobo biosanak is utananezni, hatha van ujabb es hatha eppen valami ide vago fix is van bennuk,(olvasd el a historyt)
  • PetruZ
    #17
    Nem biztos, hogy a kártya a hibás, inkább elképzelhető, hogy nem fért meg az alaplapoddal. Van ilyen.
  • Kocsó
    #16
    Kivettem a RAID kártyát, ujratettem az XP-t és simán megy...Semmi gond nélkül Szóval mostmár 99,9%, hogy az volt a hibás. Akkor viszont k@pja be a gyártó. Pedig a hozzá adott CDről telepitettem fel a driverét mindig. Most azt terveztem veszek egy RAID-es alaplapot, mivel nem férek el a házban. :( (3 vincsi, 2 DVD iro, 2 mobil rack). Hátha azzal nem lesz ilyen gond.
    Szerintetek?
    Csak sajna amit nétem ASUS P4C800 40 guriga...az meg azért nem kevés
  • Ben C
    #15
    én is uyg gondolom hogy a radeon 9200 SE gyenge hűtése miatt van...
  • Taranov
    #14
    Nekem ez az ATI mobility radeon 9000 miatt volt, szóval szerintem a memória után a VGA lehet a legvalószínűbb okozó.
  • nenad
    #13
    a device managerben, a viewban allitsd be a resource by type-ot aztan a megjelno menurendszerben (alabb) nyisd ki az interrupt request (irq)-t es ott latod oket.
    Az igazsag hogy ez sem egy egyszeru feladat, csinalj rola egy screenshotot es dobd be ide. Hatha latok vmi olyat ami gyanus. Mert az irq megszotas egy common dolog, csak eppen nem mindenki szereti a masikat.
  • PetruZ
    #12
    Az ilyen IRQ hibáknál, a kék halál képernyőn kiír egy négy számjegyű kódot is. Ebből az első az érintett IRQ sorszáma, a többi a kapcsolódó hibakód. Érdemes körülnézni az M$-nél, az MSDN aloldalon (msdn.microsoft.com), a kereséssel, hátha van ilyen kódra már megoldás (csak az első két számot add meg).
  • Ben C
    #11
    rengeteg sokszor, szinte minden nap van ilyen.
  • Kocsó
    #10
    Ha hagyom a gépet, akkor nem csinálja, csak amikor "dolgozom" a gépen.
    Valakinek van külön RAID kártya a gépébe? (mert én erre tudok csak gondolni, hogy az miatt csinálja).
    Vagy tud valaki valami korrekt, WIN számára is "ismerős" RAID kártyát ajánlani? Mert ami nekem van, azt lehet nem teljesen komálja.
    (Silicon Image Sil 0680 Ultra-133 Medley ATA RAID Controller)
  • Kocsó
    #9
    Esetleg hol tudom megnézni, hogy IRQ ütközés van-e?
  • nenad
    #8
    ha hagyod a gepet magaban akkor is csinalja?
    Probald ki hagyd ott 1 orara vagy akarmi.
    Ami meg lehet az irq kiosztas valamiert mindig balul sul el. Ezert erdemes ugy feltenni a windowzt hogy semmi sincsen bedugva, es minden egyes darab utan vizslatni hol vannak az irq-k. Pl videokartya es hangkartya altalaban nem komaljak egymast. stb, nezz ennek is utana hatha tul sok minden kerul egy irq-ra
  • Kocsó
    #7
    köszi a segitséget.
    az alaplap tegnap óta LOAD DEFAULT üzemben megy. ugyhogy azzal semmi hiba elvileg
    gondoltam még a raid kártya vezérlőjére, mert általában akkor produkálja ezt ha azt a 2 vincsit b@sztatom, ami a RAIDre van kötve
    Daemon tools tuti nem hibás, mert én már egy jó ideje már használom de a hiba csak nemrég jött elő.
    De lehet az is hogy a memória sz@r. Vagy nem tom.
    Már olyannal is próbálkoztam, hogy minden lehuz, csak CPU, mem., ram, vga volt benn. Akkor elsőre nem csinálta, hanem amikor már majd minden progim fenn volt. Szóval lehet valami driver, vagy memóriahiba vagy mittomén.
    De már nagyon idegesit.
    Tettem már fel win2003 server-t, nem lett jó, mert a RAID-re kötött 120 és 160 GB-s vincsiket nem láttam. Vagyis láttam a Lemezkezelőben de a Commaderben nem. Tettem fel XP-t, ez már felismerte a vincsiket (azzal nem is volt gond soha) de a kék halál ugyenez volt. Kínomban már Win 2000-t tettem fel, de itt is előjön a hiba
  • Takezó
    #6
    Nálam semmi ilyesmi nem lehetett... most épp fut a MemTest az egyik gépen, de nem talált hibát :( faszom, má nagyon zavar
  • orkenyid
    #5
    softice nincs veltlenul telepitve?
  • artschi
    #4
    Nálam is dettó ugyanez a hiba van, ha lekapcsolom a gépet (gondolom, nálatok is akkor jön elő). Egy idő után rájöttem - legalábbis nálam ez volt a gond, úgy érzem -, hogy ha a Daemon Tools el volt indítva és hagytam bemountolva egy image file-t véletlenül, akkor leállításkor előjön ez a hiba. Ha kikapcsoltam a Daemon-t, nem volt ilyen gond. Remélem, segítettem.
  • Takezó
    #3
    Utóbbi néhány napban 2 ilyennel is találkoztam (Fizikai memória listázása véget ért). Vinyócsere nem segített, alaplapcsere nem segített, most ramcsere történt, meglátjuk :)
  • nenad
    #2
    huzz ki mindent ami nem szukseges az elso telepiteshez es probald meg ugy. (vinyo, cpu :), memoria, cdrom)
    ha nem megy igy sem probald meg simaban hajtani a ramot.
    ha ugy sem megy akkor valami gond lehet talan a biosban. Lehet ott sem artana egy load default, aztan ami fontos atallitani. (ha vannak ilyen olyan integralt akarmik a lapon azt is diseable-zhatod, kesobb visszakapcsolva a win ugyis felismeri)
  • Kocsó
    #1
    Sziasztok!

    Valaki találkozott már ezzel a kék halál által kiirt hibaüzenettel?
    Ha esetleg igen, vagy netalán tudja a választ, megoldást a hibára segitsen valaki !!!
    Pl: mi okozhatja?
    Kipróbáltam, feltettem az XP-t, annál is előfordult egy csomószor. Gondoltam elb@szódott a WIN, ezért feltettem a Win2000-t. De az is ugyanezt irja ki.
    A rendszer:
    Abit IS7-E motherboard
    Intel P4 2,6 GHz / 800 FSB
    Zalman CNPS7000-Cu procihűtő + 2db Zalman házhűtő
    2x256 MB Samsung RAM DUAL-ban hajtva
    X-Micro FX 5600 VGA
    Philips Seismic Edge Sound Card
    Genius 5.1 SW Home Theatre
    Silicon Image Sil 0680 Ultra-133 Medley ATA RAID Controller
    Samsung 80GB/7200rpm SATA
    IBM 120GB/7200rpm ATA100
    Maxtor 160GB/7200rpm ATA133
    Maxtor 120GB/7200rpm ATA133
    2 db Pioneer 107D DVD iró
    LG Flatron 774FT
    Azona RF-2300 Wireless Desktop Keyboard és Mouse

    Minden a gyári paraméterekkel fut, nincs semmi sem huzva benne.

    Köszönöm előre is a segítségeteket!