2619



http://www.peking2008.hu - hivatalos oldal


http://www.telesport.hu - élő magyar közvetítés, éremtáblázat, program


http://www.eurovisionsports.tv/olympics - nemzetközi közvetítés (12 kamera, IE szükséges!)


  • gabber_saviola
    #2619
    már vége :(

    fine
  • mama2
    #2618
    Mikor lesz vége az Olimpiának?
  • Punker
    #2617
    mert ennyi idő alatt végig lehet csinálni.
  • Risu Führer
    #2616
    az olimpia mért csak két hétig tart?
  • Grenzjager
    #2615
    Kemény Dénes elmondta, kicsit tartott attól, hogy az amerikaiakkal kell játszaniuk, de nem feltétlenül az erejük miatt. "A bíráskodáson sok múlhatott volna, ezt a két játékvezetőt szerettük volna elkerülni, megpróbáltunk mindent, de őket jelölték ki. Biztosak voltunk benne, hogy egy szintig elmennek, egy-két ítéletet meg is kaptak, de alighanem belátták, a magyarokkal nem lehet kicseszni, mert a magyarok jobbak, és megállíthatatlanok. A sportágnak ugyanakkor jót tett, hogy ők játszották a döntőt, lendületet kaphat."
  • Grenzjager
    #2614
    A póló magyar sport!

    „Tizenkét éve vagyunk a világelitben, s ennyi idő alatt nem lehet mindig nyerni. Ennek ellenére páratlan sorozat van a hátunk mögött azzal, hogy az elmúlt négy évben minden világversenyen dobogóra állhattunk” – nyilatkozta az eredményhirdetésnél talán leginkább elérzékenyülő Molnár Tamás az amerikaiak ellen megnyert találkozót követően.

    Papesz valóban megélt már sok nagy csatát a válogatottal. A pekingi olimpiai bajnoki címet pedig semmire sem cserélné el.

    „Ha Athénban azt mondják, hogy az olimpia után sorra elbukjuk a világversenyek döntőit, de Pekingben a mi nyakunkba akasztják majd az aranyérmet, aláírtam volna” – tette hozzá a center, aki szeretteire gondolt a dobogón, ezért tört el nála a mécses.

    A fináléban három gólt szerző Varga Dániel a csapategységben látja a siker titkát.

    „Senki sem volt szereptévesztésben. Mindenki 1/13-ad részt tett hozzá a válogatott teljesítményéhez” – értékelt Varga, míg Benedek Tibor szerint a sok ösztönös zseni alkot ilyen sikeres együttest.

    „Az eddigi csapatot a szeretet, a mostanit már a tehetség is összetartja” – mondta a háromszoros olimpiai bajnok pólós. (Persze Benedek valószínűleg nem arra gondolt, hogy Sydneyben és Athénban éppenséggel kutyaütők alkották volna az aranyérmes gárdákat...)

    Az amerikaiak természetesen némileg csalódottak az elveszített döntő után, de elismerik: a jobbik csapat nyert.

    „Nem játszottunk úgy, ahogy akartunk. Remekül lőttek és támadtak a magyarok, s úgy érzem, a legelején kissé beragadtunk. Túl sok gólt kaptunk, ilyen védekezéssel egész egyszerűen nem lehet meccset nyerni” – nyilatkozta az amerikaiak legjobb góllövője, egyben csapatkapitánya, Tony Azevedo.

    „Tizenöt-tizenhat éve, kisgyerekkoruk óta vízilabdáznak együtt. A póló Magyarországon olyan, mint nálunk az NBA. Ez az ő sportjuk, ezt mindenki láthatta. Nagyon nagy meccset játszottak” – mondta rendkívül szimpatikusan az elődöntőben a szerbek szemét kivédő, ám a döntőben lecserélt Merrill Moses, az amerikai együttes kapusa.

    Végül pedig álljon itt e sorok között Kemény Dénes meccs utáni „mondata”.

    A szövetségi kapitány maga köré hívta mind a tizenhárom játékosát, majd egyetlen szót szólt: „Köszönöm!”

    Mit lehet ehhez hozzáfűzni? Mi is köszönjük nektek, hogy megmentettétek az olimpiánkat.
    (NS)
  • a.carkey
    #2613
    "'Egészen a döntőig azt hittem, átlag feletti a védekezésünk, a magyarok azonban nevetségessé tettek bennünket. A magyaroknak annyi jó játékosuk van, hogy képtelenség őket lefogni. Jól is játszottak, csak két játékosuk nem szerzett gólt, komikus látványt nyújthattunk' - mondta a meccs után az amerikaiak szövetségi kapitánya, Terry Schröder."
    (Index)
  • ProGabe #2612
    megvoltszépvoltjóvolt

    nekem túlontúl magyar-központúra sikeredett. kb nem is láttam semmit (kosáron, egy-két atlétikai számon kívül) ami nem volt magyar vonatkozású :S

    vagy topikzárás kéne, vagy nagy, összevont olimpia topik. szerintem utóbbi lenne a jobb megoldás!
  • Rockynhooo
    #2611
    jah , még csak most volt 8.a , olyan közelinek tűnik mégis több mint két hete volt már.
  • lord nihilus
    #2610
    olyan hamar eltelik minden jó dolog :(
  • FZoleee
    #2609
    csak szerintem megy playback-ről a csaj éneke?
  • FZoleee
    #2608
    a láng kialudt :( :D
  • banok
    #2607
    én se :(
  • Rockynhooo
    #2606
    eb topikot se értem mié zárták :|
  • Grenzjager
    #2605
    amíg élek majd minden olimpának nyitok egy topikot :)
  • Grenzjager
    #2604
    minek az athéni se lett zárva, még meg se jött a gép pekingből..stb
  • toysoldier
    #2603
    sztem nem kell zárni
    át kell írni a címet és csinálni a topicból egy összevont olimpia topicot.
  • Rockynhooo
    #2602
    amúgy tényleg lehet zárni eb topikot is zárták úgyis xd
  • FZoleee
    #2601
    Az olimpiát befejezettnek nyilvánították, lehet zárni a topikot... csak vicceltem :D
  • barmi
    #2600




    ->Link<-
  • primavis
    #2599
    10-10, de nem mindegy, hogy milyen sorrendben és mikor! S főleg, hogy miért!
  • tesó07
    #2598
    Hatalmas gratuláció a csapatnak!!Tökéletes,szép játék és pont a döntőben!!Csak azt sajnálom hogy vége az olimpiának,néznék még ilyen szép magyar sikereket!!
  • Grenzjager
    #2597
    Egyelőre nem terveznek nyilvános ünneplést a Pekingből hazatérő olimpikonoknak. Ezt Schmitt Pál, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke mondta a kínai fővárosban, vasárnap.

    A MOB elnöke újságírói kérdésre válaszolva elmondta: nem a csapat sikertelensége miatt mondtak le a nyilvános ünneplésről. Mindössze arról van szó, hogy a magyar sportolókat szállító repülőgép hajnali 6 órakor érkezik Ferihegyre, és ez az időpont nem alkalmas az ünneplésre.


    hajnali 6? ehhülye... a 6 az már reggel
  • PrisonMan
    #2596

  • PrisonMan
    #2595



  • Ragnar360
    #2594
    Hát nem gyengén kialáztuk az amcsikat :)
    Közepétöl már gólt se bírtak lőni, hatalmasakat védtünk, a BOMBAgólók meg csak repkedtek a hálóba :D

    SZÉP VOLT FIÚK!
  • a.carkey
    #2593
    Pá, Pá!
  • a.carkey
    #2592
    Persze az az amerikai volt, de a hatás kb. lejött. :D
  • a.carkey
    #2591
    Amikor mutatták a zászlókat, olyan volt, mintha a magyar zászló mellett az Árpádsávos zászló is ment volna fel. (Aug. 20-án fekete-fehérre "változtatta" Szekeres az eredetit ...)
  • barmi
    #2590


  • LordVenom
    #2589
    egy kis olasz öröm az aranyban...
  • RiCSi1234
    #2588
    azért az a fejjel lefelé tartott magyar zászló tetszett :DD
  • karajjj
    #2587
  • Solten
    #2586


  • barmi
    #2585
    Good work! :) XD

  • Rockynhooo
    #2584
    király h szinte együtt ment a kézi,kosár,vizilabda... :\
  • Punker
    #2583
    szerencsétlenek.
  • HöfEE
    #2582
    Szép volt fiúk! Nagy grat!
  • barmi
    #2581
    Köszönjük! Szép volt!
  • a.carkey
    #2580
    "Adminisztrációs hibának" tulajdonította az egyik olimpiai aranyérmes kínai tornászlány kora körüli félreértéseket az ország sportminiszter-helyettese és hangsúlyozta: a tornászcsapat valamennyi tagjának életkora megfelel az olimpiai előírásoknak. Cuj Ta-lin vasárnapi pekingi sajtókonferenciáján elmondta, hogy a kétszeres olimpiai bajnok Ho Ko-hszin tavaly került be a válogatott keretébe egy helyi klubtól, és a regisztrációs folyamat során csúszott hiba a tornászlány adataiba.

    A miniszterhelyettes szerint így történhetett, hogy a bajnoknőt az Új Kína hírügynökség egy 2007 novemberi jelentésében 13 évesnek írta. Ez pedig, amennyiben igaznak bizonyul, azt jelentette volna, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) előírásai szerint túl fiatal lett volna az olimpiai szerepléshez. A szabály ugyanis kimondta: csak olyanok vehetnek részt a játékokon, akik az olimpia évében betöltik vagy betöltötték a 16. életévüket. (MTI)"

    Gondolom már a gulágon vannak az újságírók ... :D