41
  • crow
    #41
    Aki szeretne személyesen kérdezni Kálmán Andrástól, illetve az Artisjus képvislőjétől, az jöjjön el ide:
    http://www.hacktivity.hu/view.php?oldal=hack2005
  • h4x0r
    #40
    Necromancer
  • uracs
    #39
    Ki tudja, hogy mijen honlapon kellene keresnem a műholdas script kódokat?
  • Felfedező
    #38
    Szerintem a Kazaa és a BitTorrent is egy nagy rakás fos. KazaA-ban
    3-4 K-val jön a cucc (1.5 megabites netem van) már ha hajlandó egyátálán elkezdeni a letöltést,
    a BitTorrent valamivel jobb de az se az igazi. Akkor már inkább DC++
    ahonnan legalább felhasználótól fügően 40-120 Kb/sec-el tudok tölteni,
    zeneletöltésre a DC-t hasznnálom, a többire meg ott az SMS WEB 1-2 száz
    forint, de stabilan jön a cucc 180K-val!!! (700 mega alig több mint egy óra alatt lejön!)...
  • Omega
    #37
    Hát ez baszás, a jó kurva anyjukkal szórakozzanak, én meg csodálkoztam hogy miértnem szólnak az mp3-ak amiket letöltöttem Kazaaval. Hát menyjenek el ezek a jó kurva picsába.
  • Drex
    #36
    thx
  • Tufa16
    #35
    a gépedről az upload alatt az megy fel amit te leszedsz. Még ha nincs is meg teljesen, azt küldi felfele a többi embernek ami neked már megvan, de lehet hogy nekik nincs.
  • Drex
    #34
    csa all...

    valaki megmondaná, hogy tulajdonképpen mi is megy fel a gépemről az upload alatt?

    mert hogy én tudom hogy mit keresek, mit töltök az oké. De azt hogy tudom megnézni hogy mi megy felfele ??

    eiőre is kösz
  • Tufa16
    #33
    köszi szépen mind a kettőtöknek!
  • arty
    #32
    isohunt.com
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    #29

    http://suprnova.org

    http://G3torrent.sourceforge.net
  • Tiby
    #30
    Főleg mert szar a Kazaa , sok vírust meg kémprogit hoz le a gépre
  • Tufa16
    #29
    Nem tudjátok hol találhatom meg a legtöbb torrent file összegyüjtő oldalt? amugy szerintetek melyik a legjobb torrent file kezelő(letöltő)?
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    #25 LAN on jól hangzik , még talán lehet is értelme , de ha kint vagy neten és van public IP-d akkor másik public IP-vel "közvetlen" kapcsolatban van , máshogy meg nincs értelme fájt cserélgetni .. hisz ha van LAN akkor azon gyorsabb / egyszerűbb .. .etc
  • h4x0r
    #27
    És lesz Linuxos változata is?
  • GABOR16
    #26
    És kik lesznek a főgépek.
    A gyorsabb netkapcsolattal rendelkező user? Vagy valahogy máshogy lesz?
  • JZO
    #25
    A filecserélős rész egy főfejezet a fejlesztés során. Számos DC++ és egyéb filecserélős hálózatot használó emberkével konzultáltam ötletgyűjtés céljából. Pl. ennek hatására került be a röptömörítési algoritmus is a hálózati forgalom csökkentésére (ami kikapcsolható).

    A Neurálsi Gráf egy összekapcsolódást és elérhetőséget biztosító hálózati modell. Segítségével olyan számítógépeket és elérhetsz, amivel egyábként közvetlenkapcsolatban nem is vagy. Számos szolgáltatást lehet ráépíteni egy ilyen kialakított struktúrára, bármi ami csak adatok célbajuttatását igényli. Pl. egy Chat vagy egy Filecserélős szolgálatás. De egyéb példa is van, itt egy konkrét:

    2 ház, mindegyikben több gép, te géped és öcsédé. Másik házban hasonló felállás. Mindkét házban van Internet. Az egyikőtök rácsatlakozik a másikra IP cím alapján így a 4 gép egy hálózatba olvad össze. Bárki bármit elérhet, afféle tunneling módszer Interneten át. További hálózatokat is be lehet kapcsolni így egy hálózatba. A fő gépek, amik a kapcsolatokat kialakították a hálózatok között, átjárást biztosíthatnak minden irányban. Így akár elméletben akárhány gép is össze tud állni és kommunikálni egymással.
  • [HUN]PAStheLoD
    #24
    nem igazán értem mért kell az internetre még ez a neurális háló .. de biztos :]
    GL ... és jó az a BitTorrent , csak használni is tudni kell
  • lck
    #23
    Ha tényleg nagyobb jövőt szánsz neki, a fáljcserés részt el ne hanyagold !!! :-)
  • JZO
    #22
    öööö izé.. szóval elnézést az ingyen reklámért, nem csak megemlítettem, hoyg egy ilyen rendszeren dolgozom, nem gondoltam volna, hoyg bárkit is érdekelni fog. De most nézem a statisztikai rendszert 100x nőtt a látogatottság...

    Az MS emoticonok miatt nem teljesen vagyok nyugott én sem, de a nagy többségét átrajzoltam, azonkívül nem animálnak, így tulajdonképpen csak hasonlítanak. Így aligha minősülnek Copyrightosnak.

    #19: A TerraChat rendszernek hírből sincs köze a BitTorenthez, nem tudom honnan veszed ezt. Max annyi, hoyg van file cserélős része is. Itt meg is állt a közös pont.

    #21: nos igen, én fejlesztem a rendszer, már 1 éve dolgozom rajta napi 8 órát. Diplomamunka, de többet szeretnék belőle kihozni, ráadásul minden precízen és maximálisan kihozok belőle.

    Sorry, hogy az oldal még nem nyújt elég tartalmat, de nem győzöm a munkát. Dolgozok rajta ahogy tudok.

    Köszönöm az érdeklődést és a jelentkezéseket a Beta Teszt csapatba, értesítek mindenkit aki jelentkezett, amikor a rendszer élesítésre kerül.

  • Hutch
    #21
    Ez a terrachat jónak tűnik! Csinálhatnátok neki egy szebb weboldalt is normális tartalommal. :P
  • arty
    #20
    akinek 1-2 k a fel/letoltese, az vagy ne használjon olyan programot ami agyat feltételez vagy olvastassa fel anyukával azt a kurva help fájlt, hogy be tudja állitani a kliensét ...

    az "FTP még mindig jobb" felhasználoknak meg jo SMSes fake letöltéseket kivánok, hiányos/jelszavazott rarokkal, (ld TOCA2 topik...)... támogassátok csak a kis warezpöcsöket :)
  • _Vegeta_
    #19
    Sorry, csak most neztem meg ezt a terra chatet es a bittorrent alapjait hasznalja, egyebkent erdekesen hangzik.. JZO ti csinaljatok ? ;)
  • _Vegeta_
    #18
    Na itt az ideje h a kazaa sz@rsag a kukaba keruljon. Egy koszos alsonadragot nem er az egesz. Ha a torrent 1-2kb korul megy akko rossz a forras - keves leech es seed van - tehat keresni ko megbizhato torrentet. Anime pl siman jon 40-50kval. De Euro 2004 focimeccseket is 30-50kozott kaptam le. (1000koruli seed es 3000koruli leech)
    Aze van a torrentek mellett az a sok szam h elolvassuk megeri e belekezdeni ;)
  • Loxa
    #17
    nézzétek meg a warez P2P-t.
    www.warez.com
  • Yv@n
    #16
    Nioncs véletlenül szűrve a port tartomány (kb 8 port), amit használna? Csak mert akkor eléggé nem akaródzik tölteni.

    Nálam mondjuk általánosabb, a 1/2 - 3/4ed megás letöltés, és az 1-2 mega körüli upload :)
  • 3P
    #15
    Időmilliomosoknak talán megéri. Én még mindig jobbank tartom összességében az FTP-ket... ;)
  • Tiby
    #14
    Hát igen csak én vártam már 3 napot a 4.napon már 0 kb/s-re ment a letöltés , utánna meg kiírt valami hülyeséget és annyi a letöltésnek.Főleg ha amikor 1 kb/s-el tölt 140 óra meg nagyobb míg letölt egy 700 mb-os cd-t , azért ez kicsit dúrva
  • Béla bácsi
    #13
    BitTorrent, KazaA... Ugyan már...
  • lck
    #12
    Sajna ez változó soxor szerncse kérdése.Én normál netről 7k-val töltök. Toorentről 1-7-ig változik. Az átlag 4-6 nak mondható. De ha korlátlan a Nete-ed megéri kivárni. Persze filmeknek nem állok neki.
  • Tiby
    #11
    Hát a BitTorrent az nállam állandóan 1 vagy 2 kb/s-el töltött , nemtudom mért.
  • FTeR
    #10
    #6: Nem fog a M$ megharagudni az MSN emote ikonok használatáért?
    Egyébként jónak tűnik a dolog, de az oldal nagyon kevés infó található :(
  • cSuwwi
    #9
    ez még eléggé gyerekcipőben jár, de érdekes kezdeményezés :)
  • cSuwwi
    #8
    "Hiszen, ha egy user többször is hibás fájlokra bukkan, egy idő után könnyen elmehet a kedve a letöltésektől."

    A hash többekközött erre is jó. Ha egy hashadat több embernél is egyezik, akkor az jó fájl. Csak nem osztanak már 10-15en vissza hibás fájlokat.
    Nemnagyon szoktam töltögetni olyanoktól, akiknek egyedi hash számuk van. Ha lelép, várhatok rá, ha egyáltalán visszajön még.
    Zenéknél ráadásul bele lehet hallgatni bármikor, filmeknél szintén. :)
  • Lacc
    #7
    Ez érdekesen hangzik! Meg is nézem.
  • JZO
    #6
    TerraChat Communication System
  • JZO
    #5
    Kíváncsi vagyok, hogy a hamarosan debütáló TerraChat mit fog tudni. Ez a szoftver jelentős fejlődés a mostaniakhoz képest. AI módszereket hazsnál az átvitelekre, Neurális gráfot hoz létre a számítógépek között, speciális eljárásokat hazsnál az adatovábbításokra, tömörítések, stb.

    Nagyon szupi program lesz és magyarok fejlesztik!

    www.terrachat.hu
  • tajfun
    #4
    Foleg ha a sok kocsog fakesharer meg is osztana ott vmit, nemcsak leechelni akarna.
  • Csudri #3
    "minél többen használják a BitTorrentet, annál jobb"

    Szívemből szóltál!
  • lck
    #2
    Töltsetek! Ki tudja meddig tölthettek ?