40
Bios checksum error - Mi ez?
  • Rick4U
    #40
    aha a checksum -ra arra én is az elemre gondoltam :) És a túlmelegedés hol fordulhat elő ? Nincs valami ötleted ? Mi okozhatja vagy mivel lehet orvosolni ?
  • PíszLávJuniti
    #39
    újra indulás valszeg túlmelegedés
    chechksum error nál nézd meg az alaplapi elemet, bár az jópár évig kitart.
  • Rick4U
    #38
    Egy olyan problémám lenne hogy CPU Soft Menüt írja ki hogy ellenőrizzem meg szintén kijön a Checksum error és ez mi lehet a baja ?MEg az mivel lehet összefüggésbe hogy gyakran újraindul a gép ?
    Esetleg a memóriával ?
  • MANOWAR
    #37
    Ha jól látom 3 éve irtak ide de azért megprobálom :D szóval a Bios checksum error kapom inditáskor cmos reset megvolt minden vissza állitva,néha bebootol és ha igen elfelejti az usb-ket milehet táp gázos lett,vagy azalaplap össze csinálta magát ,vagy netalán elég lenne egy bios elem csere ?Ha netalán valaki már találkozott hasonlóval pls ossza meg velem vagy ha tud megoldást.előre is köszöntem a helpet.
  • barret
    #36
    Több mint egy éve ilyen a gépem! Leáramtalanítom a tápot,oszt rugásra indul.
  • BaLeeX
    #35
    Ok kösz a tippet.
  • [Jakuza]
    #34
    Latatlanba 99.9% mint ahogy leirtam.
    Nem feltetlen keves a 350Wattos tapod, de lehet minosegileg nem megfelelo, vagy hibas es ez produkalja a hibajelenseget.
    Probald ki elobb egy masik tappal, es akkor nem fogsz kidobni feleslegesen penzt.
  • BaLeeX
    #33
    Kösz a tippet, ez mennyire biztos így látatlanba?
    Csak mert vennék egy normális tápot ha ettől megoldódna a gond csak feleslegesen nem dobnék ki 8-10000 ft-ot. :(
    Ja egy 350w-os tápom van a lehet, hogy kevés?
    (XP 2500+, Radeon 8500, DVD író, DVD olvasó, 2 vinyó, 2 házhűtő, sok egyéb venti)
  • [Jakuza]
    #32
    Neked meg tipikus taphibad van, vagy nem eleg a tap teljesitmeny.
    Kicsereled a tapot nagyobbra es 99,9% hogy megszunik a hibajelenseg.
  • ollie
    #31
    Kihagytad azokat az eseteket, amikor egyáltalán nem indul.
  • BaLeeX
    #30
    Nekem meg olyat játszik néha a gép, hogy újraindítás után fekete képernyő azaz a gép megy de megáll valahol az elején és a monitor sem kapcsolódik be készenléti állapotból.

    Ilyenkor 75%-ban egy reset után indul rendesen 20%-ban a tápot le kell kapcsolni majd vissza és utána indul 5%-ban pedig úgy kell hagyni egy fél órát és utána talán beindul.
    Mondjuk lehet, hogy melege van szegénynek de nem csak most csinálta.
  • [Jakuza]
    #29
    Veletlen egybeeses.
    Valoszinuleg az elso hiba miatt nem tunt fel a masodik.
    Mindegy, mar tudod, hogy az ilyen tipusu hibak donto tobbseget a lemerult elem okozza.
  • Gerry
    #28
    Lemerült elem nem tesz tönkre memót, szerintem véletlen egybeesés.
  • lacibacsi
    #27
    Írok én, már hogyne írnék. Csak a főnökeim kitöltötték a délelőttömet... :-(

    Szóval kicseréltem az elemet. Bekapcs. A gép elindult. A BIOS bejelentkező képernyőn (akkor még csak tudat alatt) valami fura dolog villant a szemembe. De ez csak később tudatosult, amikor a következő újraindításnál megint lefagyott.

    De ekkor már láttam a galibát. A gépben lévő két 256MB-os RAM modulból csak az egyiket látta a gép. Kis bűvészkedéssel kiderült, hogy melyiket nem érzékeli. Ezt kivéve a gépem simán indul és újraindul. Nincs hibaüzenet.

    Úgy néz ki tehát, hogy a memória a hibás és az elem is le volt merülve. Csak azt nem tudom, hogy melyik volt előbb, vagyisa memória hiba merítette-e le az elemet, vagy az elem lemerltsége és a BIOS ily módon történő vacakolása okozta-e a memória végét.

    Nem tudom, erre van valami ötletetek?

    Mindenesetre a memóriát (mivel még garanciális szerencsére) hétfőn kicseréltetem. Aztán hadd fusson a szekér tovább...
  • Takezó
    #26
    oksa ;)
  • Bercy #25
    te nekem itt ne flesselje vazzee
  • BaLeeX
    #24
    Na jó gyerekek nem kell a flash, nem kell a flash...
  • Bercy #23
    aaaaaa sry
    ez égő reszemrol
    kicsit el van borulva az agyam es mar mindenbe a kotekedest latom.
    fless helyett flame-et ertelmeztem(legalabbis az agyam megmaradt resze)
  • ollie
    #22
    Pedig lemerült elem okozhat ilyet.
  • Gerry
    #21
    Én meg szoktam...
  • Takezó
    #20
    én pl sokztam flesselni biost ;))
  • M@TriX
    #19
    vagy el se indul a gépe...
  • Gerry
    #18
    Reméljük!
  • [Jakuza]
    #17
    Hat ugy tunik mivel lacibacsi nem irt tobbet, az elemcserevel megoldodott a problema.
  • Gerry
    #16
    Bios checksum error hibaüzi akkor is előjöhet, ha a BIOS elfelejti a beállításokat, ami akár a régi elem miatt is lehet. Alapból megpróbálnám kicserélni az elemet, mint ahogyan ezt már mások is írták, de abban is van valami, hogy nem ártana a legfrissebbb BIOS-t is letölteni az Abit oldaláról, és frissíteni. Abit elég jól dokumentálja a frissítés mikéntjét, és amúgy sem túl bonyolult. Ha a BIOS chip nem sérült meg, akkor ez a két dolog biztosan megoldja a gondot, meg persze az, hogy jól be kell utána állítani minden paramétert, Idő, dátum, CPU, RAM, stb...
  • Bercy #15
    ki flashel?
    en csak leirtam a velemenyem, es irtam olyan dolgot is ami meg nem volt. de pont azert h ha vki nagyon ert hozza, akkor felvilagosithatna engem is h nem teljesen igy van
  • Takezó
    #14
    "Valoszinuleg lemerult az alaplapon az elem." (Jakuza)
    "vagy behalt maga a bioschip..." (Takezó)
    de én mindenképp megflashelném... a biztonság kedvéért
  • Bercy #13
    javitstok ki ha tevedek, de ha lemrul az elem az csak azt erdmenyezheti h a BIOS allandona resetelodik(elfelejti a beallitasokat), de ilyen problemat nem okoz(ki tudja)
    szvsz inkabb a biosal lehet vmi problema(esetleg virus)
  • lacibacsi
    #12
    Vettem elemet. Estére kipróbálom...

    Mátrix: az elem csak az alaplaphoz képest olcsó. Van pofájuk 1000 Ft-ot elkérni érte!
  • Takezó
    #11
    :D
  • lacibacsi
    #10
    Korábban én is húztam (a lap adottságain belül), de nekem soha nem volt gondom. Most meg nincs is húzva a lap, amennyit alapból bír, az nekem bőven elég. Ez a hibaok tehát kizárva.
  • BaLeeX
    #9
    konklúzió: adjál pénzt jobbra :D
  • Takezó
    #8
    tanulság: ne vegyél szar lapot :D
  • BaLeeX
    #7
    Nekem is volt hasonló gondom! Abit KD7. Nekem általában akkor jött elő amikor állítgattam a dolgokat a biosban, hogy meghúzzam kicsit a gépet. A bios reset segített álltalában de volt olyan, hogy hiába állítottam be azt a procit ami a gépben van akkor is errorizált.

    De amikor nem piszkálom az órajeleket akkor nekem nem jött elő eddig ez a probléma.
  • lacibacsi
    #6
    "még azt nmegpróbálhatod, hogy reseteld a BIOS és ne állíts be semmit a BIOS-ba"

    Így is próbáltam. Reset után beindul a gép. De egy leállítás utáni indításkor, vagy újraindításkor azonnal hibaüzenettel jelentkezik.
  • M@TriX
    #5
    nem hinném, hogy bevállalnák :)
    Az elem meg olcsó
    még azt nmegpróbálhatod, hogy reseteld a BIOS és ne állíts be semmit a BIOS-ba. Úgy tesztelgesd restartolgasd... de sztem az elem lesz a ludas, az ki szokott készülni ennyi idő után simán...
  • lacibacsi
    #4
    Hát! Jakuza alternatívája szimpatikusabb. A pénztárcának mindenképpen.

    Egyébként nem garanciális alaplapon mennyibe kerül manapság egy BIOS-Chip csere?
  • Takezó
    #3
    vagy behalt maga a bioschip...
  • [Jakuza]
    #2
    Valoszinuleg lemerult az alaplapon az elem.
  • lacibacsi
    #1
    Sziasztok!

    Van egy ABIT SA-7 alaplapom. Tudom, hogy vannak jobbak is (kéretik nem lenézni), de nekem ez is jó. Az elmúlt másfél évben nem is volt vele gondom, de tegnap történt vele valami.

    Előző nap úgy állítottam le a gépet, ahogy szoktam, majd úgy próbáltam indítani, ahogy szoktam. De nem indult, hanem kb. 7-8 másodperces hosszú füttyszóval jelzett, amit4-5 másodperces szünet után újra és újra megismételt. Kikapcsolás után újra indítottam. Ekkor azt írta ki hibaüzenetnek, hogy "BIOS CHECKSUM ERROR", meg hogy "PLEASE INSERT SYSTEM DISK DRIVE A".

    Betojtam, mivel az alaplaphoz nem adtak floppyt csak cd-t. Meg egyébként sem tudtam, hogy miképp lehetett baja a BIOS-nak.

    Felhívtam egy ismerősöm, aki javasolta, hogy a BIOS resetelő jumperét állítsam át az alaplapon. Ezzel elérhetem, hogy minden BIOS beállítás az alapra kerül és beindíthatom a gépem.

    Gyorsan el is végeztem ezt a kis műveletet és csodák csodájára be is indult a gépem. Windows betöltődött. Egy-két programot teszteltem, azok jól működtek.

    Ezután újra indítottam a számítógépet, mert a BIOS-ban szerettem volna beállítani az alaplapi hangkártya és a lan letiltását. Újraindításkor azonban megint a "BIOS CHECKSUM ERROR" jelent meg.

    Rövidre fogva a dolgot: Egy BIOS resetelés után egyszer tudom beindítani a gépet. Ekkor minden nagyon szépen működik. Újraindítás (indítás) után azonban mindig megáll.

    Mi lehet az oka ennek szerintetek? Az nekem is nyilvánvaló, hogy valami hardveres probléma, de mi? BIOS-chip? Lemerült az elem? Alaplapcsere?

    Várom ötleteiteket!

    Köszönettel

    lacibacsi