36
PowerPC (Macintosh) emulator
  • orkenyid
    #1
    Kinek hogy megy?

    Linkek:
    http://www.pearpc.net
    http://pearpc.sf.net
    http://www.richardgoodwin.com/pearpc
  • orkenyid
    #2
    Ja ha kell hozza macos x szolj majd megoldjuk.
  • orkenyid
    #3
    senki?
  • lck
    #4
    Nem ismerem, de kipróbálnám ha érdemes. Neked hogy megy? Nem lassú?
  • orkenyid
    #5
    persze hogy erdemes!
    attol fugg milyen gepen probalod. egy 2ghz+ on mar eleg rendesen elmegy
  • lck
    #6
    Nekem P4 esem van 1700-as celeronnal 512 RAM-mal.

    Te orkenyid!
    Letöltöttem egy "Windows CVS Builds" progit pps.exe-vel. Ez egy pillanatra bevillant egy DOS-os ablakot. kiirja hogy ppc configfile és kész. Ez indítana valamit?
  • orkenyid
    #7
    jahh hat el kene esetleg olvasni a pearpc.net-en levo guides reszt. de ha nagyon kezdo vagy hozza se kezdjel :)
  • lck
    #8
    Megnéztem a gujdeszt - Nem veszélyes. Ha lesz kedvem meg időm biztoss nekiállok és akkor majd beszámolok a történtekről. ( Mert amint a hozzászólások gyakoriságát látom lehet hogy csak te használod egyedül ebben a szép országban. )
  • orkenyid
    #9
    pedig szerintem nagyon jo otlet ez a progi
  • [Jakuza]
    #10
    Miert is ?
    Miert kene PC-n, PPC-t futtatni ?
  • orkenyid
    #11
    miert ne?
  • Zozo76
    #12
    Erdekes lehet, bar en elosszor a FIXTV iMac musoraban hallottam rola. Tegnap neztem meg a honlapot, nem durva a 0 MHz-es G3 emulacio. En is szivesen kiprobalnam, de mivel nincs MacOSX-em ezert a dolog kilove. Meg a gepem se egy eromu (Athlon XP 2500+, 512DDR).
  • [Jakuza]
    #13
    Bittorent -en van fent MACOS X.
    Csak ertelmetlen PCn emulalni. :P
  • orkenyid
    #14
    nekem 2400+-on megy 960mhz(!)-s G4 mackent. azert 0mhz a kepen mert az meg csak a 0.1 beta verzio volt. ha kell adok macos-t. (majd feltoltom valahova).
    u.i:Jakuza, ha nem tetszik nem kell beleszolni.
  • Zozo76
    #15
    Sajna modemes vagyok, de a baratomnak allando kapcsolata van ugyhogy o le tudja nekem hozni.

    Amugy neked mennyire hasznalhato az emulalt OS?

    Jakuza: itt nem az a lenyeg hogy kivaltsad a MAC-et hanem hogy kiprobald (akar eros kompromisszumok aran is) hogy milyen az elulalt gep OS-e.
  • orkenyid
    #16
    nekem eleg rendesen hasznalhato foleg a legujabb 0.4-es pearpcvel. kb olyan sebessegu mint egy pentium 100mhz-n egy win98. ha leszedeted a macos-t es ha egy .dmg fileban lesz segitek majd isova csinalni.
  • lck
    #17
    Te Orkenyid !

    Van egy ilyen torrent fájl:
    Mac0S X Panther Final Install Disc.dmg - 491 Megabájt Ez Mac -es telepítő ?
  • orkenyid
    #18
    nekem ilyen van: "Mac OS X Panther Final Install Disc 1.dmg". Ha 491mb akkor az jo, en is azt szedtem le. de ehhez kell egy ilyen progi hogy bootolni tudjon rola a pearpc:dmg2iso. Ja ha xp alatt probalod akkor allitsd le a virusirtot mert nem fog menni hanem mindig kilep majd!
  • lck
    #19
    Köszi!

    Szedegetem lefele, de sajnos torrentel csak 2k-vak jön, ami azt jelenti hogy 40-50 óra mire lejön. ( Mondjuk a max. sebességem egyébként is csak 8k sajna. )
  • orkenyid
    #20
    majd begyorsul nekem is 5-6k val kezdte aztan meg felment normalis sebessegre (85k)
  • lck
    #21
    OK.
  • orkenyid
    #22
    Szolj ha leszedted
  • lck
    #23
    Rendben, de csak éjszaka tudom szedni, így biztos lesz egypár nap.
  • orkenyid
    #24
    ok
  • Boba
    #25
    Üdv! Nekem is lenne egy kérdésem... Ha lassú is a rendszer (barton 3000+, 1.5giga ram), de megoldható, hogy pl bootmenüből kiválasszam, hogy ez az OS induljon el alapból, és win-t ne is lássak? Vagy win-ből kell mindenképp indítsam, az úgy egy kicsit hervasztja a feelinget.
  • orkenyid
    #26
    Megoldhato, ugy hogy linuxot raksz fel beallitod automatikus inditaskent a pearpc-t. (eleg egy leegyszerusitett 1-2megas linux) Szvsz winbol a legegyszerubb, mert ott egyszerubb a configfilet allitgatni. De eloszor mindenkeppen winen probald felrakni. kell macos vagy mar van?
  • Boba
    #27
    még nincsen. pearpc-ből is csak .3at láttam.:/
  • orkenyid
    #28
    0.4: www.richardgoodwin.com/pearpc
  • orkenyid
    #29
    Uj buildek: pearpcexe.sytes.net
  • orkenyid
    #30
    sikerult letolteni?
  • lck
    #31
    orkenyid!

    #14-ben írtad hogy mack-et fel tudnád tölteni v.hova.
    Nekem otthon beszart a net-em. Itt meg ( work-placc )a torrent nem müxik. Ftp-ről viszont 2-3 óra alatt le tudnám szedni.
  • Amon Serrano
    #32
    Na végülis hogy álltok? Érdekelne, mert Final Cut-ot szeretnék kipróbálni!
  • lck
    #33
    Hát akkoriban végül is sikerült kipróbálnom, de szörnyen lassú volt: kb 3 órán át települt, aztán kattintás után 5-10 másodperccel nyilt meg egy ablak. Igaz akkor 1.7-es Celeronom volt 256 RAM mal. Lehet hogy most az új gépemmel megint ki kellene próbálnom ?
  • Amon Serrano
    #34
    Akkor ez reménytelen! El tudom képzelni, hogy egy videóvágó hogy futna:)!
  • Evin
    #35
    Tegnap jött ki egy új verzió, ami már elég gyors képet ad, de komoly felhasználásra még nem alkalmas. Csak ismerkedésre.
    Talán 1év múlva.
  • Amon Serrano
    #36
    Akkor erről ennyit!