98
mi tortent?
  • cSuwwi
    #1
    "mi tortent?"

    jó kérdés. :)
    slave.sg.hu-t látok ott felül, és más hostról megy. gondolom die vonal, vagy szerver :(
  • ThePartyFace
    #2
    Jah...ma del korul probaltam sgt es semmi...
    Mi tortent?
  • PLackó
    #3
    valai kértyacsere volt.
  • PResident Evil
    #4
    meghalt egy SCSI kártya... azt kicserélték, de a server szolgáltatót is váltott... vmi nem zökkenő mentem...
  • cSuwwi
    #5
    nade 1 napig?
  • PLackó
    #6
    pont 24 óra:)
  • PResident Evil
    #7
    venni kellett újjat, reinstall rendszer, gondolom linux... átcuccolni máshova a servert... beüzemelni...
  • CSOCSO
    #8
    nahja de most se vmi tokeletes..
  • PLackó
    #9
    miért?
    szerintem minden ok.
  • _Vegeta_
    #10
    Az a lenyeg, h ma megy. :)
  • cSuwwi
    #11
    lassú?
    lehet, hogy kisebb a külföldi sávja...
  • CSOCSO
    #12
    most megy... mar 1-2 oraja feljottem ide (azert nem irtam a topigba is mert...) de szarakodott ossze vissza.. neha bejott neha nem.. most bejon nekem is..
  • Taranov
    #13
    Miért kellett reinstallálni?
  • PResident Evil
    #14
    új hardver...
  • Taranov
    #15
    Hát érthető, hogy 1 nap volt, hisz nem olyan profi ez a szerver, mint pl. a Microsoft szervere vagy más nagy szerver, ahol 24 órás rendszergazdai felügyelet van. Itt gondolom úgy ment, hogy
    1., hiba érszrevesz
    2., kiderít, hogy SCSI kártya a hibás
    3., boltba elmegy, vesz SCSI kártyát
    4., szerverhez bemegy, beteszi
    5., gépet bekapcsolja
    6., SG megy

    Szóval ez simán elvesz egy napot, főleg mert szombaton kellett javítani és akkor nehezebb SCSI kártyát kapni.
    Egyébként elég gagyesz lehet a szerver, mert 10-20 perces leállások gyakran vannak.
  • Taranov
    #16
    A gáz az lett volna, ha hétfőn-kedden javul meg.
  • Aquir
    #17
    de most már végre megyen :)
  • CSOCSO
    #19
    errol beszelek.. bar most nincsen baj
  • Prank
    #20
    hát ja, vége lett volna a világnak...
  • Taranov
    #21
    A gáz az, hogy olyan hardware-eket használ az SG, amik csak úgy tönkremennek. Nem tudom, hogy még az AMD Athlon XP 1800+ van-e 512 MB RAMmal, vmi mezei alaplappal, de az igencsak home pc volt, nem csoda, ha tönkremegy benne valami. Meg ha egy ilyen 80k-s gép a szerver, akkor valszeg a SCSI kártya se egy 150k-s Intel vagy Adaptec.
  • Taranov
    #22
    Ezt az 1 napos javítási időt én nem tartom soknak személyszerint, persze nyilván meg lehetett volna csinálni mondjuk délre.
  • Cat #23
    részben egyetértek, de azért nem kell lebecsülni ezeket a gépeket, interware szerverhostingjánál, vagy axeleronál már voltál benn? többszáz, vagy ezer ilyen pc van benn, mindegyiken legalább egy, de inkább több domain/weboldal - a magyarországi net nagyrésze ilyeneken van már, nem a freeweben/ultraweben stb
  • nemcsakfeel
    #24
    azt hittem hogy elkobozták a szervert és azért halt meg.
    hála az égnek!
  • Taranov
    #25
    Mé megint rasszista megnyilvánulásaid voltak? :D
  • Taranov
    #26
    Teljesen jogos amit írsz, de ez nem csak egy weboldal, hanem egy portál, azért vmi normális vas lehetne.
    Azért szerintem egy _belépőszintű_ dual Xeon géphez képest (amit mi használunk pl.) is iszonyat gyenge ez a gép, nem tudom megfelel-e ilyen célra.
  • PResident Evil
    #27
    kihagytad azt, hogy átkerült más szolgáltatóhoz került...
  • Taranov
    #28
    Ja, az annyi idő, amennyire az új szolgáltató a régitől van + 10 perc. Mondjuk ha IW-től átkerült Axelerohoz, az max. 1 óra, bár ha dugó volt, akkor több
  • Taranov
    #29
    Szóval én sem becsülöm le az 1800+ os szervert, hisz home pc-hez mérten eléggé jól viszi az SG-t, de kicsit szűken mérték :(
  • PResident Evil
    #30
    ebből már nem jössz ki jól
  • Sephi
    #31
    Aaaa! Szerintem a takarito neni , nagyanyam szokasahoz hiven , mikuzben tturulte a port lenyomta a SHUT DOWN gombor :))))
  • CSOCSO
    #32
    feliratok.hu bol mikor lesz valami? eleg kemenyen ide mutat a link.. nekem meg kene felirat... bar szerintem ott sincs ertelmes felirat a fahrenheit 911 hez
  • akyyy
    #33
    ha annyira bánod szrezz szinkront, nem?
  • Garfield
    #34
    Gondolom, akkor lesz valami belőle, amikor az SG-t nem a slvae.sg.hu címen lehet majd elérni, hanem megint a rendesen...
  • Garfield
    #35
    Izé slave.sg.hu ...
  • CSOCSO
    #36
    mar sg.hu siman..
  • St
    #37
    Nem 1800+, hanem 3200+, és nem 80e-res, hanem 210e-res gép.

    De teljesen mindegy, a probléma okozója, hogy a 2 éves Adaptec SCSI kártya felmondta a szolgálatot, amit nem sikerült ma pótolni, így muszájból egy IDE-re húztam fel az SG-t.

  • akyyy
    #38
    A chat mé nemműködik?
  • Adi
    #39
    Öcsém örüljél, hogy tudsz már fórumozni!
  • Adi
    #40
    Hát ezt beszívtad Taranov!:D:D
    St és mikor lesz kész, fullosan?!
    Meglehetőleg, ha javítjátok írhátok máán ki nagy piros betükkel az oldalra... ;) ;)
  • Pyx #41
    htx!