33
  • Mice
    #33
    "ez itt a reklám helye"....

    1500 USD= 300,078.53 HUF /2004.08.18/

    DTI 2015XLS 15" autosztereó monitor
    405 800 Ft Kosárba teszem

    hol is olcsóbb akkor?
  • CattiBrie
    #32
    De akkor ez nem 3D, hanem ha csak plusz egy "hártya", akkor az 2 x 2D, azaz két síkon jeleníti meg. Ez azért egy "igazi" 3D-hez nem elég, nem szabadna 3D-nek nevezni! (Majd, ha 100 ilyen hártyát raknak egymás mellé...)
  • NEXUS6
    #31
    Érdemes utánanézni a technikai háttérnek, monnyuk annyira azért legyünk nagyfiúk, hogy egy altavistát vagy gúglét elkezeljünk!

    Szal ez a hirben szereplő megoldás egy sima sztereografikus megjelenités.

    Kb úgy viszonyul a 3day által emlitett MAGYAR FEJLESZTÉSŰ!!!! holografikus képleképezéshez, mint a diavetitő a videóhoz.
  • Cat #30
    a te álláspontod szerint tehát minden hirben benne kellene lennie az összes előzménynek, és minden korábbi kapcsolodó fejlesztés leirásának - ez baromság, ha érdekel kattincs, ha nem érdekel akkor meg ne dumálj
  • dez
    #29
    Az végülis bennevan: egy gombnyomásra képes 3D módból (két szem más képet kap) 2D módba (ugyanazt kapja a két szem). Magának a sztereo-3D-nek az elvét sokan ismerik, akik érdeklődnek a dolog iránt. Mondjuk ártani nem ártott volna erre egy mondat. (Feltéve, ha a cikkiró maga érti, miről van szó.)
  • dez
    #28
    Az utóbbi időben (vagy lehet, hogy már rég óta, csak korábban nyilvánvalóbb volt a számomra, hogy is van a valóságban a dolog) a számtech cikkek csak ködösítenek, és erősen a marketing dominál. "Hú, de hiper-szuper ez a dolog, nem baj, hogy irracionálisan drága, és ahhoz képest technikailag sokmindenben fejletlen, azonnal meg kell venni!" (Ráadásul itt pl. - máshol leírták az adatokat - a lehető legolcsóbb panel van beépítve a monitorba.) Az egy dolog, hogy a pénzünkből folytathatják a fejlesztéseket, de nem kéne a ló túloldalára sem átesni, azaz azt gerjeszteni, hogy mindíg csak egy picit fejleszzenek, és mi mégis mindíg többszörös áron meg is vegyük. (Az egyedüli kivételek a tesztek, de azokat viszonylag kevesebben olvassák.)
  • Flashy
    #27
    jah, a tipikus cikk. pont az nincs benne, amitől "szenzáció". hogy hogyan csinálja. oké, ott a link, de akkor meg átmegyünk startlap.hu-ba, újság helyett linkgyűjteményt olvasunk :)
  • 3DAY
    #26
    Huhh az nagyon komoly volt! :) Oda már monitor sem kellett, na az tényleg holografikus volt!
  • MaDFoX
    #25
    Keroo: Biztos csak oldalrol nezted oket, ugy nem latszik... ;) Mellesleg mindenbe sztm nem erdemes belekotni... :D
  • xj700t
    #24
    Felejtés bére ? :)
  • Keroo
    #23
    A címhez csak annyit:

    2D-s TFT-t én még nem láttam. biztos azért mert olyan vékony lenne...
  • Gabest
    #22
    Nem rég az volt a cél, hogy minél laposabb legyen egy monitor... Bezzeg az én hagyományos 19-es monitorom, annak aztán még megvan mélységérzete :D
  • [HUN]PAStheLoD
    #21
    TV-t ? addigra már kéne holo-izé :P
  • NEXUS6
    #20
    Asszem ilyen tévét veszek magamnak karácsonyra.



    2014-ben (talán)
  • [HUN]PAStheLoD
    #19
    kúl , de nekem jó ez a 2d is .. egyelőre :)
  • dez
    #18
    Hú, már idáig jutottak? Végre egy magyar fejlesztés, ami nem feneklik meg! (Persze ilyen szponzorral legalábbis könnyebb.)

    Mondjuk nem csoda, hogy csak megrendelésre dolgoznak. Persze az ár sem piskóta, de a másik dolog, hogy a legtöbben nem tudják, mi a különbség a holográfia és a sztereo-3D között. Első körben az utóbbi fog elterjedni. Később majd teljesebb élményt és "szemkényelmet" akarnak majd az emberek. Talán addigra elérhető ára lesz a másiknak is.
  • dez
    #17
    (Egyébként írtam a VR|Centereseknek, készségesen kijavítják az ismertető szöveget, nem direkt volt téves infó.)
  • dez
    #16
    Ja igen, most jut eszembe, korábban olvastam is egy olyan megoldásról, amikor fel kellett tenni egy sötét színű fejpántot, amin volt egy fehér pötty, azt követte. Ma már tehát van ennél fejlettebb is.
  • 3DAY
    #15
    Sorry,a helyes link http://www.holografika.com
  • 3DAY
    #14
    Igazad van ezzel kapcsoladban. Az egyetlen valódi holografikus monitor ami létezik magyar találmány (www.holografika.hu). A sony szponzorálja őket, egy pár éven belül piaci termékké növi ki magát. Egyenlőre csak megrendelésre gyártanak, és 1 példány több mint 10 millió forintba kerül.
  • dez
    #13
    Sorry, az első montad kérdés akart lenni.
  • 3DAY
    #12
    Igen követi, hogy honnan nézed, és a fejednek megfelelően állítja be azt a szöget ahonnan 3D-ben látod a képet. Úgy tudom hogy kamerát használ, és valami képfelismerő progit. A komolyab 3d plazmákban pedig 4-6 fix nézőpont van, na azok már elég korrektek, és akár egy kisebb csoport is nézheti egyszerre.
  • dez
    #11
    A passzív változat (csak 3D) kb. olyan, mint régen a "dimenziós" vonalzókon lévő műanyag lemez. Nem is tudtam, hogy ez olyan drága "holmi". :) Ez a 2D/3D váltós megoldás már egy kicsit más tészta, és drágább is, de $1150 (1500-350) egy kicsit túlzás...

    Fejmozgás érzékelő? Erről még nem hallottam. 3D-ben követi a fejemet? Hogyan? Képfeldolgozó egység van benne?
  • 3DAY
    #10
    Az a "hártya" sem egy olcsó mulatság olyan 110e+áfa tól indul a 15"-os. A jobb 3D-s TFT-k ráadásul használhatóak 2D-s módban is és egyeseken fejmozgás érzékelő van hogy ne csak egy szögből látszódjon 3D-s nek a kép.
  • dez
    #9
    Na, a VR|Center is elmehet a búsba, azt írják ezekhez a monitorokhoz: "Valós 3D holografikus megjelenítésre képes" - ami egy HAZUGSÁG, semmi köze a dolognak a holográfiához, ez sima sztereo-3D (ugyanaz, mint a szemüveges, csak itt a monitoron lévő lencse választja el a két szemet, pontosabban a nekik való 2 képet), annak minden bajával.
  • dez
    #8
    Olcsó vacak 15"-es TFT, plusz egy ilyen "hártya", és máris 10x áron lehet adni... Jó üzlet! Csak nem a vevőnek.
  • 3DAY
    #7
    Lentikuláris lencse van rajta. Egyébként ilyen lencsét lehet kapni külön is, és felszerelhető bármilyen hagyományos TFT -re. Ha érdekel valakit dobjon egy mailt privibe!
  • 3DAY
    #6
    http://www.vrcenter.hu/index.php?menu=2&id=8
  • 3DAY
    #5
    annnyira nem egyedülálló itt már 3 hónapja lehet kapni csak nem a sharpot, hanem egy sokkal jobbat és olcsóbbat:

    http://www.vrcenter.hu/index.php?menu=2&id=8
  • Dzsini
    #4
    olvass vissza a lenti linkeken, ott van a technológia leírása.
  • Dr DeViLKiNG
    #3
    "segédeszközök nélkül képes térbeli képet megjeleníteni"

    kiványi vagyok rá, hogy hogy... meg egy video sem ártana róla ~
  • Huvarg
    #2
    "Ennek ellenére a cég kifejezetten a fogyasztókat célozta meg új termékével"

    Miért kiket lehet még megcélozni, eladja saját magának?
  • Nethyrrea
    #1
    hühnye....hát ez sem lesz a fenyőfa alatt karácsonykor...