65
  • Pheel
    #65
  • comet
    #64
    MS-logós pecsétnyomó?
  • Pheel
    #63
    Ebben elég unalmas vagyok, mert legtöbbször nincs semmi a háttérben, de most a barátnőm vigyorog onnan :-P

    A fal meszelt fehér. :D
  • comet
    #62
    Windowsos tapéta? (igazi) ;))
  • Pheel
    #61
    Pingvines ágytakaró?
  • comet
    #60
    Nincs :D

    Neked van ms tollad, bilid, pólód, vagy akármi? :)
  • Pheel
    #59
    Naaaa! Én el nem hiszem, hogy nincs legalább egy pingvines bögréd...
  • comet
    #58
    Nincs egyik se ;)
    Én inkább használom a rendszert és kész...
  • Pheel
    #57
    És TUXos pólód van? És plüsspingvined? :-P
  • comet
    #56
    Haha....ez olyan mint amikor a windowsok minden reggel felkelnek és billgétszhez imátkoznak.
    Egyszerűen sztereotípia...
  • Laci
    #55
    Oké kösz. Majd privátba írok.
  • Pheel
    #54
    Erről a Tanú c. film jut eszembe :)

    De keress meg nyugodtan, ha problémád van. Ha tudok, segítek.
  • Laci
    #53
    "Úgy érzed, hogy eltűnt valamelyik hozzászólásod? Csak szólok, hogy hetek óta nem töröltem." - Nem hanem lehet hogy lenne majd egy kérésem ha nem gond...
  • Pheel
    #52
    Fel vagyok rá hatalmazva, hogy töröljek, amennyiben a hozzászólás tartalma a moderátori elvekbe ütközik. Belejavítani viszont hiába van jogom, nem szoktam csak a legritkább esetben, mert az megváltoztathatja egy hozzászólás tartalmát, ami nem lehet a moderátor célja.

    Úgy érzed, hogy eltűnt valamelyik hozzászólásod? Csak szólok, hogy hetek óta nem töröltem.
  • Laci
    #51
    Pheel ugye jól látom hogy te moderátor vagy ugye? Akár ki is tudsz törölni egy hozzászólásomat, vagy egy részét?
  • Laci
    #50
    Oké. Privátba megbeszéljük a személyes kapcsolatfelvételt és gondolkodunk, mint annak idején Mr.Gates-ék. Csak mondjuk velem ellentétben Gates tényleg tudott (annak idején:D) programozni, olvastam az életrajzi könyvében.
  • Lola.
    #49
    ám legyen... :)
  • Laci
    #48
    Egye fene. Ha ezen múlik :) Najó, ezeknek tényleg komolyabban utána kéne néznem (tudom a többinek is, de azért azokról valamit már én is tudok), de ha megismerkedtem velük, eldöntöm, betegyem-e ezen cégeket is a "kedvencek" mappába :))
  • Pheel
    #47
    Azért én a Sun-t vagy épp a Novell-t sem hagynám ki a sorból :)
  • Laci
    #46
    Úgy bizony! :)
    Lola! Mi szövetkezve erősebbek lennénk mint akármilyen cég :) Te felügyelnéd a hálózatokat, én flémelném a konkurenciát, (olyan jól tudnék fikázni):) Egyeduralomra törésünk után osztozzunk fele-fele arányban!
  • Lola.
    #45
    na akkor ebben egyetértünk, ibm-et én is kerülöm nagyívben amikor csak lehetőségem van rá :)
    nagyon köpönyegforgató cég.
  • Laci
    #44
    iNTEL, iBM, mICROSOFT: Leszögezném, hogy ezzel a három céggel nem szivesen tartanám a kapcsolatot.
  • Laci
    #43
    Az iBM-et majdnem ennyire nem bírom elviselni!
  • Lola.
    #42
    a ms bukására csak várjál ez a te bajod, egyelőre fénykorukat élik :))

    "Igen egy ilyen hozzászólást én is olvastam valakitől valamelyik topikban, de nem tudom már ki volt. Ha rám céloztál nem én írtam."

    De nem érted... Ezt a linuxosok mondták a 90-es években... erre utaltam, hogy amit beidéztél abban az iró fényezi a linuxot és fikázza a pc-t/wint, hogy nem kellett sok szin stb. Linuxon akkoriban grafikus felület sem kellett. Szerintük. Ez a kettős mérce, az iróról sokmindent el lehet mondani, csak azt nem hogy pártatlan, hátmég objektiv volna...

    "Egyre többen jönnek rá, hogy már nem éppen becsületes cég."

    Mert az ibm (aki jelenleg a linux legnagyobb támogatója) az, ugye? Naivitás felsőfoka...
  • Laci
    #41
    "Mert sokáig hallgattuk, hogy az csak lámereknek kell, a "profik" konzolon dolgoznak, ma meg már megszámolni is nehéz hány féle van rá" - Mármint grafikus felület, mint ahogy idézted előtte te is. Bocs véletlenül kihagytam.
  • Laci
    #40
    Hiába fényezed az ms-t nem érted? Egyre többen jönnek rá, hogy már nem éppen becsületes cég. Már a hivatalos hírközlések is a Microsoft tisztességtelen magatartásáról szóló cikkektől hemzsegnek. Aki meg ezzel találkozik először az informatikában (elég sokan) az persze hogy azt hiszi, hogy ez jó meg minden. De ez a cég sem húzza örökké így. Csak sajnos ki kell várni...

    "Mert sokáig hallgattuk, hogy az csak lámereknek kell, a "profik" konzolon dolgoznak, ma meg már megszámolni is nehéz hány féle van rá" - Igen egy ilyen hozzászólást én is olvastam valakitől valamelyik topikban, de nem tudom már ki volt. Ha rám céloztál nem én írtam.
  • Lola.
    #39
    és azt "szakértő" barátunk linux kapcsán nem kérdezte meg, hogy miért kell grafikus felület? :))
    Mert sokáig hallgattuk, hogy az csak lámereknek kell, a "profik" konzolon dolgoznak, ma meg már megszámolni is nehéz hány féle van rá... Hát igen, tipikus kettős mérce. (különbség, hogy pc-n a 80-as években kérdezték minek annyi szin meg stereo hang, linuxon meg a 90-es évek végén :))
    (A szerencsétlen meg örül a linuxának, mikor winen már akkor is 1000 féle hardver ment pnp-ben stb-stb a linux meg egy fekete konzolképernyő volt nulla használható hardverrel)

    De nem baj, '96-os becopy-zott hírekkel lehet májerkedni, hogy milyen rossz is (volt, csak ez "valahogy" kimaradt) a windows-ok multitaskja :))

    "Érdemes elgondolkodni vajon miért írkálnak le néhol ilyeneket. "

    akarod mondani "...miért írkáTak le néhol ilyeneket 1996 körül..."
    Mert ugye a konkrét cikk kapcsán a szabvány (mert úgyis az lesz belőle) úgy fog a "közhiedelembe" térni, hogy ms-sun fejlesztés. Holott a munka körülberül 90-10%-ban oszlott meg közöttük. Akkor ki is nyert vele? Hát nem a ms...

    "Jah, ez is csak mese mi?"

    Ráadásul 10 éves... :))
  • Pheel
    #38
    Dehát éppen most határozták el a Sunnal karöltve, hogy egy tuti jó MINŐSÉGI új szabványt alkotnak.
  • Laci
    #37
    Vajon miért? Monopolium, minőségre való kényszer hiánya, verseny hiánya. Emlékszel?:)
  • Pheel
    #36
    Neked tuti nem, mert emiatt sírsz.
  • Laci
    #35
    És ez nekünk jó?
  • Pheel
    #34
    Szövetkeztek már azok mindenkivel. Akivel nem, azt felvásárolták
  • Laci
    #33
    "Látom találtál egy oldalt, amin összegyűlnek az Amiga fanok. " - Ez egyébként tetszett
  • Laci
    #32
    Éppenséggel hivatalos az oldal, nem hülyegyerek írkált a fórumra (mint én:). Az old times, meg old times, de ha hiszed, ha nem ezt is PÁRHUZAMként hoztam fel és a témához tartozik: a microsoft szövetkezik...
  • Pheel
    #31
    The well known old times...

    Látom találtál egy oldalt, amin összegyűlnek az Amiga fanok.
  • Laci
    #30
    " IT HA WORKED WIT COMMODORE" --> HAD, WITH. Idegességembe' mingyá két szó.
  • Laci
    #29
    " IT HA WORKED WIT COMMODORE" --> IT HAD WORKED WIT COMMODORE - Kellett nekem nagybetűvel kiemelni...
  • Laci
    #28
    ?egint egy Amigás példa, dehát úgy látszik ez már csak így megy:

    "Microsoft knew well of the Amiga, IT HA WORKED WIT COMMODORE to develop an Amiga version of its BASIC. (A pisspoor implementation). It ripped off as much Amiga technology as it could in developing Windows 95 (released in 1995), just as it had done earlier when ripping the Apple and Atari 8-bit operating systems while developing the earlier versions of MS-DOS. It bought the other technology that it couldn't duplicate after Commodore folded. The much exalted Plug-and-Play could come to be only after Microsoft bought the Amiga AutoConfig technology patents. In the 80's Microsoft / IBM knew that they couldn't deliver excellence such as the Amiga and the other 68000 processor based systems could deliver, so the campaign of fear mongering intensified. Large retail corporations were advised that pirates would prevent them from profiting, and they were mistaken not to focus on the marketing of (expensive) "IBM compatible" items.

    Did you know that the very first certified Unix System 5 Release 4 implementation was on the Amiga? The other 68000 based systems such as the Atari ST and Apollo Workstations could also run REAL Unix. It seems as if the Intel based machines were too kludged to properly handle the complexities of a professional multi-tasking OS. Oh well, at least Linux (Unix emulation) has taken off, and that is good since the Wintel boxes are so predominate. Heck I'm using one now, it runs Red Hat, Netscape, and UAE on a AMD K6-2 CPU.

    How many times did I hear from the business community in the 80's "Who needs (so many) colors?", "Who needs (stereo) sound? This is unnecessary in a computer.", " What is the mouse for, to play games?", and so on until Microsoft did it. Then it would become a requirement. And my biggest peeve were the usual responses on Amiga multitasking (unique in a home computer in the 1980's). Either "What is it?", or "Why would anyone want their computer to do more than one thing at a time?" (By the way there is a special on printer buffers this week.)" - www.heartbone.com

    Érdemes elgondolkodni vajon miért írkálnak le néhol ilyeneket. Hát talán mégiscsak jó üzlet az m$-éknek ez a cégekkel való együttműködés. Jah, ez is csak mese mi? Na persze...
  • Lola.
    #27
    A ws-addressing talán egy éve is már, hogy elérhető a ms-tól kiegészítőként, igy a .net web servicek-nél felhasználható. Hát ennyit az elméletedről :)
    Egyébként ez benne is van a cikkben, lásd utolsó előtti bekezdést, ezügyben a sun gyakorlatilag semmit nem tett, ez főként ms fejlesztés. A java meg ugye elve szóba sem jöhet ms-nál, mert ott van neki - mint azt már többen leírták - a jóval fejlettebb .net fw.
    De ettől függetlenül a jövőben biztosan lesz haszna az együttműködésüknek, csak nem azokon a területeken amit említettél.
  • Laci
    #26
    Lehet. Csak gondolkodtam. És leírtam ide.