28
Szal...
  • Agaba72
    #28
    Nemrég újra olvastam a könyvet kb negyedjére.

    Negyedjére megértettem a valódi mondanivalóját ami szerintem a következő: Az egyetlen igazi érték az életben a szeretet félelem nélkül. Az egész könyv erről szól (szerintem) és nem valami torz világról amiben a félelem és a gyűlölet az úr.

    Pár érv ehhez a talán különös véleményhez.
    1. A két főszereplő nem szereti egymást, csak gyűlölnek és félnek mindentől. Szerelmük a nagy testvér elleni "gyűlölet szövetség". Eddig a gyűlöltek mindent amit a párt akart,hogy gyűlöljenek, aztán miután találkoztak már magát a pártot és a nagy testvért gyűlölték (és persze félték).
    2. Miután letartóztatták őket és a tortúrájuk véget ért már nem féltek semmitől, nem gyűlöltek DE SZERETTÉK a nagy testvért.

    Elgondolkodtató a regény utolsó két sora:"Felnézett az óriási arcra. Negyven év kellett hozzá, hogy megtanulja, miféle mosoly rejtőzik a fekete bajusz alatt. Ó, kegyetlen, szükségtelen félreértés! Ó, konok, önfejű számkivetés a szerető kebelről! Két ginszagú könnycsepp szivárgott le az orra tövébe. De most már rendben van, minden rendben van, a küzdelemnek vége. Diadalt aratott önmaga fölött. Szerette Nagy Testvért."

    UI: Természetesen a mondanivalót (szerintem szándékosan) a lehető leggyűlöletesebb és legfélelmetesebb keretbe rakta az iró talán a kontraszt miatt.

  • Gauge
    #27
    Ez azért van, hogy ne unatkozzál De ha nem fizetsz be 1 000 000Ft-t az Apehnek adóként, azonnal megtalálnak...
  • Bucser
    #26
    Ha ez így lenne akkor egy hitel miatt nem kellene 4 hivatalt végigjárnom hogy hiteles térképmásolatot kapja a földhivatalban TAJ másoatot a TB-től Adóigazolást az APEH-től és anyakönyvi kivonatot az önkormányzattól....

    A Holokauszt tagadásért azért jár börtön, mert pont azt a manipulációt próbálja véghezvinni ami miatt most írtál ide....
  • Gauge
    #25
    Nincs olyan érzésetek, hogy kezünk egy 1984 féle világban élni. A múlt tagadás nem valósult meg ... eddig, de állami (vagy központi) kontroll szeintem mindenféleképpen. Mindenhol kamerák vannak, minden személyes jellegű infomáció az állam száméra hozzáférhető (mbiltelefon adatok, netezési szokások, email tartalom... sőt szerintem még a telefonokat is lehallgatják nem hivatalosan)... Holokauszt tagadásért börtön....szinte mindenért börtön.... a bírók bizony kényük kedvükre rongálják meg emberek életét.... 2 évig előzetesben lehet tartani bármik csak gyanú alapján...
    Szerintem rendkívűl fura időket élünk....
  • Rage47
    #24
    2 hete olvastam a könyvet. Remek alkotás sztem:)
    Nemrég raktam fel a hl2-t is, és ahogy játszottam vele, tényleg kicsit megcsapott a könyv feelingje :)) Amúgy a Matrix-ban is van utalás a könyvre, Neo szobájának a száma 101:p
  • Takezó
    #23
    feltételeztem, hogy nem véletlen votl :)
  • Tatyla
    #22
    pontosan erre is akartak utalni!
  • Takezó
    #21
    mondom én :)
  • nemcsakfeel
    #20
    tényleg. érdekes meglátás, eddig nem esett le hogy honnan ismerős pár mozzanat
  • Takezó
    #19
    Hmm, a legutóbbi 1984-feldolgozás a HL2 bizonyos részei :P
  • Sephi
    #18
    Remek pelda erre a nem reg kiadott Monte Cristo Grofja... na az tenyleg egy csalodas vala!

  • rish
    #17
    a könyv után már tényleg nem tűnik olyan jónak a film.
    pl. a száll a kakukk fészkére is sokkal jobb volt könyvben mint színházban. általában először nézni, aztán olvasni, ha nem akarni csalódni.
  • Bucser
    #16
    Végig kellett volna nézned.... Ne mondj úgy vélemény egy filmről, hogy nem nézted végig...
  • Sephi
    #15
    Nekem meg pont aszontak hogy az egyik legjobb konyv adaptacio...
  • Noodlee
    #14
    Szvsz arról szól, amiről a könyv.
  • Noodlee
    #13
    Nekem a könyv anno nagyon bejött. Alig vártam, hogy filmen is megnézhessem, de annyira szörnyű (unalmas) volt a film, hogy nem bírtam végignézni :((
  • Sephi
    #12
    Olvasd el a konyvet. En meg soha senkit nem halottam , mar aki olvasta , hogy roszat mondjon rola. Szerintem nagy alkotas.
  • LittleL
    #11
    elég pesszimistán látta az író 1948 -ban, az 1984 -es évet.

    zavargások, agykontroll, gettó, bizalmatlanság, szóval minden rossz....

    de hát meg lehet érteni..
  • Roll
    #10
    Miről szól ez a film? Itt van a gépemen, de még nem láttam.
  • Sephi
    #9
    Nehezen talalok rad :(
  • 0ppika
    #8
    Nekem is fent van a dc megosztások között.
  • Bandee1987
    #7
    http://www.ujkekszalag.com/orwell/1984h_tartalom.htm
    itt a könyv
  • Dzsini
    #6
    a könyv zseniális, a film meg szerintem jól visszaadja a hangulatot...
  • Bucser
    #5
    Ez igaz, de a hangulatot visszaadja...
  • Garfield
    #4
    A könyv után nem ajánlom a filmet, a könyv sokkal, de sokkal több.
  • Bucser
    #3
    Én meg láttam a filmet és a könyvet is olvastam.. lassú mű és szerintem nem rossz feldolgozás... Egyébként benne van a megosztásomban DC-n...
  • Takezó
    #2
    A könyv szvsz nem rossz, a filmet nem láttam, de azt hallottam róla, hogy gyenge feldolgozás.
  • Sephi
    #1
    Latta olyan ember ezt a filmet aki a konyvet is olvasta? En most tartok a kony felenel es alig varom hogy lassam a filmet de meg nem tudom honnan fogom megszerezni :(