143
Hogyan alakítsuk át a celeronos gépünket AMD-sre?
  • tehen_m
    #82
    DE szerintem 100ezret és többet nem sokan adnak ki egy v.kártyáért.
  • Alex Shrub
    #83
    al jobb.Viszont a Banias joval gyorsabb kisebb frekin, nagyobb cache-sel. Ha annyira lassitana a cache, akkor nem pakolnak szarra vele a Xeonokat. 1ertelmuen minel nagyobb an
  • Alex Shrub
    #84
    Ez az #55-re ment.
  • Alex Shrub
    #85
    A prescottnak masfelszer akkora az utasitas pipelineja azert nem laccik meg rajta a dupla meretu cache elonye.
  • stone
    #86
    Lószart, a P3-as Celeronokba (Tualatin) 256kB cache van a P4-esekbe meg 128kB, ezért rakás szar nem le van tiltva hanem feleannyi van benne és semmit nem ér (legalábbis anno a p3-as Pentiumok nem voltak annyival jobbak mint manapság a P4-esek a 4-es Celeronhoz képest).
  • Alex Shrub
    #87
    Aze' a P3as korszakban is latvanyosan gyorsabb volt a P3.
  • stone
    #88
    Lehet, annak idején nem volt Pentiumom csak Cerka, de sokkal használhatóbb volt mint a mai P4-es Cerkák.
  • izb
    #89
    a pénz határozza meg,hogy kinek mi a középkategoriás kártya!Nekem a 9800pro is egy full kategoriás kártya!
    Lehet neked nem,de nekem igen!Arról meg nem is beszélve,hogy ha csak a doom 3 nézzük,akkor a 800x kártya is csak középkategoria,ugyanis tudtommal nincs belöle 512mb verzio ami kéne oda!
  • stone
    #90
    Kicsit érdekes felfogás, akkor nincs is felsőkategóriás kártya?
  • izb
    #91
    épp most irtam,hogy az általad emlitett 2 kártya is az,és az is az,amit én irtam!
    Össze raknád az összes lábadat,ha csak a "középkategoriás" kártya ketyegne a gépedben!
  • stone
    #92
    Csak magad teszed nevetségessé ezekkel a kijelentésekkel, hogy az a felsőkategóriás kártya amit még le sem gyártottak
  • Borg
    #93
    A Pentium III chipek még sokkal jobban hasonlítottak az AthlonXP-re, nem véletlenül egymás ellenfelei voltak, az induló időkben. A K7 erdetileg a Copper P3-ak ellen készült.

    Nekem elég sokáig volt 1400-as P3-S procim, 512kb cachesel. Bőven gyorsabb volt, még egy 1.8-2.0GHz-es Northwood P4-nél is, nem beszélve a celeronokról. Egyedüli hátránya az volt, hogy SDRAM-ot szerette csak, az meg már lassú lett az idők folyamán.
  • izb
    #94
    Basszus te olvasol is vagy csak nyomod a száraz árut??
    Számomra mindhárom kártya felsökategoriás,de olyat mondani,hogy a 9800pro kártya középkategoriás,nevetséges!
    Az meg tény,hogy a Doom3 nak most nincs partnere a sebességben!
  • stone
    #95
    Mostmár tényleg nem értem, ez a három kártya felsőkategóriás neked: X800 XT PE, X800XT, 6800 Ultra ?
    A többi meg alsókategória?


  • stone
    #96
    Borg, #78-ra tudsz valami választ?
  • izb
    #97
    ja valami ilyesmi!
  • [Jakuza]
    #98
    Szerintem menjetek es ezt vitassatok meg a videokartyas topicokban, mert nem ide valo.
  • takraj
    #99
    Nah, akkor:
    Abit NF7 + AMD BARTON 2800+ + ATI RADEON 9600XT + 512MB DDR400
    az jó konfig? Lássuk.....
    Abit NF7 ~20.000
    AMD 2800 ~25.000
    ATI9600XT ~40.000
    512DDR400 ~20.000
    Az annyi mint...... ~105.000
    Nem semmi............ :) erre még spórolni kell.....(persze....csak, ha nincs olcsóbb)
  • takraj
    #100
    Amúgymeg kinek mi a felsőkategória.........nem? Nekem pl. egy 9600Pro már felsőkategóriának számít......[saját vélemény]
  • stone
    #101
    Az elég lesz egy darabig, egyébként a leggyengébb pontja a videokártya. Nekem is 9600XT van és most még mindenre elég, persze noAA és noAF-el.
  • Borg
    #102
    Azért mert ott a skála nem a cache méretét jelzi, hanem az egy darabban átvitt blokk méretét.
    Az adott teszt a kép alapján marha keveset mond el a módszerről, amivel ezt kikalkulálta a Sandra.
    De logikusan gyorsabb, egy (a teljes cache méretnél) kisebb blokk átvitele, mintha a teljes tartalmát újra kellene tölteni / kiolvasni / átvinni.
  • stone
    #103
    Valóban Test Block Size van odaírva. Így már teljesen logikus, köszi a kiigazitást
  • dikki*yysw
    #104
    Jesszus
  • tajfun
    #105
    En egesz addig vettem cerkat, amig 1szer volt penzem rendes P3at venni. Ugyanolyan orajelen kb 2szer volt gyorsabb mint az azonos orajelu cerka. Azota eszembe se jut ilyen butitott szart venni.
  • tajfun
    #106
    Felsokategoria a letezo legjobb cucc. A 9800pro mar nem az.
  • Narancs
    #107
    Ex felsőkategóriás, de NEM középkategóriás!
  • stone
    #108
    Többet nekem se jut eszembe, a P4-es cerka maradandó nyomot hagyott bennem
  • tajfun
    #109
    Valamikor a Tseng ET6000 is felsokategorias volt (a sok trident 8900 meg s3 trio kozott). Valamikor...
  • Borg
    #110
    Jaja.. nekem még itt figyel a szekrényben... 2+2MB MDRAM-mal, ha PCI kártya kell, még mindig alapból felismeri a windows:)
  • Narancs
    #111
    Így van, pl egy TSENG et6000 -re nem mondod hogy egy alsó kategóriás kártya, hanem azt hogy "valamikor milyen állat volt..."
  • Borg
    #112
    De csak azért, mert annál nem jelent meg jobb 2D only PCI kártya.

    Akár tetszik akár nem, a mai videokártyák gyorsan visszaszorulnak. Az ATI szerint pl a tavaly performance mainstream kártyának kiadott 9600pro-xt széria idén már csak a belépő szintet jelenti, míg tavaly (eddig) ugyanezt még a 9100-9200 kártyák jelentették.
    Magyarul teljesen logikus, hogyha kibontakozik az x800 család, a 9800-as szintű kártyák lesznek a középkategóriások.
  • Narancs
    #113
    Jó, de az X szériának is van belépő és közép kategóriás tagja, nem?
    X600 és X300 ha jól tudom...
    Vagy ezeket ki sem adják addig amíg a 9800/9600 készleteket el nem vitték?
  • Borg
    #114
    9500/9500pro kártyákat is abbahagyták, mert az R360 VPU RV360 változatát olcsóbb, és effektívebb volt gyártani nekik.
    Ha befut az X széria, egy pillanat alatt eltűnnek majd a mostani R360 csúcskártyák is.
  • Narancs
    #115
    Csak az X szériának PCI Express kell nem?
    Szóval amíg a pci -os alaplapok és konfigok nem terjednek el,addíg még ittmaradnak ezekszerint a 9800/9600as kártyák is...
  • Punkerwork
    #116
    tesznek róla a gyártók hogy terjedjenek biztos lehetsz benne...
  • Narancs
    #117
    Azt gondoltam, de azért 1 év még tuti kell, nem?
    Úgyértem mire mindenki pciX -es konfiggal fog villantani...
  • Borg
    #118
    Mire mindenki, addig több év is eltelik. De mire a high end, és a performance mainstream, addig max fél év.
    A P4 számára már kaphatóak az i915P és i925X alaplapok, az AMD-s PCI Express meg ősszel/év vége felé érkezik állítólag. És aki új gépet vesz ez idő alatt, annak ez már szempont lesz. Nem fog AGP-set venni. Főleg, ha PCI Expressbe is kapható minden kategóriában videokártya.
  • Narancs
    #119
    értem kösz.
  • tajfun
    #120
    Muterom gepeben me'g az uzemel. :-)
  • tajfun
    #121
    Valamikor. De nem ma. Regen a Trabant is nagy kiralysag volt, felteve hogy par ev alatt sorra kerultel a Merkurnal.