363
Az újoncok fognak kapni egy privát üzit regisztráció után. Mire figyelmeztessük őket?
  • St
    #1
    Arra gondoltunk, hogy minden új felhasználó regisztráció után kaphatna automatikusan egy privát üzenetet, amiben leírnánk neki a fórumban követendő viselkedési szabályokat. Az első verzióját ennek a dokumentumnak cyrus írta le, küldte el nekem. Sztetek mivel kellene még kiegészíteni?


    Kedves új fórumozó!

    Megkérünk hogy pár szabályt tarts be annak érdekében, hogy az SG fórum közössége elfogadjon és kellemesen töltsd itt az idődet:

    - Mielőtt témát nyitsz, nézd meg a fórumkeresőben van-e már hasonló téma (jobb felső sarok) ellenkező esetben a moderátorok felszólítás nélkül törölni fogják.

    - Ha egy témába belépsz, ne tegyél fel már valószínűleg sokszor elhangzott nyilvánvaló kérdéseket, hanem olvass vissza, mert valaki biztos megkérdezte már előtted is.

    - Tartózkodj nem az adott témába vágó hozzászólások/képek/linkek beszúrásától, mert ezeket is felszólítás nélkül törlik.

    - Ha a moderátorokkal kapcsolatba szeretnél lépni, segítséget kérni tőlük, pl. hozzászólást töröltetni, a MODERÁTOR FIGYELMÉBE témákban üzenj (minden témakörben van ilyen).

    - Ügyelj arra ha témát nyitsz azt a megfelelő főkategóriában tedd, ez elősegítheti a felvetett probléma megoldását ;o)

    - Ha eladnál/vennél/kölcsönöznél/stb., valamit arra SOHA ne nyiss új témát, mert van külön apróhirdetés rovat!
  • OPM
    #2
    ql! ez nagyon jó 5let!
  • PLackó
    #3
    szerintem jó,de ez nem szükséges:- Ha egy témába belépsz, ne tegyél fel már valószínűleg sokszor elhangzott nyilvánvaló kérdéseket, hanem olvass vissza, mert valaki biztos megkérdezte már előtted is.

    szegény lehet hiába,olvasson vissza több száz üzenetet?
  • cSuwwi
    #4
    Nem rossz ötlet.
    Az persze más tészta, hogy be is tartják-e majd őket.
    A Moderátor Figyelmébe topic szerintem nincs minden témakörben, vagy jól le van sülyedve.
    Szvsz minden témakörben be lehetne "ragasztani" az első helyre, nem kéne mindig irányítgani a kevésbé otthonosan mozgó júzereket...
  • nemcsakfeel
    #5
    1. a "fórumkereső" végén Ő van és nem O
    2. Ezeket sztem nyugodtan, a regisztrált emailcímre is el lehetne küldeni, hogyha nem ért vele egyet akkor ne is aktiválja a nickjét..
    3. Még hozzá kéne tenni, hogy az adott témához hozzásólás milyen hangnemben történjen, és hogy spammelni nem ér!!!!
  • Punker
    #6
  • PLackó
    #7
    ez jó ötlet!!
  • cyrus #8
    Tapasztalatból mondom hogy az aktivációs emaileket a userek 95%-a soha nem olvassa el...
    énse.
    csak megnézem hol az aktivációs link, katt és szeva !
  • OPM
    #9
    "spammelni nem ér" :DD
    mi ez, hozzászólás verseny?
  • LittleL
    #10
    Index fórumon is van ilyen, ott volt egy bemutatkozó topik is, ott lehet bemutatkozni az újregeseknek.
    Itt is kéne ilyen topik....

    Azért jó ötlet
  • Bandee1987
    #11
    Sztem ez nagyszerű ötlet.
    Mihamarabb be kéne vezetni.
  • Met
    #12
    Jó ötlet de a régieknek se ártana elküldeni:)
  • Met
    #13
    Vagy minden új regest 1 hétig banolni, csak a miheztartás végett
  • PLackó
    #14

    ez kiválló ötlet.ha ST beleegyezik,miért ne?
  • PLackó
    #15
    .:DDD
  • St
    #16
  • magus
    #17
    szóval ott van a fórumkereső...
  • LittleL
    #18
    Naja, nehogy már az újreges akarja leszpemmelni
    az öreg rókákat...DDDD

    példát kell statuálni.
  • cSuwwi
    #19
    hát a szpemmerekről beszélhetnénk.
    1 csillgos létedre már feleannyi postod volt, mint nekem 3.5 év alatt.
  • LittleL
    #20
    lehetööööö, esténként ráérek. DDD
  • Taranov
    #21
    Legyen egy tutorial program az új fórumozóknál. Első bejelentkezésnél feljön egy ablak, amiben el kell olvasni egy szabályt, amibe el van rejtve egy kód és azt kell bemásolnia, hogy továbbléphessen az ok gombbal, ha továbblépett, ott van a másik, és azt is el kell olvasnia, hogy megtalálja a kódot, és így lenne összesen 3 ilyen.
  • Borg
    #22
    Szerintem ne csak az új fórumozók kapjanak ilyent.

    Pl pronto körbe lehetne küldeni egy rendszerüzenetet, felhívva a figyelmet a keresőre, a topiknyitási és hozzászólási szabályokra, és egyéb lehetőségekre, megkötésekre. Illetve a retorziókra is.

    Utóbbit illetően meg tényleg kellene már valami rendszer. Az ember hiába törölget valakitől 20postot/perc, az csak röhög a markába, hogy nekem csinál munkát. Pl 5 törölt post után automatikusan járhatna 1 hét ban, és így tovább.

    A tudatlan fórumozók köre egyátalán nem csak az új belépőket jelenti sajnos.
  • St
    #23
    Lesz büntetőpont rendszer, de nem akarok globális bant. Terveim szerint az egyes kategóriák minősített modárátora tilthat ki majd júzert arról a kategóriáról.
  • cyrus #24
    [jelentkez....] :PP
  • Xboxman
    #25
    szvsz bele kéne rakni egy a gugli használatára ösztönző szöveget...
  • cyrus #26
    van...:D
  • OPM
    #27
    na mi történt? óránként új logó? :)
  • cyrus #28
    gooogle muthafaka ! do u use it ? :D
  • cyrus #29
    neeem, az kisérletezgetés volt.. ez a joak mostmá :D
  • Hentes Bill #30
    szpem? az mit jelent?
  • cyrus #31
    köcsög ujregö ! :DDDD

    szpem ?
    nem lehet megmagyarázni.
    Ez egy életforma.....

    na de mindegy, ne ofoljunk.. ha meg akarod tudni menj a gumiba :P
  • Taranov
    #32
    Nyissá neki topikot!


  • Xboxman
    #33
    huháhá lol:D
  • Tibor
    #34
    Valaki elmondaná, hogy hol lehet megtanulni képet beszúrni?
  • Taranov
    #35
    Én elmondom.
  • Taranov
    #36
    Kell, hogy legyen egy webtárhelyed, ahová fel tudsz tenni képeket, amelyeket elérhetsz az internetről. Jelen esetben itt van az SG galéria.
    A fórum főoldalán (sg.hu/forum.php) rákattintasz a galária szerkesztése gombra, ami a beállítások felé van. Ott már minden világos lesz, feltöltöd a képet, rendesen a winchesteredről. Utána mikor már látod a galériában a képet, kiírja az url-jét (webcímét, azaz http://www.sg.hu/xxxxxx/xxxx/xxx.jpg). A későbbiekben egy képet úgy tudsz beszúrni, hogy rákattintasz jobb gombbal, és ott tulajdonságok és elérési út.
    Azt kimásolod (mindenképpen képfájlnak kell lennie!, tehát jpg, gif, psd, stb. stb).

    Utána itt a fórumban rákattintasz a kép szóra, a törlés gomb alatt és az egész url-jét beszúrod a képnek, tehát http-vel együtt!
    És ne feledd, hogy a linknek, amit a kép mezőbe beszúrsz, mindenképpen kép kiterjesztésűnek kell lennie!

    Kérdés?
  • Tuvok #37
    szerintem inkább a moderálási szabályokat kéne kiegészíteni 1-2 dologgal, és privátban elküldeni az újaknak a linket

    De mindenképp javasolni kéne az újaknak a visszafogott viselkedési módot, mert némelyik újregnek akkora szája van, hogy egy péklapát is leférne rajta !!

    egyébként pozitív ötlet
  • Buzerga László
    #38
    Szerintem kapásbol ignorálja az ilyen üzeneteket az átlagjúzer, az hatásosabb lenne, ha a regisztráció részeként az egyes pontok brutálnagy betűkkel külön oldalon szerepelnének (esetleg 1-1 figyelemfelkeltő-sokkoló kép társaságában), és csak végiglapozva lehetne befejezni a regisztrációt.
  • nemcsakfeel
    #39
    "Sokkoló kép" lol :))
    ezt hogy gondoltad? egy két szpemmernek az akasztásáról képet?
  • cSuwwi
    #40
    " (mindenképpen képfájlnak kell lennie!, tehát jpg, gif, psd, stb. stb)."

    Szvsz bőven elég a jpg, gif is. A psd-t nem jeleníti meg plugin nélkül semmi, inkább png-t akartál írni)
    Néhány okosabb júzer régebben bmp képekkel rémisztgetett pár topicban, akkor raktam bele a képfeltöltősi oldalamba a jpg, gif, png szűrőt, szerencsére. :)