17
  • babajaga
    #17
    "A lítium-ion akkumulátor mellé töltőt is adnak"

    Még szerencse különben hogy lehetne használni a gépet, az AA-sba legalább elemet lehet venni:
  • Humberto
    #15
    Sziasztok!
    Én most vettem egy ilyen gépet ( Kodak DX6490 ) és azt nem 'tom, hogy az akkut mennyi ideig szabad tölteni?
    Mert a leírásban az van, hogy max 3 óra alatt teljesen feltölti, de azt nem írja, hogy árt e neki ha tovább hagyom fent.
    Ti hogy csináljátok?
  • Power
    #14
    Ugyanaz a CCD van benne.
    Így több zaj lesz.
    Semmit sem mondtam arról, hogy mitől függ a zaj vagy mitől nem, pusztán megállítottam, hogy zajosabb lesz.

    A processzor sebessége sem az órajeltől függ, de két teljesen azonos modellnél ez dönt. Így ott is mondhatom, hogy a 140-es opteron lassabb, mint a 148-as.
  • Yfel
    #13
    A zajszint nem attol fugg, hogy mennyi pixeled van egy adott teruleten, hanem a pixelek elektron-kapacitasatol. Ha fejlesztettek valamennyit a gyartasi eljarason akkor kisebb pixelekkel meg lehet orizni a nagyobbak elektron-kapacitasat es igy a fenybol eredo zaj ugyanakkora lesz mint a regi gepben.

    Fenybol jovo zaj = a pixelben eppen tarolt elektronok szamanak gyoke (pl. ha eppen 10,000 elektron van egy pixelben, akkor abbol 100 a fenybol eredo zaj). Ha ezt figyelembe veszed akkor latni fogod, hogy minel tobb elektront tudsz egy pixelbe zsufolni annal kisebb lesz a "feny-zaj" szazalekos aranya. Vagyis nem feltetlenul lesz tobb zaj a kepben az elozo kamerahoz kepest.

    Na ezt jolmegaszontam... ha valakinek sotet akkor kerdezzen :o)

    Y
  • papabear
    #12
    tudom.
    Egy szóval sem írtam, hogy ugyanaz a kat.
  • Buzerga László
    #11
    Az elődjében volt fantázia, árulták elég olcsón. Akinek egyszerűbbek az igényei, annak akár jobb is lehet mint egy Z1, jó nagy LCD hátul, (és külön EVF).
  • Power
    #10
    parasztvakítás.
    5MP-t 1/2,5"-re garantáltan zajos ISO-100 felett.
    Nincs benne stabilizátor sem, sok érte az 500 dodó.
    Nem 100E lesz(az csak az USA-ban annyi), hanem minimum 150E. Ezért ez egy kicsit sok.
  • cryon
    #9
    Papabear!

    Az A1 meg a Z2 nem egy kategória!
    Árban sem.
  • Lateralus
    #8
    Single Lens Reflex, magyarul: tükörreflexes
  • tehen_m
    #7
    mi is az az slr ?
  • papabear
    #6
    Akinek van rá háromszázezre, az slr-t vesz.
    Ez a gép konkrétan nem a profi fotósoknak lett kitalálva. 100 E Ft körüli kategóriában ellenben nem rossz, bár való igaz, hogy a Minolta Z2 bőven veri.

    Én mondjuk kompakt kategóriában még mindíg a Pana FZ10 (most jön ki a 20) vagy a Minolta A1-e között válogatnék.
  • Yfel
    #5
    Meg mindig ott tartok hogyha jo fenykepezogepet akarsz akkor vegyel egy digitalis SLR gepet.

    Egyebkent ez a gep akkor nem olyan jo mint az elodje... 1MPixellel emeltek a szenzort ugyanakkora teruleten akkor kisebb pixelekkel kell nekik dolgozni es nem lesz olyan erzekeny... kar erte... vagy noveljek a szenzor teruletet is, vagy hagyjak meg 4MPixelnek :o)

    Y
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    és ha veszel egy távcsövet ? 400x as zúmmal akár :P
  • Borg
    #3
    Illetve ott a Z2 (4MP) 330eur, meg a Z3 is lassan 12X zoommal. Mind olcsóbb ennél.
  • ReTeK
    #2
    ja az is kb ezt tudja a 3MP jével
  • Borg
    #1
    Nemtom mi jó ebben 500 dollárért. A Minolta Z1 szinte pontosan ugyanezt tudja 270 euróért.