32
60 és 90 perces kazettákról MP3-ba
  • deninho
    #32
    w7-em van. megnéztem a beállításait és minden rendben van, elfogytak az ötleteim sajnos. de köszönöm segítséged, lehet, hogy semmi sem segít =)
  • Dj Faustus #31
    1. Kerítsd elő a Windows hangerő-vezérlő-pultját (a Tálcán jobb alsó sarokban dupla bal kattintás a hangszóró ikonra; vagy a Start menü/Futtatásba írd be sndvol32, majd kattints az OK gombra; vagy Start menü/Minden program/Kellékek/Szórakozás/Hangerőszabályzó)
    2. Keresd meg a megjelenő ablakban a Mikrofon csatornát, és húzd fel a hangerejét, illetve ugyanennél a csatornánál az Elnémítás négyzetből vedd ki a pipát.
    Ha nem találnád, akkor ugyanebben az ablakban válaszd a Beállítások/Tulajdonságok menüpontot, a Hangerő beállítása legyen Lejátszáshoz, a következő hangerőszabályzók megjelenítése résznél meg a Mikrofon legyen bejelölve, majd nyomd meg az OK gombot - ekkor már meg kéne jelennie.
  • deninho
    #30
    hello, azt szeretném kérdezni, hogy ha cd-s kazettás rádióról akarok PCre felvenni hanganyagot, akkor miért nem hallom a hangszórón ami megy a kazettán ? a deckbe a fülhallgató helyére dugtam a jack-et, a másik végét a gépem mikrofonbemenetébe, és a hangszóró a helyére van dugva... nem tudom a megoldást, aki igen, legyen olyan kedves írja le, egy sörre meghívom !!!!!! =) előre is köszönöm.
  • Lazarus
    #29
    Köszi :)
  • rumkola
    #28
    ragaszd be a kazetta alján lévő kis lyukakat....cellux vagy akár papírzsepi darabbal tömd be :)
  • Lazarus
    #27
    ák --> ak
  • Lazarus
    #26
    Üdv! Én ugyan azt szeretném amit a topik nyitója csak pont fordítva. Már ott elakadtam hogy nem tudom lenyomni a kazetta lejátszó record gombját, se üresen se kazettával. A play gombal együtt sem, elég régen csináltam már ilyet, talán kifelejtettem valamit? Vagy csak rákúrták egy record gombot dísznek? -_-
  • praksi
    #25
    olyan parancsot kéne keresni, hogy "Reduce hum", vagy "Reduce Noise" (a GoldWave-ben ilyen lehetőségek vannak, a Soundforge-ot nem ismerem)
  • takacs86
    #24
    Sziasztok!

    Kazirol atvettem mp3ba, de nem sound forge-al, utolag h lehet az alapzajt kiszurni sound forge-al?
  • Tetsuo
    #23
    Nekem pl az összes kazim dolbys volt.. anélkül soha nem vettem fel semmit.. a műsorosok is.
  • Tetsuo
    #22
    (Persze ha van dolbyd használd!)
  • praksi
    #21
    na, egy Deep Purple albumot felvettem, szerintem egész jó lett, bár egy kis sistergés érződik rajta, ahol tudtam, levágtam...
  • praksi
    #20
    na, szereztem sztereó kábelt, most tölötm az akksikat :-D
  • nemcsakfeel
    #19
    www.letoltes.com ról a CDex et ajánlom, teljesen free, nincs benne semmilyen zavaró dolog.
    a CD meghajtó analóg hang kimenetét alaplapi csatlakozóra szokták dugni, nem pedig kintre :))
  • N.E.O.!!!
    #18
    ha *.cda kódolású (van másmilyen is?) akkor ez is megteszi easy cd-da extractor, amúgy mp3.lap.hu és ott középen kicsint lentebb van olyan oszlop hogy grabberek.
  • praksi
    #17
    mármint audio cd-ről?
    egyszerű, keresel egy grabber programot, az [origo] szoftverbázisa tele van ilyenekkel. én a NeoAudiot tudom javasolni, ingyenes, bár tele van ad-ekkel....
  • BomBa
    #16
    Hello!
    Lehet, hogy nem ide illik, de had kérdezzem meg. Nemtudjátok hogy cd-ről hogy lehet mp3-ba átvenni a számokat?
    Amúgy lehet hogy béna vagyok, de a hangkártyámnál 3 bemenet van és egyikre sincs line-in írva. Az a bemenet lenne, ami nem a mikrofon és nem a hangfal? :)
    Írjatok!

    BomBa
  • barret
    #15
    Total Recordert ajánlanám!Dc++-ról szedtem le.
  • barret
    #14
    Már csinátam ilyet,megoldhatóPs2-ről szedtem le zenét.Egész jól szól!
  • Tetsuo
    #13
    Ez így van, digitalizálásnál kicsit sem lehet nagyobb a jelszint a megengedettnél! A walkman hangerejét állítsd kb 3/4edre a számítógép bemenőpotiját meg állítsd a program jelszintmérőjéhez. (A pirosba ne menjen!)
    A sztereósításról meg annyit h azt Te is megtudod csinálni (nem lesz sztereo, csak nem fájdul meg tőle a fejed..), az egyik oldalt kb 20-25ms-mal késlelteted. Ennyi.
  • nemcsakfeel
    #12
    ja meg ne bízzál abban hogy hát majd utólag zajt szűrünk rajta, és akkor jobb lesz...
  • nemcsakfeel
    #11
    a felvételkor a jelszintre nagyon figyelj!!!
    szal mindíg csinálj egy próba felvételt, és játszd vissza, majd állítgassál újból.
    én már jártam meg hogy realtimeban nagy jó volt a "visszahallás", ( mivel olyankor nem lesz bedigitalizálva a jel, hanem a hk. csak átengedi magán.. )!!!!
  • praksi
    #10
    hát nem tom, én hallottam már kaziról grabbelt zenét, az nagyon jó volt
  • Roll
    #9
    Nem a szerencsén múlik. A kazettából soha nem lesz jó minőség, (főleg ha még másolt is).
    Meg gondolom neked sincs valami méregdrága hangkártyád.
  • praksi
    #8
    hátööö...
    meg lehetne úgy is oldani, de rengeteg szemét alakkal találkoztam már a DC-n.... hátha több szerencsém lesz mint neked :-D
  • Roll
    #7
    A kazettán lévő számokat nem tudod netről beszerezni?
    Én már csináltam ilyet, és a minősége nem lesz nagy szám.
  • cSuwwi
    #6
    hát jack-jack

    mindkét vége olyan legyen, mint amilyen a fülesednek van.
  • praksi
    #5
    ühüm....

    kábel az milyen legyen?
  • cSuwwi
    #4
    bármi jó, ami a kazettán lévő jeleket audio jellé tudja alakítani.
    A walkman is jó, csak tápról adj neki áramot, amíg másolsz, vagy jó elemekkel, mert ha merül, akkor belassul -> szar lesz a felvétel.

    A sztereó meg alapkövetelmény, bár ezek a programok már tudnak monó jelből sztereót varázsolni.
  • praksi
    #3
    köszi!

    a magnó helyett sztereó walkman is jó?
  • cSuwwi
    #2
    türelem :)

    komolyabban:

    1 magnó, 1 kábel, 1 hangkártya, 1 szoftver

    Olyan magnókábel kell, amit a hangkártya line-in bemenetére tudsz kötni (nem a microphone-ra)!

    Szoftvernek meg pl. Goldwave, vagy Sound Forge-ot javaslom.
    Egyszerűen átjátszod, a progin meg beállítva felvételi szintet felveszed, majd elmented mp3 formátumba, ennyi...


    Bár, ha nem ritkaságokról van szó, érdemesebb inkább a DC-ről, vagy a Soulseekről levadászni őket.
  • praksi
    #1
    Hali!

    Itthon van jó pár kazettám, és szeretném felvenni MP3-ba. Mi kell hozzá? úgy értem, h kábel, meg lejátszó ok, de egyéb más szoftver, stb?

    (bocs ha van ilyen topic, én nem találtam)