131
nyaralás Horvátországban
  • daxan
    #91
    Hát nem tudom...
  • berlinboy6329
    #90
    nem is...Az e betűn van 1 olyan fejjel lefele.
  • berlinboy6329
    #89
    Lehet félreértetük egymást.Azt tudom hol van Novalja,csak azt nem tudom,hogy a kép onnan származik-e?Vagy honnan?

    És mit jelent az a mesto?(az "s" felett van egy ^ jel)
  • daxan
    #88
    Hello! Itt egy útvonaltervező. Meg tudod nézni, hogy hol van, csak be kell írnod hogy hol laksz és az uticélt.
  • berlinboy6329
    #87
    Hi all!

    Júliusba megyünk mi is Horvátországba,Ninbe.Nézelődtem,hogy a környéken milyen jó helyek vannak és ezt találtam.Azt kérdezném hol lehet?

    Itt találtam,gondolom Novalján van, a Pag szigeteken.De találtam vmi Pag mesto-t is(ugyanitt,balra a menüben),ahhoz volt mellékelve ez a kép.
  • Röfikapitány
    #86
    Én 2 éve voltam Horvátba (Porec) az árak akkor egyáltalán nem voltak drágák ,mondhatni olyanok voltak mint nálunk sőtt volt ami olcsóbb is volt!Sztem azóta nem sok mindent változott picit feljebb ment mint mindenhol!(gondolom)De azért vigyél rendesen:) nehogy az legyen hogy nem tudsz elnyelni egy fagylaltot:)

    a Primosten térkép linket szivesen fogadom továbbra is (utcaszintűt) köszi
  • daxan
    #85
    Milyen árak vannak Horvátországban?
  • daxan
    #84
    Költőpénzt meg ilyeneket mennyit kell, hogy felszámoljak?
  • Grenzjager
    #83
    ez itt egy ajnlatközvetítő lap sok horvát cuccal itt, én már tölöttem ki, és több helyről is válaszoltak.

    de itt van egy csomó Zadar környéki apartman (horvátoknál inkább "villa" a kifejezés, néha csak egy L-lel, "vila") a zadar online-ról, így legalább nem jattolsz az utazási irodáknak.
  • daxan
    #82
    Sziasztok! Mi júliusban szeretnénk elmenni Splitbe esetleg Zadarba. Tudnátok ajánlani szállást? Apartmanban szeretnénk mindenféleképpen 10 főre. Meg a látnivalókat is írjátok le :) Előre is köszönöm.
  • Röfikapitány
    #81
    Sziasztok!KÉrni szeretnék egy részletes Primosten térkép linket , de az is jó ha a maile-be elküldi valaki aki rendelkezik vele!
    ELörre is köszönöm!!!!!
  • Grenzjager
    #80
    hypo-alpe-adria.hr
  • Grenzjager
    #79
    GBP 1 10,778 10,978
    USD 1 5,405 5,570
    EUR 1 7,280 7,380 kuna
  • qwas
    #78
    Helló,

    Tudja valaki hogy hogyan váltják most az eurót arra fele mondjuk az Isztrián?

  • nalaa
    #77
    Helló Mindenki!

    Vir szigeten apartman!!!! 40 Euro/nap/apartman !!!!
    két hálószoba, nappali, fürdő wc, két erkély.
    A tenger 150 m.
    Élelmiszerbolt 200 m.
    A házinéni nagyon barátságos, közvetlen.

    Képeket itt találtok:
    http://apartman.nalaa.fotoalbum.hu/

    Ha valakit érdekel hívjon 06-70/702-17-36, sajnos nem mindig vok gépközelben.

    Mi már 4 éve itt nyaralunk csak kellemes élményeink vannak.

    Üdv
    Viki
  • Röfikapitány
    #76
    Értem!Úgy néz ki hogy Primosten-be megyünk!
    Többen is ajánlották , hogy elég szép hely!
  • Grenzjager
    #75
    Hajóval Rijekából bárhova , vagy mivel Splithez közel vannak, akkor repülővel, mert Splitnek van nemzetközi reptere.
  • Röfikapitány
    #74
    Ami most nagyon megtetszett az Brela és Makarska!!!Már csak azt kell kiderítenem hogy mivel lehet ide eljutni! (autón kívül mert az nincs)
    Aki tud ebben segiteni tanácsot addni ,azt szivesen venném!Köszi!
  • Röfikapitány
    #73
    Tudom hogy kevés a homokos , nem is bánom.Meg sem fordult a fejemben hogy irodán keresztül utazzak:)
    Sztem az a teszetosza embereknek való aki képtelen megszervezni magának , pedig nem egy nagy mutatvány sztem.Szállást meg 10 percen belül talál az ember bárhol!Még nem döntöttük hová is kellene menni olyan sok a szép hely , de majd csak leszükül a kör és meg lesz az igaz:)!!!
    Köszi az eddigieket és az eztán levőket is:)!!!!
  • Grenzjager
    #72
    Relative itt kevés a homokos tengerpart, ugy egész Dalmáciában is. Csak ahol leöntöttek egy pár tonnányit billenccsel. A homoknak kb annyi a funkciója, hogy a sziklák nem bántják a lábadat, meg tán kevesebb a tengeri sün..

    És ne utazási irodával menj Horvátországba!! sokkal olcsóbb ha megszervezed!
  • dieselG
    #71
    Mi autóval jutottunk el oda, este 10 körül indultunk el, másnap délután 1kor már lecuccoltunk az első olyan panziónál, ahol leintettek bennünket.. Nem vicc! Beértünk Omisba, végigmentünk egy találomra behajtott mellékutcán a sziklák lábánál, de mivel zsákutca volt, megfordultunk, visszafele menet meg integettek hogy térjünk be hozzájuk.. nem bántuk meg, és még nagyon olcsó is volt, full szép szobáink voltak. Kilátás: egyik erkélyről csak fölfele és még fölfele kellett nézni, mert előtted van a sziklafal, a másik erkélyről meg a tenger.. áhh:)
  • Röfikapitány
    #70
    Tényleg gyönyörűnek tűnik a hely!Bár a homokos partból kiábrándultam Görögbe!Persze ettől még lehet jó itt:)
    Mivel a legpraktikusabb ide eljutni?Köszi!
  • dieselG
    #69
    Omis Elég, ha képeket nézegetsz róla. Nagyokat lehet kirándulni, a víz gyönyörű tiszta, rengeteg hal van benne, a part homokos (és itt van Horvátország egyetlen homokos tengerpartja), a Cetina folyó még gyönyörűbb, némelyik szakaszán inni lehetett belőle. A meredeken húzódó sziklaoldalak meg.. félelmetesen fantasztikusak! Ja meg a szikláról vízbe való ugrásnál nincs jobb!! :)
  • Grenzjager
    #68
    Szerintem a szigetre nem megy be busz, nem nagy települések ezek, bár már régen voltam ott, azért Zadarból lehetséges, ha más nem akkor a szigeti bejáróig.
  • Röfikapitány
    #67
    Utánnanéztem tényleg szép hely!Ide el lehet juttni busszal?MErt egyenlőre nem találtam:(

    kocsi nincs , repcsit nem szereti se a párom se én!
  • Röfikapitány
    #66
    Köszi megnézem miket irnak róla!Várom még a hasonló hozzászólásokat!Köszi!
  • Grenzjager
    #65
    Murter vagy Tisno, egy szigeten Sibenik és Zadar között überfaja
  • marble
    #64
    ajánlott program Utazás 2007 kiállítás Hungexpo
  • Röfikapitány
    #63
    Sziasztok!Idén is szeretnék a Horvátokhoz menni nyaralni és aki tud ajánlani valami nyugis helyet ahol elég szép a tengeri élővilág és tiszta a víz és lehet kirándulni is esetleg!Köszi!(Porec-en kivül köszi)
  • Gfreiter
    #62
    a jó öreg kommunizmus...
  • katalány
    #61
    Jajjjjjj el ne menj oda, igen sz@r hely, kopár sziklák, kibetonozott partok, semmi romantika. Nincs itt semmi.....soha többet....pár méter és bólyák, nemmmmm
  • vadgab
    #60
    hova?:)
  • gameplusz
    #59
    Ehh, jön a BSA.
  • vadgab
    #57
    Sziasztok volt valaki selce be? véleményt szeretnék róla:)
  • dieselG
    #56
    Mi jövő héten megyünk, Omis környékére. A neten nem tudok szótárról, de a Libri könyváruházakban láttam nagyon jó horvát szótárakat.
  • c115
    #55
    NEm tud vki egy horvát szótárat?VIRTUÁLISAT
  • c115
    #54
    CSákkány!Én még ma vagyis holnaop reggel hajnali 3-4 között indulunk VIR suigetére.Ki tudna nekem mondani vmit erről hogy milyen is ott?
  • NKristof
    #53
    Hát, igazából Pagon köveken, kecskéken és sajton kívül nem sok minden van:D
    Komolyra fordítva a szót: a városok(az a kevés ami van a szigeten), mind szépek, megéri őket végigjárni. Azonkívül feltétlenül vegyél sajtot és pálinkát, házi készítésű, sok helyen ki van írva hogy árulnak.
  • Roja
    #52
    Sziasztok!

    Augusztus elején indulunk Pag szigetére, és lépten-nyomon olvasunk a Szentlélek strandról (Sveti Duh), ahol állítólag őstengeri homok van. Tud valaki erről egy kicsit bővebben (merre találjuk)? És arról, hogy mit érdemes megnézni a szigeten?

    Előre is köszi!

    Roja
  • Tinman #51
    Ez a beszéd! :-)

    Nem véletlen, hogy az Olaszok is nagy kedvelik Dalmáciát.
    Csalódni garantáltan nem fogsz... remek ételek (pl: chevabchichi+ paprikaszósz... kipróbálása nélkül haza se gyere), nagyon jó levegő, gyönyörű TISZTA tenger, nagyon sok helyen még búvárkodásra is alkalmas annyira gazdag az elővilág /persze nem a Krk sziget környéke, Baska meg full ki van kotorva, viszont hullám-élmény szempontból jó kis hely/.
    Kirándulni is tudtok, ha éppen meguntátok a fürdést... rengeteg látnivaló van.
    Én legdélebbre sajna csak Primosten-ig (magyar határtól kb. 500km)jutottam, de eszméletlen szép hely az is.

    Már vagy 6-7 alkalommal volt szerencsém Horvátban különféle helyeken nyaralni (Krk-sziget (Omisaj, Baska, Senj), Prismosten, Pula, Rabac, Opatija), de az emberekkel soha semmi gond nem volt. Egy picit távolságtartónak éreztem őket, de ellenségeskedésről szó nem volt!
    Fénygép kötelező ;-)

    Kellemes nyaralást!