211
Lányok a volán mögött
  • Revengangel
    #41
    Ugyan a statisztikak csak legbolkapott adatok hajszalpontos kimutatasara szolgalnak, de a sulyos/halalos kozuti balesetek 90% at ferfi vezetok okozzak.
    A nok fokent a koccanasos, es 8 napon belul gyogyulo serulessel jaro balesetekben allnak vezeto helyen.
  • Vlala #42
    Igen, pontosan azért, mert a nőknek jobb az önismeretük. Nem vállalnak be olyat, amiben nem 100%-osan biztosak, nem agresszívek vezetés közben, és a szabályokhoz is hűbbek, ezért kicsit lassabban, "tötymörgősebben", de jóval biztonságosabban vezetnek, mint mi.
    Ja, és nem fordulnak meg minden jó fenék vagy lábak után az utcán... :-)

    A lassú vezetés nem rossz vezetés!
  • Braveheart
    #43
    Érdekes én egyik csoportba sem tartozok bele...(#22)
    Normális ruha, nyáron alig télen sok, ha süt a nap akkor napszemüveg fel, rádióban vagy a helyi rádió vagy saját cd, autó suzuki wagonr+, átlag 55-el megyek városban azon kívül ammennyival csak lehet, elsőbbséget midnig megadom, ritkán anyázok és be tudok állni akárhova... mindezt 18 évesen.
  • [negativ] Les
    #44
    vannak még rendes emberek szerencsére !
  • Vlala #45

    Nah kb. ilyen vezetőkre lenne szükség mindenütt!
    Főleg az "elsőbbséget midnig megadom, ritkán anyázok és be tudok állni akárhova... " rész tetszik!
  • Punkerwork
    #46
    de te nem is Pesten közlekedsz.....
  • Braveheart
    #47
    Mentem ott is, és szinte az összes nagyvárosban, elég szar mert a többiek nagyon agrresszívak. De gyorsan és tolakodva mindenki tud szinte vezetni, nagy cucc...
  • Punker
    #48
    hát persze de Szombathely is hasonlóan nyugis város mint Eger, mi teljesen mást szoktunk meg mint azok akik pesten közlekednek folyamatosan.
  • Vlala #49
    Szerintem nincs akkora jelentősége, hogy ki hol közlekedik. Jó, tudom, Pesten sokkal többen vannak, forgalmasabbak az utak, és (tapasztalat) idegesebbek is az autósok. De az oktató nem a vidéki közlekedésre tanított meg, hanem a helytől független biztonságos közlekedésre! Egy faluban uigyanannyira kell figyelni, mint a fővárosban, csak a veszélyforrások jellege más, de vonható párhuzam: falun sétáló tehenek, Pesten gyalogos marhák (Váci útona z Árpád-hídnál 4 sávoson keresztbe sétálgatnak, és megvárják egymást a sáv közepén, "vanazonfék!" csatakiáltással...); falun traktor, Pesten villamos, egyikkel sem célszerű találkozni; falun gödör az úton, Pesten némi út a gödrök között - no comment; falun ház - templom útvonalon bicikliző
    nagymama, a KRESZhez köze sincs, Pesten FreeRide-ozó vadbarom fiatalok, a KRESZt dacból nem tartják be, ők ettől vagányak.
    Jó, megint kisregényt írtam, de a vezetés mindenütt veszélyes üzem. Ön- és közveszélyes. Nem árt vele vigyázni!
  • Punkerwork
    #50
    a különbség hogy Eger-ben 1 hét alatt nem látok annyi ökör vezetőt mint Pesten 1 óra alatt...
  • kiserik
    #51
    A nőknek van néhány "tulajdonságuk" mely alapvetően meghatározza a vezetői képességeik megítélését:
    1. Relative keveset vezetnek, tehát rutintalanok
    2. Elég sokuknak nincs érzéke hozzá (bár vannak ilyen férfiak is)
    3. Sokkal kevesebb jó női sofőr van, mint férfi (sokkal több férfi sofőr van, mint nő)
    4. A nők vagy nemtudnak egyszerre több dologra koncentrálni, vagy (ahogy ezt ők mondják) egyszerre sokmindenre tudnak koncentrálni, csak felületesen. (pl: látják, hogy valami volt az út szélén, csak azt nem tudják, hogy Mariska néni volt e, vagy a Stop tábla)
    5. Ez a legfontosabb, ami most eszembe jut: vészhelyzetben elkezdenek sikítani, és eltakarják a szemüket mind a két kezükkel. :DDD
  • CattiBrie
    #52
    Ennyi baromságot egy hozzászólásban!!! :PPP
  • kiserik
    #53
    hahh... Te már ide is szpemmelgetsz? Nem bírod a kritikát :PP
  • Vlala #54
    kisErik: Kötekednék, férfi (sőt, úriember :-) )létemre:

    1. Nem bizti, sok családban csak az anya tud vezetni. Az apa úgyis mindig részeg... :-)
    2. Nem nem kérdése, hogy kinek mennyi érzéke van az autóhoz. Rutin kérdése, a vezetési érzék senkivel nem születik együtt, de bárkiben kialakulhat egy kis gyakorlással. Lásd 1.
    3. Ez min változtat? Én nem azt szoktam nézni, hogy hány olyat látok az utakon, mint én...
    4. Ez sem lényeges férfi-nő különbség. Tudnak ők, ha akarnak, és a vezetés nem a legbonyolultabb feladat.
    Sőt, a nők általában szeretik teljes figyelmüket csak arra fordítani, amit csinálnak, pl. vezetés közben nem esznek, nem simogatják a mellettük ülő combját, vagy az ölükben levő fejet :-), nem telefonálnak, és nem a p... (na jó, leírom!) picsákat nézik az út szélén, gyakran menet közben hátrafordulva, vak kamikazeként rohanva a zebrán át...
    5. ez már bagatell... realtíve az óvatosabb vezetésük miatt kevesebbszer kerülnek veszélyhelyzetbe.

    Sokan azt hiszik, jobban vezet az, aki élesebben lát, jobban hall, de ez nem igaz.
    A vezetéshez nem kellenek különleges érzékek, csak az, hogy tisztába legyünk önmagunk képességeivel. Kellő önismerettel és önuralommal bárkiből lehet jó vezető, és ezekben a nők jobbak.
  • bogyoka
    #55
    sziasztok:))
    Már ide bepofizok, régóta olvasgatom a témát.:))

    Nagyon tetszett VLala hozzászólása, mivel a családban én vezetek, bár nem azért,hogy a férjem iszik, hanem nem érzett hozzá kedvet, hogy vezessen, nem érdekelte, szerencsémre, mert így enyém a volán.

    Én 1990. óta vezetek, nagyon szeretek vezetni, és egy évben pár alkalommal Szabolcsba szoktunk menni, és 360 km-t levezetek simán egyszeri pihenővel.:))
    De nemcsak akkor vezetek.:)))
    Még nem volt balesetem, de nem azért mert lassan mennék, nem, nem megyek lassan, tőlem nem lassult még le a forgalom sem, és nem kapaszkodom a kormányba sem.
    Csak sokszor az idegesít, hogy sokan kezdik nem ismerni az indexet, bár néha jól jönne nekem, ha tudnám, hogy mit szeretne tenni, hisz azért van.:))
    És sok esetben nagyon fiatal srácokat látok, hogy olyanokat csinálnak az úton, hogy az eszem megáll, no de én nem akarom bántani őket, tisztelet a kivételnek, de vannak akik megakarják mutatni, hogy na ő aztán tud.:)

    Na, szóval csak ennyit szerettem volna leírni.
  • CattiBrie
    #56
    #55 - Szia Bogyi! :)

    #54 - Hozzáteszem: "Kellő önismerettel..." és autóismerettel (pl: méretek)

    #53 - Ez a hozzászólás szpem volt, szvsz nyugodtan törölhető! :PPP

    Ja mégvalami: Nem szeretem a női vezetőket!!! :)
  • mícs
    #57
    szerintem a vilag legveszelyesebb dolga, ha egy no a volan moge ul....,
    TERMESZETESEN VANNAK JO NOI VEZETOK, DE SAJNOS NEM EZ AZ ALLTALANOS!

    a legnagyobb problema az, hogy rutintalanok. magyarorszagon meg kevesen engedhetik meg maguknak a masodik autot, hogy anyuci is vezethessen, gyakorolhasson.
    sajnos amit itt, Dubaiban latok, az az, hogy mindenkinek van autoja, meg anyucinak is, naponta bevezet plazaba meg vissza, de megsem szerez rutint. ugyan azt rontja el, ugyan ugy nem indexel, ugyan ugy szarul parkol, es a kozepso tukrot ugy allitja, hogy magat lassa. (itt nem lehet olyan autot kapni, amiben lenne piperetukot a napellenzopkben, elkerulve a sminkelni probalok vezetes kozben cimu szutiaciot).
    ezek utan akkor van e erzekuk a vezeteshez?? nem tudom. de akkor, amikor naponta 2-3 no miatt bedugul a 4 savos ut akkor azt hiszem nincs.

    azok a legjobb noi soforok, akik kiskorukban autokkal jatszottak es nem babaztak!! allitolag!

    lattam noi tanulot, aki 23szor probalta befejezni a forgalmi vizsgajat, es nem ment...
    akkor van erzek vagy nincs??

    nem tartom magam summajernek, de jol vezetek, vezettem otthon, de hogy itt hogy fog menni, nem tudom..
    hatalmas terepjarokkal kozlekedik mindenki, meg az is aki alig eri el a gazpedalt, alig lat ki, de megy...rendszeresek a balasetek, mert a sotititett uvegu autobol nem vette eszre a 25 meteres buszt... egy U-turnbol ugy kanyarodik ki, hogy elkaszalja a parkolo autokat a 2 savos ut masik oldalan, meg ilyenek...

    nem tudom, hogy miert nem tud a nok nagytobbsege jol vezetni, de egy biztos, oda kell rajuk figyelni, es lehetoleg el kell oket kerulni, mert csak megzavarjuk oket. azok akik jol vezetnek, tenyleg jok.

  • bogyoka
    #58
    "azok a legjobb noi soforok, akik kiskorukban autokkal jatszottak es nem babaztak!! allitolag!"

    Huhh, ez jó. Most nemazé, de akkor rólam elhihető, hogy jól vezetek, mert autókkal játszottam, volt sok autóm, meg villanyvonatom is volt, lehet,hogy van benne valami.
  • Tertovan
    #59
    Hello

    Szerintem ha a munkaja miatt kell vezetni barkinek is akkor nem fog benazni. /pl:noi taxisok, buxosok/
    Udv:Tertovan
  • Tertovan
    #60
    Hello

    http://www.netacademia.net/blogspace/aghy/archives/001775.html#more
    Udv:Tertovan
  • bogyoka
    #61
    Ez igen, piszok nagy szerencséjük volt az biztos
  • mícs
    #62
    ez igy nem igaz. egyik kolleganom, akinek a munkaja miatt van autoja sem tud vezetni! napi 60 km-et vevetnek, es meg sem megy!!
  • Vlala #63
    Figyu, vannak természetüknél fogva béna vezetők, kolléganődön valszleg az sem segítene, ha férfi lenne...
    Ez egyedi eset. Napi hatvan kimcsi? Annyit én nem is látok :-)
  • artschiatwork
    #64
    Ma reggel egy kecsege nő (volt kb. 45 éves) index nélkül elém kanyarodott egy parkolóba, kb. 1.5 m volt köztünk...
  • CattiBrie
    #65
    most mi lesz...
  • artschiatwork
    #66
    semmi, holnap kinyírom, ha megint megcsinálja
  • CattiBrie
    #67
    :D
    Pedig holnap sem fog jobban vezetni! :)
    Látod, ő csak bénán vezet, de te meg máris gyilkos leszel. :)
  • CattiBrie
    #68
    Holnaptól én is autókázni fogok...
  • artschiatwork
    #69
    de jobb lesz a közérzetem
    Tudod, az a gond, hogy az indexet nem használják a barmok (és ez a férfi vezetőkre is igaz!!), nemtom miért, talán azt hiszik, hogy a másik ember gondolatolvasó és tudja, hogy ő éppen akkor merre fog menni. Aztán neki áll feljebb, ha ráordítok, hogy "mit csinálsz te marha?!!!"...
  • bogyoka
    #70
    Pontosan ezt írtam én is, lentebb, hogy ez engem is nagyon zavar, sőt állati dühös tudok lenni, hogy nem hajlandóak használni az indexet.
  • CattiBrie
    #71
    Nekem ezzel az a bajom, amikor pont mellettem áll, tök "hóttér", indexel, és elvárja, hogy lássam, persze közben jön rám.
  • kiserik
    #72
    Viszont az ellenkezője is elég gázos. Amikor arra koncentrál a kedves sofőr, hogy az index ki legyen téve, és kész, itt megszűnik számára a külvilág, s az index kattogásától elbúdulva azt hiszi, hogy szabad az út, és megy amerre ki van téve sz index, ha van ott valaki, ha nincs.

    Én sem szoktam sűrűn használni az indexet, csak abban az esetben ha az előttem, vagy mögöttem haladónak ezzel jobban tudok jelezni, de szvsz néha egy lendületesebb mozdulat (itt nem a bevágok elé-re gondoltam, hanem hogy a másik sáv felé húzódom) sokkkal célratörőbb, és biztonságosabb.
  • artschiatwork
    #73
    Egyetértek, felénk ez mindennapi (sajnos)...
  • artschiatwork
    #74
    Így van, ez a másik véglet, amikor a marhája kiteszi az indexet és megy, szét se néz... érdemes lenne egy külön közlekedés topic-ot nyitni :)
  • CattiBrie
    #75
    Igen. Sztem is itt már nem a nőkről van szó, hanem a vezetési morálokról, szokásokról. :)
  • bogyoka
    #76
    Ezt még elmondom, leírom.:)))

    Egyébként van a szomszédnőm, akkor vizsgázott mikor én, jó valamiért átengedték, nem tudom , de a mai napig, jó pár éve, egyszerűen nem bír egyenesen beállni a parkolóba, vagy két kocsihelyet elfoglal, ferdén áll be, és ha látom az ablakból, csak dühös tudok lenni, hogy hogy a fenébe kapott jogsit.:)))
  • CattiBrie
    #77
    Ilyen szomszédunk nekünk is van!!!
    Anyummal mindig nevetünk, amikor megjön és parkol... elsőre a legjobb, korrigálással csak rosszabb tud lenni. :)
  • kiserik
    #78
    Egyébként elég sok nőnek a legbonyolultabb feladat a tolatás. Ha csak egyenesen kell tolatni, már elég sokuk inkább kiszáll és átadja a volánt jobb esetben.
  • artschiatwork
    #79
    Na, meg is nyitottam a témát:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1094545035
  • bogyoka
    #80
    ja, tök ugyanez vagy tízszer, ki- azt vissza, eszméletlen.:DDD De sokszor én is röhögök már rajta.:))