419
.
  • Yager01
    #339
    Említetted a böngésző hibákat! Sajna bele is futottam! Firefox-ban úgy néz az oldal ahogy szeretném, de az IE-ben az iFrame el van csúszva! Bexarás! Mindig valami problába ütközök! :((
  • Yager01
    #338
    Alakul a dolog! Már értem, hogy mit írtál lentebb, működik!

    Most arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tudok egy flash button-t beilleszteni az oldalra!

    A kiindulás ismét egy PS-ban elkészített és felszeletelt kép, amit elmentettem a "Save for the web" paranccsal. A gombot ha jól tudom generálhatom a neten, különböző progik segítségével, de a DW-ben is találtam egy "Insert- Flash Button" parancsot!

    Ha itt csinálok egy fájlt nem tudom oda tenni a DW-ben ahová szeretném. Hiába klikkelek rá, és próbálom mozgatni, nem engedi az előzőleg betöltött felületre rátenni. Hogy tudom oda pozícionálni ahová szeretném? Az is gondot okozhat, hogy nem háttérként van betöltve a korábban felszeletelt PS alap?
  • Yager01
    #337
    Kössz a tippet! Próbálom tanulni, de nem éppen egy gyors folyamat! Közben sokszor elakadok (ezt sztem érthető) és akkor próbálok kérdezni! (mint most)

    Egyébként a DW-ben lévő target, lenyíló menre gondoltam, hogy azzal nem e lehet ponotsan pozícionálni.. az "ajánlatodban" megadott "keret" az üres résznek a neve lenne? A "menüpont" meg a gomb neve..?
  • Dj Faustus #336
    "A kérdésem, hogy miért!"
    Valószínűsítem az abszolút pozicionálás miatt. A DW máshogy jeleníti meg a pozicionálást, mint a böngésző.

    "Az is érdekel, hogy van e valami más megoldás arra, hogy pontosabban pozícionáljam az iFrame-t?"
    Tessék megtanulni rendesen a HTML és a CSS nyelvet (meg utánaolvasni, hogy milyen böngészőhibák - leginkább az IE részéről - lehetnek, és azokat hogyan kerülheted el).

    "Az is érdekel, hogy ha mondjuk egy gomb linkjét alakítom ki, nem e lehet beállítani, hogy erre az üres részre nyiljon meg! A "Target" parancs segítségével mondjuk..."
    A linknek (<a>...</a> tag) target attribútumának (target parancs nincs, ez egy leírónyelv) az <iframe>...</iframe> name attribútumával kell megegyezőnek lennie:
    <a href="elso.htm" target="keret">Menüpont</a>
    <a href="masodik.htm" target="keret">Menüpont</a>
    <iframe src="bla.htm" name="keret">
  • Yager01
    #335
    A következő a kérdésem!

    Adott egy oldal, így néz ki:



    Az üres részre szeretném betölteni a tartalmat IFrame segítségével! Minden gomb egy tartalomra linkel, amit az üres rész mérete alapján készítek el külön html fájlként, így alkalmazhatom az Iframe-t!

    A gondom a pozícionálással van!
    Elkészítettem ezt:

    <iframe src="http://www.origo.html" style="position: absolute; top: 193px; left: 430px; width: 410px; height: 581px; overflow: hidden"frameborder="0"></iframe>

    Ami így néz ki:




    A képen is látszik, hogy majdem jól van pozícionálva!

    Ugyanez a DW-ben így néz ki:



    Látható, hogy az iFrame rész teljesen el van mászva!

    A kérdésem, hogy miért! Az is érdekel, hogy van e valami más megoldás arra, hogy pontosabban pozícionáljam az iFrame-t?

    Az is érdekel, hogy ha mondjuk egy gomb linkjét alakítom ki, nem e lehet beállítani, hogy erre az üres részre nyiljon meg! A "Target" parancs segítségével mondjuk...

    Előre is kösznöm a segítséget!
  • Máté12
    #334
    megvan a dreamweaver legújabb része
  • Dj Faustus #333
    "Nem mindegy az neked, hogy mire használom!? Tudtommal nem a tied"
    Ajánlom az alábbi tanulmányozását:
    "A fórum nem IRC, nem MSN, nem ICQ és nem egyéb ilyesmi. A fórum egy olyan webes felület, ahol bár a tagok beszélgetnek egymással de a gondolataikat nem soronként írják be..."
    Fórum etikett

    Illetve egy régebbi, de mostanáig érvényes:
    "Legalább egy, de inkább két hónapig olvasd az adott levelezési listát ill. hírcsoportot, mielõtt postázol valamit. Ez hozzásegít az adott csoport kultúrjának megismeréséhez."
    Netikett

    "hi! nem tudjátok hogy lehet kicserélni a cursort? mit kell beírni a css-nél?"
    Google CSS cursor keresőszóra:
    első találat
    második találat
  • Máté12
    #332
    Nem mindegy az neked, hogy mire használom!? Tudtommal nem a tied
  • Max7
    #331
    Máté!

    Először is ne használd a forumot chat szerűen mert borzasztóan zavaró!

    Másodszor tanuld meg kezelni azt a nyüves google-t nem olyan nehéz hidd el csak akarni kell!

    Haramdszor meg ne ilyen felesleges csicsázásokra feccöld el az energiád mert ezek mind mind csak explorer alapokon müködnek többi böngésző ezt nem támogatja sőt tudomásom szerint a 8-as explorer sem fogja már ezeket támogatni csak a szigorú szabványokat!
  • Máté12
    #330
    és hova kell írni?
  • Máté12
    #329
    hi! nem tudjátok hogy lehet kicserélni a cursort? mit kell beírni a css-nél?
  • Máté12
    #328
    na már semmi . megoldottam
  • Máté12
    #327
    Az "valign=top"-ot hova kell elhelyezni.
    Dj Faustus írsz egy példát ?
  • Yager01
    #326
    Igen Igen! Az Iframe-re gondoltam én is! Próbálkozom is vele, de eddig nem sikerült pontosan oda pozícionálni ahová szeretném. Küldtem egy privátot....abban megnézheted az oldalt. Úgy talán érthetőbb, hogy mit is akarok megvalósítani!
  • Dj Faustus #325
    3 megoldási lehetőség
  • Yager01
    #324
    Kéne egy kis Help! Hátha van valakinek építő jellegű tanácsa.

    Elkészült a PS grafika, amit felosztottam szeleptekre! Ezeket aztán a DW-be "Layout" módban összepakoltam! Így most már a DW-ben megjelenik a szeletekre, osztott weblap alap. Tudok így gombokat kijelölni, rollover image-t készíteni...stb.

    Most az lenne a célom, hogy az adott gombra klikkelve megjelenjen a tartalom a wablapon üresen hagyott részen. Ez egy állandó terület, ahová mindig betöltődne az aktuális gomb alatti tartalom. A fő cél az, hogy csak ez a felület töltődjön újra, ne az egész oldal.

    Van ötletetek, hogy hogyan tudom ezt megcsinálni kiindulva szeletekre osztot oldalból? Próbáljak egymáson lévő "Layer-eket" csinálni, amik az adott gomb megnyomásakor válnak aktívvá? Vagy Iframe-el lehet megoldani?

    Előre is köszönöm a segítséget!
  • Máté12
    #323
    Már csináltam is egyet
    http://materally.extra.hu
  • Máté12
    #322
    Na megtaláltam kösz
  • Máté12
    #321
    És amúgy képet hogy lehet berakni? Mert azt nem írja
  • Máté12
    #320
    Köszi szépen. NAGYON HÁLÁS VAGYOK
  • Dj Faustus #319
    "Meg amúgy is a súgó nem magyar nyelvű. Én olyat szeretnék ami leírja hogy kell képet beszúrni meg hasonló"
    1. A számítástechnika nyelve - bármennyire nem tetszik - az angol. A professzionális szoftverek többsége (lásd Sony Sound Forge, Adobe Premiere,...), a jobb szakirodalmak elsődlegesen mind angolul érhetőek el.
    2. Az ebookz.hu és doksi.hu oldalakon biztos találsz leírásokat. A tutorial.hu oldalon is.
    Sőt az sg.hu oldalról remek könyvesbolt érhető el.
    Például a Google 4. találata megfelelő támpontot adhat.
    Az swf.hu is tele van segédletekkel.
    Igen, fárasztó dolog olvasni, keresni, gyakorolni, tanulni, de csak így fogod ezt elsajátítani. Ne várd, hogy a sült galamb a szádba repüljön.
  • Máté12
    #318
    Meg amúgy is a súgó nem magyar nyelvű. Én olyat szeretnék ami leírja hogy kell képet beszúrni meg hasonló
  • Máté12
    #317
    nem találtam. Nem tudnátok .pdf-et?
  • Dj Faustus #316
    Súgó, swf.hu, tutorial.hu, ebookz.hu, doksi.hu, Google
  • Máté12
    #315
    azt nem tudnátok hogy a flash szerkesztőbe hogyan kell szerkeszteni?próbálgadtam de nem sikerült.Vagy nem tudnátok .pdf formátumú
    könyvet?
    Kösz előre is
  • Max7
    #314
    scrolling="auto"

    Szerintem ez a legoptimálisabb hisz ha mégis kéne akkor berakja de aszem adhatsz meg neki külön is adatot hogy cak a vizszintes vagy függőleges legyen... nem tudom nem használok frame-t egyáltalán... html tudásom legelején használtam csak és slusz!

    php swichget-et megérteni volt csak jó aztán ment a lecsóba!
  • Máté12
    #313
    "az alsó gördítősávot tüntesd el hisz tök felesleges"
    És azt hogyan?
  • Max7
    #312
    továbbá mappaszerkezetben ne használj ékezetet és felesleges 6 mélységbe rakni valamit.. bőven elég 1 mélységbe rakni.... pl logok

    dinamikus menüre meg javasolnám a php swichget megoldás tutorial.hu-n nagyon sok leírás van róla

    és még 1 észrevétel... minél többszintü a domain annál nehezebben találja meg a robot a tied már egy harmad szintü domain aminek semmi értelme ráadásul...

    extra.hu <--- elsőszintü domain
    materally.extra.hu <--- másodszintü
    www.materally.extra.hu <----- haramdszintü

    tehát a linkelést forumokon vagy barátoknak www-nélkül add pl.: http://materally.extra.hu ezzel így többre mész

    közben nem bírok magammal és jönnek a tippek... ha már minden féle képpen iframet használsz userbarát szempontból az alsó gördítősávot tüntesd el hisz tök felesleges
  • Dj Faustus #311
    1. Más oldalát a saját oldaladon belül <iframe>-ben (soron belüli keretben) megnyitni a látogató számára zavaró (mivel felborítja az oldal egységességét - ugyanis más oldal, más kinézet). Ezért szokás új ablakban/lapon megnyitni (mint ezt az oldaladon láthatjuk).
    Esetleg akkor van ennek jelentősége, amikor külső szolgáltatást (például üzenőfalat) szeretnél az oldalba integrálni.
    2. Az oldal statikus elemei (fejléc, menüpontok) az esetek többségében nem olyan nagyok, hogy azok helyi gyorsítótárból (nem a szerverről!) való töltése gondot okozzon.
    Így ezek külön soron belüli keretbe való megnyitása felesleges.
    3. Ha a menüt, a tartalmat, és a linkeket/statisztikát/órát (az meg egyébként nem feltétlenül szükséges, hisz az operációs rendszerben/karodon/asztalodon/falodon is van egy) külön-külön soron belüli keretekbe teszed, ugyanott vagy, mint ha síma kereteket használtál volna. Könyvjelzők létrehozása akadályba ütközik, keresőrobotoknak egy fokkal nehezebb lesz az oldalad beindexelése.
  • Máté12
    #310
    de akkor nem lehet kozépre belinkelni a másik weblapot.mint például nálam pl a videók. ha táblázattal csinálnám akkor új lapba tudnám megjeleníteni
    az iframe-nél meg be tom linkelni középre
  • Max7
    #309
    de ha a dviek nem mennek még a táblázatos megoldás is jobb mint az iframe!
  • Dj Faustus #308
    Példa
  • Máté12
    #307
    írj egy példát css-be
  • Max7
    #306
    framet meg iframet szerintem felejtsd el! próbálkozz div-ekkel!
  • Máté12
    #305
    Na most nézzétek meg a honlapom.
    :)
    www.materally.extra.hu
  • Máté12
    #304
    Rájöttem a megoldásra. Vagyis nem megoldás hanem iframe.
    Így tényleg jobb mint a rendes frame
  • Dj Faustus #303
    5-10 perces ujjmunka
  • Máté12
    #302
    Mért nem írsz Dj Faustus?
  • Máté12
    #301
    Megírnád nekem?
  • Máté12
    #300
    Aha de mi a megoldás?