308
Az Rtl -klub szerdánként levetít egy-egy régi háborús filmet. Nézed ?
  • Panzermeyer
    #308
    Hitler végső döntése - A háború küszöbén (Countdown to War)

    Ez egy színházi darab átirata TV-re, ami sajna nagyon meglátszik rajta, ugyanis egyetlen egy külső helyszín sincs. Emiatt nekem kicsit darabosnak tűnik néha a történet, habár tudom miből mi következik, csak a gyors snittek olyan furák. Sajnos csupán szinkronosan láttam, szerintem eredeti nyelven jobb lehetett. A színészek közül még a szinkronon is átüt a főszereplő Ian McKellen és Michael Aldridge játéka. A történelmi hűség rendben van. Izgalomra senki ne számítson, ez nem az a film.
  • Panzermeyer
    #307
    Segítsetek legyetek kedvesek. Egy orosz második világháborús sorozatot keresek, de nem tudom a címét. Egy pár éve készülhetett, Youtube-on láttam anno a promót belőle, de akkor még nem ment le adásban a sorozat. Ha valakinek van vmi információja, ossza meg velem.

    Más: II. VH-s film rajongóknak tudom ajánlani a Csillag (Zvezda) c. orosz filmet. Már-már megunná az ember mire befejeződik, de a végkifejlet nagyon jó lett. Elég naturalista film.
  • wasykoxx
    #306
    <object type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.snickers.hu/Widget/uberContainer.swf" width="300" height="250"><param name="movie" value="http://www.snickers.hu/Widget/uberContainer.swf" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowNetworking" value="all" /><param name="allowScriptAccess" value="always" /></object>
  • davidka003
    #305
    Szerintem:
    A halál 50 órája (Battle of the Bulge)
  • Scorpion62
    #304
    Segítséget kérek! A hetvenes években láttam egy fekete-fehér háborús filmet, ezért viszonylag kevés emlékem van róla. Elég sablonos amire emlékszem, de talán Valakinek ismerős. Szóval, adott egy "majdnem szimpatikus" tiszt és a "csicskása". A harcon kívül a kettejük kapcsolatáról szólt a film. A tiszt szeretné ha minél tovább tartana a háború, az "öreg" pedig már szeretne hazamenni a családjához. A tiszt emiatt hazaárulónak tartja, és csak azért nem küldi hadbíróság elé, mert hűségesen szolgálta. A végén persze nagy tankcsaták stb., és ha jól emlékszem a tiszt meghal, és az öreg egyedül ballag hazafelé. Tudja Valaki a film címét?
  • farferi
    #303
    Ismertek olyan linket ahonnan 2. világháborús dokumentumfilmeket lehet letölteni? Történelem órára kellenének.
  • Ricsandi
    #302
    Sziasztok! Új vagyok a fórumon, segítséges kérnék. A Zendülés a Caine hadihajón című filmet keresem szinkronosan. Van valakinek ötlete honnan lehetne letölteni? Megvan esetleg valakinek?
  • KnightRider
    #301

    A Ben-Hur-ban vannak jó csatajelenetek. Amúgy meg a film magában is örök klasszikus, kötelező darab!
  • Molnibalage
    #300
    Gladiator, de tipikus Hollywoodi film lett belőle. Zene jó, történet gagyi. HBO-s Róma sorozat jó, de nem kifejezetten háborús.

    Háborús filmek királya mind a mai napig a Band of Brothers sorozat.
  • JoeCole
    #299
    Tudna nekem valaki mondani romai kórban játszodó háborús filmeket????
  • moralosan
    #298
    ez nem a SPR, de mindegy :)
    [olvass note-ot]
  • Zillo
    #297
    Alapból nem szeretem a háborús filmeket,de van,amit megnezek.A bunkernál pl másra számitottam,furcsa vége volt,de azért tanulságos.Kár h minden jo pasi elpatkolt benne.
  • Kandurex
    #296
    bazz,
  • Golyo69
    #295
    Saving private ryan hogy készűlt a partra szállás
  • Seten
    #294

    Az elit alakulatot most olvasom. Lehetett volna több (mint 10) részesre is csinálni, annyi minden történt még az Easy-vel. :)

  • Seten
    #293



    Megszereztem, nagyon ott van a film.

    (de ki volt az a vadmarha aki az evil-t sátánnak fordította? a filmben sem így mondják)
    :)

  • Puhos
    #292
    Nálam ezek viszik a prímet: Elit alakulat, A nagy mentőakció, Ellenség a kapuknál, A Sólyom végveszélyben.
  • Panzermeyer
    #291
    Ott van például a Die Brücke (The Bridge) c. német film. Nem a hős amcsikról szól, nekem bejött.
  • Nomax
    #290
    Üdv
    Végre egy jó kis fórum, ahogy látom mindenki epekedik egy jó kis "nácis" filmért mártmint hogy nem mindig a "hős" amcsikórl szóljon egy háborús film én is ilyen filmet keresek aki tud ilyet plz írjon le párat:)
    ui.: a Halál 50 órájával nekem csak egy bajom volt de az nagy szegény németeknem igazán jutott német tank csak amcsi azért megnéztem volna egy két szép tigrist meg a többieket na de mindegy a sztory kárpótolt
    Nekem az a rész teteszett benne amikor a Panzerlied-et énekelték az annyira elvan találva:)
    üdv
    NomAX
  • Dougie
    #289
    visszaolvastam, de nem láttam, hogy bárki megemlítette volna a következő filmet: Jöjj és lásd
    ami csupán csak minden idők legjobb háborús filmje
    mostanában láttam a Ballada a katonárólt az Emberi sorsot és a Szállnak a darvakat is, mind egytől egyig zseniális remekmű (ja és mind régebbi orosz film, aki nem tudná)
  • Breki33
    #288
  • Breki33
    #287
  • Breki33
    #286
    most volt az első része 8 órakor kezdődik a második
  • Breki33
    #285
    Hitler - A Sátán felemelkedése
    (Hitler: The Rise of Evil, 2003)


    A film végigköveti Adolf Hitler életét gyermekkorától 1934-ig, amikoris Németország abszolút uralkodójává vált. Tanúi lehetünk Hitler sikertelen erőfeszítéseinek, hogy nagy művész legyen, frusztráltságának, amint látja, miként hullik szét fogadott hazája az I. világháborúban, elhatározásának, hogy Németországot ismét saját lábára állítja azzal, hogy kihasználja a nemzetet a háború után sújtó gazdasági megpróbáltatásokat és a népben rejlő antiszemitizmust, láthatjuk 1923-ban bekövetkezett letartóztatását, tanúi lehetünk Hitler heves szónoklatának a Mein Kampf-ról, a nemzeti szocializmus növekvő népszerűségének és a szenilis kancellár, von Hindbenburg hibás döntésének Hitler "semlegesítésére", amikor egy viszonylag jelentéktelen politikai poszthoz juttatta 1933-ban. Láthatjuk Hitler rövid ideig tartó románcát unokahúgával, Geli Rauballal, valamint hosszabb kapcsolatát a tiszteletre méltó Eva Braunnal.
  • Breki33
    #284


    Döbbenetesen ábrázolja a film Hitler személyiségének fokozatos torzulását, míg eljut a végső állapotig. Környezete tudta, hogy nem tiszta gondolkodása, lelke és szelleme. De az őt körülvevőknek fontosabb volt a hatalmon maradás megkísérlése. Végül is ők veszítenek, mert ha bukik a rendszer ők is vele együtt buknak.
  • Desintegrator
    #283
    Na épp most néztem meg a The story of Rommel-t. Magyar felirat híján németet tudtam csak letölteni (angolul nem igazán tudok), ami ráadásul nem ehhez a filmhez volt igazítva...Na szóval inkább párbeszédekből áll a film, főleg Rommel utolsó hónapjaiban játszódik, a legfontosabb jeleneteket filmezték meg vele kapcsolatban.
    Egyszer meg lehet nézni, bár engem inkább konkrétan a stratégiai húzásai érdekeltek volna, mint megsimerni magát Rommelt. Ez már ma nem újdonság. Viszont kíváncsi lettem volna, hogyan tevékenykedett a háborúban, mint a "szellemhadosztály" parancsnoka.
  • Panzermeyer
    #282
    A "The Bunker" -ről beszéltem.
  • Panzermeyer
    #281
    Sophie Scholl: egyszer meg lehet nézni. A kisember szembeszállása a diktatúrával. Tanulság levonás is van benne, afféle példázat film.

    Vaskereszt: ez spec az a film, amelyik nem tetszett, hiába őrül meg benne vki. Nekem kicsit vontatott.
  • Punker
    #280
    melyik is?
  • Panzermeyer
    #279
    Upsz, hát erre már igazán későn reagálok, lehet azóta már láttad is :)
    Nos:
    Ami egyedi a filmben, hogy MP44-eket ritkán látni ilyen filmekben a németek kezében, de itt vannak, és sztem ez jó volt. A ruhák is jól sikerültek. És a sztori? Hm... Nem olyan rossz, de láttam már jobbat. Mindig is tetszettek az olyan filmek, amikben megőrül valaki :)
  • Desintegrator
    #278
    Ciao !
    Mi a véleményetek ezekről a filmekről:

    Talvisota
    Ivanovo detstvo
    Letyat zhuravli
    Patton
    Sophie Scholl - Die letzten Tage
    Vaskereszt
    The Desert Fox: The Story of Rommel (!EZ KÜLÖNÖSEN ÉRDEKEL!)

    Volt jó régen a TV-ben egy olyan háborús film, ami a 2. VH idején játszódott (talán Franciaországban), egy fickó valami miatt útra kelt valahová , és már csak annyira emlékszem, hogy egy tehenet vitt magával, aminek a neve valami Brunilda (vagy hasonló...) volt. Mi a film címe ? (sajnos nem emlékszem már érdemben semmi másra :( )
    Ezenkívül cserélnék filmet valakivel FTP-n, nekem II. VH-s filmek kellenek. Ha valakit érdekel, írjon ide, (vagy esetleg [email protected] , MSN-en,mert a freemailes címemet nem használom).(nekem van Stalingrad,A halál 50 órája,Das Boot,A bukás)
    Ja és hős ameriaikról szóló "filmalkotások"-tól dühbe jövök...
    Igyekszem ezt a fórumot is olvasgatn,ha ideírnátok.
    Kösz,ciao
  • Pityu77
    #277
    Sziasztok. Tudtok nekem segíteni, hogy honnan tudom letölteni, illetve honnan tudom megszerezni az 1965-ös "A domb" című filmet, amiben Sean Connery játsza a főszerepet? Előre is köszi!
  • zvaragabor
    #276
    OK. köszi
  • Serpa
    #275
    az.
  • zvaragabor
    #274
    Vagy azt hiszem nem is tábornok hanem Háború. Talán Hart háborúja?
  • zvaragabor
    #273
    Hali. Van egy olyan film, aminek nem emlékszek a címére, de valami/valaki vagy valamilyen "tábornok". Bruce Willis volt a "tábornok" és a főszereplő is egyben. Ötlet?
  • Serpa
    #272
    minden tiszteletem John Waynenek, de a harcot leszámítva nagyon unalmas volt.



    Panzermeyer !
    és hogy teccett?
  • Panzermeyer
    #271
    Serpa, én láttam.
  • Seten
    #270

    Ez a "Háborús fenevad" az lenne mikor egy szovjet tank nyomul Afganisztánban?

  • KeszthelyiPéter
    #269
    És még kettő amit keresek DVD-n:
    Szahara (James Belushi)
    Time Slip der tag der apocalipse (G.I. Samurai)