53
Ezt ne igyad!
  • Tetsuo
    #53
    -Sokféle narancslé gyártó van, mégtöbbféle termékkel, ezek közül nagyon sok kifogásolható módon készül.. de általában a kólában több a cukor, a folyadéknak kb a 4-ede oldott cukor.
    -Sok gyümölcslé tényleg savas, amit kompenzálni kell más ételekkel. Nem lehet kijelenteni h vmi abszolút egészséges, hiszen az sem mind1 hogyan, mikor, mivel 1ütt fogyasztjuk..
    -Nem csak a ph-érték és cukortartalom miatt káros a kóla :D, hanem azért is, mert műanyag. Az ízét, színét és 1éb tulajdonságait laboraromák adják.
  • Tetsuo
    #52
    A The Ecologistban megjelent eredeti cikk
  • Tetsuo
    #51
    Cola = Junkdrink
  • Taranov
    #50
    :DDDD Ez aztán a valóság :D
  • Taranov
    #49
    Nem egészséges, de ha az ember néha iszik, nem lesz baja szerintem.
  • Taranov
    #48
    Jól tudja leplezni a poénjait :)
  • Dzsini
    #47
    Mitoszok és a valóság
  • CSOCSO
    #46
    fogtunder volt!!! a gecije!!!!!:)
  • CSOCSO
    #45
    cocoa cola mar itt van 100 eve.. karosabb volt anno mint mostansag.. ha ennyi ido alatt nem ment csodbe a ceg es a johiret se igazan tudtak megtantoritani akkor csak feleslegesen szapuljatok itt egybegyulve....
  • CSOCSO
    #44
    tuti beledobtal egy masikat:))))))))))))))))
  • Antromorph
    #43
    Egyébként a Colában van foszforsav, ami oldja a csontszövetet is, ha nagy mennyiségben fogyasztod. Csontritkulást és roncs fogakakat akartok? Gondolom nem. Nem kell ilyen szart inni.
  • OPM
    #42
    lehet, nem voltam ott, de nem szokott hazudni a gyerek, ezt is full komolyan mondta
  • Taranov
    #41
    "haverom öccsének kiesett egy tejfoga, haverom megfogta és berakta 2dl colába. 1 hét múlva a fog teljesen eltűnt...
    szerintem ez elég jól szemlélteti a hatását!"


    Hazugság, bocs.
  • Taranov
    #40
    Kátrány a Bambiban volt :D
  • Taranov
    #39
    Csak színezék és tartósítószer.
  • The Garrett
    #38
    Én ma is megittam 2 litert :D
  • Taranov
    #37
    Szerintem a Cola finom, bár tudom, hogy nem egészséges, ezért kerülöm, bár ha néha iszom, attól nem halok meg.
  • Taranov
    #36
    Nem tudsz ennyit elolvasni? :)
  • M0Dair
    #35
    akkor télleg kamu... csak a koka kólát akraták leégetni...
  • The Garrett
    #34
    ténleg kamu. De nekem szüleim égtek be vele. 1x "régen" be akarták nekem bizonyítani mennyire roncsolja a fogat. Beledobtuk kiesett tejfogam 1 pohár kólába, feltettük a szekrény tetejére és 1 hónap után is ott uszkált benne...
  • [Walaki]D`Lair
    #33
    kamu
  • M0Dair
    #32
    dede, én is olvastam már erről a neten...igez, ott kb 2 hónapig volt a kólában!
    Bár lehet, hogy kamu!
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    kamu, nem tűnik el a fog...
  • M0Dair
    #30
    És most mit csináljunk?
    Ha ezek miatt nem inná/enné az ember a gyártók termékeit, éhenhalnánk!
    Mit ér az élet jó kajálás, meg piálás nélkül?:D
  • ollie
    #29
    csak az van ;)))
  • OPM
    #28
    van egy fölösleges fogad? :D
  • ollie
    #27
    Akkor tedd bele 100%-os narancslébe (amit te facsarsz ki), és ugyanez fog történni). Ja és tényleg ugyannayi cukor van benne, és ugyanannyira savas, és ezt laboratóriumi adatokból veszem, nem pedig hasraütöttem.
  • Laccnemotthon
    #26
    Eltűnt a fog? Nem a macska vette ki? :D
  • OPM
    #25
    ha 100%-os valami, akkor elvileg csak a kifacsart gyümölcslé lehet benne, persze sok tartósítószerrel dúsított lére ráírják, mert jól hangzik. Nem hiszem, hogy uannyi cukor lenne benne, mint a colában, bár nem tom melyikbe mennyi van pontosan... A cola tele van szénsavval, ami ugyebár csontritkulást okoz, a koffeinről pedig még nem is beszéltünk.

    Csak egy példa:
    haverom öccsének kiesett egy tejfoga, haverom megfogta és berakta 2dl colába. 1 hét múlva a fog teljesen eltűnt...
    szerintem ez elég jól szemlélteti a hatását!

    [a szmájlidat nem értem]
  • Punkerwork
    #24
    pont mint a tiszai cián buli külföldről nézzve.....
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    Urban Legend!!!!!44
  • ollie
    #22
    Ja pontosan. A 100%-os narancs és almlé is rohadtúl rontja a fogakat és hízlal, csak úgy mint a Coca-Cola.

    Amúgy meg:
  • tomsolo
    #21
    csíkszeredai borvíz

    természetes -szénsavasan tör fel - ásványvíz most ittam és joa!
  • Punkerwork
    #20
    alkohollal kell keverni és akkor az íze is jobb lesz meg nem is árt :)
  • OPM
    #19
    "Tehát annyira káros, mint azok" :DDD
  • ollie
    #18
    A Coca-Colának pont ugyanannyi a ph értéke, és ugyanannyi cukor van benne, mint a 100%-os narancs- és almalében. Tehát annyira káros, mint azok, igazából a fogakat teszi tönkre, csak úgy mint a narancs- és almalé. Ja és még van benne koffein is, annyi, mint a hosszú (amerikai) kávéban. Amúgy semmi más káros anyag nincs benne (kátrány meg hasonlók, melyet néhány ember igyekszik elhitetni másokkal).
  • Devla
    #17
    En csak akkor iszok ilyesmit ha vendegsegbe vagy etterembe megyek. Itthon tea minden mennyisegben, reggel tej.
  • Lteebee
    #16
    Nekem is ízlik a kóla, de iszonyat káros.

    Akkor most lázadjunk az imperialista, kapitalista vállalat ellen?

    Simán ne igyuk és kész!

    Ja, és vegyél rá mégegy embert, hogy ne igya!
  • Laccnemotthon
    #15
    De jó ízük van meg ez a menő. Ezért isszák mindenhol.
    Én se iszok ilyen már évek óta, inkább ásványvizet meg néha gyümölcslevet. Csakhát lefogadom hogy az ezeket gyártó cégeknek is vannak ilyen ügyeik, szóval mindegy... Illetve annyira nem mert ezek legalább egészségesebbek a colanal.
  • OPM
    #14
    nagyon nem értem, mi tetszik az embreknek a colákon meg a sok szénsavas-cukros löttyökön... a szomjúságot nem oldja és még jó íze sincs szvsz, az árukról pedig inkább ne is beszéljünk.