14
Hogyan kell még NTFS winyót átrakni FAT32be Windows Xpvel?
  • ibrik
    #14
    Elnézést
    "fogalomzavar" helyett "fogalmazási zavart" akartam írni
  • lck
    #13
    Itt egyébként olvashatsz az NTFS-ről és FAT32 ről.
  • ibrik
    #12
    Te figyu, te fogalomzavarban vagy.
    Egy a lényeg: ha a winxp egy NTFS partícióra van telepítve, akkor azt a partíciót csak úgy lehet átrakni vissza FAT32-be, ha magát az XP-t is újratelepíted.
  • lck
    #11
    Ha más Windowsod nincs ( pl: 98 ) akkor használj NTFS-t az biztonságosabb és gyorsabb is. A 98 ugyanis nem látná az NTFS partíciókat.
  • DBoy
    #10
    mert nem indult el a gépem mert hibát irt újrakellet raknom a windowsot!
    hát oké de elötte a telepitőbe játszottam :((
    amit megbántam és ntfsel raktam fel nem fat32vel meg a 80gbos winyót forműzásnál csak ntfst lehet fat32t nem!
    mi a különbség?mert ha tökmindegy hogy ntfs vagy fat32 akkor leszarom egem most az izgat csak hogy 50 gb film 20 gb zene volt rajta...
  • DBoy
    #9
    de figy: nem lehet csak NTFSt kiválasztani ott!!!
    mi a különbség a fat32 és az ntfs között?
  • lck
    #8
    DE FONTOS: NTFS-t FAT32-re NE KONVERTÁLJ ÁT!!!
  • lck
    #7
    Ha olyan partíciód van amit a Win semmire nem használ akkor elvileg ott leformázhatod akármire + betüjelet is módosíthatsz. Persze ha a partíción adatod van előtte másold át valahova, vagy írd ki CD-re. Ha használt partíciót akarsz módosítani, és nem tudod kiüríteni akkor a Partition Magic programmal tudod ezeket megcsinálni.
  • ibrik
    #6
    Természetesen az NTFS-ből FAT-ra váltáskor - mivel formázásról van szó - az átalakított partícióról az összes adat elvész - tehát ha most vannak rajta cuccaid, az átalakítás előtt mentsd őket egy másik partícióra.
  • ibrik
    #5
    Jobbklikk az átalakítandó meghajtón, "Formázás" és a következő panelen a FAT-ot választod.

    A meghajtóbetüjel/sorrend is könnyen változtatható - bár így utólag kis kombinációs készséget igényel
    Legegyszerűbb: Rakd át őket először "K"-ra, "L"-re, "M"-re, ... stb stb így tovább, amennyi csak van. Aztán újra rakd át őket vissza "C"-re, "D"-re, "E"-re ... stb stb a kívánt megváltoztatott sorrendben.
  • DBoy
    #4
    ottvagyok,és most mit kell csinálnom?
  • DBoy
    #3
    köszönöm szépen ;)
  • lck
    #2
    Vezérlőpult > felügyeleti eszközök > számítógépkezelés >lemezkezelés.
    Itt lehet XP alatt ezt-azt matatni meghajtóügyben( bár nekem a wines partició betüjelét itt nem sikerült átírnom eccer, csak új telepítsékor és formázáskor állt helyre )
  • DBoy
    #1
    Helloka!
    Véletlen windows újrainstallnal formáztam az összes winyóm!
    még a 80 gbosat is amiben 2GB szabad hely volt :)))))))
    és ez a 80gbos átment vissza NTFSbe!Hogy és hol kell win xpbe átrakni FAT32BE!
    összekeveredtek a meghajtók is!szóval eddig i volt 80 gb most a d a 80 gb! ezt,melyik progival lehet átírni vissza?
    és hogy rakjam össze a e:\-t és f:\-et és abból ha kész 4 gbot a c:\re
    Előre is köszike:DBoy!