466
Magyarok Londonban :D

  • Gabesz amd64
    #266
    hát tudod az a helyzet h amióta dolgozom azóta nem néztem álláshírdetéseket
  • Gabesz amd64
    #265
    :D itt is vannak olcsó boltok :D csak sok a zsidó :D
  • G_ArchAngel #264
    nem tudsz vmi jó munkát?
    elvagyok a magyar melóimmal, csak így nem beszélek angolul...
  • G_ArchAngel #263
    hja, azt hittem még Archway-t tudod:)
    de ott még mindig olcsó a Guinness:)
  • Gabesz amd64
    #262
    tudom
  • G_ArchAngel #261
    szintén, NW11, Hampstead Gardens:)
  • Gabesz amd64
    #260
    jaja
  • G_ArchAngel #259
    Golders Greenben?
  • Gabesz amd64
    #258
    mi együtt lakunk itt I Robottal Greenben :D

    csak viccel a hülyéje :DD
  • G_ArchAngel #257
    na, az szép lehet, akkora motor még egy Megane-ba is kevés...
  • i robot
    #256
    ST220 VICC!

    Csak ennyit írok: 520d
  • Gabesz amd64
    #255
    látom ráértél hehe

    lehet az lesz :P

    de egyelőre Ford Mondeo ST220
  • i robot
    #254
    Neked akkor jobbkormányos a Subarud?
  • Gabesz amd64
    #253
    van(illetve már csak volt) pár ingyenes nyelvsuli csak Gordon papa elintézte h már ne igyenes legyen
  • grizzly21
    #252
    az szep:o
  • G_ArchAngel #251
    én sem értek még hozzá, én az UAL-on néztem egy 1 éves kurzust, havi 1000euró...:(
  • grizzly21
    #250
    nezd fogalmam sincs, de szerintem itt senkinek nem lesz. van valaki aki szervezi ezt? ha igen kerdezd meg tole. ha meg nem az eleg nagy batorsag csak ugy belevagni 16 evesen..irj az egyetemnek emailt, es jarj utana szerintem, de a honlapjukon is biztos van csomo hasznos info.
    amit biztosan tudok hogyha van erettsegid akkor mehetsz ki lutonba, (plussz egy kozepfoku nyelvvizsga szintu kis tesztet kell megirnod) es ott eleg jol el lehet lenni. az mondjuk nem szamit rangos egyetemnek kinn, de legalabb angol, es modern ahogy hallottam.
  • Dettike xx
    #249
    de melyiket kell választanom? én azt a GCSE-t szeretném letenni, az még középiskola, nem? és utána jön 11. meg 12. osztály, ahol van az A-level.
    szoval?:D
  • grizzly21
    #248
    a legtobb az fizetos...viszont van egy torveny miszerint 18 alatt ingyen van az egyetem..ergo kb 2 eved van, viszont utana nagyon kemenyen csengetos lesz.
    en Lutont ajanlanam, uj neve university of bedfordshire, azon eleg jo tamogatas van.
  • Dettike xx
    #247
    sziasztok!!

    szeretném a segítségeteket kérni.
    16 éves múltam, és nyáron már kb 99%, hogy kimegyek Londonba. szeptembertől szeretnék iskolába járni, illetve valami előkészítő tanfolyam félére, ami felkészít a General Certificate of Secondary Education- ra (GCSE) ugye azt rakhatom le 16 évesen? és itt milyen tantárgyakat lehet/kell választani?
    és milyen iskolákat kell néznem? pl College of North East London vagy ilyesmit? Grammar School-t vagy olyan Sixth form-os dolgot kell keresnem?
    nagyon szépen köszönöm! :)
  • Gabesz amd64
    #246
    hát nekem nem sok ismim van itt kinn,nagyon hiányoznak az otthoniak...

    hát pesten biztos nem élnék :D
  • G_ArchAngel #245
    ennyi erővel sehol nincs értelme...

    én szeretem Londont, vannak barátaim, semmivel sem rosszabb (sőt!), mint Budapest
  • Gabesz amd64
    #244
    pontosan nincs miért itt élni :(

    csak a pénz
  • Gabesz amd64
    #243
    ha feltöltös az oystered akkor nem mindig 1,5 font a metrójegy :)

    pl ha egy zónát utazol akkor csak 1 font

    pl ha északi 3as zónából utazol le a déli 2-es zónába akkor 2,5 font persze ez csúcsidőbe,mert ugye az is van :D

  • Gabesz amd64
    #242
    + fav :)))
  • grizzly21
    #241
    pl itt:)
  • totl
    #240
    köszi és egy utolsó kérdés hogy azt hol tudom megnézni hogy egyes zónák hova tartoznak vagy hogy hol találhatóak?
  • G_ArchAngel #239
    de, az is az oyster, csak akkor az összes zónára kell megvenni/feltölteni - igaz az fejenként kb. 40 GBP, de szvsz felesleges, mert turista nem jár 4-5 zónában
  • totl
    #238
    és vmi olyan nincs ami minden metrós zone-ra jó?
  • G_ArchAngel #237
    igen, 1-es zónában elég Oyster card 7days feltöltéssel, azzal elmehettek metróval mindenhova a zónában, illetve Londonban busszal bárhová...
  • totl
    #236
    zone 1 ben fogunk lakni és háát 5 napra mennénk.. de viszont szeretnénk minnél több mindent megnézni és háát sztem a metró a legegyszerűbb erre nem? szal erre kéne vmi bérletféleség..
  • grizzly21
    #235
    ja ok, akkor nekem 1-2-3-4 volt valoszinuleg.
  • G_ArchAngel #234
    két lehetőséged van, vagy zónára veszed (1-2, 2-3, 1-2-3...) vagy pay-as-you-go, de akkor mindig töltened kell, metró út 1,5 GBP, busz 0,9 GBP, ha metró eléri a 4 GBP-t ( út) egy nap, akkor többet nem von le, a busz 3 GBP felett nem von, azaz a 4. út már ingyen van - a két közlekedési eszköz nem adódik össze, azaz simán elmehet egy nap 7 GPB a kártyáról, de ha csak buszozol, akkor max 2,7 GBP...
  • grizzly21
    #233
    az oysternek jonak kell lennie 3.zonaba is nem? en legalabbis ott laktam es oyster tokeletes volt.
    tenyleg mi van veled mester? hogy mennek a dolgok?
  • G_ArchAngel #232
    hol fogtok lakni?
    mert ha zone 2-ben akkor vesztek egy Oyster-t 1-2 zone-ra 20 GBPért, és azzal ebben a két zónában metróval bármennyit, busszal viszont egész London területén utazhattok 7 napig
  • vmvr
    #231
    1napost is tudsz venni, ami felnőttnek 5font, a felnőtt 16év fölött van.

    de minden attól függ mennyi időre mész.
  • grizzly21
    #230
    ha jol emlekszem akkor 16 ev felett (lehet h alatta is) felnott kell, es 1hetes volt olyan 22.5 font korul, nem eppen olcso
  • totl
    #229
    Hi srácok. Abban tudna nekem valaki segíteni h megyünk család (4fő) decemberben Londnonba és h ott a metró jegyek hogy vannak mer úgy hjallottam h van olyan ami 5 napos vagy 7 napos vagy vhog így. És hogy ez milyen árban van? És van külön diák vagy felnőtt kell 16 év fölött? Jó lenne ha vki tudna segíteni.. Előre is köszi
  • G_ArchAngel #228
    az Archway felöl az egyik utolsó út a Bredgar Road, ott látsz kis zsákutcákat, ott az egyikben fogok lakni:)
  • grizzly21
    #227
    ahhoz eleg kozel voltam,
    itt.
    egyebkent a finchley road on van egy nagy sainsbury is, (ott az olyan mint itt a tesco (mas kerdes hogy ott is van tesco) az eleg olcso is