20
Minden ami ezzel kapcsolatos
  • CattiBrie
    #20
    Ez a van is ilyen topik, meg a nincs is ilyen topik szindróma. :)
  • mayk
    #19
    Sziasztok lenne egy problémám.
    No az a problem hogy amikor gépekek akkor minden ok nélkül olyan szinten lefagy a gép hogy csak resetel lehet megoldani.
    Mit kéne tennem?
    Lehet hogy az alaplap a bűnös de azt meg most vettünk 1 éve se.GARANCIA NÉLKÜL!Sajna:(
  • PResident Evil
    #18
    jól állna ? :D
  • Z
    #17
    azt meghagyjuk a "kockafejű, kockás ing betűrve a kék farmerbe" embereknek...
  • PResident Evil
    #16
    sztem én sem... ötödéven lehet választanom... étrinformatikus vagy rendszergazda :D
  • Tetsuo
    #15
    Erre csak vmi looser, nem tudja hova a faszba íratta be apuci. :D
    /Én is Lbasztam anno.
  • Tetsuo
    #14
    Én is. :(
  • Sadun Tryst
    #13
    thx az infot all!
  • Sadun Tryst
    #12
    :DDDDD

    de én valszeg nem ebben fogok dolgozni, hanem csak programozó leszek... :)
  • Laccnemotthon
    #11
    Hmm én a topikcímből azt hittem hogy valami szaftos erősen elméleti dologról lesz itt szó :)
  • Z
    #10
    kb ezt írtam én is... :D

    A katonai cuccok régebben is nagyon pontosak voltak, nem véltetlen, hogy amikor félreinformálták az amerikaiakat az öbölháborúban azzal, hogy Száddám XYZ helyen lesz, egy iskolát lőttek rommá, csomó kisiskolás gyerekkel. Mert olyan pontos volt a szárnyas rakétájuk. Csak az info nem volt pontos... :(
  • Garfield
    #9
    Klikk ide

    Térinformatika alatt nem a GPS-re kell gondolni, hanem pl. földhivatali és közműnyilvántartásra.
  • Devla
    #8
    A katonai eszozok mar nagyon pontosak. A civil GPS eszkozoket direkt egy mesterseges pontatlansaggal lattak el, gondolom nem akarjak hogy a terroristak fel tudjak hasznalni oket.
  • Z
    #7
    Geographical Information System= GIS, vagyis Tér (Földrajzi)info rencer
  • Z
    #6
    ha jól emlékszem, hasonló téma a GPS-ezés is. Azt ma már nem csak katonaságok használják, hanem sima júzerek is megvehetik (relítve olcsón) az elektronikai üzletekben.

    Régebben kb 10-20 méteres pontosság volt a jellemző ezekre a berendezésekre, mivel a hadsereg kódolta a pozíciókat, biztonsági okokból. Azonban amióta szabaddá vált a GPS használat azóta pár méteres pontossággal megállapítható egy jeladó földrajzi helyzete.

    Min. 4 hold kell a pontos helymeghatározáshoz, és asszem 27 van egyszerre fent. (ebből 4 tartalék)

    Nah ezek mind relatíve régi infok, és meglehetősen megkopott emlékeim közül hirtelen feltúrt adatok. De nagyon sok honlap foglalkozik a témával. Érdemes szétnézni azokon.
  • PResident Evil
    #5
    bazzegh Sadun, ennyi közös ne legyen már benünk ! most végeztem közipsulival, térinformatika szakon ;)
  • Sadun Tryst
    #4
    aham. de mijaza GIS?
    sajnos nagyon nem vagyok otthon a témában. csak nagyvonalakban tudom, h mijez...
  • Z
    #3
    tanultunk ilyet a suliban anno, de csak röviden.

    Pl: GIS-ekkel is csinálnak az amerikai mezőgazdaságban pl aratást. Emberi személyzet nélküli kombájnok járják a táblákat.
  • Sadun Tryst
    #2
    Mivel, h ez leszek én is, de nem tudok róla túl sokat, csak annyit, amit a tanárok elmondtak, meg amit pár ismerős. Szal olyan emberek hozzászólásait várom, akik ebben a szakmában járatosak, vagy ők is ezt tanulják, és megtudnák mondnai pontosan, h végülis mi a faszom ez az egész... THX :)
  • Z
    #1
    jó téma!