27
  • Pheel
    #27
    Szerintem el fog ez is jutni a magyar olvasóközönséghez, csak a szokásos átfutási idővel (napok).

    Igen, látványosan az MSN Messenger is rosszul kezeli, valószínűleg ugyanazért, amiért a Mozilla. Ettől még nem hiba, hanem egy rosszul szabályozott feature.
  • Szib
    #26
    OK, Pheel. Nézhetjük így is. Nézőpont kérdése. Egy tegnap előtti hír: http://www.infoworld.com/article/04/07/12/HNmicromozilla_1.html

    Ez valahogy nem kapott akkora nyilvánosságot, mint a "Mozilla hiba." Legalábbis magyarul nem olvastam róla. Pedig ugyanazt az op.rendszer feature-t használja ki. :) A különbség annyi, hogy még nincs javítva.
  • Pheel
    #25
    Nézőpont kérdése. Ha lehet az OS egyik feature-jét hibának nevezni, akkor hiba. Ha más oldalról nézzük, akkor azért nincs más OS-ben ez a Mozilla hiba (az IE már régen kezeli ezt a dolgot), mert nincs benne ilyen lehetőség sem.
  • Szib
    #24
    Tudjátok az a baj, hogy ez nem a Mozilla hibája, hanem egy Mozillát _is_ érintő op. rendszer hiba. Pl. a linuxos változatok vajon miért nem érintettek? Azért elég gáz, hogy az op.rendszer hibáját alkalmazás szinten kell javítani.
  • Mice
    #23
    hehe azt lesheted:)
  • Mice
    #22
    engem a c++ programozási nyelv zavar de csak azért mert nem értek hozzá :(
  • Mice
    #21
    nem

    ismerem és kipróbáltam mindent a tabbed témában ami volt foxhoz

    open in active tab nem volt benne
    fülenkénti close sem
    illetve itt szimplán mindent egy ablakban nyit a réginél ezt pedig nagyon jól lehetett finomhangolni volt vagy 6 féle beállítás javára meg társaira

    a selejtezhető jobb egeres menüt
    a nem működő cute icons-t
    egy normális tab scrollbárt ne is említsem :(( stabilitás+speed ellenében is inkább a 0.7
  • Borg
    #20
    single window extension a kulcsszó.
    egyszerű, apró plugin, és máris úgy működik, ahogy kell.
  • formatuq
    #19
    en IE parti vagyok (voltam) de mas, sok jo bongeszo van, ami biztonsagosabb. Mozi is annak tuinik, es ha a hibat mar ki is javitottak, nincs is mirol beszelni.

    egyszer majd en is meg fogok terni, es akkor atterek valami mas bongeszore :D
  • Lola.
    #18
    szeretném majd ugyanezt a hozzászólást viszontlátni a következő ie hibánál is...
  • Lola.
    #17
    ne fáraszd magad, ha az ie topicban nem értette meg itt se fogja. A linkeket pedig nem tudja/akarja értelmezni...
  • floatr
    #16
    Balle, azt olvasom, hogy bugot leltek a Mozillában, erre megtudhatom, hogy xar az Explóder. Gáz

    "két perccel azután, hogy tudtam a hibáról javítva volt a programom." -- a lényeg ott van, hogy "azután, hogy tudtam a hibáról".
  • tajfun
    #15
    Inkabb az a jo, ha tudsz a hibairol, nem pedig csak azt hiszed hogy hibatlan.
  • tajfun
    #14
    Pedig annak is. A tobbi browserrel ellentetben meg se kiserli megakadalyozni. Persze az ilyesmi lehet hogy csak az ms-nel hiba, az ms fikazoknak pedig feature...
  • mrzool
    #13
    Mi nem igaz benne?
  • comet
    #12
    Ja, arról nem is beszélve hogy megint fényéves késésben van az esgé :)
  • comet
    #11
    Heh....jó sokat írkáltam ai IE biztonsági réses topicba erről a hírről, most nincs kedvem itt is elmagyarázni, annyi a lényege hogy valamelyik b*l**sz megint egy hülye cikket írt és az sg átvette a "hírt"...

    "A Mozillában felfedezett biztonsági rés kellemetlenül érintheti azon szakértőket, akik az elmúlt napokban az Internet Explorer helyett a nyílt forrású böngészők használatát javasolták a felhasználóknak, arra hivatkozva, hogy a Microsoft saját alkalmazásában több kritikus, hosszabb ideje javítatlan biztonsági rés is létezik. Mostanra ugyanis bebizonyosodott, hogy a Mozillában felfedezett súlyos hiba - amely a böngésző összes korábbi verzióját érinti - már évekkel ezelőtt ismert volt a program készítői számára."

    Ez úgy ahogy van, nem igaz.
  • [HUN]PAStheLoD
    #10
    A megfelelő kiterjesztéssel ellátott fájl először megnyitja az operációs rendszer beépített súgó alkalmazását, és az abban található biztonsági rés segítségével hozzáférést engedélyez a weblap számára

    ez pl. nem pont törzsgyökeres mozilla hibának tűnik ..
  • [HUN]PAStheLoD
    #9
    tabbed browsing engem leginkább csak zavar :/
  • Yfel
    #8
    Nem kell rinyálni... a hibalerírással együtt ott volt a patch a megjelenés napján... két perccel azután, hogy tudtam a hibáról javítva volt a programom.

    (Nem kötözködni akarok de ha jól tudom, akkor az IE-ben még mindig nem javították ki a legkritikusabb hibákat)

    Y
  • Devla
    #7
    Addig jo egy bongeszo, amig egy kritikus hibanak meg hirerteke van es nem intezik el egy legyintessel az emberek.
  • the Godfather
    #6
    Már ki is van javitva, Mozilla 1.7.1 cimen...
  • Mice
    #5
    baró
    m.esetre mivel a tabbed browsingot a firefoxban nagyon elk[]rták úgyis terveztem, hogy visszarakom a firebird-öt. eggyel több ok.
  • HuAn82
    #4
    lol!
  • mrzool
    #3
    "Meg szerintem hülyeség, hogy évekkel ezelőtt már ismerték a készítők."

    Egyáltalán nem hülyeség, csak tessék levenni a szemellenzőt, és elfelejteni azt az urban legendet, hogy az opensource szoftverekben minden hibát két másodperc alatt javítananak ki.

    Mindenesetre ha nekem nem hiszel, ajánlok két linket (a dátumot nézd):

    http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=167475
    http://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=163767
  • tajfun
    #2
    Inkabb csak nagysagrendekkel kevesebbrol tudsz.
  • AtisH
    #1
    Még mindig nagyságrenddel kevesebb biztonsági hiba van benne, mint az explorerben.
    Meg szerintem hülyeség, hogy évekkel ezelőtt már ismerték a készítők. Akkor miért csak most javították?