39
Te egy új könyv végét olvasod el először?
  • Brankley
    #39
    fujj, az milyern már!!!
  • Darkboy
    #38
    heripotter?
  • Brankley
    #37
    Hát, igazából nem vagyok valami nagy könyvolvasó, sőt...
    Most akarok elkezdeni olvasni, ugyhogy valami jó regényt szeretnék olvasni.
  • Prank
    #36
    milyen könyveket szeretsz?
    én a jól bevált Rejtő Jenőt tudom ajánlani (megunhatatlan)
  • Brankley
    #35
    azmi?
  • Prank
    #34
    Christine Nöstlinger:
    Lilli nagy dobása

  • Brankley
    #33
    Valami jó könyvet tudnátok ajánlani?
    A buszon már a dugókban nemtudok mit csinálni...
  • Aquir
    #32
  • Cat #31
  • Aquir
    #30
    Atörténet közepén hitték azt a többiek csak
  • ollie
    #29
    Nem halt meg Gandalf????????????
  • selwik
    #28
    Amúgy én se szoktam már megnézni a végét a könyveknek. Régebben nekem is megvolt ez a hülye szokásom, de egy pár jó krimi leszoktatott róla. Annyira élvezhetetlenné válik ha tudja az ember előre ki a rosszfiú/lány.

    Egy Lovecraft novellánál meg egyenesen bűn ha valaki megnézi a végét.
  • selwik
    #27
    Pf, szted minden könyvet meg fognak filmesíteni?
  • Szabina
    #26
    Néha én is belekukkantok az utolsó oldalakba, azután hogy az első kb. 30 oldalt elolvastam. Visszafelé olvasni nem szoktam, csak azért nézem meg az utolsó oldalakat, mert érdekel, hogy azok a nevek, akik az elején feltűnnek, a végén is szerepelnek-e. Egyébként szerintem azzal hogy a könyv végső oldalaiba beleolvas valaki, nem lehet lelőni a poént, mert az már úgy is csak a végkifejlett levezetése, kivéve, ha valami igazán megdöbbentő eseménnyel zárul a történet.
  • Cat #25
    én azon szoktam észrevenni hogy egy könyv tartalmas e vagy nem, hogy milyen gyorsan olvasom
    átlagosan száz oldal/óra, de pl. a gyuruk uránál vagy az idő kereke sorozatnál 30 körül volt...
  • Bad Boys
    #24
    én else olvasom inkább a tévében megnézem
  • wizy
    #23
    az izgalmas könyvek végét amugy sose olvasom el (pl Stephen King- akármelyik műve)
  • Aquir
    #22
    egyébként szvsz mindenki így van ezzel :)
  • Aquir
    #21
    köcc :)
  • Dzsini
    #20
    most néztem az éj káoszát, 176 oldal... jó, legyen 4 óra, vagy akár 5 is, de akkor már mindent nagyon megrágcsáltam rajta :)))
  • Dzsini
    #19
    <OFF> Aquir: tutijó aláírás :) </OFF>

    mondjuk idáig könyvből csak egyet nem olvastam ki aminek nekikezdtem, de ott hátralapozni se volt ingerem hozzá - A 22es csapdája
  • wizy
    #18
    hát ha figyelmesen olvasod, több, mint két óra:-))) de abba a kategoriába tartozik
  • Aquir
    #17
    csak az unalmas kötelezőknél, sőt azoknak is csak a töredékénél, hogy "na milesz ebből a baromságból"
    de nem szoktam már
  • Dzsini
    #16
    najó, hát az ilyen 2órás paródiakönyvecskék más kategória :)) azokat végképp nem lehet csak egyszer olvasni szerintem se, ahogy a Gyalog-galoppot se csak 1x megnézni :))
  • wizy
    #15
    én a Sztárt Wársz? paródiákkal vagyok igy. Akárhányszor olvasom, pedig már kiolvastam mindet legalább 50x, mindig röhögök azokon a poénokon, amiket már kivülről tudok:-))
  • Dzsini
    #14
    hát, van azért olyan könyv, amiben mondjuk hirtelen behoznak 50 fontosnak látszó karaktert, és abból 2 aki "végigviszi" a sztorit... gondolom ilyen helyzetben jól jöhet. ez olyan, hogy mindenki úgy kezd neki, ahogy tetszik, és úgy olvas ahogy szereti... lehetne egy másik topicot nyitni azzal is, hogy ki hányszor olvas el egy könyvet.. van, aki egynél többször soha, hiszen "ha már tudom a végét miért érdekeljen a könyv?" - én meg volt, hogy lendületből 3x olvastam ki 2 nap alatt egy könyvet, és a kedvenceimet évente legalább egyszer elolvasom... pedig tudom végig a sztorit, de mégis.
  • Dynamic
    #13
    Pl. pont ezért hülyeség.Sok könyvben van hasonló szitu, hogy meghal XY aztán kiderül, hogy mégsem.
  • hen-tes
    #12
    és azt mért kell megnézni ???
    kiderül az a könyv közben
    és szerintem sokkal izgalmasabb, ha nem tudunk a végéről semmit....
  • Aquir
    #11
    én csak néha csinálom ezt, de a jó könyveknél egyáltalán nem
  • Dynamic
    #10
    Pf, nekem még soha nem jutott eszembe, hogy elolvassam egy könyv végét.Szerintem hülyeség.Lehet, hogy lelőném vele a poént.
  • Gladiator
    #9
    én minden könyvnek az utolsó szavát szoktam megnézni. de amúgy nem olvasok bele. kivéve mikor "meghalt" gandalf a gyűrűk urában azt nem tudtam elhinni, aztán gyorsan előre is lapoztam. aztán megnyugodtam, és olvastam tovább.
  • wizy
    #8
    én legtöbbször meglesem a végét; de csak az utolsó egy-két mondatot:-) abból nem nagyon tudom meg, hogy mi lesz a vége, de majd ha már kb félig kiolvastam a könyvet, akkor izgulok, hogy hogyan fog olyan helyzetbe keveredni a főember, hogy stimmeljen az utolso néhány mondat:-))))
  • Dzsini
    #7
    nem baromság - egy ismerősöm pl. azért pillantott az utsó oldalakra, hogy az ott látott nevek alapján tudja, hogy kire kell jobban odafigyelni a könyv folyamán... nem a sztorit nézte, csak pár nevet nézett meg. én se szoktam, de tulajdonképpen annyira nem bolond ötlet.
  • Cat #6
    SOHA
    ESZEMBE SEM JUT
    milyen baromság már ez??
  • Takezó
    #5
    :egyetért: :) én is
  • artschi
    #4
    Én nem szoktam a végével kezdeni egy könyvet, mert ha a végénél kezdeném, lehet, hogy nem tetszik/nem értem/stb., és félreteszem, holott lehet, hogy egy tök jó könyvet hagytam ki ez miatt.
  • traXion
    #3
    Szerintem is az elejét kéne elolvasni, a könyveknél (már ha olvasok :P) akkor az elejénél kezdem el, és nem olvasom el a végét idő elött. De mostanában észrevettem a magamon, hogy visszafelé olvasom a hirdetéseket a neten, a forumokat is visszafelé olvasom stb... ez nem normális ugye? :D
  • MIMACSKA
    #2
    Egy jó könyvnél nem bírom ki és meglesem az utolsó oldalt.
    :) nem olvasom el csak belekukkantok.
  • artschi
    #1
    Tegnap este szóba jött ez a téma, és 1-2 barátomnak elég érdekes látásmódja van ezzel kapcsolatban. Ők ugyanis egy új könyv olvasását a könyv végével (!) kezdik, azaz elolvassák előre az utolsó pár oldalt, mert az szerintük megnyugtató, és teljesen máshogy állnak így a könyvhöz. Számomra ez teljesen fura, mert mint „normál” olvasó, úgy gondolom, hogy egy könyvet az elejénél kell elkezdeni olvasni, és ha nem érdekel az első 10/20/30/stb. oldal, akkor nem olvasom tovább a könyvet. Ti mit gondoltok erről?