83
Nem tudok aludni, mit tegyek?
  • willsmith
    #83
    Egy próbát megérhet, ha valaki már nagyon kivan:

    http://shtrend.hu/index.php/Wellness/a-masszazs-segithet-az-almatlansagban-szenvedknek.html

  • qetuol
    #82
    propofol. óránként. :p
  • Olcsóvér
    #81
    tolj1dzsót
  • qper
    #80
    tuti az érettségi miatt van. én Xanax és mindenféle sz*r altató helyett inkább egy esti sétát/kocogást ajánlanék, a gyógyszerekhez azértz túl fiatal vagy.
  • Phat Smoker
    #79
    ...A Xanax, mint az antidepresszánsok többsége függőséget okoz, ezért drognak minősül és nemcsak Amerikában, hanem nálunk is csak vényre kapható. Hatóanyaga, a benzodiazepin hatásosan csökkenti a szorongásos tüneteket, ezért a Xanax népszerű nyugtatónak számít világszerte, valamint kábítószerként is használják alkohollal fogyasztva. Elvonási tünetei elég súlyosak lehetnek (nyugtalanság, rémálmok, görcsök) és az is előfordulhat, hogy aki nem jut hozzá, epilepsziás rohamot kap. A Xanax hosszabb távú használata májkárosodást, gondolkodási nehézségeket, beszédlassulást okoz. Túladagolásakor lassú, felületes légzés, nyálfolyás, könnyezés, izzadás, sőt kómás állapot is felléphet....

    forrás:http://20y.hu/tag/drog/
  • Kellögem
    #78
    nem-e? hmm..nekem anyám adta még..v nem is adta, csak mondta, h vegyek be egy felet ha nagyon nemtok aludni.. akkor mire való?
  • Annakin
    #77
    a Xanax nem altató és sztem tedd is le mielőtt hozzászoksz
  • Kellögem
    #76
    Xanaxot
  • akyyy
    #75
    milyen altatót szedsz?
  • sz4bolcs
    #74
    Szerintem felejtsd el az altatókat, még akkor is, ha nem tudsz elaludni.
    Barátnő megoldhatja a problémát, ha nincs kéznél, hokizz egyet, attól bealszol. :D
  • Kellögem
    #73
    hi
    nekem az utóbbi 4 napban nagyon elcseszettek az éjszakáim.. eddig sem voltak fényesek- rendszerint fél kettő- fél három között megyek lefeküdni, 7 óra 20-kor kelek, és ha tehetem kora délután hozom be a kimaradt időt alvással (kb 2 órát alszom) - de 4 nappal ezelőtt este hiába feküdtem le fél 2 kor, vagy 4-ig nem tudtam elaludni; ugyanez volt a rákövetkező éjszakán; aztán a következőn sikerült "időben" elaludnom, de pontban 4 kor felébredtem és v 5-ig nem tudtam visszaaludni, majd az ezutánin (vagyis ma hajnalban) ugyanígy felébredtem 4-kor, de abszolút nem is tudtam visszaaludni szal egész éjjel 2 és fél órát aludtam :(
    nemtom, h miért van ez, de v az érettségi miatt, v mert az utóbbi időben különösen későn feküdtem (egyéb vizsgára kellett készülnöm) v mert próbálok leszokni az altatókról amit úgy heti 2 alkalommal vettem be (főleg vasárnap, h el tudjak aludni miután hétvégén kialudtam magam)
    hogy fogok így ma szerenádozni... :(
    ha van vkinek vmi tippe h mivel tudnám magam elaltatni (a féltéglán kívül..) kialakuló függőség veszélye nélkül, kérem ossza meg..
  • akyyy
    #72
    múlt hétvégén , meg a héten megint volt pár óra nemtudni aludás:( de a végén csak sikerült
  • qper
    #71
    Jó topiktéma!


    Nekem kétszer volt komoly álmatlanság-roblémám, még 2004-ben az államvizsgám és a szakdolgozatvédésem előtt. Ólmos fáradtság volt az agyamon, de egyszerűen képtelen voltam elaludni. Próbáltam mindent, de nem sikerült elaludni. Reggel kitéptem magam az ágyból, megállpítottam hogy milyen friss vagyok, aztán amikor kinyalva elindultam államvizsgázni, a kocsiban rámtört az az ólmos fáradtság ami akkor jelentkezik ugye amikor az ember kihagy egy éjszakát.

    Iszonyat szarul éreztem magam, teljesen úgy mintha másnaposan kimostak volna egy mosógépben, nem kívánom senkinek sem.

    Egy benzinkútnál vettem 6 Red Bullt, amit a vizsga előtt a suliban 10 perces időközönként egymás után benyomtam, szerintem ez mentett meg attól hogy ne aludjak el a vizsgabizottság előtt.


  • David2
    #70
    én mondom nektek a tömény a legjobb altató, megfelelő mennyiség után még ágy sem kell hozzá
  • akyyy
    #69
    de milyne hasonlókról tudtok?
    most egy másik félét kéne kipróbálni, meg legalább van mind elindulni. netneutánna nézek patikába meg meg tudom mondani hogy mi kell:D
  • akyyy
    #68
    csak mert lassan el fog fogyni:(:((
    amugy jóak, csak hamar felkelek:DDD
  • Hanga
    #67
    nem vezet seHOVA
  • akyyy
    #66
    vettem Hova filmtabletátt, fogjuk rá, hogy hatásos
  • vezeték
    #65
    aha, mert a harmadik büntetőpontot jogtalanuk kaptam, és ahelyett, hogy most itt fogok anyázni meg fikázni minden moderátort, és csa rosszul járnák, inkább it ez az uj...vagyis nem is annyira uj :):):)
  • ivjoe
    #64
    [Rájött...] Tevagy akyyy! Mi lett a regeddel? 3 büntetőpont miatt csináltál újat?
  • vezeték
    #63
    [nincs kedve 3 percenként hozzászólni:D]
  • ivjoe
    #62
    Ja, help kell? Megkéred tesód, hogy nyomjon fejbe egy baseball-ütővel... :DDD
  • ivjoe
    #61
    Mi ez, hogy vezeték? Lopod akyyy-t, vagy te vagy akyyy? Biztos, hogy akyyy-nak írta?
  • ivjoe
    #60
    Én meg kedden 2-ig fenn voltam. 10-kor feküdtem le :(((
  • vezeték
    #59
    de nem tud elaludni [ma sem tudott!]
  • Rafaelo
    #58
    aludj el kis balázs !
  • Aquir
    #57
    jóak :)
    tömör, lényegretörő, tárgyilagos, érdekes
  • ivjoe
    #56
    Ide ígértem a pszichológia jegyzetet az álmokról?
    Ha igen:
    Első
    Második
    Harmadik
    Negyedik
  • ivjoe
    #55
    Gyep!
  • akyyy
    #54
    :Dződ
  • Láma!
    #53
    plána he benne egy kis ződ!:DDD
  • PResident Evil
    #52
    aki cigizi, annak jó lesz :)
  • Aquir
    #51
    bennem is zsongott egykét dolog, ezért gondoltam most elég, fekszem és érzem ahogy fekszem, a lassu légzésem figyelem, jó dolgokra gondolok halványan távolról, az lenyugtatott :)
  • ivjoe
    #50
    Attó jobb lesz? Námö. [Nemcigizik]
  • PResident Evil
    #49
    szívj el egy cigit ! :o
  • akyyy
    #48
    nekem se, mindig eszembe jut ilyenkor valami , és kés.....vagy ha előbb utobb az, hogy aludjak már:...
  • ivjoe
    #47
    Ez nekem szinte sohasem megy!
  • Aquir
    #46
    én detto azt montam volna mint Vlala, tökazt :) Mikor mult honapba egyik éjjel nehezebben ment, ezért megcsináltam hogy csak feküdtem és nem gondoltam semmire, fenntartottam ezt az állapotot és elaludtam :)
  • ivjoe
    #45
    Velem ez 2 napig volt, de akkor meg sem próbáltam elaludni, most meg szerettem volna!
  • reaper4
    #44
    ismerős