613
National Geographic Society írásai, fotói, munkái...
  • Punkerwork
    #533
  • G_ArchAngel #532
    A nap képe:




    Gabon, Africa
    2002
    Michael Nichols

    The discoveries recorded in biologist J. Michael Fay's Megatransect through central Africa brought needed park protection to hidden wonders like the Ivindo River's Mingouli Falls. The lack of roads has kept such areas shielded from development, but pressure from the logging industry is building.
    —Text adapted from "Saving Africa's Eden," September 2003, National Geographic magazine

  • Dzsini
    #531
    ezek húsra tenyésztett kutyák, nem házikedvencek... bár pontosan annyit ér magyarázni, mint anyumnak, aki nem képes megenni az őzhúst, mert gyermekkorában Visegrádon a vadőröknél őzgidákat nevelgetett...
    én önmagamban nem találtam még ilyen típusú ellenállást, allergiám van, de az is csak 1 zöldségre :)
  • G_ArchAngel #530
    pfuj, kutya negatív...:(
  • Punkerwork
    #529
    kutyát sajnálnám megenni, persze ha nem tudom mi az :)
  • Dzsini
    #528
    a gyíkhusit én is szívesen kipróbálnám :) kenguruhoz, kutyához meg strucchoz már volt szerencsém, mindet szívesen ajánlom, finomak voltak (persze jól elkészítve)
  • G_ArchAngel #527
    a mennyiségre már nem emléxem, de x doboz piros Marlboro-t kellett elszívnom 6 óra alatt, míg a discoban voltunk, utána kaptam egy Johnnie Walkert:)

    előtte 2 héttel szívtam az első cigimet, 19 évesen...
    a mai napig nem bírom a piros Marlborot még megérínteni sem:)
  • Punkerwork
    #526
    én ettem gyíkot, frankón befűszereztük megsütöttük, fehérebb a húsa mint a halnak :)
  • Dzsini
    #525
    1 kiló kenyér önmagában? asszem 1 pohár víz volt hozzá... ezt 2 osztálytárs nyomta versenyben, mi csak körbeültük őket és rosszul voltunk :)
  • G_ArchAngel #524
    nekem egyszer 10 perc alatt 3 liter víz...
    ilyen hányingert még az életben nem éreztem....:)
  • Dzsini
    #523
    volt patkányméreg is (30ft), és rózsaszínbabakrémes pogácsa is (50ft) :)))

    múlt pénteken osztálytalin meg csakúgy 1 szép kanálnyi erőspista csak úgy viccből :)
  • G_ArchAngel #522
    kiskorotokban (ált.iskola) csináltatok fogadásokat? 20Ft/cserebogár?:)
  • Dzsini
    #521
    hát, flamingóhusival még nem találkoztunk személyesen :) (bár szerintem mindketten ettünk már egykét vadabb dolgot :o) )
  • G_ArchAngel #520
    amíg vadhúst pácoltok, csak félig OFF:)
  • Dzsini
    #519
    van már legalább néhány recepttopic :)
  • Punker
    #518
    lehet OFF-olás helyett nyitni kéne egy receptek topic-ot?
  • Punker
    #517
    ááááá, receptől is függ, fácán-t mi nem pácoltuk, bár volt 1 ideig kuktában sütés elött :) amúgy nem feltétlenül azért kell pácolni hogy fogyasztható legyen :)
  • Dzsini
    #516
    azért különbség van aközött, hogy egy husit csak megszórsz 1 kis fűszerrel és kisütöd, vagy napokig pácolod és utána kezd fogyasztható lenni :) a vadhusik ez a második kategória :)
  • Punker
    #515
    fűszer nélkül semmi nem jó :)
  • Dzsini
    #514
    én úgy vagyok az ilyen apróvad husikkal, hogy leginkább a páctól meg a fűszer/szósz dolgoktól lesz valamilyen ízük, natúr kisütve elég jellegtelenek...
  • Punker
    #513
    fácánt bacon-nel imádom :) csak figyelni kell a sörétre, anyám ilyenekből velem szedeti ki a sörétet hogy ne szidhassak senkit mikor ráharapok :D
  • Dzsini
    #512
    sokat mozgó vadmadárhús... rágós, csirkeszerű :)
  • Punker
    #511
    eszik? én azt hittem csak kitömik meg ilyenek, milyen íze lehet? szeretem az ilyen extrém kajákat
  • Dzsini
    #510
    úgy néz ki igen... illegális dolog, de vadásszák és eszik is.

    (olyan öve van, mint nekem volt általánossuli elejefele :))))) )
  • Punker
    #509
    meg akarja enni a flamingót?
  • G_ArchAngel #508
    A nap képe:



    Chipaya, Bolivia
    1998
    Maria Stenzel

    A Chipaya Indian holds a bola that he uses to hunt flamingos.

    (Photograph shot on assignment for, but not published in, "Vanishing Cultures," August 1999, National Geographic magazine)
  • G_ArchAngel #507
    ott van, csak rövídebben:)
  • Dzsini
    #506
    pont a lényeges rész maradt ki :o) "strong outer hair for the warp and downy inner wool for the weft." - ez olyan szép így...
  • G_ArchAngel #505
    Ne kelljen az egészet, mert egy csomó ismeretlen szó van, és lusta vagyok:

    A lényege: utángyártott vitorlásokra készítenek gyapjúvitorlát Jens Jensen szigetéhez tartozó, szabadon élő birkából, amely az ősi időkben is a legfőbb megélhetési forrás volt. Per Johnson és családja kézi erővel húzzák ki a az erős, hullámos szőrt, amelyből a szövetet kapják.

    Kátrányt és zsírt adnak a gyapjúhoz a gyártás során, így teszik vízállóvá, szélmentessé, így olyan lesz, mint azok a négyzetes vitorlák, amelyeket a Viking kőképen láthatóak.
  • Dzsini
    #504
    na ezt fordítsd is le :)))
  • G_ArchAngel #503
    A nap képe:



    Jens Jakobsoy, Norway
    1999
    Sisse Brimberg

    "Woolen sails for replica ships start with the roundup on Jens Jakobsoy island of freerange sheep belonging to an ancient Norwegian breed. Per Johnson and his family pull the wool by hand—strong outer hair for the warp and downy inner wool for the weft. Tar and fat are added to the woven fabric to create water-resistant, wind-tight square sails like those carved on Viking picture stones."
    —From "In Search of Vikings," May 2000, National Geographic magazine

  • G_ArchAngel #502
    ez így van: én NG-fanatikus vagyok, fotók, könyvek, filmek - minden mennyiségben:)
  • G_ArchAngel #501
    A nap képe, 1933-ból:



    Bamian, Afghanistan
    1933
    Maynard Owen Williams

    "A shrine and shopping center for the twenty centuries: The Great Buddha at Bamian, northwest of Kabul, is a colossal monolith higher than Niagara-falls, and was a Central Asia rendezvous for pilgrims and traders in the first century. Now motor cars are frequently parked around the bazaar at the feet of the towering statue."

    —From "Afghanistan Makes Haste Slowly," December 1933, National Geographic magazine
  • SarahGin
    #500
    Ez az egyik cstorna a tv-ben amit még érdemes nézni.
  • MIMACSKA
    #499
    én meg vagyok elégedve a cikkel :)
  • G_ArchAngel #498
    de legalább fogyókúrás cikk is van benne, mert az is érdekel Téged, vagy nem?:D
  • MIMACSKA
    #497
    Hehe hát ezt eltaláltad :DDDD
    Super paradise beach :))
    Különben nem sok van a cikkben mykonosról ha csak nem az, hogy mindenki épp ot van az interjú idején :DDDDDDDDDDDDD
  • G_ArchAngel #496
    A nap képe:



    Des Moines, Iowa
    1993
    Jodi Cobb

    "Not snow, nor heat, nor gloom of night but a rain-induced sewer backup stayed delivery of some 30,000 pieces of Des Moines mail. 'I think we bought every clothespin in town,' says postal worker Lora Yahnke, who helped sort and dry the wet mail in a garage. Such jury-rigging kept most city services afloat."
    —From "Riding Out the Worst of Times," January 1994, National Geographic magazine

  • MIMACSKA
    #495
    megveszem :DDD
    Aztán majd közvetítem :)
  • G_ArchAngel #494
    Micsmacs, az egy 20 oldalas cikk, egy halom képpel: gondolom Mykonos az a kép, mikor egy halom barnára sült fiatal Breezer-rel a kezében vigyorog:)