401
\"Mikor a Pokol megtelik, a holtak a földön fognak járni.\"
  • Solid Snake GH
    #1
    Üdv mindenkinek!
    Hazánkat is elérte George Romero 77'-es zombihorrorjának, a Dawn of the Dead-nek a 2004-es remake-je.
    Ki mit gondol róla? Véleményeket, kritikákat írjunk ide!
    A film hivatalos weboldala: Dawn of the Dead homepage
    Magyar premier: 2004. július 14.
  • Solid Snake GH
    #2
    Hoopá, elírtam, a helyes link: Dawn of the Dead homepage
  • traXion
    #3
    érdekes
  • Bandew
    #4
    Király a honlap!
    Eddig még egy jó zombis filmet se láttam, pedig az alapötlet nagyon jó, csak mindig elbaltázzák. Remélem ez jó lesz.
  • Adam5
    #5
    Miért csak pokol van? Menyország nincs?
  • traXion
    #6
    az nem lenne érdekes...
  • Solid Snake GH
    #7
    De a Földön biztos sok a gonosz ember, és ezért telik meg a Pokol :D

    Amúgy ajánlom figyelmetekbe Dante: Isteni Színjáték című művét, melyben az van, hogy MINDEN ember a halál után először a Pokolba kerül, ahol megbűnhődnek, majd ezután a bűnhődött lelkek a Purgatóriumba, a tisztítótűzbe kerülnek, ahol megtisztulnak, csak ezután jutnak a Mennyországba.
  • Boroskóla
    #8
    Nem olyan rossz ez a film,ahoz képest hogy zombis el csattan benne egy-két poén is.Csak a vége elég szokványos, na de nem lövöm le a poént akimég nem látta annak is maradjon valami.
  • repro
    #9
    nyernek a jók?
  • Boroskóla
    #10
    Szerinted?
  • traXion
    #11
    nem
  • Solid Snake GH
    #12
    ! ! ! SPOILER ! ! !

    A forgatókönyvét olvastam a neten. A végére mindenki meghal, a főszereplő csajnak meg egy helikopter vágja le a fejét.
  • Boroskóla
    #13
    Úgy ám, mind megy a levesbe.
    Na most lőttem le a poént.
  • PetruZ
    #14
    Még nem láttam, de sok helyen olvastam, hogy gyengébb, mint az eredeti, a történetet sok helyen teljesen indokolatlanul átalakították, és inkább "hagyományos" túlélőhorror lett belőle, mintsem bármi is megmaradt volna az eredetiben szereplő emberi pszichológiai és érzelmi kapcsolatokból, amelyek mindhárom részben igen fontosak voltak és tkp. ezek okozták az igazi katasztrófát.
    Szerintem még mindig az első (Night of...) volt a legjobb, annak az eredetije és a remake-je is nagyon jól sikerült, sőt, ez utóbbi valamivel jobb is lett az "ősénél". Bár talán ez nem véletlen, hiszen ugyanaz készítette el, jobb technikai feltételekkel és nagyobb költségvetéssel, mint az eredeti fekete-fehéret 1968-ban, 25.000 dollárból...
  • mukika
    #15
    nah én elkezdtem letölteni sztem estére belenézek.
  • Boroskóla
    #16
    Erre a helikopteres részre nem emlékszem,mintha más történt volna a csajjal.
  • Solid Snake GH
    #17
    Nem tudom, az eredeti 77'-es Dawn of the Dead-be egy helikopter fejezte be (vagy le :D) a csaj földi pályafutását. Lehet, hogy a remake-ben megváltoztatták ezt a történést.
  • Police88
    #18
    Jó lesz majd megnézem.
  • Boroskóla
    #19
    Na azt meg én nem láttam,de itt valami olyan a vége hogy egy hajóval elmenekülnek,de amikor kikötnek egy szigeten ott is mindenki zombi és kinyírják öket de abból már csak ilyen foszlány bevágásokat mutatnak.
  • PetruZ
    #20
    Nem igaz, az eredetiben vannak túlélők, akik el tudnak menekülni a 'kopterrel (ha jól emlékszem, a csaj meg egy néger pali).
  • Sadun Tryst
    #21
    Dawn of the Dead Vs. House of the Dead

    kinek melyik jön be jobban? :)
  • Solid Snake GH
    #22
    Hmmm....akkor fake forgatókönyvet olvastam...
  • fifi
    #23
    A HOD egy röhej...Egyértelműen a remake a faszább!
  • Sadun Tryst
    #24
    :)))
    ha tényleg ennyien szidják a HoTD-et, akkor biztosan van benne valami :)
  • Loál János #25
    Volt valahol 1 hétnél hosszabb ideig moziműsoron?
  • Solid Snake GH
    #26
    Hát a House of the Dead filmváltozata valóban eléggé gyengus lett, a játék az valamennyivel izgalmasabb... :D
  • _Vegeta_
    #27
    Agyauristen, megin egy kovetkezo fassag. Ekkora egy baromsagot! Szvsz nagyon gyenge filmecske lessz, de majd megnezem marcsak egy kis rohoges kedveert is.
    A site tenyleg jo, mint altalaban az amcsi filmeké.
    A mozi elozetest neztem meg, ez alapjan nagyon nagy baromsagnak tunik. Persze a rendorfonok megin neger. :D
    Egyet nemertek, ha a meghalt emberek maradnak itt zombikent, akko a kislanyka miert valt zombiva ?
  • _Vegeta_
    #28
    Hoppa errol a filmrol jut eszembe, vagy egy asszem japan horrorfilm, amibe vmi iskolas gyerkocok valnak zombiva, nincs meg az vkinek esetleg ? :)
  • fifi
    #29
    Nincs ebben ha jól emléxem egy darab kislány sem. Max. a nem hivatalos plakátokon.
    Azért lesz zombi mert akit ezek megharapnak, azok is azzá válnak, mint minden valamireveló ilyen filmben. De ha nem jött be az origi DoD vagy hasonló filmek/ZFE/ akkor erre kár időt pazarolnod, mert utólag úgyis csak fikázni fogod.
    Szvsz. jó film volt, méltó az elődjéhez.
  • Solid Snake GH
    #30
    Dehogynincs kislány....a főszereplő csaj kislánya
    Az előzetesben is úgy van, hogy reggel a kislány benyit a szüleihez, apuci odamegy átölelni a kislányt, a kislány pedig megpuszilja apuci nyakát, kicsit túl erősen is.. :D
  • PetruZ
    #31
    Köszönőviszonyban sincs az eredetivel... Ott "átvitt" értelemben van csak gyerek az egész filmben, ui. a főszereplő nő pár hónapos terhes (és a film ideje alatt nem is születik meg a gyermeke, bár mikor elmenekül, már szép pocakja van). De az egész film alatt nem történik ilyesmi, ami az előzetesben van.
  • fifi
    #32
    De azt az elején le is nyomják...Sok szerepe nincs a történetben, csak ő az első megjelenő zombi, hidd el én is láttam a filmet :)
  • fifi
    #33
    Ami ebben terhességgel kapcs. faszság az az amikor a feka nője megszül. Na azt nyugodtan kihagyhatták volna...
  • Waterhorse
    #34
    dvd-ripet lehet már tölteni?
  • fifi
    #35
    Én eddig csak svcd-vel találkoztam, de ez nem zárja ki a dvd-ripet
  • Solid Snake GH
    #36
    Amúgy maga a film para? Szóval fogok álmatlanul fetrengeni a megnézése után?
    (16 éves vagyok, úgy saccoljátok be. :D)
  • winnie
    #37
    nem. a film fun
  • _Vegeta_
    #38
    A vampirok szaporodnak harapassal, nem a zombik komam. A zombik elohalottak, es nem kepesek szaporodni. Punktumm! :>
  • _Vegeta_
    #39
    Ehhem. :D
  • Solid Snake GH
    #40
    Mondjuk a Resident Evil-ban is szaporodnak, de azért ott van logikája a dolognak (a T-vírussal fertőzött zombik harapása továbbterjeszti a vírust).
    Itt meg csak harapnak, és 20 perc után oooööáááá.... :D