9247



Kecskemét
  • ColdFire
    #8486
    ike, 9a:)

    hát nem tudom, én ilyen idóta vagyok, pedig tudom hogy nem tesz jót :l
    de motoros cuccba csak nem megyek már suliba, bár egyszer motoroscsízmába mentem :D
  • Verseghy
    #8485
    Jha, és te most 9dikes vagy?:) Satya az srjével nagyon keni, párszor már majdnem otthagyta a fogát:D Te te őrült, hogy tudsz ilyen kurvahidegbe motorozni?:D Ma is láttam motorral voltál. Nekem RSem van, de ilyen hidegbe nem ülök rá, mert olyan izületes leszek, hogy 40 évesen nemtudok felállni egy székből.
  • ColdFire
    #8484
    am nem a kanyarból kanyarodtam ki, vagyis nem a kada parkolójából, hanem kiskörúton menten körbe, és a kadánál ugye van egy zebra kanyar előtt, meg utánna...
    nah az utánna lévőn gyalogos át, én olyan 60al mentem, lassítottam, egyszer csak fekszik a gép is, meg én is, kb 10 métert csúsztunk :\
    bár biztos látványos lehetett, mert szikráztam mint a fene :)
    utánna mint kiderült, egy csavarra rámentem az elsőkerékkel, és mivel azzal is fékeztem, kormány keresztbeállt, és megtörtént a dolog...

    végülis egy autós kedves volt, kiszólt hogy ne itt gyakoroljak hanem a tanyán ;)
    :\
  • ColdFire
    #8483
    szegény én :(
    :)
  • ColdFire
    #8482
    ha jól megnézed a képt, az én tzrem mögött is van még1 tüzér, az meg a Koskáré, ha janeszt ismered, akkor őt is vszeg :)
  • ColdFire
    #8481
    jah, janeszé, most 5öd éves :)
    A piros tzres én vagyok, szépen megfektettem a gépet, csuszott az út, és még rá is mentem valamire...
    am mostanság Satyával járok mindig suliba, mindig beelőz, én meg kergetem :D
  • cement
    #8480
    most irta coldfire h ove te vadbarom:D
  • Verseghy
    #8479
    A sárgba gilerás az Kadába jár felsőoktatásra, elég fura gyerek... A piros tzr meg szintén a kadába jár, de nem vágom kiaz. Hallottam hogy egyszer elesett amikor kanyarodott ki a kadából, szegény srác több helyröl hallottam vissza..
  • zolo
    #8478
    Azzal a sárga cuccossal valamilyen Janó van? Ha igen, öljétek már meg lécci :DDD
  • cement
    #8477
    ez tevagy - e
    majd elütlek a gecibe :D
  • ColdFire
    #8476
    tényleg, malomnál motorosokat ki szokott látni? :D
    bár mostanság nem nagyon, de általában mindig ott állunk, ha gondoljátok oda lehet jönni köszönni, netán szájbabaszni :D

    Ezt a biciklit kell keresni:
  • cement
    #8475
    meghaltam -.-
  • ColdFire
    #8474
    éldegélünk
  • Verseghy
    #8473
    Mi van veletek?:D
    Hogy vagytok?:)
    Éltek még?:D
  • Gabyee
    #8472
    a jég az tényleg így keletkezik csak ez nem az egyszerű fajtából való volt.
    egy ilyen supercella keletkezéséhez sok mindennek egyszerre kell összejönni,a felhőrendszerben feláramlás,széleken leáramlás,levegő pillanatnyi páratartalma,hőmérséklete stb.
    Összejött...
  • mumpic
    #8471
    Én úgy tudtam, hogy az ilyen nagy jegek azért keletkeznek, mert a levegőrétegeknek szélsőségesen eltérő hőmérsékletük van. A magasban lesz egy kicsi jégszemcse, ami a sokkal melegebb rétegbe kerülve lebegni kezd a meleg miatt, vagy vissza is lökődik egy szinttel feljebb, ott még fagy rá egy kis jég, és annyiszor süllyed és emelkedik+fagy rá valamennyi, amíg már elég nehéz lesz ahhoz hogy lepottyanjon, csak akkor már baromi nagy.
  • Gabyee
    #8470
    állítólag valami ilyen jelenség volt

    A szupercella zivatarok

    Szupercella zivatarok az egycellás zivatarok speciális esetei, amelyek hosszú idõn át (sok-sok órán át) képesek megmaradni. Ilyen jelenségek a felelõsek szinte minden jelentõsebb tornádóért az USA-ban, és a legtöbb olyan jégesõért, amelyben golflabdánál is nagyobb jégszemek estek. Szupercellák szélsõségesen nagy szeleket és hirtelen árhullámokat is okoznak.
  • Gabyee
    #8469
    Nem volt nagy eső,az utcánk egy folyóvá alakult át és dőlt a kertbe a víz onnan a teraszra majd a konyha,fürdőszoba,előszoba és az egyik szoba is kapott a jóból!
    A szerencse az hogy 20-25 perc múlva elált,ha nem akkor elönti a házat a víz.Három húllámba jött,a harmadiknál kinéztem az ablakon és olyan volt mint amikor télen erős köd van.A fákon,bokrokon nem sok levél maradt ami a kertben volt annak vége.Két szomszéd garázsa megtelt vízzel(60-70cm)próbálták szivattyúzni de a végén a kiérkező tűzoltók vették át az ügyet,este 10kor még nyomták!
    Amúgy nálunk is ballagási buli volt,az összes ember vödrökkel,lapáttal,felmosóval rohangált(legalább ledolgoztuk a kaját:),a kertből talicskával kellett kihordani a diónyi jeget(feltorlódott és nem tudot arra menni a víz amerre kellett volna)az utcán 1 óra múlva is erős sodrású 15 cm víz hömpölygött.Az egyik rokonnál az mentette meg a házat a víztől hogy beszomlott az udvar egy része(álva majdnem elfér benne!)és ott elfolyt a víz.A szerencse az hogy az autókat nem verte szét a jég.
    Gondolom aki panelban lakik az ebből nem sokat észlelt,erre felé káosz és anarchia volt!
    A városba állítólag nem mindenütt volt ekkora jég
  • praksi
    #8468
    óó, érettségi, de rég is volt...

    a ballagásomat asszem végigröhögtem :-))
  • zolo
    #8467
    Én meg maradok itthon, úgy döntöttünk osztálytársakkal hogy nem kockáztatunk :S
    de sebaj, hosszú még az érettségi szünet :)))))
  • Torry
    #8466
    Jóhogy faszom.
    Kezdtem én is ijedni amikor láttam, mi lesz velünk este?:D
    De úgynézki vége, max egy lightos eső.
  • zolo
    #8465
    Egy éve ugyanekkor ( értsd ballagás) tapasztaltam utoljára ilyen jégesőt. Akkor motorral voltam , szerencsémre a Hetényegyházi autópályahíd alá be tudtam állni, különben nagyon megjártam volna.
    Most meg ülök a hetényi buszon. Piárnál még csak dörgött , vízműnél még mindig semmi, utána kevés kopogás, aztán kiért a busz az Arborétumhoz, rákezdett nagyon , a buszos nem látott semmit , alig talált egy fát, ami alá az újbusszal bebírt állni, mert mindenhol az útszélén autók voltak. 10 perc várakozás után tudott csak elindulni , egy megállót ki is hagyott , szerencsésen megúsztam , Hetényben már csak zuhogó eső van.
    Nagyon remélem elhalad gyorsan a város felett a felhő, este még be kéne menni bulizni :)
  • mumpic
    #8464
    Jégeső baszki, lehet söpörni az utcán :S
  • ColdFire
    #8463
    [URL=http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1177873861]olvasgassatok, érdekes topik volt, #4 videot ajánlom[/URL]
  • ColdFire
    #8462
    nézelődj majd suli után bennt a központban, a bringások közt
  • cement
    #8461
    dzsipok meg neveletlen parasztkölkök mindig is voltak, csak az a baj h egyre többen vannak :\
  • SNAKE01
    #8460
    egyre szarabb...
  • cement
    #8459
    eddig is ilyen volt...
  • Buci
    #8458
    naggyon fasza hely ez a Kecskemét...
    ülünk bnőmmel a piár előtt 1 padon, erre 2 kis 11-12 éves pöcs elkezd ugatni kb 30 méterről, h "SZOPTASD MÖG!!" meg stb.
    1 idő után már meguntam, és felpattantam, 1ből szétspricceltek... de visszajöttek, és nyomták, amikor már lekurvázták, akkor nagyon kész voltam és majdnem el is csapattam magam...

    aztán bnőm meg meséli, h ahogy ment haza az utcájában, 4 állat követte a buszról és leszólingatták, h menjen velük bulizni... még mázli, h nem lett semmigáz...

    szal kecskemét ilyen fasza város...
  • ColdFire
    #8457
    kösz:)
  • Verseghy
    #8456
    Akkor jövőre talákozunk! Grat;)
  • ColdFire
    #8455
    felvettek kada:)
  • cement
    #8454
    séééééé
    amugy auto mania topikban volt, eldurrant az agyam, de nem nagy szam ^^
  • Verseghy
    #8453
    "Dátum: 2007.04.18. 22:45 Adta: Punker
    "DE BASSZAMEG MI A GECI KURVA ISTEN LENNE HA EBBEN A SZÁJBAKÚRT TOPIKBAN NEM KÖTNE BELE MINDENKI MINDEN EGYES SZAVAMBA?"


    Szerinted?"


    :D:D:D:D:D:D:DD:D:D:
  • cement
    #8452
    kösz :S
  • Buci
    #8451
    grat a pirospontjaidhoz :DD
    am. láttam híradóban, durva, multkor felénk is lövöldöztek meg bezúzták 1 kiskocsma kirakatát
  • cement
    #8450
    kemény jah :D
  • ColdFire
    #8449
    lövöldözés volt, láttam
  • whiskeyman
    #8448
  • Verseghy
    #8447
    Dandy Music Club az eredeti neve. De érdekes, mewrt van benne disco is (la fabrique) és rock koncertek az meg a dandy music club. Mert eredetileg a dandy vette meg.