293
src=http://sgtagok.srv.hu/pictures/1848banner.jpg>

www.48.hu

  • MG07
    #293
    Sziasztok! Gondoltam, hogy nosztalgia gyanánt én is előveszem a játékot - az 1.3-as verziót sikerült letöltenem, illetve Bulldozerecskének hála, az ő verzióit is fel tudtam rakni. Viszont olyan problémám lenne, hogy amikor elindítom a hadjáratot, akkor egész egyszerűen nem reagál az egérre. Windows 10-es op.rendszerem van, Lenovo B50 Laptopom. Van rá valami remény, hogy tudjak vele játszani valamit? A kicsomagolt fájlból követtem pontosan Bulldozerecske utasításait.
  • bulldozerecske
    #292
    Ami azt illeti, elkerülte a figyelmemet, de nekem sem látszik a minimap.
    Nem tudok róla, hogy kapott e hivatalos javítást, már arra sem emlékszem, honnan sikerült letölteni magát a játékot.
    Sajnos az esetlegesen jelentkező stabilitási problémákkal egyik játéknál sem tudok mit kezdeni.
    Nekem legutóbb az 1848 omlott össze váratlanul.
  • zsocmoc
    #291
    köszi!
    a ProLibertatéval már mentem is egy kört :)
    Ami hiba maradt: a minimap nálam nem látszik (pedig ott van, mert, ha a helyére kattintok, akkor átvisz a térkép arra a helyre), illetve az Ú betűt nem kezeli (helyette i°!%-t mutat), de ez legyen a legnagyobb baj, minden más rendben látszik, a program fut!

    most jön a Hunyadi!
    illetve a Hunyadit már nem is patchelték?

    Utoljára szerkesztette: zsocmoc, 2022.12.04. 08:53:43
  • bulldozerecske
    #290
    Hunyadi hadai v1.00 telepítőcsomag (Hunyadi_install_x.0..exe)

    Nem hivatalos Windows 10 javítócsomag (HunyadiHadai_windows_10_by_bulldozer_20221203.zip)
  • koj
    #289
    A hunyadi hadaihoz nincs ilyen fix, hogy az is működjön? :)
  • bulldozerecske
    #288
    Pro Libertate! játék v1.50 telepítőcsomag (PLInstall150.exe)

    Hivatalos javítócsomag 1.70 (PL170javito.zip)

    Nem hivatalos Windows 10 javítócsomag (ProLibertate_windows_10_by_bulldozer_20221007.zip)
  • bulldozerecske
    #287
    Frissítettem a javítócsomagot, már nincsenek hiányzó zászlók és villogások.

    1848_windows_10_by_bulldozer_20221007.zip

    Letöltési link az 1848 v1.3 játékhoz (mega.nz)
  • Turul24
    #286
    Ismerem a hunyadi hadait is meg ott van még a pro libertate is ami a Rákóczi szabadságharcot dolgozza fel. Sajnos win 10 alatt a hunyadi hadai nekem se megy ,és ha nincs az itt található javítás a 48-as játékra még akkor azzal sem tudnék játszani win 10 alatt.
  • zsocmoc
    #285
    sziasztok!

    a Hunyadi hadait sikerült Win10 alatt valakinek elindítani? Én hiába állítottam XP sp3-ra a kompatibiliátst, meg húztam le a felbontást (mert az 1900-nál is kiírta, hogy legalább 1024 kell), de a játéktéren az oldalsó panel villog vagy eltűnik, a nagy térkép látszik szépen
  • Montanosz
    #284
    ha szeretitek, akkor ajánlom a folytatást a Hunyadu hadait, sokkal hatalmasabb térkép és aprolékosabb játékmenet

    HUnyadi hadai
  • Turul24
    #283
    Sziasztok!

    Én is nagyon szeretem a játékot ,és régebben nagyon sokat játszottam vele. Újra elő vettem valamelyik nap ,és hála istennek az itt található javítással játszható win 10 alatt is. Ezért ezer köszönet! Nálam csak annyi probléma van win 10 alatt hogy valamiért akad ,de már ez is jó hogy így tudok vele játszani. :)
  • LSSAHPAUL
    #282
    Szerintem is nagyon jó játék, imádom. Tök jó játékokat csinálnak a magyarok, ez benne van nálam a top10 stratégiai játék között, imperium galaktikával az élen, azt is előszoktam venni :) tudom hülyén hangzik de amikor nyaralni megyek nincs net, ócska laptop és esténként előveszem ezeket, meg a panzer general-t is :)
  • Nerocsaszar
    #281
    Szia Bulldozer!

    Már tavaly letöltöttem a játékot a változtatásaiddal, így már nálam sincs a villódzó képernyő hiba. Nagyon szépen köszönöm, hogy megcsináltad! :)

    Minden évben elő-előveszem játszani egy kicsit amióta megjelent. Kicsi, egyszerű a játék, de nagyon jó a hangulata, és a stratégiai rész is egész jó. Annyira sajnálom, hogy azóta nem készült egy újabb szabadságharcos játék :( .

    Mfos
  • bulldozerecske
    #280
    Sziasztok!

    Javítottam a fehéren villódzó képernyő hibáját. A javítás innen tölthető le. A teendőket és az elérhetőségemet beleírtam az olvass_el.txt fájlba. A játék fut hiba nélkül mindkét beállítható felbontáson.

    Bulldozer
  • Aliasdj8
    #279
    Win 7-en ha megfagy a játék a billentyűzettel húzd el a képernyőt míg meg nem mozdul. akkor megint majd az egér is működni fog. Sajnos csak így megy win7-en. És ez minden alkalommal ha megfagyna.
  • carlson77
    #278
    Március 15 környékén mindig eszembe jut hogy jól le kéne győzni a császáriakat, de sajnos win 7-en nem igazán megy......
    Annyira sajnálom, jó kis játék volt anno.
    Mindenféle beállítással próbálkoztam, előbb-utóbb teljesen lefagy.
  • Aliasdj8
    #277
    sajnos nekem ezzel sem működik villog a képernyő veszettül.. :( Valaki más megoldás? windows 10-em van
  • Deer
    #276
    Nekem nem lassú, egyik sem.
  • Radamesz
    #275
    Köszi! A program már fut rendesen, csak nagyon lassú.
  • Deer
    #274
    Így állítsd be a kompatibilitást:

  • Radamesz
    #273
    Azaz a pálya nem jön be, a területe fekete marad, a bal oldali menü viszont látszik. Szal nem megy.
  • Radamesz
    #272
    Sziasztok!

    Már sokadjára érdeklődöm a következővel kapcsolatban.
    Vettem egy laptopot, amin Windows 7 van. Természetesen a korábbi programok jelentős része nem futtatható, így pl. a régi, de jó 1848 játék sem. Fel tudom telepíteni, a játék indítóképernyője (értsd: a pálya) is bejön, de aztán nem reagál semmire. Próbáltam XP-kompatibilitással is futtatni, kevés sikerrel. Mit javasoltok?

    Radamesz
  • Vardar
    #271
    Arról az új verzióról amiről januárban írtál van valami hír?
  • Nyugis
    #270
    sajna nem .és ha igen akkor is 15 perc mulva törli a gépéről sajna
  • Vardar
    #269
    Senki se játszik már ezzel?
  • Vardar
    #268
    Sziasztok!
    Sokan írjátok, hogy jó játék ez, csak egy kis változtatás, egy jó nagy patch/mod kellene neki. Én szeretném megcsinálni ezt a javítást, csak szeretnék magam mellé még pár embert. Ha érdekel valaki akar csatlakozni vagy bugokat, változtatásokat jelenteni akkor írjatok.
  • Nyugis
    #267
    állítólag, frissítettek valamit a játékon! próbálta már valaki!
    mert az alapkoncepció jó, csak még egy kis "törődés" kellene ennek a játéknak, és akkor kifejezetten élvezhető, játszható lenne!
  • Colonel Fox
    #266
    Hali! Én már végig vittem többféleképpen is és sztem nagyon állat a játék! A problémám az, hogy a laptopmon vista van (külföldön vagyok) és azon nem fut. Azt írja ki, h hiányzik egy dll file a windowsból(!) ami kellene a játékhoz és ez a verzió (tehát a vista) már nem tartalmazza azt a file-t. Egyébként leszedtem netről a file-t, csak nemtom mit kezdjek vele..valaki help pls.
  • LSSAHPAUL
    #265
    :D :D :D :D igen ez azt hiszem nem reális és a valóságban másképp történne..
  • gyertyamártó
    #264
    Ez persze nem szépít azon,hogy 6000-es gyalogsággal 2000-es lovassággal meg ágyúkkal úgy győzök le két!!!ágyút,hogy az nem oszlik fel,csak hátrébb vonul.A legbosszantóbb,hogy hiába kapitulál az összes ellen a környéken,hiába tartom megszállva az összes várost,mégis tud az ellenség sereget szervezni és hogy hogy lehet csatára bírni az ellátott ,felszerelt sereget ,ami teljesen rendben van ,megint csak rejtély:morál,felszereltség,ellátmány rendben,mellette egy huszadakkora csapat és b...ik támadni.
  • LSSAHPAUL
    #263
    random :) De ne foglalkozz vele, mert ez a duma hogy kinyer szart se ér. Tudnod kell neked mi van és mi van az ellenfélnek, morált is sejtsed és kész. Nekem mindig azt irja ki hogy csekély :D közben meg úgy meg nyerem a csatát hogy feloszlik pár serege az ellenfélnek. Rá kell menni a morált csökkentő városokra, a fő városokat bevédeni és szépen leesik a morál. Mindez nem érvényes az orosz egységekre, ott valóban az lesz amit a program tippel :D
  • gyertyamártó
    #262
    Nemcsak a "Legrövidebb időintervallum alatt legtöbbször lefagyó játék" címet nyerné el ,de a legpofátlanabbat is,ugyanis nem egyszer fordult elő ,hogy az előtte győztes csatát nyerő hadtestem hátrébb került és vagy nem volt "ereje" eljutni a -mentés előtt legyőzött-ellenséghez,vagy ha el is érte azt nem lehetett csatára bírni,mivel nem volt ellátva.A másik hiba,hogy egyik pillanatban kiválónak ítélt győzelmi esély változtatás nélkül a következő pillanatban már csak kicsi.
  • LSSAHPAUL
    #261
    tölthető az 1.3 verzió
  • a.carkey
    #260
    Én Károlyit ütném le ... :D
  • tttttom
    #259
    Szerintem kénne egy olyan játékot is csinálni amikor véget ért az 1 vh. és magyarországot akarják elintézni akkor mi is átirhatnánk ott a történelmet a játékba szívesen leütnék pár cseh-szerb-román hadsereget de károlyi idejében :P
  • Colonel Fox
    #258
    Hát az ostrom nekem se nagyon megy, és néha tényleg történnek "érdekes" dolgok
  • Beni521
    #257
    NAON NEHÉZ! de jó
  • sasarat
    #256
    milyen alaptulajdonságokkal rendlkeznek a tábornokok???még 8.00 előtt

  • DEXTER92
    #255
    Vazz!4 Ez odabasz!
  • Serpa
    #254
    tölthető az 1.2 es verzió.