36663
  • DONGUBA
    #147
    Andríj Shevchenko arccsonttörést szenvedett és hétfőn már meg is műtik. Ez azt jelenti, hogy szinte biztosan ki fogja hagyni a Manchester United elleni mérkőzést és talán a hétvégi rangadót is.
    Az aranylabdás ukrán a Cagliari elleni mérkőzés elején összefejelt Simone Loriaval. Az eset után a Milan játékosát röntgenre a kórházba szállították, ahol megállapították, hogy eltört az arccsontja a bal szeme környékén.
    „Még túl korai bármit is mondani, pár dolgot még ki kell értékelnünk, és ezért kénytelenek vagyunk várni 24 vagy 36 órát,” – fejtette ki Dr Jean Pierre Meersseman. „Általában 15 nap kell, hogy egy ilyen sérülés rendbe jöjjön. Éppenséggel játszat védőmaszkban is, de még így is bizonytalan, hogy ott lehet a derbin.”
    Ez nagy szerencsétlenség a Milannak és különösen Shevchenkonak, akinek nem ez volt az első arcsérülése.
    „Sajnálatos, hogy ilyen keményen ütközött és csak remélni tudjuk, hogy minél hamarabb visszatér,” – jegyezte meg Carlo Ancelotti. „Ez talán ösztönözi a többi játékost a jobb teljesítményre, és pótolni tudják a hiányát.”
  • DONGUBA
    #146
    A Serie A 25. fordulójában a Milan egy hosszabbításban szerzett Serginho góllal 1-0-ra legyőzte a Cagliari csapatát. Ezzel a győzelemmel a piros-feketék pontszámban beérték a délután döntetlent játszó Juventust.

    MILAN 1 - 0 CAGLIARI
    Gólszerző: Serginho 92 (M)
    Játékvezető: Tombolini (asszisztensek: Stagnoli és Biasutto; negyedik játékvezető: Saccani)
    Sárga lapok: Pancaro 18'., Pancaro 76'., Maldini 80'., Suazo 82'.
    Piros lapok: Pancaro 76', Agostini 92'

    MILAN: Dida; Cafu, Stam, Maldini, Pancaro; Brocchi (Serginho 57), Pirlo, Seedorf ; Rui Costa; Tomasson (Kaka 71), Shevchenko (Crespo 14)
    CAGLIARI: Iezzo; Lopez, Bega, Loria, Agostini; Abeijon (Suazo 81), Conti, Gobbi; Esposito, Zola (Del Nevo 75), Langella (Pisano 89)

    A mérkőzés rövid krónikája:
    15’ Seedorf próbálkozott egy erőteljes távoli bombával, de lövését Iezzo kapus hárította.
    29’ Ismét Seedorf! A holland ismét távolról próbálkozott, de ezt a kísérletét is védte Iezzo.
    60’ Rui Costa kapott jó labdát az ötösön belül, de bal lábas lövését Simone Loria blokkolta.
    82’ Kaká jobb lábas lövését a Cagliari kapusa hatástalanította.
    84’ Egy szöglet után Rui Costa fejese alig kerülte el a kaput.
    92” Serginho végre rést ütött a vendégcsapat védelmén. Cafú hajszálpontos passzát értékesítve szerezte meg a vezetést a Milannak.
  • ullrich
    #145
    Elkentük Cagliari száját ;), hála Serginhonak!
  • DONGUBA
    #144
    epphogy de nyertunk es elsok vagyunk
  • DONGUBA
    #143
    Ha nyerunk atvesszuk a vezetest juvetol.
  • Sheva
    #142
    fo a milan a 3. leggazdagabb klub a világon na ezt nem gondoltam volna......
  • DONGUBA
    #141
    ANCELOTTI::” Jó védekezés!”
    Carlo Ancelotti elégedett annak ellenére, hogy a Milan gyenge teljesítményt nyújtott a Reggina ellen.
    “A Milan játéka fegyelmezett volt, habár ez nem volt látványos. Tudtuk, hogy ez egy nehéz meccs lesz, de összességében elégedett vagyok. Nem hiszem, hogy ez volt az egyetlen olyan meccs ebben az idényben, amikor a Milan nem mutatott nagyszerű játékot. A védekezést tekintve nem kaptunk gólt, ami persze pozitív. Folytatnunk kell a győzelmi sorozatot, és közel kell maradnunk a Juventushoz. A verseny kezd igazán izgalmassá válni és a Milan készen áll.” - nyilatkozta az edző.

    MALDINI: “Végig koncentráltunk.”
    A csapatkapitány, Paolo Maldini, dicsérte a csapat hozzáállását és azt mondta: “Nem játszottunk nagyon jól, de végig koncentráltunk. Bizonyos meccseket akkor is megnyerhetsz, ha rosszul játszol. A talaj nem tette lehetővé, hogy passzolgassunk, tehát a játékunk elvesztette egy kicsit a varázsát. Van időnk, hogy összeszedjük magunkat, a legfontosabb az volt, hogy tartsuk a lépést a Juventus-szal.

    CRESPO: “Rossz meccs.”
    Hernan Crespo csak a végeredménynek örült a Reggina elleni győzelem után.
    “Az egyetlen dolog, amire emlékezni kell az estéről, az a végeredmény, a meccs nagyon rossz volt. Minden feltétel adva volt, hogy ilyen mérkőzést játszunk. A Reggina csak védekezett, sok szabálytalanság volt a középpályán és a talaj sem volt jó állapotban. Azonban elhatároztuk, hogy minden áron kicsikarjuk a győzelmet, és ezen az estén csak a három pont számított.”

    KALADZE: “A talaj nem segített.”
    Kahkaber Kaladze a talajt kritizálta a Granillo stadionban, ami majdnem használhatatlan volt.
    “Bizonyos talajon nem lehet látványos focit játszani. A Milan-nak vannak olyan erényei, amelyek csak jobb talajon jönnek elő. Minden áron győzni akartunk és sikerült, a hátrányunk a torinoiakkal szemben nem változott.”

    SEEDORF: Nem látványos, hanem stabil.
    Clarence Seedorf így kommentálta a Milan győzelmét: “Nem játszottunk nagyon jól, de eltökéltek voltunk. Amikor gólt szereztünk, a meccs még nehezebb lett, és nem akartunk kockáztatni, ezen az estén a három pont volt a legfontosabb. A talaj minősége is valahogy minket sújtott jobban. A játékunk nem látványos volt, hanem stabil.”
  • DONGUBA
    #140
    GAZZETTA DELLO SPORT
    DIDA 6.5, CAFU 5.5, (STAM 6), NESTA 6, MALDINI 6, KALADZE 6, GATTUSO 6.5, AMBROSINI 6, KAKA 5.5, SHEVCHENKO 5.5, SEEDORF 6.5, CRESPO 5.5


    IL GIORNALE
    DIDA 6.5, CAFU 5.5, (STAM 6.5), NESTA 5.5, MALDINI 6.5, KALADZE 6, GATTUSO 6, AMBROSINI 5.5, SEEDORF 6.5, KAKA 5, SHEVCHENKO 5.5, CRESPO 5

    REPUBBLICA
    DIDA 6.5, CAFU 5, (STAM 6), NESTA 6.5, MALDINI 6, KALADZE 6, GATTUSO 6, AMBROSINI 5.5, SEEDORF 5, KAKA 5, SHEVCHENKO 5.5, CRESPO 5

    CORRIERE DELLA SERA
    DIDA 6.5, CAFU 5.5, (STAM 6), NESTA 6, MALDINI 6, KALADZE 6.5, GATTUSO 6.5, AMBROSINI 5.5, SEEDORF 6, KAKA 5, SHEVCHENKO 5.5, CRESPO 6

    TUTTOSPORT
    DIDA 6.5, CAFU 5, (STAM 6, NESTA 6.5), MALDINI 6.5, KALADZE 6, GATTUSO 6.5, AMBROSINI 6, SEEDORF 6, KAKA 5.5, SHEVCHENKO 5.5, CRESPO 5

    CORRIERE DELLO SPORT
    DIDA 6.5, CAFU 5, (STAM 6), NESTA 6.5, MALDINI 6.5, KALADZE 5.5, GATTUSO 6, AMBROSINI 5, SEEDORF 6, KAKA 5, SHEVCHENKO 5, CRESPO 6
  • DONGUBA
    #139
    A Milan alelnöke, Adriano Galliani Pirlot magasztalta. Az olasz válogatott középpályás sérülés miatt kihagyta a vasárnap esti Reggina elleni 1-0-ra megnyert mérkőzést és ennek apropóján szólalt fel Galliani.
    „Senkit nem tudunk találni az átigazolási piacon, aki megfelelő alternatívája lenne neki.” – mondta Galliani.
    „Ariedo Braida és én még sosem találtunk senkit, aki Pirlohoz fogható. Ő egy olyan játékos, akit nem lehet helyettesíteni, azért elgondolkodhatnánk egy másfajta játékstíluson is, ha Pirlo nem bevethető. Nem mondom, hogy Pirlo a legjobb játékos a klubnál, csak vannak olyan jellemvonásai, amelyek miatt nem lehet pótolni senki mással. A négy emberes védelem a mi jellegzetességünk, de persze azért néha lehetne változtatni a középpályán. Én nem kérem számon Ancelottit, aki egy nagyszerű edző, csak rá szeretnék mutatni, hogy Pirlo nélkül még a Livorno vagy a Reggina ellen sem játszunk a Milan szintjéhez méltóan.”
  • Sheva
    #138
    remélem legközelebb Sheva is betalál!!!!!
  • Sheva
    #137
    kemény meccs volt!
  • DONGUBA
    #136
    remelem is
  • ullrich
    #135
    Még szép ;). 7en elp*csázzuk Cagliarit!
  • DONGUBA
    #134
    na nyertunk
  • DONGUBA
    #133
    Andrea Pirlo kényszerű pihenője a csapat teljes átalakítását vonhatja maga után. Könnyen elképzelhető, hogy a csapat már az első perctől hasonló felállásban fog pályára lépni, melyet a Lazio elleni mérkőzés utolsó szakaszában már sikerrel alkalmazott Ancelotti: a három védő, Maldini, Stam és Nesta előtt öt középpályás foglalhat helyet, a jobb szárnyon Cafuval, és extra biztonsági pontként Ambrosinivel megerősítve.
    Carlo Ancelotti: "A játékrendszerünk a mérkőzéstől függ, és attól, milyen felállásban játszik aktuális ellenfelünk. A "rombusz" alakzatot használjuk, három védővel viszont ez azt jelenteni, hogy középen meggyengülünk. Ez a mérkőzés fordulópont lehet a bajnokságban, a Reggina kemény ellenfél lesz, és talán bátrabban is fog játszani, most, hogy a tabella közepén helyezkedik el. Figyelemre méltó a nagy csapatok elleni otthoni teljesítményük, hiszen az Inter sem tudott győzni ellenünk, a Roma és a Juventus pedig ki is kapott tőlük."

  • Sheva
    #132
    jó de crespo is egy batyufasz volt csa kegy idő után kezdte el rugdosni a gólokat!
  • DONGUBA
    #131
    Na ebben egyetertunk
  • R9
    #130
    lol,gilardino már most jobb mint tomasson
  • Sheva
    #129
    szegény Tomassonnak távoznia kell? remélem Gilardinho is lesz olyan jó mint Tomasson!!!!
  • DONGUBA
    #128
    Internetes források szerint már csak egy lépés választja el a Parmát és a Milant, hogy megállapodjanak Alberto Gilardino átigazolásáról. A 19 millió Euróra taksált játékosért az elmúlt hetekben állítólag a Real Madirid és a Chelsea is bejelentkezett, de a legnagyobb esélyes továbbra is a milánói gárda maradt. Szintén folyamatban vannak a tárgyalások Crespo végleges szerződtetése ügyében, jelenlegi klubja, a Chelsea 10 millió Eurót kér a csatár elengedéséért. A két játékos megszerzése esetén szinte biztosra vehető az idén mérsékelt teljesítményt nyújtó Tomasson távozása, akinek a hírek szerint több ajánlata is van Spanyolországból.
  • Sheva
    #127
    HÁT EZ SZÍVBŐL SZÓLT!!! FORZA MILAN!!!!!!!!!!
  • DONGUBA
    #126
    A Milan szurkolói nagyot sóhajthatnak a megkönnyebbüléstől, miután kiderült, hogy Andrea Pirlo térdsérülése nem annyira komoly, mint azt elsőre gondolták.
    A középpályás a múlt este megrendezett Oroszország ellen 2-0-ra megnyert mérkőzésen bicegett le a pályáról és kért ápolást, mert félő volt, hogy nagyobb probléma lehet.
    Azonban a csütörtökön elvégzett vizsgálatokon kiderült, hogy nem kell megoperálni. Pirlo biztosan nem lesz ott a hétvégi, Reggina elleni mérkőzésen, de nem kell 6 hetet kihagynia, amit javasoltak neki.
    Az egykori Inter játékos már kapja a kezeléseket a sérülésére. Ez lehet az egyetlen megvalósítható megoldás a közeljövőre nézve.
    Pirlot a vasárnapi mérkőzésen Vikash Dhorasoo vagy Massimo Ambrosini helyettesítheti.
  • danee12
    #125
    IMÁDOM A CSAPATOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • danee12
    #124
    ÉS ÉN NEM VOK ELLENDRUKKER
  • danee12
    #123
    Éljen SEVCSENKÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Sheva
    #122
    ez a kép nagyon ott van a szeren!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • DONGUBA
    #121
  • ullrich
    #120
    FORZA ROSSONERI!


  • Sheva
    #119
    FORZA MILAN!!!
  • Bandee1987
    #118
    Tifosi Rossoneri
    Tifosi milanisti
    Teniamoci per mano
    in questi giorni tristi
    Di nuovo giu al Marassi
    Di nuovo al Comunale
    Tifosi Rossoneri
    finite all'ospedale
    Sangue nei populari
    Sangue giu nei distinti
    Le abbiamo prese
    Ma non siamo vinti
    E ora di rifarci
    E ora di lottare
    Per quel che abbiam subito
    dobbiamo vendicare
    Spariamo giu al Marassi
    Spariamo al Comunale
    Adesso siete voi
    Che andate all'ospedale
    Spariamo negli stadi dell' ITALIA INTERA
    Siamo della BRIGATE ROSSONERA!!
    FORZA MILAN!!!!

    (Milanos haver írta)
  • DONGUBA
    #117
    Carlo Ancelotti elhallgatatta a kritikusokat, akik azt állították, hogy a Milan kiszállt a Scudettoért folytatott versenyből, míg a Lazio a sebeit nyalogatja.
    “Az ilyen meccsekhez kitartás és győztes jellem szükséges,” nyilatkozta a piros-feketék edzője, miután kiharcolták a 2-1-es sikert a Lazio ellen.
    “Ehhez nagyfokú szerencse is kellett, amire természetesen mindig szükség van a futballban. Nem volt jó az első félidő, mert nem volt helyünk a támadásoknál, ami gyakran előfordul, amikor a San Siroban játszunk.
    A fővárosi egyesület az első egy órában meghiúsította ellenfele próbálkozásait, de a végére összeroskadt és Hernan Crespo gólja megadta a kegyelemdöfést. Ez az eredmény annyit jelent, hogy a Milannak már csak 2 pont a hátránya a listavezető zebrákkal szemben.
    “Ebből a meccsből tanulnunk kell, hogy még gyorsabbak legyünk és kevesebbet kapkodjunk,” - figyelmeztetett Ancelotti. “Öröm volt látni a csapat lelkierejét és ez a lényeg. Mert hét nappal ezelőtt még nagyon le voltunk maradva.”

    Giuseppe Papadopulo dühönghetett magában, miután látta, hogy egy lehetséges győzelem csúszott ki a kezükből Crespo 94. percben szerzett találata után.
    “Jól kezdtünk és sikeresen tömörültünk a középpályán, lezárva az utat Kaká elől. A Milan szenvedett a nyomás alatt és mi megérdemelten vezettünk.”
    Egyébként a későn bekapott gól gyakori probléma a Biancocelestinél, akik a múlt hétvégén is a hosszabbításban kaptak ki a Stadio Granilloban.
    ’A játék utolsó másodpercében ugyanaz történt , mint a Reggina ellen és üres kézzel távoztunk,” panaszolta a Lazio trénere. “Ez borzalmas szégyen, mert ilyen teljesítmény jobb eredményt érdemel. Sajnos több sérülés súlyt minket. Ha egy teljes csapat állna rendelkezésemre, akkor nem lennénk ebben a szituációban.”
    Ennek ellenére Papadopulo megpróbál előnyt kovácsolni a San Sirobeli tapasztalataiból, hiszen az utolsó 4 mérkőzésükön csak egy pontot gyűjtöttek. “Ebben a pillanatban minden rossz és még a szerencse sincs velün. Ha ez a teljesítmény sem elég, hogy pontokat szerezzünk, legalább reménykedhetünk egy sikeresebb jövőben.”


  • DONGUBA
    #116
    A Milan egy izgalmas mérkőzésen, vert helyzetből fordítva győzte le a Lazio csapatát. Ezzel a 2-1-es győzelemmel a piros-feketék kihasználták a Juventus palermoi vereségét és 2 pontra megközelítették a torinoiakat.

    Milan 2 - 1 Lazio
    Vezette: R. Rosetti
    Gólszerzők: Oddo 56 (11-esből), Shevchenko 72, Crespo 94
    Sárgalapok: Filippini A. (Laz) 48, Stam J. (Mil) 56, Fernando Couto M. (Laz) 79, Dabo O. (Laz) 84, Fillipini E. (lLaz) 89, Rocchi T. (Laz) 93.

    Milan: Dida; Stam, Nesta, Maldini, Kaladze (Serginho 59); Gattuso, Pirlo, Seedorf (Cafu 62); Kakà; Tomasson (Shevchenko 57), Crespo

    Lazio: Peruzzi; Siviglia, Giannichedda, Couto; Oddo, A Filippini, Dabo, E Filippini, Cesar (Liverani 32) (Seric 59); Pandev (Di Canio 76), Rocchi

    Gólok:

    56. perc: Rocchi fordult kapura, Stam a 16-oson belül, belerúgott a csatárba, 11-es! Oddo volt az ítéletvégrehajtó, Dida jó irányba mozdult, bele is ért a labdába, de nem tudott menteni, 0-1

    72. perc: A nemrég beállt Sevcsenko 27 méterről, szabadrúgásból védhetetlenül csavart a Lazio kapujának jobb felső sarkába, 1-1.

    94. perc: A Milan nyomásának meglett az eredménye. Kaká 16 méterről a jobb kapufát találta telibe, a kipattanót Crespo 4 méterről kapura lőtte, a labda a bal kapufát is érintve pattant be a kapuba, 2-1

  • Sheva
    #115
    ANDRIY SHEVCHENKO OLÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ!!!

    Peruzzi szedd ki bazzeg!!!!! :)))))))))))
  • Sheva
    #114
    oké köcce lelkes vagyok de még milyen lelkes!!!! FORZA MILAN!!!!!!!!!!!!!!!!
  • DONGUBA
    #113
    nalam lelkesebb nincs szal.......:)))))
  • ullrich
    #112
    Mivel lelkes Milan fan vagy ezért megbocsátok
  • Sheva
    #111
    jó van na nem vagyok nagy olasz tudós !!!! :(
  • DONGUBA
    #110
    Nem volt a legkönnyebb szezonja Herman Cresponak, de a Milan játékosa újra elhallgatatta a kritikusokat. Miután hamar tanúbizonyságot tett gólérzékenységéről, a szkeptikusok a múlt vasárnapi meccs után újból megkérdőjelezték fontosságát a csapatban, amely akkor úgy tűnt, hogy kiszállt a bajnokságért folyó harcból.

    De az argentin szerda este stílusos választ adott két góljával, a Messina ellen 4-1-re megnyert mérkőzésen. A győzelemmel meghálálta Carlo Ancelotti bizalmát, akit sok támadás ért, mert nem volt hajlandó átrendezni a csapat felállását. A Juventus váratlan Sampdoria elleni vereségének köszönhetően, Crespo szó szerint újra feltüzelte klubját a Scudetto üldözésére.

    „Néha kellemetlen, amikor olvasnom és hallanom a sok bírálatot a teljesítményemről,” – vallotta be a Chelseatől kölcsönkapott csatár. „Azonban, képes vagyok kiküszöbölni a problémát és hagyom, hogy a góljaim beszéljenek helyettem. Ez most kihoz a sodromból és bosszant, de szerencsére képes vagyok ezt a dühöt pozitív energiává alakítani. Ez része a jellememnek, amire nagyon büszke vagyok.”

  • ullrich
    #109
    Vörösfeketék mi vagyunk, illene tudni
  • Sheva
    #108
    most magyarul :)))