51
Határon át személyivel Ausztria felé
  • Tiboy
    #51
    akkor hozzál nekem vásárfiát
  • MKpowaa
    #50
    Mindegy holnap reggel indulok azt jól körülnézek és majd beszámolok itt
  • MKpowaa
    #49
    Jó annyit tudok hogy élelmiszer meg miegymás drágább mint itthon de az elektronikai cuccok tutti olcsobbak
  • Tiboy
    #48
    gondolod hogy Ausztriában lesz olcsóbb bármi is? egy kifli annyi mint itt 6-7
  • MKpowaa
    #47
    Ez hol Osztrák?????
  • Tiboy
    #46
    www.infokurz.sk
    ha valamit nem ertesz segitek. oszd meg majd velem hogy hol mi olcsobb legyszi
  • MKpowaa
    #45
    én vennék de nem tudom hogy megéri-e mert ha igen akkor ugy készülök anyagilag
  • DarkHorSe
    #44
    vehecc nekemis ha ocso! :D
  • MKpowaa
    #43
    Ugy néz ki kijutok hétvégén és arra lennék kiváncsi hogy mennyire érdemes venni számtech cuccokat(alaplap,cpu,ram,stb) szóval mennyibe van ez kb kint, mert ugye az itteni helyzetett azt tudjuk
  • LittleL
    #42
    Persze, hátul a konténerben el lehet intézni a dolgot egykettőre. DD
  • nemcsakfeel
    #41
    persze cserébe ellenszolgáltattál :)))
  • zero_cool51
    #40
    én sokszor voltam már osztrákföldön kint kocsival, és nem volt semmi gondom. KIVÉVE amikor csaj volt a határőr. Apám kocsijával voltam kint, s még az írásos engedélyt el akarta kérni, hogy használhatom-e az autót, alig akart kiengedni.
  • nemcsakfeel
    #39
    szlovákiába jogsival is beengednek..
  • LittleL
    #38
    Nem KisBandi vagyok az Sg bankárja. DDDD
  • ullrich
    #37
    Simán jó a régi személyi is, le volt tesztelve.
  • Shaman
    #36
    Hogy hívnak kedves Lákátos Sándor?
  • Botond #35
    na persze mr kolompár aladár úr :-DDDDD
  • LittleL
    #34
    Egszer volt egy jó sztori.:

    Jöttünk haza megint Ausztriából, és Pamhagennél
    és azt mondja a manusz, hogy álljak félre, és ott várakozzak.
    a határőr elviszi az összes útlevelünket, be a bódéba.
    várunk 4-5 perce már.

    Jött a határőr.
    kérdezzük, hogy mi volt a baj ?

    Azt mondta, hogy semmik kölönös, csak volt egy ugyanolyan nevű ember, mint én, és az illetőt körözték Magyarországon.
    Azért kellett leellenőrizni. DD
    Pedig nincs is gyakori nevem. DDD
  • FREAK
    #33
    mi a kérdés?
  • Botond #32
    még a rákosi címeres könyves személyivel is lehet menni az unióba,ha olyanod van...a kártyás az ahhoz kell,hogy a horvátok beengedjenek útlevél nélkül...
  • Shaman
    #31
    Múlt héten voltam,igaz a szlovákoknál. Útlevelet direkt nem vittem,csak a személyimet (mondjuk nekem már új típusú,kártya szerű). Lazán átengedtek a határon...
  • Garfield
    #30
    Azért kötözködnek, mert összesen valami 4-5 fajta személyivel lehetne beutazni, a skála pedig a rongyosra gyűrt papíros személyitől a plasztiklapig terjed. Nomármost akkor ismerje fel mindet a másik ország határőre, hogy amit elérakhatnak ebben a kombinációban, az egy érvényes és jogszerűen kiállított útiokmány. És ilyenkor teszi fel a kérdést: útlevél jeszty?
  • repro
    #29
    régi személyi !elvileg! jó.
    azért kötözködnek, mert nincsenek benne angolul az adatok.
  • Garfield
    #28
    Elvileg jó az összes régi személyi, de pont ez a gubanc oka: minél távolabb vagyunk Magyarországtól, annál valószínűbb, hogy probléma lehet a személyikkel. Ha van érvényes útlevél, akkor érdemes elrakni, és nem elvi kérdést csinálni az egészből.
  • Punkerwork
    #27
    jaja
  • Dzsini
    #26
    jó a régi személyi is, nem tudom miért kell félretájékoztatni itt a népeket...
  • oneal1
    #25
    nem hát!!!:D
  • csabawarchief
    #24
    ezt nem értem :D, akinek régi személyije van, az nem ugyanolyan magyar ?
  • nemcsakfeel
    #23
    lol :)
    lehet hogy a lesötétített fekete sport mercid meg a kopasz fejed miatt van :)
  • Devla
    #22
    Akkor lehet nekem nagyon rossz megjelenesem van, mert eddig mindig elvittek az utlevelem 2-3 percre ellenorizgetni :D
  • Cat #21
    aha, hogyne
    és fejből fujja a ficko a teljes többtizezres adatbázist? :)

    nekem is kurvasokszor (értsd 3 vagy 4szer) volt már hogy a határőr csak intett, és még az utlevelet se nézte meg! :) de ez nem eu vagy schengen, hanem hogy mennyire vannak belemelegedve a beszélgetésbe, milyen kocsival mész, hányan ülnek benne, stb.

    higyjétek el, ha naponta 8 orán át kocsikat bámulnátok, pár hónap alatt nagyon jó rutint lehet szerezni. Ez olyan mint a biztonsági őr, egész nap bámul ki a fejéből, de néhány hónap után önkéntelenül is kiszurja ha vki nem ugy viselkedik mint a többség (ideges, gyorsan vagy lassan járkál, sokat nézelödik körbe stb.)
  • 3333
    #20
    nekem az ahitelkártya formájú van akkor elméletileg azzal mehet. köszi szépen a helpet mindenkitől
  • Taranov
    #19
    :D kocsival
  • Devla
    #18
    De van ertelme. Nem engedik at a buntetesi eljaras alatt allokat, korozott szemelyeket, stb.
  • Prank
    #17
    mé' gyalog mentél?:)
  • Taranov
    #16
    Én még az Uniós csatlakozás óta nem voltam külföldön, de előtte sem néztek bele soha a kocsiba :)
  • nemcsakfeel
    #15
    akkor vissza fognak toloncolni. sebaj :)
  • PResident Evil
    #14
    csak az újjal működik...
  • nemcsakfeel
    #13
    a könyvecskés biztos nem jó???
    majd pénteken kiderül..
  • LittleL
    #12
    Lehetö, próbáld meg.
    és hitesd el a manusszal, hogy te vagy Mister Smart. DDD