13
milyen jogi problémákat vethet fel?
  • Kenworth
    #13
    Ja... és magyar nylvű legyen
    !
  • Kenworth
    #12
    Hi! Szeretnék segitséget kérni, mert kellene nekem egy szoftver ami jó GeForce FX 5700 videokártyámhoz és az LCDTV-hez, mert szar a kép és az előző monitorommal is már voltak problémák.
  • Dzsini
    #11
    ha egyszer megvetted, onnantól a tied, és ott telepíted és használod ahol akarod (és ahol ezt az adott ország nem tiltja, de ez most az US-re meg az EU-ra nem vonatkozik) - ez egyértelmű. itt a vám-fizetés a kérdés, ami szerintem felejtős, hiszen akkor az esetleg kivitt gépeden levő minden szoftverre (win, stb..) kellene vámot fizetni... de ez meg biztosan nem így van. vagyis visszahozáskor sem kell.
  • tomsolo
    #10
    :D

    ...igazából azért nem mindegy, mert kb ötszázezer forintot tudnék megtakarítani - de lehet hogy még többet - ha kint veszem meg, azt mi kell, viszont ha már megvettem és visszajövök nem szívesen frizbiznék velük....
  • Dzsini
    #9
    lényeg az, hogy ha használatra veszel kint szoftvert, és azt kint használod, akkor nem hiszem, hogy behozatalkor vámot kellene fizetni rá.

    ami viccesebb kérdés, hogy a 110V/60Hz - 230V/50Hz átalakítókat hogy szereti majd a géped...
  • Dzsini
    #8
    nem, mert a licencszerződés csak azt korlátozza, hogy egyszerre 1 gépen lehet jelen az adott szoftver - vagyis ha kap egy uninstallt, akkor újratelepítheted, és akkor a telepítés országának a licencszerződését kell elfogadnod.

    (kivétel ez alól a win, amit ha egyszer felinstalltál egy gépre, akkor az ahoz a géphez kötött, és nem lehet uninstallni és másikra felrakni - csak újraaktiválással/ilyesmikkel)
  • tomsolo
    #7
    ezek szerint ha kint veszek egy ps-t akkor itthon már illegális újra telepítenem?
  • Dzsini
    #6
    csak tippelni merek, szerintem nem, hiszen darabokban nem értékesítheted a maradék részeket - de a legegyszerűbb megkérdezni az illetékeseket: www.vam.hu
  • tomsolo
    #5
    veszek egy creative suitet abból felteszek mondjuk egy ps és egy illustratort akkor a többi vámköteles?
  • Dzsini
    #4
    el kell olvasni az adott szoftver esetében a licencszerződést, hogy országhoz kötött-e a használata, meg ilyesmik - alapesetben a telepítés helye számít, nem az, hogy hol vetted - ezért is van a letölthető szoftvereknél általában 16nyelven a szerződés, mert minden országra a saját jogai érvényesek. az utaztatásról pedig - elméletileg - ha már feltelepítetted és használod, akkor már nem kell rá vámot fizetni, akkor kellene ha bontatlanul hoznád haza (szerintem)
  • Voltan
    #3
    Miért ne vásárolhatnál kint? Kenyeret is vehetsz külföldön.
  • repro
    #2
    ??? mi összefüggés van a között, h hol veszed és milyen állampolgarságú vagy?

    nem kell vámoltatnod ha használod (fel van telepítve)
  • tomsolo
    #1
    példa:

    ...tegyük fel ki szeretnék menni az USA -ba dolgozni. A kinti gépemre szeretnék szoftvereket vásárolni. A magyar forgalmazótól vehetem csak meg - mivel magyar állampolgár vagyok - vagy megvehetem és használhatom legálisan kint is és itthon is. Amenyiben hazautazom el kell e vámoltatnom?