743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • Dzsini
    #161
    a radart például nem érdekli, van az elektromágneses hullámok között jónéhány ami mondjuk csak bizonyos sűrűség felett verődik vissza, ezzel alkotnak képet pl. a Földön a tengerfenékről is, magasabb frekvenciával dolgoznak a kőzetekben rejtőző víz és olajtartalékok megkeresésére... csak jól be kell állítani hogy mit akarnak látni, és a többi máris "áttetsző" lesz.
  • Nightrun
    #162
    Ezzel meg lehet figyelni az élőlényeket is?
  • Cat #163
  • Nightrun
    #164
    Ezt a képet nem látom...
  • CattiBrie
    #165
    én láttam és nagyon szép volt :))
    de most már én sem
  • Punkerwork
    #166
  • CattiBrie
    #167


  • akyyy
    #168
    Légifotók
  • CattiBrie
    #169
    Úúúúúúú bakker!!! Némeliyk nagyon ütős!


    Agárd (thermálfürdő)


  • Nightrun
    #170
    A 166-os kép engem egy Playboy-nyuszira emlékeztet. :)
    Nagyon jó!
  • CattiBrie
    #171
    :))))

    Kit mi mire? :D
  • Nightrun
    #172
    Találtam egy-két számomra gyönyörű képet. Én inkább a titokzatos világűrért vagyok oda, ezért ilyen jellegűek a képek. (Ha nem jelennének meg, akkor elnézést.) Space Hubble Telesciope készítette a fotókat:



  • Nightrun
    #173
    Sikerült! Ugye milyen szépek? (Legalábbis nekem...)

    :DD

    :)))
  • CattiBrie
    #174
    kira!!! :))
  • Punkerwork
    #175
    kozmosz topic-ban nézz körül ott is akad pár hasonló, otthoni háttérképem is onnan vadásztam :)
  • Nightrun
    #176
    Egy kis magyarázat a 3. képhez (Global Cluster NGC 6093):

    A Földtől 28 ezer fényévnyire fekvő halmaz csillagok százezreit tartalmazza, amelyeket közös gravitációs erejük tart össze.
    Különösen feltűnőek a fényes vörös óriások, amelyek a Naphoz hasonló tömegűek, viszont már életük vége felé járnak.
    Na jó, nem untatlak tovább titeket.
  • Nightrun
    #177
    A kozmosz topic túlságosan "tudományos jellegű nekem. Ott mindenki azt hiszi, hogy ért hozzás, meg ő a legokosabb. Nekem nem kell ilyen.
  • Punkerwork
    #178
    nem untatsz csak ez már itt OFF :)
  • Punkerwork
    #179
    én tuti nem értek hozzá, csak érdekel és olvasgatom a cikkeket :)
  • Nightrun
    #180
    Én sem értek hozzá, de nem is szólok közbe a kozmosz topikban. Ha érdekel valami, akkor utána olvasok, ahogy te is.
  • Punkerwork
    #181
    az a léyneg hogy az érdekes/szép képeket összegyüjtjük ott, így ha találunk valamit megosztjuk a többiekkel :)
  • Nightrun
    #182
    Értem. Remélem pár hónap múlva már tudok magamnak is képeket csinálni bolygókról, mert egy csillagászati távcsőre gyújtök. Már utánaérdeklődtem, hol lehet rendelni, meg mindent, úgyhogy hamarosan meglesz. Csak nem egy olcsó mulatság...
  • Punkerwork
    #183
    gondolom, én max fater vadásztávcsöveit tudom használni :)
  • CattiBrie
    #184
    én a szememet :)
  • Punkerwork
    #185
    akkor frankó látásod lehet :)
  • Nightrun
    #186
    Most van egy szabad szemmel látaható üstökös az égen, éjjel biztos megnézem, ha az idő engedi
  • CattiBrie
    #187
    Áááá! Merre? Mikor?
  • Nightrun
    #188
    Hát ha gondolod, akkor belinkelhetem a csillagtérképet. De ha nem ismered a csillagképeket, akkor nem fog sokat mondani neked.Vagy ha értesz a deklanációs számoláshoz, akkor megtalálod az égen is.
  • Nightrun
    #189
    Likeljem?
  • Nightrun
    #190
    2005. márc. 23-ig van rajt a térképen, után már nem lesz látható.
  • CattiBrie
    #191
    igen, pls
  • Nightrun
    #192
    Akkor megy!

    Az elsö kép a csillagtérkép (nem is gondoltad volna, ugye?). Az útvonal jelölve, mellette a dátum, hogy mikor, hol tart. A Szaturnusz bal oldalon kicsi piros betükkel jelölve, megkönnyíti a tájékozódást, mellette egy jellegzetes csillagkép (GEMINI=Ikrek, mellette jobbra LYNX=hiúz, és még jobbra ). Ez kell, ez lesz a viszonyítási alapod, ha másképp nem találod.


    Remélem érthető voltam. Itt meg egy kép egy másik üstökösről:



    Nem kell nagy durranásra számítani, szabad szemmel egy gombostű fejének 1/4-ét fogod látni. Nem árt, ha jó a látásod, és nem fényszennyezett helyen vizsgálódsz. (Jobb a város szélén)
  • Nightrun
    #193
    Ja, az alatta lévő képen mégis ez az üstökös van, most néztem! (Machholz)
  • CattiBrie
    #194
    Aham. cassiopeiától "balra fel". Hát, talán felfedezek egy nem odaillő maszatot. :) De azért lehet látni, hogy az nem csillag, van valami "hátsója"?
  • Nightrun
    #195
    Már csóvára gondolsz?
  • Nightrun
    #196
    Szabad szemmel biztos nem látod majd a csóvát, mert jóval kisebb fényerejű, mint az üstökös maga. És azt is hozzá kell tenni, hogy távolodik tőlünk, ezért majdnem hátulról lehet már csak látni sajnos.Későn értesültem az érkezéséről sajnos. Az év elején lehetett látni a "farkát"!
  • Punkerwork
    #197
    na erre gondoltam ez full kozmosz topic téma, szal plz ott is oszd meg az infot :)
  • CattiBrie
    #198
    Oké! Köszi! :)
  • Nightrun
    #199
    Szerintem a kozmosz topicban már rég lejárt lemez ez. Már 3 hónapja fent van az égen, ők már unják is. (Csak én nem... :))
  • CattiBrie
    #200
    Meg én nem. .)