743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • Cat #121
    Műholdkép: az USA hóvihar után

    Két napig tartó hóvihar után január 24-én kitisztult az ég az amerikai Massachusetts állam fölött. A január 22-23-án tomboló vihar miatt emberek ezrei maradtak áram nélkül, és sokan nem tudják elhagyni otthonaikat az USA több északkeleti államában. Az ítéletidő miatt utak váltak járhatatlanná, a térségben szinte mindenütt megállt a közlekedés. Legalább húsz ember meghalt. A leginkább érintett térség a massachusettsi partvidék, a Cape Cod-félsziget és a Nantucket, illetve Martha's Vineyard nevű szigetek (fenti képen jobbra). Massachusetts, Rhode Island és New Jersey államban szükségállapotot hirdettek ki.



  • Punkerwork
    #122
    1 kis hazai :)

  • CattiBrie
    #123
    Ez de gyönyörű!!!
  • Nightrun
    #124
    Sziasztok Emberek!

    Van egy hülye kérdésem! Nem tudjátok, hogy hol tudnék venni távcsövet? Vagy nem tudom,hogy minek is hívják. Amivel tudnám nézegetni a holdat, meg ilyenek. Szóval nem vadásztávcsöre gondoltam, ha értitek. Meg az árak is érdekelnének. Ha van valami Net cím,akkor szóljatok.
    Elöre is köszönöm!
  • Punkerwork
    #125
    fényképész boltokban szoktak lenni.
  • Nightrun
    #126
    És milyen áron, ha szabad kérdeznem? Meg milyen nagyítás? Jobb lenne egy net-cím, ahol minden le van írva. Nem tudsz ilyet?
  • Punkerwork
    #127
    gyártótól és "teljesítménytől" függ gondolom, amúgy meg gúgli segít :)
  • Nightrun
    #128
    OK, akkor megyek keresgélni a neten. Azért köszi.
  • hen-tes
    #129
    árgh
    pont lelógok róla :D
  • hen-tes
    #130
    csillagászati távcső ? :o
  • weine
    #131
    30 ezer a media marktban
  • Nightrun
    #132
    Igen, most olvastam egy cikket a 30 rotyis csillagászati távcsövekröl. :( Inkább rászánok egy 100-at, de az legyen kicsit jobb! Meg írták, hogy egy idö után már a nagyítás nem hoz elö új részleteket a képen, csak a fényeket erősíti fel, ami torzuláshoz vezet. Nem éri meg, vagy csak azoknak, akik csak a holdat kívánják nézegetni vele. Én szeretnék "messzebb" látni vele, ha lehet. Aztán ha bejön a dolog, ami egyébként is rettentö módon érdekel, akkor jöhetnek új lencsék, amik sajna miegint csak nem olcsó áruk. Köszönöm a segítséget!
  • Nightrun
    #133


    Ez a fiastyúk, 446-464 fényév távolságra helyezkedik el tőlünk. A képet a Hubble Space Telescope készítette, remélem ,hogy jó lesz a link, mert nagyon szép látvány!

    Még valam! Van itt valaki, aki ért a csillagászati távcsövekhez? Nem tudom, hogy melyik lenne a jobb bolygók kukkolására. Egy Refraktoros, vagy egy Newton reflektoros? 100- max 150 rotyi között érdekelne. Olvastam olyat, hogy lehet összerakni olcsón is jót, de ahhoz kell némi szaktudás. Mivel én ezzel nem rendelkezem, és féltem is ezeket a finom dolgokat, ezért kérnék ide egy két véleményt az említett kategóriából. Remélem azért ennyiből lehet már egy normális gépet venni. Ja igen! Nekem nem fényképezéshez kellene, hanem a vizualitás a fontos.
    Köszi!
  • Nightrun
    #134
    Szóval senki sem járatos a témában?
  • CattiBrie
    #135
    Én azért nem írtam, mert nem tudok segíteni. A távcsövekhez sík hüle vagyok. Én csak egyszerűen szeretem a csillagokat, meg a bolygókat. :)

    Most meg csak gondoltam írok neked, hogy ne érezd magad egyedül. :))
  • Nightrun
    #136
    Tiszta aranyos vagy! :))

    Már nem is érzem magam annyira másnaposnak!

    Akkor máshol kezdek el érdeklödni.
    Ja, tetszik a kép egyébként?
  • Punkerwork
    #137
    Kozmosz topic-ban kérdezz még rá, hátha tudnak ott segíteni.
  • CattiBrie
    #138
    Perszehogy! Tök szép!!!
  • Nightrun
    #139
    Megint itt vagyok, de most olvastam, hogy a kozmosz topicban tudnak segíteni? Akkor megyek oda! (Nem is tudtam, hogy van ilyen...)
  • Punkerwork
    #140
  • Punkerwork
    #141
    talán tudnak
  • CattiBrie
    #142
    Áááááúúúúú, de szép!!!
  • Punkerwork
    #143
    1 kis homok vihar:

  • Gabesz amd64
    #144
    Ez kéthéttel ezelötti havazás után volt igaz?
  • Punkerwork
    #145
    látod a dátumot :)
  • Gabesz amd64
    #146
    Azt már nemfigyeltem :P :DD

    Meló van különben? :-))
  • Punkerwork
    #147
    aha
  • Gabesz amd64
    #148
    akkor már értem mért van két reged! :DD
    PunkerWork-el akkor írsz amikor dolgozol!
    Vagy tévedek?
    De szerintem nem! :DD
  • Punkerwork
    #149
    ezt a nick-et meló helyen használom, a másikat meg otthon.
  • Gabesz amd64
    #150
    Jah erről bölögök én is! :)
  • Gabesz amd64
    #151
    Amúgy nézte valaki szombaton a közellenséget?
    Az kamu egy film!

    Egy múhold max 5 percig tudja azt a helyet figyelni azt továbbhalad!
    meg ennyire éles képet életbe tud csinálni!!
  • Dzsini
    #152
    kivéve persze ha geostacionárius műhold, és van rajta egy rendes képalkotó berendezés.
    a Keyhole egy nem-katonai szervezet, és nekik is vannak inches hasonló felbontású térképdarabjai (bárki megnézegetheti) - már 10-15 éve nem volt probléma újságot olvasni ezekkel a technológiákkal.

    a többi stimmel :)
  • CattiBrie
    #153
    szép
  • Gabesz amd64
    #154
    Oké de továbbhalad és nem lehet követni egy faszit (mint a filmben) 20 perc rohangálás után!
  • Dzsini
    #155
    rossz helyen keresed a problémát a filmben - az igazi gond a légkörrel van (turbulencia, stb) - ez teszi a "lefele" néző távcsövek képét problémássá (ugyanez van a felszíni távcsövekkel is). egyéb szempontokból megoldható ami ott történik.
  • Gabesz amd64
    #156
    mindegy kamu volt az kész!
  • Nightrun
    #157
    Tényleg egy kicsit kamu a film, de egy része lehetséges. Mert hát azért valljuk be, hogy nem mindent hoznak napvilágra az USA kutatói sem. Ki tudja, ki, és mit figyel odafent? Az tény, hogy onnan fentről még azt is le tudják olvasnik, hogy itt a földön mennyit mutat a karórád... Az igaz, hogy a légkör valóban sokban befolyásolja ezeket a dolgokat, mert pl ha felhős az ég, akkor azon nem lát át semmi! És ezen nem is tudnak változtatni.
  • Dzsini
    #158
    azért jónéhányfajta sugárzás átjut a felhőkön, így fotózgatják a Titán felszínét is mostanság - bár az nem a látható tartomány, de képalkotáshoz megfelelő.
  • Gabesz amd64
    #159
    Hát jah vannak csudagépek! :D
  • Nightrun
    #160
    Ok, értem. De a felhőkön keresztül mivel, vagy hogyan? Ezt nem értem. Valaki tudja ezt? Hm?