743
Műholdfelvételek és Légifotók
  • CattiBrie
    #743
    ez egész nem rossz

    showmystreet.com
  • angela1221
    #742
    Sziasztok! Én itt találtam jópár hasznos oldalt: légifotó Érdekelne a téma, ha tudna valaki ajánlani a légifotózásról és videózásról szóló lapokat, videókat, bármit, annak nagyon örülnék... :)
  • Punkerwork
    #741
    UP:

  • boojum
    #740
    hahó!

    A gugli örszön annyira nem jó a minőség, h használ6ó legyen nekem...
    A Fömi képei lennének igazából a megfelelőek (Digiterrával is lehet jáccani vele...), de ammeg drágácska...:(
  • CattiBrie
    #739
    Gógülön nézted már?
  • boojum
    #738
    Hello!

    A diplomamunkámhoz lenne szükségem pár légifotóra Somogyfajsz környékéről.
    Eddig a Fömi honlapját találtam, esetleg más helyet tudnátok ahonnan be lehet szerezni részletes fotót (erdők, legelők - esetleg fák látszódjanak)?
    Elég fontos lenne, előre is köszi!
    BooJum
  • Aquir
    #737
    karaj:)
  • Benito
    #736
  • CattiBrie
    #735
    http://www.pixelcase.com.au/vr/2009/newyork/

    New York 3D
  • Aquir
    #734
    na és :| ?
    időnként kiszárad mint ez is. Ismeretlen számotokra a száraz tó kifejezés?
  • Dj Faustus #733
    Dry Lake = Száraz tó
  • Aquir
    #732
    hö?
  • RelakS
    #731
    OMG!!!!

    Száraz tónak nedves partján döglött béka kuruttyol! ^^ :D
  • repvez
    #730
    már megtaláltam na igy egész barátságos méretü fájlokat lehet csinálni már csak arra kell rájönnöm, hogyan tudom a több képet 1 nagyba összefüzni, ugy hogy azok paszoljanak egymáshoz és a különbözö szinu és tonusu képkockákat valahogy egységesiteni.
  • repvez
    #729
    köszi már csak egy kérdésem van hol lehet letiltani a google mapsban az összes feliratot és jelzész, hogy csak a táj maradjon rajt se utak se településnév semmi.
  • Dj Faustus #728
    Google Maps Hack: How To Save Large Maps
  • repvez
    #727
    ja ha netalán eszedbe jut hogy mi a neve ezeknek a cachböl kimentö progiknak a nevét akkor szolj
  • repvez
    #726
    amit linkeltem progit azt egyszer már probáltam és müködött is a triál változat csak akkor nem vártam meg hogy letöltödjön a teljes terület amit szeretnék, amikor ujra inditottam akkor meg már kiirta hogy bannolták az IP-t.Pedig ezzel beállithato hogy melyik kordinátol mekkora zoommal szedje le a képeket és még össze is füzi a képeket a végén, igaz egy 4gb-os képként.
    Megvan M.O.-nak a 90m-es pontosságu height mapje és arra szeretném rátenni a táj texturát, hogy a valoshoz legközelebbi kinézete legyen a tájnak, lássam hol vannak erdök , mezök, városok stb..
  • alert
    #725
    Elméletileg semmivel, mert ezt tilos. A google-nek kellene fizetni igen szép összegeket. Gyakorlatilag viszont vannak olyan progik, amik a böngésző cache-ből kimentik a már letöltődött fotókat és összerakják egy képpé. Pontos nevet viszont nem tudok. Ennek egy hátránya van, hogy szinte minden kis képkockára sokszor rá van mentve a google logo halványan, mivel hogy copyright blabla. Ezeket Photoshop-al elég sok idő eltűntetni. A problem akkor van, ha kereskedelmi akármihez kell és lebuksz. A másik alternatíva, hogy nem a webes felületen, hanem a google earth programban zoomolsz és észak felé fordulva elkezdesz képernyőmentéseket készíteni pontosan ugyanabból a magasságból, majd photoshopban körbevágod, hogy csak a fotó látszódjon, az iránytű és más pedig ne. Majd a végén vagy a Photoshop vagy más képszerkesztő, ami képes panorámaképeket összerakni, szépen összeilleszti neked. A google earth progiból mentett képeken nincs google logo, max ritkán. Legalábbis a Pro változatban.
  • repvez
    #724
    tudja valaki hogy hogyan lehet kijátszani az IP és regisztrácios gondokat a google maps terrain downloader és a hasonlo letöltökböl a cég termékeiböl?
    Vagy milyen más programmal lehetne leszedni a google eartböl a satelit területröl a képeket az utca szintig bezoommolva?
  • mama2
    #723
    Csongrád nincs benne??
  • KM
    #722
    30
  • CattiBrie
    #721
    És Vál? :S
  • manyadam
    #720
    sajómercse mikor lessz benne a google earth ban?
  • vizes
    #719
    Itt egy kis érdekesség... (ha volt már akkor... hmmm)

    Készíts jobb légi fényképet mint a Google
  • CattiBrie
    #718
    Hogyan kell keresni googlemap-on szélességi és hosszúsági fokra?
  • CattiBrie
    #717
    Ilyen nincs véletlenül autóval? Méretarányossal? És mondjuk 50 km/órás sebességgel? :):) De úgy hogy lehessen gyorsítani is :):)

    És akkor real lehetne mérni, hogy mennyi az út egyik pontból a másikba. :)
    Vagy csak simán randalírozni Budapest utcáin.
  • CattiBrie
    #716
    pánik? hol?
    én nem is...
  • Aquir
    #715
    minek pánikot kelteni? majd ha lesz megfelelő hozzászólás élni fog :)
  • CattiBrie
    #714
    Ez a topik meghalt? :S
  • DJviolin
    #713
    Ez volt a Discovery-n is. Ez Hollandia egyik védsánca. Egy számítógép vezérli, amely automatikusan becsukja a zsilipet, ha jön az ár.
  • RelakS
    #712
    A világ legnagyobb kapuja?
  • desigo
    #711
    A Föld 15 leglátványosabb képe a Google Earth-ön
  • Aquir
    #710
    hm nem rossz =)
  • CattiBrie
    #709
    Nahát, élet a topikban! :)
  • KM
    #708
    Egy kis fejlesztés.
  • Aquir
    #707
    tökjó :)
  • CattiBrie
    #706
    loooooooool :DDD
  • Lacee
    #705
    öhmm... én a hajóra céloztam.. :D
  • norbre
    #704
    de mire jó ez?.. beküldheted a kedvenc helyeidet?..