32
Filmek, sorozatok, játékok, könyvek stb., melyek a bácsi művein alapulnak... :)
  • hykao #1
    Szóval ki milyen Philip Kendred Dick művet ismer, illetve ezek feldolgozásait?
  • hykao #2
    Na amiket én ismerek, és olvastam és/vagy láttam és/vagy játszottam ...a teljesség igénye nélkül:

    Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokról? -> Blade Runner (Szárnyas Fejvadász) Film R.: Ridley Scott - PC játék
    Ubik -> Ubik PC játék
    Az Imposztor -> Az Imposztor Film
    Minority Report -> Különvélemény Film
    Second Variety -> Screamers Film
    We can build you -> Emlékmás Film

    ...és most ez a John Woo csoda: Paycheck (a felejtés bére) - az eredeti P.K.D. mű címét nem tudom...
  • Dzsini
    #3
    nekem az egyik kedvencem a Man in the High Castle (az ember a fellegvárban vagy valami ilyesmi címen jelent meg magyarul)
    amúgy a Total Recall miatt nyitottad? :)) (ami szintén egy novella alapján készült) vagy a Blade Runner (az androidok elektromos bárányokról álmodnak alapján), vagy a Minority Report (amiből a könyv egy cseppecskét sokkal jobb)

    olvastam még az Ubik-ot, meg biztosan pártucat novelláját, de azokra név szerint nem emlékszem.
  • Punkerwork
    #4
    nem a Total Recall miatt nyitotta, előzmény a Veszett jó csaj topicban :)
  • Dzsini
    #5
    Completed Films
    Blade Runner (1982) Based on "Do Androids Dream of Electric Sheep?"
    Screamers (1990) Based on "Second Variety"
    Total Recall (1992) Based on "We Can Remember It For You Wholesale"
    Confessions d'un Barjo (French, 1992) Based on "Confessions of a Crap Artist"
    Impostor (2001) Based on "Impostor."
    Minority Report (2002) Based on "The Minority Report."
    Paycheck (Christmas 2003) Based on "Paycheck."
    www.philipkdick.com
  • hykao #6
    Hehe, nem amiatt nyitottam: kukk egyel lejebb.
  • Dzsini
    #7
    oks, akkor még nem volt meg az a pár hozzászólás, meg pont tegnap volt valahol a TR, kint szülői közösség azt nézte...
  • hykao #8
    Ja, eszembe jutott egy kakukktojás:

    A viasat3-on is ment: Emlékmás sorozat...ami engem valahogy mégis inkább a Blade Runner-re emlékeztetett.
  • hykao #9
    Amit a #2-ben leírtam, azokat mind olvastam, láttam, játszottam.
  • hykao #10
    A Blade Runner játék pl. sokkal több elemet merített az eredeti műből, mint maga a film.
  • hykao #11
    K.W.Jeter: Blade Runner 2 - The Edge of Human (1995) -> nálunk is megjelent könyv: Szárnyas Fejvadász 2 - Az emberi tényező

    A könyv inkább a film továbbgondolása.
  • hykao #12
    Azért a könyvekről, novellákról, és az ezekből készült játékokról, filmekról is irhatnátok majd véleményeket.
  • Dzsini
    #13
    amit még nem mindenki ismer... a kedvencke a lent említett "The Man in the High Castle" (utánakerestem, a magyar címe "Az ember a fellegvárban") - egy utópia-sztori, kb 70-80as évek amerikája - egy apróság más a világban, hogy a második világháborút a tengelyhatalmak nyerték. úgyhogy a világot a náci Németország, Japán, és Olaszország osztotta fel egymás között. érdekes elképzelések, nagyon érdekes és elgondolkodtató történet.
  • Punkerwork
    #14
    a 3. Birodalmat ez alapján csinálták?
  • hykao #15
    hmm érdekes lehet. itthon lehet kapni ezt?
  • hykao #16
    Az a Rutger Hauer-es film?
  • Punkerwork
    #17
    igen
  • Dzsini
    #18
    nem hiszem, akkor a PKD oldalon meg lenne említve. 62ben írta a könyvet, van magyar kiadás is, szerintem antikváriumban megfogható... én Edinburghban vettem az angolt, mert 16óra buszozás várt rám, és kifogytam a könyvemből :) megérte.
  • hykao #19
    Abban nem az volt a háttérsztori, hogy Amerika és Németország kiegyezésével ért véget a II.vh?
  • Punkerwork
    #20
    megfogtál, nem tom régen láttam nagyon
  • hykao #21
    Egyébként úgy olvastam, hogy több esetben először egy pár oldalas novellát csinált egy ötletből, és aztán némelyikből később hosszabb, könyv terjedelmű mű lett.
  • Dzsini
    #22
    itt amerika "ketté van vágva" - a nyugati partvidék japán fennhatóság és kultúra, a keleti oldal pedig német... ami a mókás, hogy van benne egy könyv, amiben egy sci-fi író arról ír, hogy mi lett volna, ha a szövetségesek megnyerik a háborút... (és nem humoros)
  • Punkerwork
    #23
    akkor csak hasonlít a story
  • hykao #24
    Olvastam még valami Univerzum Bábjai címűt is (de lehet, hogy nem pontosan emlékszem a címére).
  • repro
    #25
    Nem ismertem Philip K. Dick munkásságát
    [egy pofon]
    de milyen véletlen:
    pont tegnap láttam, hogy egy csinibaba az Univerzum Bábjait olvassa. meglepődtem, h egy ilyen kebelbarát könyvet olvas a villamoson és a borítón is látszott, h nem a Cosmo különkiadása. hiába az előítéletek.. :)
  • Cat #26
    olvastam kb. féléve, könyvtárból ki lehet venni

    meg tegnap megnéztem a paychecket, filmben, egész jó, érdemes megnézni
  • Cat #27
    ja, egyébként ő az egyik kedvenc irom :) garantáltan érdemes MINDEN művét elolvasni
  • Hustler_hu
    #28
    bump ...
    Scaner Darkly jul 7-én az amcsiknál , nálunk passz ... kár ....
  • gnar killer
    #29
    Egy könyvet olvastam tőle régebben, Az Ember a Fellegvárban-t és tetszett.
  • laca103
    #30
    Akárki akármit mond... Nem nagyon fest le elénk ez a Dick gyerek valami pozitív jövőképet...
  • sz4bolcs
    #31
    Egyre jobban tisztelem, és kedvelem ezt az ürgét, és írásait.

    Olvastam tőle a Palmer Eldritch három stigmáját, aztán megnéztem a Kamera által homályosan c. filmet, és mint ha egy skizofrén világba repítene el lsd nélkül a lehetetlen asszociációival.

    Most olvasom a második könyvem tőle: Kizökkent idő.

    Szerintem tényleg igaz az, ha valaki már a többedik könyvet olvassa tőle akkor végig paranoid módon gyanakodik, és kísért az érzés, hogy semmi nem az, aminek látszik.
  • laca103
    #32
    Engem a Screamers című film vitt rá PKD-ra :D maga a hangulat.... A kettes változat című novelláján alapszik. A kizökkent idő is királyság. én most az Isteni inváziókat akarom beszerezni :D