6215
A warez rossz


  • aabyssx
    #1
    Állandó téma és mindíg veszekedés van belőle (én legalábbis állantóan felhúzom magamat rajta). Ráadásul ott, ahol ez valójában OFF. Ezért nyitottam egy ilyen topikot. Én szívesen vitatkozok erről a témáról, mert remélem, hogy jó irányba tudom változtatni egy-kettő játékos társam nézeteit.
  • rrroka
    #2
    másold át ide az össze fórumról gyorsan a warez hszeket :))))
  • aabyssx
    #3
    Nem kell. Lesz itt elég.
  • KillYou
    #4
    Akkor elkezdem. A warez jó és azért mert nem kell megvenem egy játékot letesztelhem. (lehet hogy nincs is rá pénzem) Viszont ha a játékba sok játékidőt öltem akkor a végén csak megveszem.
  • aabyssx
    #5
    Fagyiba sem nyalsz bele előre, mielőtt kifizeted.
    Vagy mégis?
  • rrroka
    #6
    Legjobb helyeken szerintem adnak demo fagyit :)))
  • Anubys
    #7
    Jajj menjél már ezzel a hülye fagyis példáddal. Ha 16-17 rugóért adnának fagyit, akkor otthon csinálnám magamnak, de valszeg miután egy-ét fagyizó becsődölni, azt is büntetnék... :)
  • Anubys
    #8
    "Ha mindenki ilyen f*sz mentalitással gondolkozik és mindíg csak mástól várja az eredményt, akkor nem is fog változni semmi." (ezt meg egy másik topicból hoztam ide, szintén tőled származik)

    Ha mindenki megvenné a cuccokat 16-17e-ért, akkor pedig még magasabb lenne az ára, mert "ha adnak érte ennyit, talán kérhetünk többet is".
  • guardian hero
    #9
    Csak a kiadónak nem mind1, hogy új vagy budget áron veszed meg. Ha pedig utóbbira hajtasz, akkor milyen alapon játszol vele a megjelenés napján?

    Szerintem teljesen felesleges megideologizálni, hogy miért jó a warez. A warez igenis rossz, elítélendő, bűncselekmény. Mondom ezt úgy, hogy én sem vagyok "ártatlan". Én azt mondom bölcsen hallgassunk, igyekezzünk jó irányba változtatni a mentalitásunkon, és talán ha a körülmények is javulnak majd, eszünkbe sem fog jutni, hogy játékokat másoljunk.
  • aabyssx
    #10
    Tudtam, hogy ugrani fogtok rá! >:)
    Ugyanis ez a legegyszerűbb példája annak, hogy nem veszünk el valamit, ha nem a miénk.

    BTW a 27-ből pontosan 2 játékot vettem ennyiért, úgyhogy ne gyere ezzel!

    Másik szokásos példa:
    Egy mozijegy kerül 1e-be, ami ad 2 óra (gyakran borzasztó) szórakozást. Egy játék ennél egy kicsit többet nyújt és arányosan még jobban is jössz ki.
  • Sephi
    #11
    Figyej aby! A GC jatekokat minden eredetiben megveszem mert azok mind minosegi jatekok es nem unod el magad fel ora utan.

    De ne vard el senkitol hogy a minosegtelen kibaszott szar egyes PC es Ps2 jatekokert en kiadjak penzt mert nem fogok. Ps2-re csakis 8 jatekot tudok felsorolni ami majdnem elerte a GC-es jatekok elvezet idejet nalam. A Ps2 jatekok 85% egy nagy szar es unalmas , hent baromsagok. Mar az RPG-ek sem a regiek. Nezd meg a Squaresoft utolso par jatekat mekkora baromsagok voltak.

    Pc-re meg semmi jo nem jelenik meg.

    Minden ember mast szeret es nem fog kiadni penzt mert a jatekok csalodast okoznak. Ja es egy ilyen jatekert hogy Far Cry nem fogok kiadni tiz tonna penzt es vegig viszem 6 ora allat.

    Errol van szo Aby. Ami megeri a penzet azert en szemelyesen kiadom.

    Tehat a warez nagyon is jo mert nem adom ki a penzt hiaba. Ha teccik ugyis megszerzem eredetiben mert en nem tudok semmi masnak jobban orulni mint egy vadonatuj eredeti jateknak. Egy kincs!
  • aabyssx
    #12
    Ha drága, akkor az a módszer, hogy nem veszed meg és hagyod megrohadni a kiadót.
  • guardian hero
    #13
    Ha úgyis szar minek játszol vele??

    Szerintem az esetek 90%-ában demo, review alapján el lehet dönteni, melyik a jó játék, és melyik nem.

    Akinek meg az a mániája, hogy minden fos játékot ki kell próbálnia, már csak azért is, hogy legyen mit fikázni, azt csak sajnálni tudom, hogy ilyen hülyeségre bassza el az idejét. Van a világon más is a videójátékokon kívül...
  • aabyssx
    #14
    Nem kell minden sz*rt megvenni és akkor nem fogsz ennyit csalódni.
    Rengeteg jó és legális módszer van, hogy meggyőződj a játék minőségéről.
    Vagy Te egy agyhalott, hülye vagy, akinek nincs saját ítélőképessége és egy hangulatos borító, vagy cím alapján veszi meg? Nem hiszem. Hát akkor?

    És ez nem plattformfüggő!
  • aabyssx
    #15
    Oh, szinte egyszerre. ;)
  • aabyssx
    #16
    BTW leírtad a helyes viselkedést a 15e forintos fagyi esetében. Játékkal miért nem csinálod így?
  • Jinchuu
    #17
    Látom nagyon rákattantál erre a GC témára. Kár, hogy max. 5 játék van ott is ami megéri a pénzét és hidd el van rajta szemét amiért még egy fél szendvicset sem adnék!
    Ps2-re max. 8 játék van ami megéri a pénzét?? Ennyire azért nem kell megmondani a frankót mert senkit nem érdekel, ha neked összvissz ennyi game tetszett az a te bajod, azért nem kell a GC-t ennyire magasztalni szvsz.
    A warez szvsz akkor elfogadható, ha pl. európában nem jelenik meg egy game, pl. Xenosaga, de minden más ugye büncselekmény, akárhogy is írjátok, hogy nem az. De az a legjobb, hogy nem látjátok be, hogy nem az és istenítitek a warezt! :D
  • aabyssx
    #18
    "A warez szvsz akkor elfogadható, ha pl. európában nem jelenik meg egy game, pl. Xenosaga"

    Igen ez elég dühítő, de erre is van módszer: modchip + import eredeti
    Ez az egyetlen, ami miatt lehet kereskedni modchip-ekkel.
  • Anubys
    #19
    "Csak a kiadónak nem mind1, hogy új vagy budget áron veszed meg. Ha pedig utóbbira hajtasz, akkor milyen alapon játszol vele a megjelenés napján?"

    Nekem meg az nem mindegy, hogy azt a pénzt, amiért -mondjuk- négy napot dolgozom, olyan játékra adom, ami legalább ugyanennyi szórakozást nyújt, vagy egy délután alatt megunom/vegigjátszom... És ennek az eldöntésére remek a warez... Amúgy, ha fele annyiért adnák, akkor is lenne rajta elég hasznuk, és szerintem annyival többet adnának el, hogy még meg is érné nekik. Érdekes, hogy az olyan lokalizált, játékokat, amiket itthon olcsóbban adnak, szinte nem is láttam másoltan. Én is adtam 7e-t egy Devil Inside-ért, pedig az is megvolt másoltan. Csak éppen megjelenés után kb. egy hónappal kijött a magyar verzió (sajnos elég gyér szinkronnal, de ez van), és az ára igen jó volt a többi új játékhoz képest (akkoriban max 12 volt egy új játék, mostmár 18-19e-t is elkérnek értük...)
  • aabyssx
    #20
    "Amúgy, ha fele annyiért adnák, akkor is lenne rajta elég hasznuk, és szerintem annyival többet adnának el, hogy még meg is érné nekik."

    Honnan a túróból veszed ezt? Qrwára ki van élezve, hogy hány pédányt kell eladniuk és mennyiért! Nézd csak meg, hogy hány kiadó megy csődbe, mentik ki vagy csak áll a szélén!
  • Sephi
    #21
    Olvasd mar el megyeszer. Az a bizonyos 5 Gc-es jatek utoler barmit ami Ps2-en jacottam elvezetileg. Csakis a FFX es a Dark Cloud 2 -vel toltottem el enyi jatekidot mint ezekkel.

    FFX - 68 ora
    DC2- 30 ora

    Zelda TWW - 35
    Metroid - 14


    Tehat en arrol ebszelek milynen hoszu es jo.

    Es veletek meg nem alok le vitatkozni mert csak a magateoket fujatok mint valami dilisek eskuszom. :(((

    Akarmit irok belem fogtok kotni szal nem is irok mar ide.
  • Anubys
    #22
    "modchip + import eredeti"

    A Sony szerint ez is illegális. Amint belepakolsz modchipet a ps2-dbe, bűncselekményt követtél el, csááááááááá... :p
  • aabyssx
    #23
    Nem. A saját vasadat úgy cseszed szét, ahogy akarod (úgy forraszthatsz át benne akármit, ahogy akarsz és egy fejszét is beleállíthatsz). Eddig csak a garanciát bukod.
    Abban a pillanatban bűncselekmény, hogy az első warez cucc belekerül.
    Az import változaton (hümm-hümm) megfizeted azt a vámot, amiért a régiófelosztás létezik.
  • aabyssx
    #24
    Hol van HZX? ;)
  • Anubys
    #25
    "Honnan a túróból veszed ezt? Qrwára ki van élezve, hogy hány pédányt kell eladniuk és mennyiért! Nézd csak meg, hogy hány kiadó megy csődbe, mentik ki vagy csak áll a szélén!"

    Talán pont azért megy csődbe, mert nem jó az árpolitikájuk. Rá kellene jönniük, hogy ezen az áron pl. itthon nem tudják eladni az árujukat. I.J. mondja a művelt kínai...
    Az, hogy az USA-ban az itteni ár feléért kapod a cuccot, és egy amerikai fizetése _SOKSZOROSA_ egy magyar fizetésnek, minimum elgondolkoztató... Félre ne értsd, nem azt mondo, hogy ez feljogosít bárki it a lopásra, de mivel anyagi kárt nem csinálnak ezzel -vagy legalábbis nem jelentőset, ugyanis aki lemásolja azok kb. 95-98%-a AMÚGY SEM VENNÉ MEG AZ EREDETIT ennyiért, sőt, még talán gépet sem venne, ha nem lehetne másolt cuccokkal játszani-, nem akkor megnagy bűn, mint amilyennek feltűnteted. Ami pedig az eladásokat illeti, továbbra is állítom, hogy ha fele annyiért adnák, nem "csak" dupla annyian vennék meg eredetiben...
  • Anubys
    #26
    Ééééééééééérdekes, akkor miért van az, hogy a Sony meg az M$ vadászik az online játékoknál a chippelt/modolt gépekre? Miért van az, hogy abban a pillanatban letiltanak a hálózatról, amint a server érzékeli, hogy modolt a géped, még akkor is, ha a játék, amivel nyomulnál amúgy eredeti? Miért van az, hogy sorra perelik az olyan weboldalakat, ahol modchippet lehet rendelni? Miért, hiszen legális?
  • Jinchuu
    #27
    Igen, azaz 5 játék mindent ver! :) Hol van egy normális rpg GC-re? Sehol, max. a Skies of Arcadia (amit be is akarok szerezni), de az is DC átirat.
    Az meg inkább a te bajod, hogy a ps2 kínálatából 5 játék tetszik csak igazán, de ez a te gondod.
    Szvsz a GC-s zelda azért nem olyan hosszú game, mint a snes elődei, még ha jó is a játék. Csak azt tudnám, hogy miért csak az lehet jó játék ami hosszú is? Ico pont ennek ellentéte, mégis nagyon is jó game.
    Ha mi a magunkét fújjuk, akkor ti mit csináltok?? Itt mindketten elbeszélünk egymás mellett, ez van.
  • Sephi
    #28
    Ez az! Hogy nekem teccik! Nekem a legjobb es NEKEM eri meg megvenni vagy sem! Nem altalanosan beszeltem!

    Engem mesze nem erdekel a te velemyed ha te is leszarod az enyemet. Minek kell nekem RPG GC-re? Ott a Zelda ott a Metroid a Mario a Residentr Evil a MGS meg meg sok sok mas.

    Nem fogok veled veszekedni es kesz.

    ERTELMETLEN HULYE TOPIK AMINEK SEMMI DE SEMMI ERTELME NINCS MERT ETTOL MEG SENKI NEM FOG LEMONDANI A WAREZROL!
  • Jinchuu
    #29
    Miért kell rpg? Mert pl. nekem is jól jönne egy magas szinvonalú rpg a gépre, igencsak örülnék, de sajna nincs.
    Nem veszekedni kell sephi, csak nyugodtan, nem kell felidegesíteni magadat a semmiért és főleg nem kell kiabálni. Fogd fel viccesen a dolgot, ha így folytatod tuti szívrohamot kapsz! :)
    Elfogadom, hogy most hirtelen így megtetszett a GC, nekem is ugyanúgy tetszett, de ha végignyomtad majd ezeket a gamekat és újakat keresel rá, sajna rájössz, hogy semmi más nincs amit érdemesnek tartasz a megvételre. (nállam legalább is ez van, igaz mint mondtam Skies of Arcadian nagyon gondolkodom) Ez sajna nagyon baj, és nagyon is rossz dolog!!
  • sigmavirus1
    #30
    Sz@r játék alatt az is érthető hogy NEM tökéletes, de ennek ellenére JÁTSZHATÓ, van egy rakás warez játékom PS1-re és sok olyan van köztük ami nagyon bejövős, jó hangulat, zenék, de ennek ellenére van jópár hibája is, pl. rövid! És pont ezért nem éri meg hogy kiadjak érte ezreket, pl. egy 2d-s verekedős játékot elég kevesen vásárolnak meg eredetiben, igaz hogy szép a 2d-s grafkó, igaz hogy jó a hangulat, de pár karakterrel végigviszed és kész! Ennyi! Ezért megérte a 10 ezer forint kibaszása? Naná hogy nem, de ha warezben megveszed párszázért akkor nem érzed magad átverve!
    Ha a b@lf@szforma cégek nem adnának ki néha szemeteket, vagy nem arra várnának hogy majd a név elad egy gémet akkor mindenki megvanné eredetiben a játékokat, mert megéri, mert jó! De amíg ezt folytatják addig sokan maradnak a wareznél...
  • guardian hero
    #31
    Én 2000Ft-ért vettem újonnan, boltban, eredeti Capcom vs. SNK 2-t GC-re, ha már a verekedős cuccokknál tartunk :). Ebből is látszik, hogy nem igazán helytálló a 16eFt egy játék érvelés:
    1. nem muszáj a legújabb játékokkal játszani
    2. rengeteg hely van, ahol a megunt játékaidat 1-2e Ft ráfizetéssel becserélheted másra. Pont ezt kell tenni az ilyen "egyszer végigviszem, jó volt, szép volt, ennyi volt" cuccokkal.
  • aabyssx
    #32
    Bizony! Pontosan azért, mert a modchip-esek java nem szokott fizetni.
    Inkább lemondanak az importőrökről (mert azok úgyis csak a HC gamer-ek) és megpróbálnak megszabadulni a warez-előktől (mert azok akkora kárt okoznak).
  • aabyssx
    #33
    Sephi! Ha nincs igazán mondanivalód, akkor miért fárasztod magadat (és mást is) az irogatással?
  • aabyssx
    #34
    De ez nem így van! Ha olyan játékot készítenek, ami nem felel meg az igényeidnek a kínált áron, akkor nem ellopod és élvezed, hanem kihagyod! A készítők/terjesztők nem kényszerítenek arra, hogy játsz!
  • Anubys
    #35
    Akkor mégiscsak illegális a dolog, ha így harclnak ellene, nem igaz?
  • Anubys
    #36
    Erre írtam én, hogy a semmivel nem lenne kevesebb bevétele az adott cégnek, mert akik lemásolják, azok legtöbbje amúgysem venné meg a kínált áron... Szarul megy a kiadóknak, és de nem tudják felfogni, hogy a cucc ára _NAGYON_SOK_ESETBEN_ nincs aránybana a játék minőségével, és főleg, hogy a majdnem 20e FT-os ár a legújabb játékoknál nevetséges...
  • guardian hero
    #37
    Mondjuk ez a modchip elleni harc valóban parasztság, csakúgy mint a régiókód. Ha megveszem a HW-t, hagy' csináljak már azt vele, amit akarok!
  • Taranov
    #38
    A warez rossz, de a játékárak is rosszak.
  • Sephi
    #39
    Idegesit maga a felhozatal.

    De figyuz az nem letezik hogy GC-re ne legyen tobb jo jatek is. Es kulomben is hamarosan jonnek az uj cimek szal en hogy nem adom el az is tuti!

    Ps2 se rosz de mondom azon kivul hogy volt 4-5 jatek amit ugy isten igazabol teccet... tobbi szar volt es nem tudot lekotni. Es ujra hangsujozom hogy nekem szarok es nekem nem teccet! Ez mesze nem jelenti azt hogy masnak ne teccene.

    Aby te meg tehecc egy sziveseget. Utobbi idoben nagyon ellenseges vagy :(
  • aabyssx
    #40
    Ellenséges? Miért? Mert másképpen gondolok valamit és azt leírom?