6
Samsung SYM 965MB + Ti4200
  • 2XP
    #6
    84-en sem megy, 85-től 90-ig minden elérhető frissítést megnéztem, de egyik sem jó :(

    Az érintkezéssel nem hinném, h gond lenne, elég rendesen benyomtam :)
  • NeoMaN
    #5
    Vedd vissza 85-ről, 84-re powerstrippel. Aztán LOCK.
  • NeoMaN
    #4
    Azért egy vidkari slotból ki slotba vissza kombinációt megcsinálhatnál. Az is tud ilyet okozni, ha a kari nincs rendessen a slotba nyomva...
  • 2XP
    #3
    Nekem pedig elvileg 85 a hivatalos lenne. Ha jól emlékszem ezzel is próbáltam, de azért megnézem még1x.
  • NeoMaN
    #2
    Tegyél fel POWERSTRIP-et. Ezzel 0,1 HZ-ként tudod állítani a moncsi frissítési frekijét (sok más mellett).
    Vissza kell venned 2-3 értékkel, és jó lesz. Nálam is ezt csinájja, de a túlhúzás miatt. Hivatalossan 75Hz-en mne, de én powerstrippel felkúrtam 90-re. Itt már nem ad képet, 89.75-nél néha elmegy a kép. innen még viszavettem, és most 89.25 körül megy.... Így jó. Amúgy a detonátorban is van ilyen opció, de ott csak egész számokat lehet sajna megadni...
  • 2XP
    #1
    Körülbelül egy évvel ezelőtt kaptam új monitort (Samsung SYM 965Mb) és egy ti4200-as kártyát. Akkor XP-m volt, s mivel abban nem volt driver a vga-hoz, így az nvida lapjáról letölthető detonatort tettem fel. Ám ekkor a monitor - elsősorban hirtelen mozgások hatására - kb. pecenként bevillant (elsötétül ~1 másordpercre). Gondolom el tudjátok képzelni, ez milyen idegesítő... Kipróbáltam több másik verziós detonatort, és forceware-t is, valamint a frekvenciát is állítgattam 1Hzenként, de semmi. A hiba még mindig ugyanaz. Egyedül a hardvergyorsítás kikapcsolása jelent megoldást, de így meg szaggatnak az animációk és a flash movie-k, meg persze zavaró, h minden film, ill. játék előtt vissza kell tenni. Régebben a 14"-os Yakumo és mx400-as párossal is volt ilyen godom, de ott megolás volt az xp-s driver. S épp ezért cseréltem server 2003-ra az os-t, mivel ebben volt ilyen. Azonban az indításnál a következő állt a monitoron: "Szinkron hiba". Mi lehet a probléma? Illetve hogyan lehetne megoldani hardvercsere nélkül? Csak akkor van gond, ha 1152-es felbontásban 85hz-es frekvenciát használok (az latta lévő, támogatott frekvencia a 75ös, ami már bántja a szeme, ám ezzel már működne), de ekkor lenne a legtökéletesebb a kép.