34

1955-1975: Dig, Dag, Digedag 1976-: Abrax, Brabax, Califax
  • torrente
    #34
    Keresem a Digedag könyv első részét (amiért cserébe egy Digedag 2-est tudok adni), az újkori sorozat 16-os számát, a Kongó könyvet, a gyűjtői sorozatból ezeket: 90/8,9,10 és 91/1,2. Esetleg korábbi 90-es számokat is vennék, ha valakinek vannak.
  • torrente
    #33
    Vennék új Mozaikokat 300-350Ft-os áron vagy amerikai képregényeimet cserélném rájuk (több, mint 200db van). Amik már megvannak: 1-11, 14, 20, 28, 29, 39, 40, 46. A 29-es duplán van meg, azt szívesen elcserélném. Könyvek is érdekelnek megfelelő áron.
    Email: [email protected] vagy privát üzenet.
  • Guest
    #32
    #30 a #29-re. Mindegy, Gumis poén, itt nem annyira érvényesül, sry... :))
  • hykao #31
    ???
  • Guest
    #30
    neménvoltam!
  • hykao #29

    nem ez? akkó' melyik vót az?
  • tomsolo
    #28
    nemaz!!!!!!!!!!!
  • tomsolo
    #27
    ehhh...
  • hykao #26
    Eszembe jutott: Lucky Luke!
  • hykao #25
    Hát csak a magyar nevek jutnak eszembe: Talpraesett Tom, Villám Vill, meg volt még vakami LOL...
  • tomsolo
    #24
    ameliknek lova vót ami beszét!!!!!!444444444 de nem a ménkű vilmosra gondolok!!!!!!!!!!444444444444
  • tomsolo
    #23
    a hűlye kóbojt hogy is hítták?
  • Loál János #22
    Jaj, meg Tarao, a Nap fia! :D
  • hykao #21
  • hykao #20
    Jah, Pif & Hercule, Silvio, Arthur stb.
  • Loál János #19
    Dr. Justice, Placid és Múzó (?), megőőő...
  • hykao #18
    Hogyne! Volt egy szekrényre való Pif újságom meg annak az elődje asszem Vailant vagy mi volt a neve, ez utóbbi még fekete-fehér volt. A Pif-ből többek közt Rahan-t is átvették a magyarul megjelenő Kockás sorozatban.
  • Bee
    #17
    Mennyit vadásztam a sorozatot! A könyvtárban találtam meg könyvbe fűzve, de sajna azóta ellopták. Szvsz ezek a mesék kellenének a mai ifjúságnak is, nem az erőszakra nevelő dragonball meg a többi. A Rahan sorozatra emlékeztek?
  • hykao #16
    Hannes Hegen bá:
  • hykao #15
    Igen.
  • hykao #14
    Nekem '72-től van meg olyan '90-ig (amikor itthon megszűnt), pár szám kivételével mind. Illetve 3 dig, dag, digedagos könyv, az egyik magyar, és 1 abrafaxos - német.
    Ezen kívül van még pár szám a most anában itthon kaphatóak közül.

    De nekemi is az Alexease által említett korszak (kitolva a '70-es évek elejére) tetszett a legjobban.
    Talán az fogott meg benne igazán, hogy valós történelmi háttéren alapultak a cselekmények, és sokszor volt valami fura vagy épp érdekes korabeli találmány részletezése az egyes kiadványokban.
  • torrente
    #13
    Ha jól tudom az Abrafaxos. Brabax, califax az abban van ugye?
  • Alexease
    #12
    En a 1980-tol gyujtottem addig amig meg nem szunt. Meg meg van az ooszes. Kedvenc kepregenyem volt. Sikerult meg szereznem meg jonehanyat regebrol, meg egy nemet nyelvu eves albumot is.
    Az ujat is - ami uszkve ket eve jelent meg - el kezdtem gyujteni, de sajnos az mar nem tetszett:((( Sajnos a rajzok, a kivitelezesuk, az otletek mar nem olyanok voltak mint regen:((
    20 ev az 20 ev :) Gondolom valtoztatni kellett, mert a piac, az emberek is valtoztak (kint). Persze, en is valtoztam, de nekem a regi utan ez tul nagy ugras volt:)

    Nekem amugy tortenetben (plusz rajzokban, beallitasokban) a '70-es evek vegetol a '80-as evek kozepeig tetszett a legjobban, rengetegszer vegig olvastam. Alapmu:))
  • hykao #11
    Készítettem bannert is a topiknak, hehe:



    Ha netántán beindulna itt az élet...
    Bár nem fűzök hozzá túl sok reményt, mert itt az SG-n szerintem pont az a korosztály képviselteti magát túlnyomó részt, akik már épp nem ismerhették meg...
  • hykao #10
    2001-ben egész estés rajzfilm is készült az abrafaxokról: Under the Black Flag ...szerintem kissé Disney-sre sikeredett...
  • hykao #9
    De a digedagos, vagy az abrafaxos?
  • torrente
    #8
    Kb 20 év megvan beszkennelve.
  • torrente
    #7
    448
  • hykao #6
    Hát igen, az nem 8 ft...
    Nekem amúgy olyan '72-től vannak, van egy jópár.
  • Dynamic
    #5
    Nekem sajnos már egy rész sincs meg.Kölcsön adtam mindet anno egy általános iskolai haveromnak, közben elköltöztük, azóta is nála van.
    Az új számok-lehet, hogy hülyeséget mondok-, de valami 400-500 Ft környékén vannak.
  • hykao #4
    Itt a legelső szám, 1955-ből:
  • hykao #3
    Nem tudom most mennyibe kerülnek, de annó amikor én elkezdtem venni, emlékszem 7 forint volt, és egy hónap késés volt a német (ezt is lehetett itthon kapni), és a magyar kiadás között.
    A régi részek nekem valahogy jobban tetszettek, a 80-as évek végére már valahogy nem volt az igazi.
  • Dynamic
    #2
    Én kisiskolás koromban lapozgattam mindig a könyvtárban.80-valamennyiben elkezdtem vásárolni, akkori viszonylatban is igen olcsó volt(valami 8 Ft körül).Később sajnos megszűnt, de ezek az új számok szerintem már nagyon drágák.
  • hykao #1
    Emlékszik még valaki a régi Mozaik újságokra? (pár éve ismét kapható itthon)
    Én a '80-as évek elejétől kezdtem gyűjteni őket.