25
  • arty
    #25
    ennél nagyobb baromságot :D

    még hogy kétoldalast olvas a lejátszo forditás nélkül :D lehet, hogy létezik/létezett ilyen lejátszó, de h 50 darab sem kelt el belőle az tuti, és neked biztosan pont nem ilyen van :)
  • EOX
    #24
    Nekem meg elég lett volna, ha emberibb hangnemben javítasz ki, de téma lezárva
  • EOX
    #22
    Basszus nem vagyok hajlandó ezt másodszor is elkezdeni. Moderátor kitörölhetted volna a 20. hozzászólásomat is.
  • papabear
    #21
    Senki nem beszélt két rétegről. Hanem két oldalról. Te nem olvasod el, amihez hozzászólsz?
    (Képzeld létezik két rétegű, két oldalas lemez is...)
  • EOX
    #20
    Ti miről beszéltek???A kétrétegű lemez nem azt jelenti, hogy két oldala írható, hanem azt, hogy egy oldalára van két írható réteg préselve, és precíz fókuszálással a kettő egymástól függetlenül írható meg.
  • GABOR16
    #12
    azt nem értem, hogy miétr mindig a rosszabb szabványt eröltetik rá a vevőkre.
  • TeszteloPontHu
    #10
    "az újraírható mínuszos DVD"

    Már megint ez a mínuszos... Az ott :kötőjel: !!!
  • TeszteloPontHu
    #9
    Azért nem egészen. A karcolást ki lehet javítani csiszolással, ha az adatréteg sérült, azt már nem nagyon...
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    a legkisebb karcolás csak felületi , elvileg amíg nem éri az adathordozó réteget nem veszik el semmi ... max. az olvasó többet kell hogy szenvedjen
  • Pintyőke
    #6
    Ez mind mind szep amit itt leirnak, de konyorgom, hogy fog reagalni a legkisebb karcolasra a korong? Szerintem nem jol. Emiatt elonyben reszesitem a SONY cuccat. Csak ne lenne olyan draga.
  • Punker
    #5
    gyakorlatilag a blu-ray úgy fog járni mint a DVD-Ram sok tekintetben jobb mint a +/- dvd-k de nem terjedt mégse el annyira mint a másik 2 szabvány
  • Punker
    #4
    igen a blu-ray már kapható, viszont astúdiók ezen fogják kiadni a filmeket
  • Punker
    #2
    mert nagy mennyiségben ez olcsóbb, amúgy mondtam hogy úgyis a HD-t fogadják el :)
  • Tetsuo
    #1
    Mér nem találnak már ki vmi rendes tárolót??
    Ez az optikai technológia 1 rakás szar. Sehol sem használják, ahol profi(tényleges) adattárolás kell. Ráadásul az íróval írt lemezek 5-15 éven belül lebomlanak. A winyó meg lemágneseződik pár év alatt. A köcsögök miért nem a MO lemezeket fejlesztik?