11
DHCP gond
  • kopo
    #11
    Sziasztok.

    Vettem egy routert, és azt írják h parancssorba írjam be, hogy ipconfig /renew. Beírom, s kb. 30 mp után kiírja h 'Hiba történt a kapcsolat (Helyi kapcsolat) megújitásakor: Nem lehet kapcsolatba lépni a DHCP kiszolgáloval.' Ez miért van? És mit tegyek h jo legyen? SÜRGÖS!!!

  • sagi man
    #10
    Nekem bekapcsolás elött mindig ellenörzi a DHCP-t de nekem nincsen olyanom. Ezt mondjuk ki is írja. nem tudja esetleg v ki h hogy lehet kivenni h ne keresse?
  • WOW
    #9
    Sziasztok!Valaki egtudná mondani,hogy mi az a DHCP és mi a DNS.Elég LÁMA vagyok ugyhogy ha lehet emberi nyeven ugy,hogy egy laikus is felfogja mint én.Előre is köszönöm.
  • Vicsys
    #8
    Hali!
    Talán tudtok segíteni...(1kicsit még lama vagyok)
    Tehát: Összeraktam egy kis hálózatot-7gép xp-vel+1win2003.
    A net ADSL és előtte egy micronet sp888 router.A routerben dhcp bekapcs.Eddig minden ok. Csak ha saját webszervert akarok üzemeltetni akkor ki kéne zárnom a szervert a router által kiosztott címtartományból. Sőt továbbmegyek, hogyan érek el "kintről" a webhelyemet? Sajnos Muszáj lenne használnom a routert (és a dhcpt...)
  • nemcsakfeel
    #7
    a dns szervert te konfigoltad fel? milyen oprendszerű?
  • Stann
    #6
    De ott is be lehet fip ip-t állítani, ha a hálólártyák MAC-adressét hozzárendeled egy ip-címhez, igy könnyebb azonositani.
  • MrTressy
    #5
    Ezt én sem tudom hogy mitöl nyuvad meg.Fix ipvel meg nem lehet operálni mivel ezért lett dhcp-s a hálózat
  • nemcsakfeel
    #4
    Fix IP cím?
  • Cat #3
    A DNS szerver mért tünik el? miért indul ujra? itt a probléma lényege
  • MrTressy
    #2
    Remélem kbra érthetö volt :)
  • MrTressy
    #1
    Adott egy hálózat ami dhcpvel müködik.Adott egy dns szerver meg egy xps gép.Valami oknál fogva a dns szerver idönként eltünik.Mikor ujra indul ujra kiakarja osztani az ipt az xps gépnek ellenben a xp valamiért nem képes lekezelni ezt a dolgot és nem mászik vissza netre.Csak úgy ha dobok rajta egy rebootot de ez igy meg gázos tud valaki erre valami megoldást?Próbálkoztam egy batch fileba irt ipconfig /renew paranccsal de úgy tünik nem válik be.Konkértan sheduler managerrel volt elinditva bizonyos idöközönként.De nem jött vissza a gép netre :o