714
Minden, ami \"Amerika\".
  • Z
    #21
    Ez kb olyan, hogy az ember fél az ismeretlentől. Amíg nem ismeri a magyar ember az USA-t, addig általában utálja, de legalábbis nem szereti.

    OFF: valahogy így voltam én is a vidéki barátaimmal. Nagyon sokáig nehezen (de inkább nem) tudtak engem elfogadni. Aztán, amikor kicsit itt laknak Pesten, akkor rájönnek, hogy a kollektíven "pestiekre" vonatkoztatott előítéletük nem volt helyes. Mert nem csak rossz oldala van a másfajta dolognak.

    Tehát az USA sem mindig jó, sőt nagyon sok esetben egy "pain is someone's ass", ahogy ők mondanák, de azért sok jót is felmutattak már.

    Písz!

    Amúgy én legjobban azt csipáztam az amikban, hogy ha az utcán/szinte bárhol megszólítottam egy embert, akkor nem éreztette, hogy ő amerikai, én meg nem. Valahogy nem annyira bizalmatlan az átlagpolgár, mint itthon.
  • nemcsakfeel
    #20
    "világ 65% a dagadt"

    de ezt hogy fogadjam el, mikor baromság. az emberek csak nagyon kis százaléka él a jóléti államokban ahol ez az arány ( vagy még magasabb ) előfordul. Ez kb. olyan mintha aztmondanád hogy minden ember fehér, mert magam körül csak olyanokat látok...
    Azzal egyetértek hogy az ostoba, manipulált, hamburger zabáló, befolyásolt barmok száma növekszik a tévé, újságok által sajnos.
  • Bandew
    #19
    Ez mind szép és jó, csak azt nem értem Nemcsakfél, hogy ahol te megjelensz ott rögtön kirobban egy kibaszott vita.
    Fogadd már el mások véleményét is légyszíves, és a.carkeynak sajna igaza van, lassan a világ 65%-a dagadt, ostoba, manipulált barom.
  • nemcsakfeel
    #18
    A másik meghogy a szaros kultúrájukat annyira akarják erőltetni minden másra, hogy azt még nézni is rossz. Egyszerűen hihetetlen ,hogy egy ország így hatalmába kerítheti a fél világot, a média közbe meg nyomatja hogy milyen jó ez nekünk.. Az tényleg nagy kultúráltsági színvonalat mutat
    Meg azzal a kurva nagy demokráciájukkal mindig csak idegeístenek a kis fasszopók! ÉS ezt erőltetik ránk. A kissebségek jogaik..
  • a.carkey
    #17
    Nézd. Nem gondoltam volna, hogy neked rögtön a 3. világ ugrik be. Különösen az afrikai éhezők.

    De szerintem zárjuk le.
  • nemcsakfeel
    #16
    "2. Ilyen esetben lófasz sem a 3. világra gondol." mitől nevezhető ez " ilyen " esetnek, máskor meg " msámilyen " esetnek???
    Ne tegyél felelőtlen kiejelentéseket. ÉRTED?
  • a.carkey
    #15
    Miért? Te Afrika-kutató vagy?
  • a.carkey
    #14
    Okos vagy (ember)!
    1. Baszottul nem nézem a sok szart. Sőt rühellem.
    2. Ilyen esetben lófasz sem a 3. világra gondol.
    3. Különösen nem egy olyan kontinensre, ahol állandó vízhiány, éhezés, meg háborúk vannak.
  • nemcsakfeel
    #13
    nyílván, mivel neki a mindenhol CSAK azt a pár országot jelenti ami minden nap benne van a híradóban...
  • Takezó
    #12
    carkey nyilván a fejlett nyugati országokra gondolt...
  • nemcsakfeel
    #11
  • nemcsakfeel
    #10
    - az emberek 65%-a dagadt
    -- Csak ott? Szerintem ez meg mindenhol lassan így van

    mekkora baromságot írtál ember!!!! nem ismered a térképet? nézz már szét rajta egyszer hogy hol, milyen területek helyezkednek el rajta, és olvass némelyik után... Mert egész nap azt a kib* tévét nézed a megnyomorító csatornákkal. Afrikában szted azért dagattak mert jól vannak lakva?
  • a.carkey
    #9
    Csak ott? Szerintem ez meg mindenhol lassan így van. Sajnos.
  • a.carkey
    #8
    Van nekik több, mint 200 év.
    A kultúráját vetted te is át. (A magyar mondatok végén valamikor pontok szerepeltek, nem felfelé mutató smilie-k ...)

    És igen, Reagannak elég nagy szerepe volt benne.
  • shaba23 #7
    az emberek 65%-a dagadt

    [kivéve a tengerpartokat forgatás közben]
  • Takezó
    #6
    a korábólén is ezt gondolom :)
  • Kolbasz
    #5
    Tán ő volt az, aki végleg úgy belehajszolta a Szovjetuniót a fegyverkezési versenybe, hogy az beleroppant...?
  • nemcsakfeel
    #4
    "Amerika". A kultúrájuk, életmódjuk
    a semmiről akarsz beszélni? beszéljünk a történelmükről is
  • Takezó
    #3
    műveletlen vagyok és semmi... ;)
  • a.carkey
    #2
    Ronald Reagan (1911-2004+)
  • a.carkey
    #1
    Minden, ami "Amerika". A kultúrájuk, életmódjuk, filmjeik, zenéjük. Minden, ami "Amerika".


    Kezdem azzal, hogy 93 éves korában meghalt a XX. század egyik legismertebb embere, Ronald Reagan (1911-2004). +


    Kinek mi jut róla eszébe?