32
  • tajfun
    #32
    #12
  • tajfun
    #31
    Mindenhol vannak jol es szarul dolgozo emberek. Ugye ismeros helyzet amikor 10 tro'gerbol 1 a'ssa az arkot, 9 meg a lapatra tamaszkodva nezi. Ma pl. a benzinkuton a kutas ott cigizett a benzintoltovel a kezeben (tuz es munkavedelem rulez), hirtelen nem tudtam most tankoljak vagy inkabb elfussak. De pl a mistralos "eladok" is kozismerten nincsenek a helyzet magaslatan. De asszem nem ezekrol kell megitelni 1 szakmat.
  • AtisH
    #30
    Sajnos vannak azért olyan rendszergazdák akik nem állnak a helyzet magaslatán. Mielőtt flame lenne belőle nem oda akarok kilyukadni, hogy nem értenek hozzá, de volt szerencsém olyanhoz, akinek a papírja megvolt hozzá és csak dolgozni járt be. Az már nem foglalkoztatta, hogy "önszorgalomból" továbbképezze magát, informálódjon.
  • tajfun
    #28
    Aze' 1 rencergazda "kicsit" tobbet csinal mint virust kerget meg hekkereket.
  • Piscator
    #26
    Szal szerinted nem hiteles a film?
    A billgéc hacker gyilkos része sem?
    Pedig már tök beleéltem, szegény programozókat kihasználják.
  • Piscator
    #25
    "Mivel a világhálót egy nyitott rendszernek tekintik, ezért gyakran nincsenek is igazán tisztában azzal, hogy mit követnek-el, amikor behatolnak egy idegen hálózatba."
    Ó,hát persze, ők csak jót akarnak, meg majd a katonai területekre is simán bemehetnének, átvetítve a való életre.
    mondjuk volt olyan, hogy egy csoport, v. vki, egy könyvtárt hackkel meg, aztán beírta nekik, mi nem biztonságos, hogy lehet orvosolni a bajt.
    Vannak jófiúk is, igen.
  • Shadow_THH
    #24
    "Az osztrák szakemberek" ja meg a németek mi? Pont a hozzáértő elit :) Ez így szerintem csak pofarepegetés.

    Egyébként meg mi minősül hackerkedésnek? Hiszen csak a biztonsági réseket használják ki, tehát a programozó hibája, ha túljutnak a rendszeren. És mivel ezt az userek is megtehetik (persze korlátozással) ezért ők is hackerek, hiszen beléptek a saját adatbázisukba egy szerver gépen (csak ők az user interfacet használják hozzá).
    2 billió dolláros kár? Mihez képest?! Gondoljunk bele, ha nem lennének hackerek és crackerek, mennyi ember maradna munka nélkül :) nem kéne venni tűzfal progikat, nem kéne pénzelni rendszergazdákat :P
  • Shadow_THH
    #23
    "Kremsi Duna Egyetem által, a RSA Security cég megbízásából" szerintem ezeknek a csávóknak már befellegzett :D mostantól a kenyérpirító lesz az egyetlen gép amit még biztonságosan használhatnak :DDD
  • An-Dee
    #19
    :))
    Pont most néztem mag a Bízd a Hacker-re című filmet.

    Én már láttam lány hackert :))
    A Hackerek című filmben. Angelina Jolie kb 16 évesen szerepelt, benne, már akkor is szép volt, ja és ott játszott még egy srác is, johnny lee miler, aki a férje lett késöbb egy időre és mellesleg SickBoy-t játszotta a Transpoting-ban, ja és néha pizzát is eszek :)))

    ui: egész életemben szemüveges voltam

    hehehe
  • tajfun
    #18
    Ezzel csak a hackerek probalnak kibujni a felelosseg alol, bemocskolva a hozzajuk semmi koze crackereket.
  • nemcsakfeel
    #17
    lehet hogy tévedtem..
  • AtisH
    #16
    Bocsi véletlenül ebbe a topicba irtam ezt és nem egy másikba.;-) Még1x elnézést.
  • AtisH
    #15
    Gy.k. Hagyományos értelemben hacker-ek azok akik csak úgymond feltörik a rendszereket és max. felhívják a figyelmet a hibákra, a cracker-ek viszont haszonszerzés, károkozás céljából követik el ugyan azokat.
  • Dömper Ármánd
    #13
    A kivétel nélkül tényleg nem lenne igaz, csak a cikk ilyet nem is írt. A "szinte" szó itt nagyon sokat számít.

    Nem értem, egy ténybe egyébként mi a francért kell belekötni? Senki nem állította, hogy csak a férfiak értenek a számítógéphez, az viszont úgy tűnik tény, hogy ennek a szubkultúrának a tagjai túlnyomó többségben férfiakból áll.
  • tajfun
    #12
    "A hackerek határozottan igyekeznek magukat elhatárolni a "rosszfiúktól", vagyis a crackerektől, de ez a gyakorlatban nem igazán sikerül."
    Nem csoda, hiszen a cracker az aki a masolas elleni vedelmet kiszedi a programokbol, nem pedig 1 internetbohoc.
  • nemcsakfeel
    #9
    nem mondtam semmi ilyesmit, hogy TELE van, viszont léteznek.
    A kivétel nélkül nem igaz a cikkből.
  • Mice
    #8
    állapot
  • Cat #5
    aha, akkor ezért van tele a BME info és villanykarja, meg az ELTE progmat szaka nőkkel :> (egy kezemen meg tudom számolni hány van)
  • nemcsakfeel
    #4
    észrevettétek hogy az egész cikknek semmi köze a címéhez???
    "Tanulmány a hackerek pszichéjéről" ebben az írásban nem sok szó esett a pszichéről. A másik baromság meg hogy "egyetlen előítélet igaz: a hackerek szinte kivétel nélkül férfiak" ez ugyan az a baromság mint hogy csak férfiak érthetünk a számítógéphez. NEM. Akinek van hozzá affinitása és kitartása az megtudja csinálni.
  • Lacc
    #3
    Ilyen formában, amiben most az internet leledzik nem igazán fognak tudni kitalálni bármiféle ellenőrző rendszert :) De persze ha majd változnak a dolgok... :( Hát de ez még odébb van.
  • [HUN]PAStheLoD
    #2
    az internet ellenőrzését minél előbb meg kell oldani << ezt nem igazán fogják jószemmel nézni a "hackerek" se , nemhogy a "crackerek"
  • [HUN]PAStheLoD
    #1
    heh , ez diszkrimináció , rólam nem is csináltak tanulmányt :DD