19
vincsi bootolasa
  • gordonmail
    #19
    Nah killódtam megint egy kicsit vele.
    MINDEN vinyóval tökéletessen működik a rendszer, de a sajátjával Bootolás, a Hardware eszközök vizsgálata felirat után nemjön be a kék kép. Foggalmam nincs miért.
  • gordonmail
    #18
    nemtudom, IDE kábel problémára gyanakodtam, nade azsem, hiszen ugyanazt csinálja. A winchester kihúzást meg úgy értem, hogy egyszer bedugom, kipróbálom, persze hogy nemműködik...majd megpróbálom ugyanezt csak a winchester már nincs ilyenkor benne..
  • izb
    #17
    Hogyhogy bejön mikor a vinyókat kihúzod?
  • gordonmail
    #16
    Az miért van, hogy WinXP-t akarok telepíteni, a Bootolás legelején, még a Hardware eszközök vizsgálata felirat után eltűnik a kép (vagyis nemjön be az a szokványos kék kép). Az az érdekes, hogy ez csak akkor jön be, amikor a Vinychet kihúzom. Próbáltam már másik IDE kábellel, a Jumper-okat is állítgatgattam, de semmi haszon.
    Ha valaki tudja mi lehet a gondja, kérem írjon!
  • Torta
    #15
    Nekem is volt bh-6-os alaplapom, símán frissítettem a biost ( a verzioszámnak megfelelően) és ment rendesen, nekem utána 600-as celeron került bele.
  • bobo11
    #14
    köszi meglesem
  • KRi2
    #13
    hijja
    hajdanán celeron333-as időmben ,nekem is volt egy 40gb ibm winchesterem ,amit a bios/win csak 32gb-nek látott ,de nekem is szükségem volt a maradék 8gb-ra.
    ekkor utánajártam a ibm oldalán ,és a megoldás hogy letöltöttem egy dynamic drive layer ,vagy vmi ilyesmi ciimű programot ,amit ha felraktam és felismertettem vele a winyót ,meg akrivilizáltam , akkor a gép bootolásnál elindult eza progi amitől az egészet 40gb-nek látta a gép.
    (a windows is ,meg az indulásnál a post screen táblázatban is 40gb volt ,de úgyemlékszem a biosban 32gb maradt)

    szó ,valami ilyesmi program hasznodra válhat szerintem...
    biztos van miden gyártónál ilyesmi
  • bobo11
    #12
    halo senki nincs itt?
  • bobo11
    #11
    sziasztok
    bármelyik bios jo hozzá,mert valahol olvastam hogy valakineg egy 160GB-os vinyo figyel egy abit bh6-os ban ez hogy lehet,az enyém meg nem ismer fel 40GB-ot amugy a lapom ABIT BH6 LG 1.1 asszem erre rátudom tölteni az SS -es biost?

    ui:mivel tudom pontosan megnézni a biost verziot?
  • Rudee
    #10
    Itt találsz bios frissítést.
  • stone
    #9
    Próbáltad már másik gépbe fdiskel megnézni?
  • bobo11
    #8
    enyém Abit BH6 sehogyse tudtam kihozni belöle 32GB nál többet sajna,régi az alap lap,frissités mag ehhz nincs ,még ATA kártyan gondolkoztam?
  • stone
    #7
    Találkoztam már ilyen problémával, ott az volt a gond hogy a srác egybe használta a 40GB-ot és 8GB kapásból elveszett belőle de neki az fdisk 40GB-nak írta. Az alaplapja egy jobbfajta P3-as volt (Abit ST6), sztem nállad is ez lehet.
    Próbáld 2 (vagy több) fele partícionálni, persze ha az fdisk is 32GB-nak látja akkor az sem fog működni. Ha sehogy nem megy akkor sztem találsz BIOS-t a lapodhoz csak keresni kell, pl.Download.com
  • nemcsakfeel
    #6
    annál többet sehogy sem tudsz elérni akárhogy ügyeskedsz a partícionálással.
  • bobo11
    #5
    kb 32GB-OT
  • stone
    #4
    Igy nem fog menni mert a bios nem fogja kettőnek látni. Menj be fdiskbe és írd ide mit ír 100%-nak.
  • bobo11
    #3
    nincs hozzá régi a lap,de akarok huzni egy 10GB-os elsödleges particiot azt mán akko látja,az volna a C a maradék meg a D,de ezt a müveletet egy olyan gépben amelyik felismeri a 40GB-ot és ha késsz utána bele az én gépembe,igy sem jo?
  • 0ppika
    #2
    Ha a bios nem látja, akkor a windos sem fogja :)
    Bios frissítés!
  • bobo11
    #1
    sziasztok
    volna 1 problémám van egy 40GB -os vinyom de az alaplapom nemismeri fel csak 32GB-ig mert régi de nemakarok uj alaplapot venni ez miatt lehet -e olyat hogy csinálok egy 10GB-os particiot amit felismer a bios a maradék 30GB-ot pedig elég ha csak a windows látja vagy hogy tudnám megoldani hogy ne usszon el majdem 10GB-om,légyszi segitsen valaki
    elöre is köszönöm
    üdv